Krymský most byl po výbuchu znovu otevřen pro dopravu (VIDEO)

Auta a autobusy se již daly do pohybu a železniční část by měla být znovu otevřena později v sobotu

Na snímku Kerčský most na Krym v době sabotáže ukrajinské tajné služby

Silniční provoz na Krymském mostě, který byl dříve v sobotu poškozen výbuchem nákladního automobilu, byl částečně obnoven a později večer se očekává, že se na něm začnou pohybovat vlaky.

„Pohyb vozidel po Krymském mostě byl obnoven. V současné době je provoz otevřen pro osobní automobily a autobusy s plnou kontrolní procedurou,“ oznámil na Telegramu šéf Republiky Krym Sergej Aksjonov.

Dodal, že řidičům nákladních automobilů se doporučuje využívat trajektový přívoz v Kerči.

Ruské ministerstvo dopravy uvedlo, že na mostě byl obnoven silniční provoz, přičemž pro dopravu je k dispozici jeden jízdní pruh, a to střídavě v obou směrech.

Po prvotním posouzení poškození železnice na mostě ministerstvo uvedlo, že „organizace pohybu prvních vlaků bude zajištěna do 20:00 moskevského času“.

Již dříve v sobotu ruský Vyšetřovací výbor uvedl, že výbuch nákladního automobilu na mostě způsobil vznícení sedmi palivových nádrží vlaku směřujícího na Krym. Předpokládá se, že v důsledku incidentu zemřeli tři lidé.

Všeruský svaz pojistitelů odhadl škody způsobené na mostě na 200-500 milionů rublů (3,2 až 8 milionů dolarů).

Kyjev, přestože nejvyšší představitelé výbuch oslavovali, se k odpovědnosti za něj nepřihlásil. Nicméně estonský ministr zahraničí Urmas Reinsalu poblahopřál „ukrajinským jednotkám speciálních operací, které pravděpodobně stojí za touto operací“.

Od zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině koncem února různí ukrajinští představitelé slibovali útok na Krymský most. Kyjev považuje poloostrov za své vlastní území, které bylo nezákonně „anektováno“, a to navzdory skutečnosti, že po převratu na Majdanu v Kyjevě v roce 2014 hlasovala drtivá většina obyvatel regionu pro znovusjednocení s Ruskem.

Translated with DeepL

4 5 hlasy
Hodnocení článku
25 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
danny
danny
před 1 rokem

No tak si to tedy vykoledovali. Teď by neměli brečet a žalovat. Museli vědět, co přijde.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Danny. Po čase se chci opět vás zeptat. Myslíte si, že oděsané by v nejbližší době chtěli pod křídla Ruska? Tím by se prakticky odřízla Ukrajina od moře a propojila by se cesta s podněstřím. Začíná fakt přituhovat a podle schůzky ministrů obran NATO se obávám jestli neudělají akci typu svolání konference OSN a vyslání takzvaných… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Vypadá to tak, že začala válka v plném rozsahu. A válka má svoje zákony. Ty platí ať si o nich myslíme co chceme, uznáváme je nebo neuznáváme. Jestli Rusko bude chtít (a ono už musí chtít), aby Ukrajina nebyla pro něj nebezpečím, musí ji odstřihnout od moře a spojit se s Podněstřím. To samé bude s Charkovem.… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Díky za odpověď.Pokud by ovšem došlo na vaši předpověď, ztratil by západ kladivo proti Rusku do dalších desetiletí. Jestliže totiž Ukrajina zanikne a jednotlivé části padnou pod jiné státy, tak se ztratí možnost hrát na strunu ukrajinské národnosti a touhu vzít si zpět to, co jim kdysi patřilo. Propagandisticky napsáno. Pokud by… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem

Nepřipadá mi, že bylo zveřejněno dost a dostatečně srozumitelných informací na to, aby se daly dělat závěry. Ten most je shozený v dost dlouhém úseku, několikanásobně delším než je délka kamionu. Spadlá část vozovky se nezdá být příliš poškozená. Působí to spíše, jako by výbuch působil odspodu. Vlak nevypadá, že by se… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Poškozená část vozovky bude ve vodě. Na záběrech výbuchu je však vidět obrovský oblak střepin, který jde zprava proti tlakové vlně výbuchu, což by ukazovalo na výbuch munice mimo automobil (to zapálilo ten vlak). Ale to je otázka pro jiné odborníky než ty z diskuze. Rusové si nevyhodí do vzduchu vlastní… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Nemusí mít všichni Rusové(a ostatní národnosti federace), stejný zájem. Můžou se najít tací, kteří by rádi přitlačili na pilu a přiměli Putina k vyhlášení války Ukrajině. Můžou být i tací, kteří by jej rádi sesadili jako neschopného. Můžou mít spoustu jiných zájmů, než má vedení RF a nemusí jít jen o FSB, může to být skutečně… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem

Jak už to bývá, tak otázek je více než odpovědí. Tajné služby zpravidla nepoužívají sebevrahy a toto by jasný sebevrah. Na druhu stranu není jen tak sehnat a shromáždit plný kamion brizantní trhaviny, aniž by to tajné služby zaznamenaly. A tady nebouchlo žádné samo – domo. Výbuch nenastal v nejpříhodnějším místě, který by zablokoval… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Nemyslíte si, že prostě ruské velení čeká na příchod zimy, která to skoro všechno vyřeší sama? No, i já jako čech bych očekával, že jednak se to vyšetří, a potrestají viníci? a co teprve rusové…naštvanost,rezignace,, kdo ví co společností rezonuje.

cablik
cablik
před 1 rokem

Bohužel nelze se pořádně ubránit všem teroristickým akcím ale tento most by měl být speciálně hlídán. Již dávno mohlo být po válce kdyby chtěli.

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Právě jeden z diskutujících píše v tomto duchu: “Děkuji našim dědům za vítězství. Nedobytný Königsberg dobyli za čtyři dny! Tehdy jsme bojovali Dnešní “gaučoví” stratégové rozhodují z křesel, jen aby se nedej Bože nemuseli vzdálit od ledničky. Naši hoši zvítězí, ale tito stratégové na jejich vítězství nebudou mít žádnou zásluhu. O to ale hlasitěji… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Je to špatný pokud by náckové vyhráli tak budeme v (_!_) taky dík za info.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Ale no tak, no tak. Předně, nevím co máte za překladač, ale pod Podoljakem se všichni, opakuji všichni lidé modlí (posledních sto !) za svoje chlapce a děkuje. Práci s počítáním si nikdo dávat nemusel, protože Konašenkov uvádí denní i celkové ztráty banderovců i psychopatů ze světa. Kilometr za frontou je opravdu mírový život,… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Podívejte se pořádně. Já rusky umím a překladač potřebuji výjimečně. Že se mnoho (opravdu skoro všichni) modlí za vítězství ruských hochů snad není překvapením. Ale je třeba vnímat i ty kritické. A i na jiných proruských webech jej jich mnoho. I zde si všímají, že Ukrajinci (vedeni Američany) schválně překračují červené linie vytyčené Rusy. Ostřelování… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Už jsem Vám před časem odpovídal, že také nechápu proč mobilizace, když má Rusko jeden a půl milionovou pravidelnou armádu. Proč bratrům (jak neustále říká Putin) nevypnou proud, plyn, vlaky… To ale neznamená, že na podporu svých slov budu psát : “A takto už pod Podoljakou píše většina lidí” Tak jsem se… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Souhlas

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Musím se tu zastat islamistů, provést tuto bezvadnou akci(Šándor) oni, byl by to teroristický čin jak noha! Tajné služby Ukrajiny jsou na svou akci pyšně, přesto, že tento čin byl namířen i proti vlastním lidem, žijících na Krymu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

A už to zase není pravda! Tajné služby Ukrajiny se od akce distancují ááá už to házejí na Rusy. Že by akce nesplnila až tak úplně svůj účel a neměla ten správný dopad na mínění veřejností…?

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Strýček Sam dělá všechno možné i nemožné, aby použití atomové bombičky na Ukrajině bylo možné hodit jakoby na Ruskou odvetu. Nejenom, že tím chtějí zakrýt kolosální průser, kdy po převzetí operačního velení Ukrajinské armády, vrhli do boje všechny zálohy, což je snad ani na West Pointu neučí, (Rusy tím opravdu zaskočili) ale… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

No nevím jak to s těmi ukrajinskými zálohami je, když 3 mobilizace skončili fiaskem, a když vidím ty tisíce zálohovaných ukrajinských vojáků u nás a miliony vlezlých do států kolem Ukrajiny. Pokud vím Zelenský si je chce vymoci zpět ale asi to nepůjde, tak opravdu nevím…

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

O tom píši. Už žádná Ukrajinská záloha není. Proto se stalo, že najednou tam kde Rusové přešli do ofenzívy, nemá banderovec koho poslat na vystužení, či podporu. Pro banderovce průser.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To je geniální myšlenka!!Neposílat Ukrajině zbraně, ale poslat jim tam Ukrajince!!!Utekli před válkou? Nebo mobilizací? Takže milí Ukrajinci. Seberte si svoje drahá auta, dostanete od nás na cestu domů neprůstřelnou vestu, helmu a lékárničku, a udaču!!!Geniální myšlenka

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Ježíš, to jste mě pobavil! Máte plnou pravdu, bohužel to ta naše vládnoucí sebranka neudělá.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Ano, máte plnou pravdu! Souhlasím.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Vážený moste, doufám, že se pomstíš !