Německu a EU bylo předáno vyhlášení války

Sabotáž plynovodů Nord Stream (NS) a Nord Stream 2 (NS2) v Baltském moři zlověstně posunula „Katastrofický kapitalismus“ na zcela novou, toxickou úroveň.

Tato epizoda hybridní průmyslové/komerční války ve formě teroristického útoku proti energetické infrastruktuře v mezinárodních vodách signalizuje absolutní kolaps mezinárodního práva, utopený řádem „naše cesta nebo dálnice“, „založený na pravidlech“.

Útok na obě potrubí spočíval v několika výbušných náložích odpálených v samostatných větvích poblíž dánského ostrova Bornholm, ale v mezinárodních vodách.

Byla to důmyslná operace, prováděná tajně v mělké hloubce dánských průlivů. To by v zásadě vylučovalo ponorky (lodě vplouvající do Baltského moře jsou omezeny ponorem 15 metrů). Pokud jde o potenciální „neviditelná“ plavidla, ta se mohla potulovat pouze s povolením z Kodaně – vody kolem Borholmu jsou totiž nacpané senzory odrážejícími strach z invaze ruských ponorek.

Švédští seismologové v pondělí zaznamenali dva podvodní výbuchy – jeden z nich odhadoval na 100 kg TNT. Přesto mohlo být použito až 700 kg k vyhození tří samostatných uzlů potrubí. Takové množství by nemohlo být doručeno jen jednou cestou podvodními drony, které jsou v současnosti dostupné v sousedních zemích.

Tlak na potrubí klesal exponenciálně. Potrubí je nyní naplněno mořskou vodou.

Potrubí na NS i NS2 lze samozřejmě opravit, ale sotva před příchodem generála Wintera. Otázkou je, zda by se Gazprom – již zaměřený na několik statných euroasijských zákazníků – obtěžoval, zvláště když vezmeme v úvahu, že plavidla Gazpromu by mohla být vystavena možnému námořnímu útoku NATO v Baltském moři.

Němečtí představitelé již předhazují, že NS a NS2 mohou být „potenciálně“ mimo provoz „navždy“. Ekonomika EU a občané EU tyto dodávky plynu nutně potřebovali. Ale EUrokracie v Bruselu – která vládne národním státům – by nenásledovala, protože si je sama diktovala Říše chaosu, lží a drancování. Lze namítnout, že by tato eurooligarchie měla být jednoho dne souzena za vlastizradu.

V současné době je strategická nevratnost již zřejmá; obyvatelstvo několika zemí EU zaplatí obrovskou cenu a ponese vážné důsledky tohoto útoku, krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé.

Cui bono? 

Švédská premiérka Magdalena Anderssonová připustila, že šlo o „záležitost sabotáže“. Dánská premiérka Mette Frederiksenová přiznala, že to „nebyla náhoda“. Berlín souhlasí se Skandinávci.

Nyní to srovnejte s bývalým polským ministrem obrany (2005-2007) Radkem Sikorskim, rusofobem oženěným se zběsilou americkou „analytičku“ Anne Applebaumovou, který vesele tweetoval „Děkuji, USA“.

Je to stále zvědavější a zvědavější, když víme, že současně se sabotáží  byla částečně otevřena Baltic Pipe  z Norska do Polska, „nový koridor pro dodávky plynu“ obsluhující „dánský a polský trh“: ve skutečnosti malá záležitost, vezmeme-li v úvahu jejich sponzory před několika měsíci. Měli potíže s hledáním plynu a teď to bude ještě těžší, s mnohem vyššími náklady.

NS2 již byla napadena – pod širým nebem – po celou dobu své stavby. Ještě v únoru se polské lodě aktivně snažily zabránit plavidlu na kladení potrubí Fortuna v dokončení NS2. Potrubí se pokládalo jižně od – uhodli jste – Bornholmu.

NATO ze své strany bylo velmi aktivní v oddělení podvodních dronů. Američané mají přístup k norským podvodním dronům na dlouhé vzdálenosti, které mohou být upraveny jinými návrhy. Alternativně mohli být při sabotáži zaměstnáni profesionální námořní potápěči – i když přílivové proudy kolem Bornholmu jsou vážnou záležitostí.

Velký obraz odhaluje kolektivní Západ v naprosté panice, s atlantickými „elitami“ ochotnými uchýlit se k čemukoli – k pobuřujícím lžím, atentátům, terorismu, sabotáži, úplné finanční válce, podpoře neonacistů – aby zabránily jejich sestupu do geopolitické a geoekonomické propasti.

Deaktivace NS a NS2 představuje definitivní uzavření jakékoli možnosti německo-ruské dohody o dodávkách plynu s přidanou výhodou, že Německo odsune do nízkého postavení absolutního amerického vazala.

To nás přivádí ke klíčové otázce, která západní rozvědka navrhla sabotáž. Hlavními kandidáty jsou samozřejmě CIA a MI6 – s Polskem nastaveným jako padouch a Dánsko hraje velmi riskantní roli: je nemožné, aby Kodaň nebyla nakonec alespoň informována.

Prozíraví jako vždy, již v dubnu 2021 se Rusové ptali na vojenské zabezpečení Nord Streamu.

Rozhodujícím faktorem je, že můžeme čelit případu člena EU/NATO zapojeného do aktu sabotáže proti ekonomice číslo jedna EU/NATO. To je casus belli. Kromě otřesné průměrnosti a zbabělosti současné administrativy v Berlíně je jasné, že BND – Německá zpravodajská služba – stejně jako německé námořnictvo a informovaní průmyslníci dříve nebo později spočítají.

Nebyl to zdaleka ojedinělý útok. 22. září došlo k pokusu kyjevských sabotérů proti Turkish Stream. Den předtím byly na Krymu nalezeny námořní drony s anglickými průkazy totožnosti, podezřelé z toho, že byly součástí spiknutí. Přidejte k tomu americké vrtulníky, které před týdny přelétaly nad budoucími sabotážními uzly; britské „výzkumné“ plavidlo potulující se v dánských vodách od poloviny září; a tweet NATO o testování „nových bezpilotních systémů na moři“ ve stejný den sabotáže.

Ukaž mi peníze (plyn).

Dánský ministr obrany se tuto středu naléhavě setkal s generálním tajemníkem NATO. Všechny exploze se staly velmi blízko dánské exkluzivní ekonomické zóny (EEZ). To může být přinejlepším kvalifikováno jako hrubé kabuki; přesně ve stejný den Evropská komise (EK), de facto politický úřad NATO, pokročila ve své posedlosti ochrannou známkou: další sankce proti Rusku, včetně certifikovaného stropu cen ropy, který bude propadat.

Energetickí giganti EU mezitím sabotáží ztratí velký čas.

Volání zahrnuje německé Wintershall Dea AG a PEG/E.ON; holandský NV Nederlandse Gasunie; a francouzský ENGIE. Pak jsou tu ti, kteří opět financovali NS2: Wintershall Dea a také Uniper; rakouský ÖMV; znovu ENGIE; a britsko-nizozemský Shell. Wintershall Dea a ENGIE jsou spoluvlastníky i věřiteli. Jejich vzteklí akcionáři budou chtít vážné odpovědi od seriózního vyšetřování.

Je to ještě horší: na frontě Pipeline Terror už nejsou zataraseny žádné chyty. Rusko bude v červené pohotovosti nejen kvůli Turk Stream, ale také Power of Siberia. Totéž pro Číňany a jejich bludiště potrubí přijíždějících do Sin-ťiangu.

Bez ohledu na metodologii a aktéry, kteří byli ve smyčce, jde o odplatu – předem – za nevyhnutelnou kolektivní porážku Západu na Ukrajině. A hrubé varování pro globální jih, že to udělají znovu. Akce však vždy vyvolává reakce: od nynějška se „zábavné věci“ mohou stát také potrubím USA/Spojeného království v mezinárodních vodách.

Oligarchie EU dosahuje pokročilého procesu rozpadu rychlostí blesku. Jejich příležitost alespoň zkusit roli strategicky autonomního geopolitického aktéra je nyní uzavřena.

Tito EUROkraté nyní čelí vážné nesnáze. Jakmile bude jasné, kdo jsou pachatelé sabotáže v Baltském moři, a jakmile pochopí všechny život měnící socioekonomické důsledky pro občany celé EU, budou muset kabuki přestat. Včetně již běžícího, uber směšného podzápletky, že Rusko vyhodilo do povětří vlastní potrubí, když Gazprom mohl jednoduše uzavřít ventily nadobro.

A ještě jednou je to horší: Gazprom hrozí žalobou ukrajinské energetické společnosti Naftofgaz za nezaplacené účty. To by vedlo k ukončení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu do EU.

Jako by to všechno nebylo dost vážné, Německo je smluvně zavázáno nakupovat minimálně 40 miliard kubíků ruského plynu ročně do roku 2030.

Prostě řekni ne? Nemohou: Gazprom má ze zákona nárok na výplatu i bez přepravy plynu. To je duch dlouhodobé smlouvy. A už se to děje: kvůli sankcím Berlín nedostává veškerý plyn, který potřebuje, ale stále musí platit.

Všichni čerti jsou tady

Teď je bolestně jasné, že císařské sametové rukavice jsou pryč, pokud jde o vazaly. Nezávislost EU: zakázána. Spolupráce s Čínou: zakázána. Nezávislé obchodní propojení s Asií: zakázáno. Jediným místem pro EU je být ekonomicky podřízena USA: laciný remix z let 1945-1955. S perverzním neoliberálním obratem: budeme vlastnit vaši průmyslovou kapacitu a vy nebudete mít nic.

Sabotáž NS a NS2 je zabudována do imperiálního vlhkého snu o rozbití eurasijské pevniny na tisíc kousků, aby se zabránilo transeuroasijské konsolidaci mezi Německem (zastupujícím EU), Ruskem a Čínou: 50 bilionů dolarů v HDP, na základě parita kupní síly (PPP) ve srovnání s 20 biliony USD v USA.

Musíme se vrátit k Mackinderovi: kontrola nad euroasijskou pevninou představuje kontrolu nad světem. Americké elity a jejich trojské koně po celé Evropě udělají vše pro to, aby se nevzdaly své kontroly.

„Americké elity“ v tomto kontextu zahrnují vyšinutou, Straussovými neokonzervativci zamořenou „intel komunitu“ a Big Energy, Big Pharma a Big Finance, které je platí a které profitují nejen z přístupu Deep State Forever War, ale také chtějí udělat zabití z Davosu vymyšleného Great Resetu.

Zuřící dvacátá léta začala vraždou – generála Soleimaniho. Vyhození potrubí do povětří je součástí pokračování. Dálnice do pekel bude až do roku 2030. Přesto, abychom si půjčili od Shakespeara, peklo je definitivně prázdné a všichni (atlantističtí) ďáblové jsou tady.

Autor Pepe Escobar je nezávislý geopolitický analytik a autor. Jeho poslední knihou je Raging Twenties. Byl politicky zrušen z Facebooku a Twitteru. Sledujte ho na  Telegramu .
https://bit.ly/3CuhTAn

Český překlad ZDE, malé redakční úpravy Nová republika

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Nezoufejte. Vyšetření toho, kdo zničil plynovody, na kterých je Evropa životně závislá, dostal na starost americký prezident Biden. A od toho se jistě dozvíme, kdo tento zločin má na svědomí. A už teď je víceméně jisté, že to byl Putin. Jako ve všech jiných lumpárnách.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Je úsměvné, jak pobaltské státy dělají, že vlastně o napadení plynovodu nic nevědí a neví kdo to udělal. Až na to přijdou, budou dělat mrtvé brouky. Ale oni dobře vědí ale nesmí…

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Už jen černoška z Prahy, okradla stát o 47 miliard korun. Od takových lidí nelze čekat přiznání, že se spletli, že prostě nemají čich na spojence. Oni si tak dlouho přáli být ve válce, až se jim to splnilo. A úder přišel z míst, od kterých to, oni, vůbec nečekali. Oni nejsou vláda, oni… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Moc mě zajímá jak to Rusko bude řešit mají satelity tak by měli vědět kdo to byl. Ožebračit Evropany co mají být jejich spojenci je ten nejhloupější nápad od šílenců z USA a snad je Evropa kopne do [_T_]

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Sundá Rusko nad Ukrajinou satelitní konstelaci NATO?
05.10.2022 – 14:48

Источник: https://rusnext.ru/news/1664970537664213

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Děkuji za odkaz už to zablokovali Access denied.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Použijte funkci VPN – např. ve vyhledávači Opera je zdarma. Pak se na tuto stránku hravě dostanete.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Děkuji za radu mám ale Chrome také Firefox tam by to nějak nešlo?

cert
cert
před 1 rokem

technicka: general Winter = zima, ne nejakej general

Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cert

Ne, to je opravdu Generál: General Winter = Generál Zima Генерал Мороз  Ruská zima, někdy ztělesněná jako „generál Frost“[1] nebo „generální zima“,[2] je aspektem klimatu Ruska, který přispěl k vojenským neúspěchům několika invazí do Ruska. Bahno je příbuzný přispívající faktor, který zhoršuje vojenské manévrování v Rusku a jinde, a je někdy ztělesněn jako… Číst vice »

Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Primak

Generál Frost je vždy připraven zařídit pro arogantního nepřítele, věřícího v bleskové vítězství, než opadne podzimní listí, několik překvapení, z nichž vynikají: Podzimní deště padající na ruské silnice a měnící logistiku v noční můru a bahenní peklo; Pálivé mrazy nebo slabé mrazy, ale se silným větrem; Vánice, vánice, sněhové bouře; V zimě vydatné sněžení a na… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Primak

Rusové běžně říkají, že generálu Zimovi pomohl plukovník Bláto

cert
cert
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Primak

No dyt jo, je to slovni obrat. V clanku je “před příchodem generála Wintera”, coz evokuje, ze prijde general z masa a kosti, kterej se jmenuje Winter. Ale jelikoz to neni prijmeni, melo to byt prelozeno jako pred prichodem generala Zimy nebo proste pred prichodem (ruske) zimy, protoze v cestine nic podobneho asi neni.

maxim
maxim
před 1 rokem

Válka Anglosasů s Evropany, Německem a EU, to jediné ty debilní slouhové mamonu svojí zuřivou nenávistí k všemu ruskému způsobili.., a samozřejmě debilní Poláci, hrají opět svojí roli hyen .. Tak dopadl Kolektivní západ se svojí válečnou strategií “zničení” Ruské federace sankcemi a vyčerpávající válkou s Ukrajinou …. Prostě debilové, Ruští stratégové ani válku nezačali, jenom… Číst vice »