Od politiků nečekejte řešení problému, politici jsou problém, vidí Ivan Hoffman. To nemůže dopadnout dobře

POHLED IVANA HOFFMANA Nemá smysl očekávat, že politici najdou recept na krize, které způsobují, varuje tentokrát ve svém příspěvku Ivan Hoffman. Tím spíše ne dnes, kdy se do vysokých ústavních funkcí dostali lidé, kterých si neváží nejen občané, ale ani jejich kolegové.

Pan primář Jiří Koskuba se zde nedávno nechal slyšet, že „v současné době máme politiky páté, šesté výkonnostní třídy… kteří se jinde neuživí a na jiné zaměstnání nemají… drtivá většina z nich nemá žádné životní zkušenosti.“ Koskuba připomíná, že „v devadesátých letech, přes všechna negativa, se snažily vést tuto společnost osobnosti a teď tu máme jenom osoby, ba dokonce občas jenom bytosti.“

Politici se obecně netěší velkému respektu občanů, ale zajímavé je, že si politiků neváží ani bývalí politici (Jiří Koskuba byl v letech 2010 až 2017 poslancem za sociální demokracii), kteří znají politické prostředí důvěrně, z osobní zkušenosti. Přestože se volební systém v posledních desetiletích příliš nemnění, určitě ne dramaticky, mandát ve volbách získávají lidé stále nekompetentnější, kteří jsou současně stále arogantnější. Je tomu tak proto, že si volič vybírá z horší nabídky? Anebo si ze stejné nabídky vybírá jiný, méně kompetentní volič? …

… celý text najdete ZDE

3.4 5 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 1 rokem

Těžká redukce průmyslu je patrná za 30let vlád pravičáků.Po roce 1989 se zničil těžký průmysl.Dnes jde o zničení zbytku ,aby šíbři v kšeftu měli neomezenou moc v rozmělněných firmičkách. Pořiďte si kavárnu, blešák,sportovní areál apod .to je heslo současnosti.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Dění v naší vlasti určují nepřátelé a proto se nedivme tomu, co dělají. Spíše se divím mnohým našim lidem, že nedělají vůbec nic. Nemají ani odvahu jít k volbám. A nevolit, znamená kapitulovat !

eFPe
eFPe
před 1 rokem

tak pokud si vrcholná politička může dovolit dát na profilu hanlivou urážku jiného politika, místo aby byla nad věcí a když už nikoho nemusí ať je raději zticha, a ono jí to všechno tak nějak projde, tak je v prdeli politická i jiná kultura a de fakto naplivali lidem do tváře.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Jestli myslíte tu samou osobu co já (a adeptek je několik), tak v tom případě nejde o vrcholnou političku ale spíše o atrapu političky na vrcholném místě. A to je rozdíl…

cablik
cablik
před 1 rokem

Plán NWO jede na plno pane Okamuro:

Mně fakt připadá, že je snad záměrem vlády zničit náš průmysl a ekonomiku… Okamura se diví čím dál více
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mne-fakt-pripada-ze-je-snad-zamerem-vlady-znicit-nas-prumysl-a-ekonomiku-Okamura-se-divi-cim-dal-vice-716757

cablik
cablik
před 1 rokem

Jo souhlas v dnešní době je to opravdu otřesné a asi ještě ryjeme málo držkou v zemi že je lidé nevyhází. Uvidíme co se bude dít u parlamentních voleb.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

To už bude pozdě. to už bude české podnikání spočívat v provozování vleků a sportovních areálů, vlastnictví bufetů a hospod, cimrfraj penziónů, zastaváren, módních butiků, doručování zásilek a podobných aktivitách – jak je naznačeno výše.
Zapomeňme na sklárny a porcelánky, zbytek textilek, zpracovatelský průmysl,…
Nebudeme mít nic a budeme šťastní – ve stínu Velkého Švába.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Haskuv Duch
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Lidé si myslí, že když nejdou k volbám, tak nevolí. Je to omyl. A draze zaplacený.

idiotronic
idiotronic
před 1 rokem

Zbytek článku není dostupný

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  idiotronic

Mě se to teď podařilo bez problému.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  idiotronic

Parlamentní listy blbnou i mě a špatně se načítají chce to zkusit vícekrát.