Bašta: Ideologie Green Deal a Velký Reset staví na tom, že bude hůř

V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta upozorňuje na to, že ideologie Green Deal a Velký Reset nás ženou do bídy a chudoby.

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta

Rozmlouvající s redakcí Prvních zpráv Jaroslav Bašta je kandidát na prezidenta ČR

P.Z.: Jste jediný z devítky, kdo kritizuje Velký Reset nebo Green Deal

J.B.: „Já považuji především Green Deal za zdroj všech našich potíží. Skoro bych to přirovnal k tomu starému vtipu, který se vyprávěl někdy v osmdesátých letech, kdy se všichni ptali, jaký je původní zdroj našich nynějších potíží? Odpovídalo se, že v lajdácké obraně Zimního paláce v Petrohradě v říjnu 1917. V tomto případě tím skutečným zdrojem našich dnešních potíží je šílený nápad s Green Dealem, kdy stabilní energetické zdroje, plynové elektrárny, uhelné elektrárny, jaderné elektrárny se měly nahradit zdroji dočasnými, což je fotovoltaika, větrné elektrárny a podobně. To je první věc.

Druhá věc je, že přišli s politikou, která je historickém kontextu naprosto neuvěřitelná. Minimálně od konce 18. století funguje princip pokroku nebo pozitivního výhledu do života, který předpokládá, že se každá generace bude mít lépe, kvůli vědě, technice. Vždy budeme směřovat k tomu, abychom byli bohatší, aby to všechno bylo lepší. Oni pak najednou přijdou s tím, že všichni máme zchudnout, protože je třeba ochránit planetu Zemi před tím, aby kvůli emisím kysličníku uhličitého nezahynula v žáru. Přicházejí se dvěma anticivilizačními utopiemi o Velkém Resetu a nakonec i o Green Dealu.

Před lety jsem o tom napsal: „Plánují naši budoucnost s pomocí utopických projektů s názvy jako Velký Reset nebo Green Deal, podle nich to nebudeme my, kdo bude rozhodovat o tom kde a s kým budeme bydlet, koho budeme milovat, co budeme smět jíst, jak budeme mluvit co si smíme myslet a kolik nás na Zeměkouli bude nakonec žít. Celé nám to zdůvodňují tím, že zachraňují planetu, které kvůli nám hrozí smrt žárem vyvolaným emisemi kysličníku uhličitého. Proto pro ně, majitele nadnárodních korporací a jím sloužící progresivisty již nejsme jejich bližní, ale producenti uhlíkové stopy“. A to je můj názor utopické projekty, můj komentář se velmi příhodně jmenuje „Prý milují planetu, ale nenávidí lidi, zvláště některé“, tím mám na mysli Evropany,” vysvětluje Jaroslav Bašta.

Čtěte také: Bašta: Výzvám se nevyhýbám, chci pomoci našim občanům!

P.Z.: Jste jediný z devítky, kdo upozorňuje na úpadek vyplývající z výše uvedeného

J.B.: „Ano mluvil jsem o tom, celá ta záležitost směřuje k tomu, aby se zcela změnila sociální struktura České republiky a Evropy obecně. Evropská civilizace dosáhla svého vrcholu a toho, na co jsme zvyklí dnes, nejenom průmyslovou revolucí, ale vznikem velmi silně vertikálně strukturované střední třídy. Takové klasické rozdělení bylo, že existuje do pěti procent lidí, kteří se pohybují kolem hranice chudoby, nad nimi je velmi silná strukturovaná střední třída od nižší střední třídy až po tu vyšší střední třídu a vrstva boháčů je nevelká, hlavně nepříliš významná, protože Evropa do 90. let takové instituce a pojmy jako jsou oligarchové neznala. A oni teď chtějí to celé obrátit, prostě 40% lidí má žít u hranice bídy, případně pod ní, dalších dejme tomu taky 40% bude žít nad ní, ale se stálou hrozbou pádu do chudoby. Nad nimi bude devatenáctiprocentní nepříliš významná střední třída a všemu bude vládnout a korunovat jedno procento, které můžeme nazvat jak chceme. Ti současní oligarchové na národních úrovních jsou příští obětí nadnárodních monopolů a dalších globálních struktur.

A k tomu, aby toho dosáhli, používají takové nápady jako je Green Deal a Velký Reset. Aby ty, které chtějí dostat na sociální dno, oblbli nějakým povídáním o tom, jak zachraňují planetu. Oni prostě milují planetu, ale nenávidí lidstvo,” zdůrazňuje Jaroslav Bašta.

P.Z.: Podle nařízení (doporučení) Evropské unie 1.prosince začíná povinné šetření elektrické energie, členské státy mají ušetřit pět procent

 
J.B.: „Takhle se chovali komunisti ještě než zkrachovali, taky se všechno řešilo direktivně s idiotskými nařízeními. Je to zase jeden z důkazů toho starého fenoménu, že ideologie tak působí vždycky, vítězí nad zdravým rozumem. A dostaneme se pak do stádia, (naše vláda se už v něm nachází) jestliže fakta odporují naši ideologii, běda faktům a těm kdo o nich mluví,” připomíná Jaroslav Bašta, kandidát na prezidenta.

Bašta: Přepisování dějin některými našimi politiky je protinárodní

P.Z.: Od 5. prosince začíná platit embargo na dovoz ruské ropy, výjimku má Maďarsko, Slovensko…

J.B.: „Tichou a nepřiznanou výjimku má také Německo. Takže zase princip dvojího metru platí, ti bohatí si můžou dělat co chtějí a chudým a malým budou vysvětlovat, že musí poslouchat a že nesou odpovědnost třeba za to, jestli za nějakých sto let tady nebude poušť nebo subtropy kvůli kysličníku uhličitému. Je to něco, čemu moc nerozumím, protože všechny dosavadní utopie slibovaly, že bude lépe a radostněji. A jen Green Deal a Velký Reset jsou první ideologie, která staví na tom, že bude hůř a že se na to máme těšit. Já si myslím, že jedinou rozumnou reakci je vyhnat všechny kdo to prosazují od válu a zbavit je moci. Protože jsme tady doma, a protože se nás to bezprostředně dotýká, začít bychom měli s naší vládou. V tomto případě, slibuji jako kandidát na prezidenta, že udělám všechno pro to, abych tuhle asociální, protilidovou a protinárodní vládu pomohl svrhnout,” uzavírá Jaroslav Bašta.
Autor: Jaroslav Bašta, zdroj: První zprávy

4.8 5 hlasy
Hodnocení článku
23 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 rokem

Naprostý souhlas

maxim
maxim
před 1 rokem

Joo .., minulá komunistická ideologie se socialistickým režimem se těžko chápe primitivním opicím, pro které je určena ta už za staletí totálně zdegenerovaná současná opičí liberální ideoligie s kapitalistickým režimem, která odpovídá jejich naturelu, resp. přirozenosti tlupy opic …, klamat, podvádět, mamonit, každý nevázaně jenom pro sebe bez ohledu na druhé… Číst vice »

heriot
heriot
před 1 rokem

No jo, pan Bašta, aby si nekopl do předchozí režimu. Díky jeho “idiotským nařízením” a tím co vybudoval, ovšem tento stát dosud přežívá. Jestli toto pan Bašta nevidí a zamrzl ve své disidentské minulosti před 40 lety , pak nechápu proč se tak dere dnes o funkci prezidenta a nepíše raději paměti o tom jak… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

Hernajs, Heriote, neblbněte. Do ničeho, alespoň v tomto článku, nekope. naopak, nazývá problémy velmi přesně. Já taky vím, že mnohé z bývalého režimu se mělo zachovat a neničit, a nesnáším paušální “plivání” na všechno minulé. Zhusta od lidí, kteří se v tom minulém režimu uměli sakra “přikulišit”. Ale na druhou stranu nevěřím, že jste i vy… Číst vice »

heriot
heriot
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Tak samozřejmě, že nic není růžovoučké, ani léta do r. 1989, jenže dnes je těch idiocií a nesmyslů násobně více, směřujeme volným pádem dolů do průšvihu. Kdežto tehdy to šlo sice někdy s drhnutím, mnohdy jistě i s blbnutím, ale vždy pomalu nahoru. Takže v dnešní době, kdy jsou problémy nesouměřitelné nedává vůbec smysl se… Číst vice »

Mira
Mira
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

Kritika se holt nehodí žádnému režimu, jak je vidět. Podobně to bylo s Karlem Krylem. Kritizoval starý režim a na novém ze zkušeností v Německu věděl, co je špatně.

Mira
Mira
před 1 rokem

Ještě ke všemu se náš vstup do války prohlubuje. Podle zprávy oficiální zprávy se budou u nás vyrábět zbraně pro Ukrajinu se zaměstnáním ukrajinských dělníků, techniků a specialistů.

cablik
cablik
před 1 rokem

NERUDOVÁ JE PŘIPRAVOVÁNA NA VÍTĚZSTVÍ
https://pravyprostor.net/?p=153317

KLIMATICKÉ STRAŠENÍ MUSÍ SKONČIT
https://pravyprostor.net/?p=153231

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Nějaký veselejší článek by tam nebyl? Tyhle jobovky jsou už k nevydržení 🙂

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Bohužel nic kladného v dnešním světě není buď to lidé dají nebo budou chcípat v totalitě která tu ještě nebyla.

vachav
vachav
před 1 rokem

Já považuji za zdroj všech našich potíží spol.systém-a tím je kapitalismus.Ten totiž zplodil monopoly.nadnárodní korporace,oligarchy atd.Je třeba nazývat věci pravými jmény,p.Bašto.A ještě k tomu vtipu-kdyby ta “lajdácká obrana” Zimního paláce dopadla opačně,tak jsme dnes možná součástí další Říše národa německého a mluvíme německy -pokud bychom vůbec jako národ existovali.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Myslím, že se pan Bašta mýlí. Sice neznám nějakého pana Gryndýla, malého, ani velkého Reseta, ale jedno vím jistě. Za to kam se řítíme si můžeme sami.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Tak to se opravdu pletete je to plán zločinných miliardářů z Davosu kteří chtějí vlastnit a ovládat celý svět. Proč jejich poskoky volí protože vlastenci a normální lidé přeci tady „chtějí” Ruskou vládu a oni patří na západ

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Možná se pletu. Mýlit se může každý, ale pokud příkladně věřím reklamě, že papírové boty jsou do deště to nejlepší co si mohu vybrat … asi nikdo v Davosu nemůže za to, že jsem blb. Pokud si odhlasuju, že jiné než elektrické auto nebude, nepodívám se kolik stojí, tak budu chodit… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

No jo, já to neodsouhlasil, ty kreatury ve vládě jsem nevolil, ani se mě nikdo neptal. A nejen já, ale spousta dalších. Jiná spousta dalších to ale má naopak a ještě tomu, pořád, tleská. Nás, co nechtěli podělaný “grýndýl” svým Velkým Resetem chtějí přinutit nesvítit, netopit, a už nejen uhlím a plynem, ale vadí… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Teď už snad těm, co k volbám nechodí, dojde, že bylo chybou je ignorovat, a voličům pětidemolice snad dojde, že to chce víc přemýšlet komu to hodí a neřídit se propagandou a ideologií šířenou hlavními dezinformačními médii.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Tady bych dostál Vašemu nicku. Nedojde. Jsem také skeptik.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Nevím proč, ale stále si myslím, že volby byly zmanipulované a předem připravené, právě tak, jako ty prezidentské.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

To si myslím taky protože na okrádání vlastních lidí a na válku musí být ti nejhorší. Viděl jsem hned po volbách Babiše byl úplně vyplesklej určitě mu nařídili předat moc těm „pravým”.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Tady Vám dávám za pravdu. Také mi hlava nebere, že Okamura kam přijel měl, zrovna jako Babiš, tisíce lidí, na Fialu se přišlo ze zvědavosti podívat méně lidí než s ním přijelo, feťák Bartoš tahal držky svojí fňukny snad jen pro přerostlého chlapce Rakušana, krom nadávání se s nimi nikdo nebavil a,… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

To podezření, že něco nesedí ve mě také hlodá už nějakou dobu. Nikoho, zatím, nenapadlo, zkontrolovat výstupy z jednotlivých volebních komisí, sečíst je a porovnat s výsledky. Jednak většina politických subjektů nedokáže stoprocentně obsadit volební komise, a hlavně je to obrovská nimravá práce vzít obec po obci, a provést kontrolu. Obávám se, že jedním z hlavních důvodů… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Možná, ale nemylte se, hloupých lidí, kteří uvěří i naprosto šílené propagandě, je u nás spousty. Stačí když se podíváte na facebook a prozkoumáte, kolik lidí má ke svému profilu přidané ukrajinské barvy.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

A až se prosadí digitální občanky – to bude mazec