Evropská unie: – podruhé na stejné hrábě? Nejdřív Rusko, nyní Čína ?

Evropská unie je závislá na čínském vývozu více, než na ruských energetických zdrojích, pokud dosáhne klimatické neutrality. Oznámil to Josep Borrell, šéf diplomacie EU.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Evropská unie plánuje snížit emise do roku 2030 nejméně o 55 % oproti roku 1990.

EK přijala řadu návrhů, které mají uvést politiky EU v oblasti klimatu, energetiky, dopravy a daní do souladu s cílem pro rok 2030.

Ohebný jazyk: – aneb jak europolitici šíří své bláznivé fantazie:

Tolik medializovaná zpráva o zákazu prodeje automobilů se spalovacími motory v Evropě od roku 2035 se ukázala být další politickou demarší.

Evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton uvedl, že EU by ještě mohla zbrzdit svůj plán na postupné ukončení prodeje znečišťujících automobilů do roku 2035, pokud se trh s elektromobily nezačne včas rozvíjet.

Tato otázka by mohla být znovu projednána v roce 2026, aby se posunulo datum ukončení a automobilový průmysl měl více času na rozvoj výroby elektromobilů, napsal NEV news.

Plánovaná revize byla na nátlak velkých výrobců automobilů odložena na rok 2026.

Francie vyzvala ke zvážení plug-in hybridů po roce 2035, zatímco Německo podpořilo povolení spalovacích motorů poháněných elektronickými palivy vyráběnými pomocí zachycování oxidu uhličitého a vodíku.

K výrobě elektromobilů, které by nahradily konvenční vozy,

bude Evropa do roku 2030 potřebovat:

  • 15krát více lithia,
  • čtyřikrát více kobaltu,
  • čtyřikrát více grafitu,
  • třikrát více niklu.”

– řekl Breton.

Budeme tedy mít obrovskou spotřebu surovin a musíme se tím vším zabývat“ – dodal.

Pokud bychom ukončili výrobu automobilů se spalovacími motory, EU by přišla o 600 000 pracovních míst. To je stresující a Breton vyzývá evropské společnosti, aby pokračovaly ve výrobě spalovacích motorů – pro ty, kteří si to přejí.

Pro všechny kromě EU, nebo možná pro EU, pokud se trh s elektromobily nebude rozvíjet požadovaným tempem.

Čína hraje klíčovou roli v mnoha dodavatelských řetězcích. Naše závislost na Číně v rámci naší strategie zelené transformace převyšuje naši závislost na fosilních palivech z Ruska,” citovala agentura Prime Borrella.

Podle šéfa diplomacie je EU z 90 % závislá na čínském hořčíku a kovech vzácných zemin a z 80 % na solárních panelech.

V této souvislosti by podle něj mělo společenství podniknout kroky k nalezení alternativních zdrojů produktů.

Na základě těchto zkušeností by Evropská unie měla začít uvalením sankcí na Čínu na hořčík a další nedostatkové položky.

 

Zdroj: https://aurora.network/articles/140-jenergetika/107183-evrosojuz-dvazhdy-na-te-zhe-grabli-snachala-rossija-teper-kitay?utm_campaign=&utm_medium=email&utm_source=MailoPost

Překlad:  St. Hroch  (20221109)

3 2 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Jestli on ten tzv. Zelenej úděl nebude vlastně Zelenej průjem. Nebude třeba splachovacích záchodů. Každý si svůj zelený kravinec kecne v létě na parkovišti a usuší na zimu k topení. Prázdných parkovišť k sušení bude dostatek. Žlutí turisté se na nás budou jezdit dívat a tak jako my jsme donedávna s otevřenou hubou čuměli na Havajské tanečnice,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Ruka ruku myje, vláda korupce. Naprosto šílené. Okamura žádá demisi vlády
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ruka-ruku-myje-vlada-korupce-Naprosto-silene-Okamura-zada-demisi-vlady-720205

cablik
cablik
před 1 rokem

No nic fantasmagorický zelený blábol jen aby šílení blbci nemuseli kupovat zdroje od těch „ošklivých” Rusů.