Poslední trable ukrajinského letectva

Od začátku ruské Speciální operace na Ukrajině přišly Ozbrojené síly Ukrajiny o 324 letadel, 162 vrtulníků, 2296 dronů a 383 odpalovacích zařízení raket PVO …

Václav Dvořák
Václav Dvořák

Na snímku rarita – možná poslední stíhačka s trojzubcem na směrovkách

Tohle by mohlo zajímat paní ministryni války feldmaršálku Černochovou i její gaučové generály, plukovníky a poraděnky.

Od začátku Zvláštní operace ruské armády a spojeneckých armád republik Donbasu přišlo ukrajinské letectvo o téměř všechny stroje. Ve šrot se proměnilo 324 letadel. Nedivte se, že číslo sestřelených strojů je větší, než byl původní stav ukrajinského letectva před válkou. Ne že by Ukrajinci něco během války vyrobili a doplnili si tak stav. Naopak, o výrobní továrny přišly při bombardování, a co nezničily ruské rakety, to si Ukrajinci vyhodili do vzduchu sami. Včetně největšího letounu světa Antonov. Mezi šrot musíme totiž započítat i ony slovenské, rumunské, bulharské a německé migy, darované ukrajinským válečníkům. Jaké štěstí, že máme gripeny a ne migy. Byli bychom teď bez křídel vlasti a Rusové by si namalovali další zářezy na odpalovacích rampách své PVO.

Hrdinný Duch Kyjeva, bájný stíhač, který sestřeloval Rusy jako růže na pouti, se ukázal být výmyslem ukrajinské propagandy. Sestřely ruských letadel a helikoptér, které nám ukazovala Pravdomluvná televize pocházely pro změnu z dílen počítačových animátorů. Taková malá vítězná fotošopová válka. Prostě ukrajinskému letectvu se nedaří a nedaří i když ho všichni děsně podporují, tedy aspoň my, co musíme být v NATO. Leze nám to sice silně do peněz, ale válka je válka a vládní pětikoaliční parta si chce zaválčit za každou cenu. I kdyby to mělo českou státní kasu zruinovat, i kdyby nás to mělo zadlužit na tisíce let, i kdyby to mělo naši armádu zcela odzbrojit. Prý těch 7 plus 2 miliardy korun darovaných ukrajinskému režimu v podobě zbraní a munice za to stojí, ozývá se ze Strakovky, VYškova i z Tychonovy.

To bylo jen malé uvedení, abych na pozadí nastalé situace mohl vyzdvihnout poslední srdnaté činy posledních zbytků ukrajinského letectva:

První:

13. října zahájily ozbrojené síly Ukrajiny raketový útok na Belgorod. To je oblast Ruské federace, soustavně napadaná ukrajinskými raketami a dělostřelectvem. Hodinu před ostřelováním byl proveden průzkum ruských hranic letouny MiG-29A a Su-27 ukrajinského letectva se střelami AGM-88C/D. To jsou vyšpekulované americké rakety, které se samy navedou na radarový paprsek nepřítele a po něm doletí až k nepřátelské radarové anténě, kterou zničí. Bummm.

Cílem stíhaček se měly stát systémy protivzdušné obrany Pancir, Buk a S-300 nacházející se v oblasti Belgorodu sousedící s Ukrajinou. K útoku využili ukrajinští piloti let v malé výšce, to aby je ruské radary neviděly, s krátkodobým „výskokem“ do výšky 3,5-5 tisíc metrů, to aby je ruské radary ozářily a “uviděly” a piloti mohli odpálit rakety. Tuto techniku ​​použili před postupem na Cherson. Ukrajinské letectvo se tedy pokusilo prověřit polohu ruské protivzdušné obrany jak to udělali v Nové Kachovce a na bojové linii.

Pokus o „otevření“ ruské protivzdušné obrany u Belgorodu se však nečekaně změnil ve ztrátu obou letadel. Byly sestřeleny u vesnice Šišaki ve vzdušném prostoru nad Poltavskou oblastí, a to ve chvíli, kdy oba piloti požádali o přistání na letecké základně v Mirgorodu. V těsné vzdálenosti za letouny explodovaly dvě rakety. MiG-29A a Su-24MR ukrajinského letectva byly sestřeleny ze vzdálenosti 217 km. Bummm…Bummmm

Spekuluje se, že navedení na cíle z takové vzdálenosti systémy ruské protivzdušné obrany mohlo být provedeno průzkumným letounem A-50 v kooperaci s letounem pro označení cíle. Pro střelbu na stíhačky Ozbrojených sil Ukrajiny z takové vzdálenosti mohla být použita raketa 9M82MV komplexu S-300V4. Její maximální dolet činí 350 km a rychlost letu je 7,5 Mach což je 9187 km/h(!). To je jako kdybyste vystřelili raketu v Praze na Václaváku a za necelé dvě minuty by explodovala u prchající stíhačky někde za Brnem nad Napoleonovým bojištěm u Slavkova.

Piloti se katapultovali a nyní čekají na další stroje z Ázerbajdžánu či odněkud, kde ještě Migy a Sušky mají a kde jsou ochotni je náckům z Kyjeva věnovat.

zdroj: Politikus.info

Druhý:

Na snímku je novopečený ukrajinský geroj, pilot stíhačky Vadik. Na snímku vpravo je již bez stíhačky. Vadik zaznamenal světový rekord, za který je veleben ukrajinskými médii, ale v obci profesionálů sklízí posměch.

Vadik na nebi nad Vinicí uviděl íránský sebevražedný dron Šahíd-136 v ruských službách, jak si to mete ke svému cíli. Vadik nezaváhal, zaútočil a dron nekompromisně sestřelil. Ale, co čert nechtěl, jeden z úlomků explodujícího dronu vletěl do turbíny jednoho z motorů a Mig 29 se poroučel. Vadik se katapultoval a nikdo mu už neodpáře, že je prvním pilotem světa, kterého sestřelil sebevražedný droník přezdívaný “sekačka na trávu”.

Válka a především válečná propaganda mnohdy vzbuzují úsměv a pobavení, ale je to zábava trpká na pozadí statisíců mrtvých a zmrzačených.

Opatrujte se a mějte se.

Zdroj: opět Politikus

***

Redakce Nové republiky děkuje za finanční podporu:

Číslo účtu Nové republiky:

2300 736 297 / 2010

4.3 7 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 1 rokem

Jestli jim to stojí za to hňupům vymatlaným v čele se zeleným debilem s vidličkou na tričku:

https://sk.news-front.info/2022/10/21/kadyrov-informoval-o-neuspesnom-pokuse-o-utok-zo-strany-ukrajiny/

cablik
cablik
před 1 rokem

Pravda je taková že ani USA nemají adekvátní letoun proti Ruským letadlům. Jejich protiletadlová obrana sestřelí vše na mnoha kilometrovou vzdálenost. Jinak jsem se dočetl že žoldákům na Ukrajině platí 5000 EUR měsíčně.

Rob
Rob
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Peníze jim rozum nenahradí… A dobře jim tak! Plutokratickým bezmozkům.

spartak
spartak
před 1 rokem

Děkuji za informace ,holt někdy je situace komická a Dikobraz by měl hodně čtenářů.