Senátní volby po Vidlácku

Ztráta nějaké radnice se dá přejít, ale ztráta místa v senátu… to bude bolet. Hodně bolet. Tož dejme si záležet.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Senátní kandidáti za Pětikolku musejí v neděli ryčet nejvíc. Do senátu se posílá za zásluhy. Místečko je to teplé, dobře placené a je na šest let. Tedy úplně nejdéle. Prebendy spojené se senátorským křeslem jsou tučné, zájem o podporu je velký, kampaň stojí značné peníze. Do senátu se nevysílají nýmandi, ale dlouholetí matadoři s velkými konexemi a telefonem na předsedu. Ztráta nějaké radnice se dá přejít, ale ztráta místa v senátu… to bude bolet. Hodně bolet. Tož dejme si záležet.

Co se týče senátních obvodů, hlasy nepropadají. Není žádná pětiprocentní hranice. Ale postoupí jen dva kandidáti s největším počtem hlasů, tu a tam se stane, že je senátor nadpoloviční většinou zvolen rovnou. Pak je druhé kolo, kde se vybírá mezi nimi. Je tu tedy ještě šance na reparát, kdyby se teď nezadařilo.

V dnešním článku okomentuji všech 27 volebních obvodů a pro každý řeknu nějaké jméno. Ale opět platí, že Vidlák tam nebydlí. I když uvedu nějaké argumenty, sami se rozmyslete, jestli neříkám nějakou blbost. Zajímejte se, projděte si statistiky, podívejte se na kurzy u Fortuny, přezkoumejte moje doporučení. Vidlák tu není od toho, aby se mu věřilo, ale aby se o tom přemýšlelo. Jasné?

A opět zopakuji – nejcennější jsou nevoliči. Ti mění zavedené pořádky a rozvracejí předvolební průzkumy. Vy, co nechodíte, tentokrát běžte volit a nevolte Pětikolku. Pokud jste dlouhodobý nevolič, má váš hlas cenu zlata.

 

Tož jdeme na to:

Beroun č. 16:

Neházet Oberfalzerovi, neházet Karimovi. Oba jsou přímo za pětikolku. Pak je tam ještě Sidovský a Michal Auředník. Jsme blízko Prahy, tady si člověk moc nevybere. Hoďte to Sidovskému. Tady budeme rádi, když zasloužilý matador z ODS půjde do kytek a nastoupí LGBT umělec. Byť Auředník by se mi líbil víc.

Blansko č. 49:

Neházet především Vítkové, neházet Sukalovskému za STAN a neházet tomu horolezci a lektorovi Vítkovi za Piráty. Má tam šanci Rokos za SPD? Pokud ano, hoďte mu to. Pokud ne, hoďte to Žirovnickému, který je za ANO a alepoň měl od Babiše prachy na kampaň.

Brno město č. 55:

Neházet Topferovi, neházet Pavlíčkovi. Podpořil bych asi Kotase za SPD, to je architekt a zajímavý chlap.

Brno město č. 58:

Neházet Duškovi, neházet Sedláčkovi. Podpořte Koudelku – SPD + Trikolóra.

Bruntál č. 64:

Neházet Loventhalové. Za Trikoloru je tam Hustáková, za ANO je tam Václavec. Tady fakt nevím. Slovy klasika se říká: „Bruntál nebrat.“ Vy, co jste místní, koukněte na kurzy Fortuny a hoďte to tomu, kdo má proti Loventhalové největší šanci.

Český Krumlov č. 10:

Neházet Hunešovi, neházet Jirsovi. Je tam Mikeš za SPD. Pokud má šanci, hoďte mu to.

Frýdek Místek č. 73:

Neházet Folwarcznymu, hodit to Matušekovi za ČSSD + ANO. Region je to razovity, tož vy místní víte nejlépe, jak si tam stojí.

Hodonín č. 79:

Neházet Kuchařovi, neházet Rajchmanové, neházet Vašíčkovi. Za SPD je tam Krabička, za ANO je tam Brančíková. Něco mi říká, že lepší volba je Krabička, ale opět – vy místní musíte vědět.

Jičín č. 37:

Czernin ven. Druhý je Fraňek a tady se toho asi moc nevymyslí. Tihle dva zřejmě budou v druhém kole tak jako tak. Takže raději Fraňkovi ať se nedostane Czernin.

Jihlava č. 52:

Zde je moje srdeční záležitost – Milošek Vystrčilů, co projebal Škodovce miliardy peněz v Číně. Tak toho v žádném případě. V tomto okruhu jsem vyzval všechny kandidáty, aby přijeli ke mě, že dostanou reklamu. Nielsen za PRO odpověděl hned a včera večer jsme spolu seděli. Pak jsem porušil vlastní pravidla a pokusil jsem se oslovit i ostatní kandidáty. Lhotskýho za SPD, Pavlíka za KSČM. Nic. Nestál jsem jim ani za odpověď. Hoďte to Nielsenovi. Ten si u mě navíc nechal vysvětlit, jak to dneska funguje na polích a nadchnul se pro Vidlácký přístup k zemědělství. Nielsena vysloveně chci v senátu a doufám, že i jinde.

Karlovy Vary č. 1:

Neházet Slavíkovi, neházet Horníkovi, neházet Vaňkovi. Tady má proti pětikolkářům šanci zřejmě jedině Procházková za ANO.

Kroměříž č. 76:

Neházet Seifertovi, neházet Jelínkové. Tady máte Janu Zwyrtek Hamplovou, která je podle mě dost populární, aby to dala. Potvrzuje to i aktuální průzkum. Navíc u mě paní Hamplová byla na návštěvě a jak říká Loprais – Zwyrtek Hamplová je Tatra do těžkého terénu.

Kutná Hora č. 40:

Neházet Procházkovi, neházet Daczické, neházet Jeništovi. Tady obhajuje Strnad za ČSSD a podporuje ho ANO. Přijde mi to jako nejlepší řešení. Hoďte to Strnadovi. Dušek za SPD.

Liberec č. 34:

Neházet Motshagenové, neházet Canovovi. Máte tam Holatu za SPD, případně Kotasovou za ANO. Dal bych přednost SPD, ale vyhodnoťte to sami.

Mělník č. 28:

Nejobskurnější kandidát Šarapatka… tři Zdrávasy a dva Otčenáše. Nevolit. Nevolit ani Holečka, nevolit Smotlachovou. Tady máte Noveskýho – experta přes energetiku. Mluvil na Václaváku a má podporu i SPD. Alespoň bude v senátu někdo, kdo těm arogantním nedoukům vysvětlí, proč mají tmu a zimu.

Most č. 4:

Volte Turkovou za SPD.

Nový Jičín č. 67:

Neházet to Váňové. Opět jsme v razovitém regionu, máte tam Lišku za SPD, máte tam Mužíka za Trikoloru. Známý je i Leo Luzar…

Olomouc č. 61:

Když vynecháte všechny kandidáty za Pětikolku, tak vám zbude Majerová za Trikoloru, Brázdil za ANO a bezpartajní Vrána za PRO. Majerová i Vrána byli u mě, ale Majerová má podle mě větší šanci.

Ostrava město č. 70:

Nevolit Nytru, nevolit Hujduse. Tady bych asi neriskoval a hodil to Antlovi za ANO.

Pardubice č. 43:

Nevolit Horskou. Máte tam Noska za SPD a Charváta za ANO. Charváta bych nebral, koaluje s ODS.

Plzeň město č. 7:

Nevolit Naxera, nevolit Chaloupka. Šanci má podle mě Kovářová.

Praha – všechny obvody:

Tady to bude těžké. Skoro všichni jsou nějak propojení na líbodémo a najít tady někoho mimo Pětikolku bude dost obtížné. Podle mě je reálné podpořit Kobzu za SPD (a palec nahoru, že se v Praze troufnul), další je Vacek za PRO a Bohbot.

Tábor č. 13:

Nechápu, že zrovna v Žižkově městě je takový nával kandidátů. Pokud vyřadíme Pětikolku, tak zbývá Větrovský, který obhajuje, případně Zábranský za SPD – jeho program je zrušit senát.

Ústí nad Labem č. 31:

Nevolit Baleje, nevolit Dytrta. Za PRO je tam Telecký, za SPD Hladík. Hladík má větší šanci.

Ústí nad Orlicí č. 46:

Tady je to jednoduché. Jeden za KDU a jeden za ANO. Jinak nikdo. Hoďte to Ešnerovi. Dostane se z prvního kola.

Autor: Vidlák, zdroj: Litterqate.cz čili Vidlákovy kydy

 

První příspěvky do diskuze:

Bolí mě hlava. Bolí mě už hlava z těch věcných rozkazů nacistického feťáka, co máme dělat. Bolí mě hlava když musím poslouchat patnáctileté smrady, jak mám žít, čím jezdit do práce. Bolí mě hlava, když mi soudružka Boková cpe do hlavy, ať žeru červy. Bolí mě oči, když se musím dívat na to naše ministerské jelito, nacpané do plné polní. Chce se mi zaživa urvat uši a přešít si je přes oči, když mi soudruh premiér vykládá, jak společně překonáme drahotu. Kroutí se mi prsty, když pletu svetry navíc. Chce mi shořet mozek, když se dozvím, že největší zloději jsou vlastně filantropové a vrazi mírotvorci. Už ty jejich nekonečné kecy nedávám. Obrátili význam slov. Z nenávistí udělali lásku, že lži pravdu. Obrátili příčinu a následek. Malí smradi rozhodují o životech dospělých, hlupáci o vzdělaných. Z úchylky udělali normu a normálnost vystavili na hanbu. Už mě ze všech těch věrozvěstů nových, lepších dní bolí hlava. Pojďme se pokusit zavřít jim jejich prolhané huby. Udělejme první krok a zítra zaplňme volební místnosti novou nadějí. Novým začátkem.

(následuje diskuze k jednotlivým kandidátům plná zajímavých informací – ZDE)

5 6 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Tzv. “malé volby” tzn. komunální a do Senátu vždy v minulosti vyhrávaly pravicové (pronatoidní) strany.Středoví, levicoví, vlastenečtí voliči k těmto volbám odmítali chodit, i když byla situace v zemi sebehorší. Pouze v roce 2008 šli tito lidé k volbám, aby zrušili “regulační” poplatky, třebaže to nešlo Když to v roce 2010 šlo, tak ti samí lidé zase dali hlasy… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Co to plácáš za vymyšlenosti proboha?? Jak může být Putin agresorem a fašistou, když naopak proti fašismu, reprezentovaném kolektivním Západem, a ukrajinskému nacismu bojuje??
To jako SSSR a spojenci byly taky agresory když bojovaly proti nacismu a fašismu v II. světové??
Ti tvý “fašisti z SPD” právě že jsou vlastenci. Fašisty máme ve vládě.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Ale drtivá většina našich i zahraničních médií vidí Putina jako agresora, masového vraha, válečného zločince, diktátora, zloděje a nového Hitlera. Britský král Karel dokonce pro Putina používá označení Putler. Ukrajina Volodymira Zelenskeho se naopak těšila a těší pořád pověsti vzorové, prosperující demokracie a sám Zelenskij jako velký státník, humanista, reformátor, který velice pravděpodobně dostane… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

O ovčanech Prahy si fakt iluze nedělám. Už od té doby co “uvědoměle” a “zodpovědně” stále dokola volili Klause a jeho mafiánskou ODS navzdory spáchaným zločinům a ekonomickým škodám, které po sobě zanechala.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Neskutečný blábol! Nespletl jste si web? Jen hlupák může označit SPD jako fašisty. Evidentně neznáte význam slova fašismus!

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Napsal jsem pouze, jak to vidí většina Pražáků. Vidí SPD jako fašisty, protože tak je označují novináři nejrozšířenějších médií. Musíte se seznámit i s názorem té druhé strany, abyste nebyl v sobotu odpoledne nepříjemně překvapen.

Stanislav Sevecek
Stanislav Sevecek
před 1 rokem

komunální volby budou vládnoucí Bandou Pěti a mediokraty zneužity jako potvrzení správnosti ničení Česka na státní úrovni. Opět sliby o Změně se starými valachy a novými mladými UI. Nepomůže výměna žárovek, když nejde proud. na velkých městech se mafie udrží s poukazem nato, co vše “vybudovali” … za peníze Lidu ovšem. na dědinách si… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Fiala? Pomalý, sobecký. Znám ho léta. Okamura mezi svými vypustil, co dosud ne
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-Pomaly-sobecky-Znam-ho-leta-Okamura-mezi-svymi-vypustil-co-dosud-ne-714996

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo bohužel nebudu házet nikomu ale poslední odstavec je výživný a pravdivý to je ta jejich pravda a láska.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Dal jsem plný počet, ovšem jen díky převzaté reakci Mandaladana. Ten člověk mi opravdu mluví ze srdce: posloucháme šílence a lháře, poučují nás neochmýřené děti často se čtyřkami na vysvědčení, bereme ohledy na kdejakou menšinu, ve vlacích nás budou obtěžovat buzeranti a lesby…
Doba vymknutá z kloubů, šílí…