Spydell_finance: Svět prostě nemá zdroje, aby toho parazita nakrmil

Vytváření ohnisek napětí po celém světě je otázkou národní bezpečnosti USA a strategického přežití. Není pochyb o tom, že USA se budou snažit zlikvidovat konkurenční měnové zóny tím, že budou lpět na statutu hlavní rezervní měny. 

To se týká především eurozóny jako hlavního konkurenta Spojených států.

Čím horší je Evropa, tím stabilnější jsou USA. Negativní selekce a vše pohlcující degradace evropských politiků vytvořily v Evropě vypálený politický prostor. Euro-byrokraté, jsou připraveni podkopat svou vlastní energetickou bezpečnost, vážně deformovat a zničit ekonomickou stabilitu evropských zemí a realizovat geopolitická dobrodružství Spojených států.

Za poslední 4 roky došlo k velmi významným událostem, které mají geopolitický odraz.

Čistá záporná mezinárodní investiční pozice USA (IIP) dosáhla 18,1 bilionu dolarů, tzn. Spojené státy mají o 18 bilionů více závazků než aktiv ve všech nástrojích a typech investic (přímé, portfoliové a jiné investice).

Co je na tom pozoruhodného?

Za 4 roky se záporné saldo investičních pozic zvýšilo o více než 10 bilionů.

USA za 4 roky zvýšily (https://t.me/spydell_finance/1388) deficit mezinárodní investiční pozice o více než 10 bilionů dolarů, což je 1,5krát více než za celou historii USA až do 2017 včetně.

Pro srovnání, všechna zahraniční aktiva Ruska jsou 1,65 bilionu a přebytek je asi 500 miliard dolarů.

Taková nerovnováha nemůže trvat věčně. Částečné zabavení ruských zahraničních aktiv zhoršilo otázky spolehlivosti investic v dolarové zóně a Spojených státech jako garantovi plnění závazků. Tento aspekt se týká především zemí, které jsou vůči Rusku neutrální – tato skupina není hlavním dodavatelem kapitálu do USA, ale může vytvořit spouštěč pro realizaci destruktivních procesů.

Za 1. čtvrtletí roku 2022 dosáhl pokles závazků 1,42 bilionu, snížení aktiv pokrylo 1,06 bilionu, což vedlo k celkovému čistému poklesu o 376 miliard USD za čtvrtletí.

Mezinárodní investiční pozice USA, první čtvrtletí 2022 a výroční aktualizace zde:

https:// www.bea.gov/sites/default/files/2022-06/intinv122.pdf

Od března se situace prudce zhoršuje (https://t.me/spydell_finance/1349), odliv nerezidentů ve státní pokladně dosahuje maxima za 6 let (260 miliard za dva měsíce).

Co je zde důležité pochopit?

Základem existence Spojených států je důvěra v dolar a čistý příliv zahraničních investic na financování rekordních deficitů účtů a federálního rozpočtu. Bez přílivu zahraničních investic se současná konstrukce finančního systému rozpadne. Všechno se změní – proporce, poměry, směry peněžních toků.

Vzhledem k bezprecedentní povaze závislosti USA na zahraničním kapitálu (75 % čistých závazků HDP) je kolaps americké hegemonie v její předchozí konfiguraci nevyhnutelný.

Svět prostě nemá tolik zdrojů na to, aby toho parazita nakrmil.

Evropa, Japonsko a Korea se propadají do rekordních deficitů běžných účtů, QE (kvantitativní uvolňování) je přerušeno – tyto dva kanály byly hlavním zdrojem zahraničního kapitálu do USA.

Přebytek se přerozděluje směrem k Rusku neutrálním zemím, které jsou převážně nepřátelské vůči USA. Zde vystupuje do popředí faktor toxicity dolaru kvůli neplnění závazků vůči Rusku. Nikdo nechce jít touto cestou.

V důsledku toho začne vzteklý gigant rozšiřovat svá toxická chapadla po celém světě.

Moje předpověď: geopolitické napětí poroste v důsledku neřešitelných rozporů, ekonomických i politických. Po krátké pauze bude kolaps aktiv pokračovat. Evropa a o něco později i Spojené státy se začnou nořit do ekonomické apokalypsy, která vyvolá řetězovou reakci kaskádového kolapsu ekonomických institucí a rozdělení meziodvětvových vazeb. Pravděpodobnost závažnější krize než Velká hospodářská krize je extrémně vysoká.

Rusko bude mít ve srovnání s USA a Evropou výhodnou pozici. Důvodem je brzké přerušení vazeb s umírající civilizací, růst autonomie a absence kritické finanční nerovnováhy.

 

Zdroj: https://bit.ly/3yXfH2N, pro Pokec24 přeložila Janinna.

 

 

 

5 5 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Kdo o nich ještě dnes říká, že jsou to přátelé a spojenci, je buď blbej, nebo přímo nepřítel státu.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Tak to zní jako dobrá zpráva, toho parazita je třeba nakrmit Novičokem, aby už dal navždy pokoj, a až ta kobyla bude zdechat, aby to dlouho netrvalo a moc přitom neřvala, takže ji ještě dorazit ricinem, snad ještě Koudelkovi z toho ruského diplomatického zavazadla zde nějaký zůstal.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Myslím že to pro nás bude osudové až tihle bankrotáři padnou tak se v tom vymácháme s nimi pokud je Evropa nekopne do [_T_]