Historie se opakuje, pokud lidé zapomínají

V době, kdy se pozornost velké většiny národa obrací k procesu prezidentských voleb, naše vláda ve skrytu před veřejností protlačuje velmi zajímavý a velmi nebezpečný proces změny Ústavního zákona 1/1993 Sb. Ústava České republiky.

Ladislav Petráš
Ladislav Petráš

Jedná se o zásadní změnu čl. 43, odstavec 3), 4), a 5). Ty pojednávají o kompetencích Parlamentu ČR a vlády při vysílání ozbrojených sil ČR mimo naše území a s pobytem cizích vojsk na našem území.

Navrhovaná změna viz. příloha č.1. Ve své podstatě umožňuje vládě bez předchozího souhlasu Parlamentu vysílat naše ozbrojené síly do zahraničí (včetně účasti v ozbrojených konfliktech = zavlečení ČR do války) a přijímání cizích ozbrojených sil na naše území (viz příloha č. 2), píše Ladislav Petráš v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Nejsem právník, ale po přečtení návrhu na změnu naší Ústavy ČR, čl. 43, mě polil studený pot. V tichosti se zde totiž jedná o přenesení kompetencí z Parlamentu (kolektivního rozhodování o věcech životně důležitých pro ČR) na vládu – tudíž politicky jednostranného rozhodování i o takových záležitostech, jako je vstup ČR do války. A to ještě v době, kdy nemáme ústavní zákon o všeobecném referendu, který je ukotven (již několik desetiletí) v naší Ústavě a Listině základních práv a svobod. V době kdy konflikt na Ukrajině je na hraně vypuknutí zásadního vojenského konfliktu minimálně mezi RF a EU, pravděpodobněji však na hraně vypuknutí 3. světové jaderné války. To není žádná dezinformace, žádná válečná propaganda. To je suché konstatování stavu!!!

Po přečtení znění navrhované změny našeho Ústavního zákona jsem si vzpomněl na třicátá léta, když Říšský sněm v roce 1933 přijal takzvaný Zmocňovací zákon, který umožňoval německé říšské vládě uplatňovat výjimečné pravomoci (3). Následkem bylo ovládnutí politické scény Německa fašistickou vládou a ideologií. 2. světová válka byla logickým vyústěním tohoto procesu.

V kontextu se současnou válkou na Ukrajině je tato změna naší Ústavy velmi nestandardní a hlavně nebezpečná. Fanatismus naší vlády ve vztahu k válce na Ukrajině jasně ukazuje na reálné důvody, proč naše vláda iniciuje tuto změnu naší ústavy. Je jen s podivem, že opoziční politické strany nechávají tyto snahy bez patřičné odezvy. A to i v souvislosti s prezidentskými volbami. Vždyť i role prezidenta, jako vrchního velitele ozbrojených sil, je zde nezastupitelná.

 

Autor: Ladislav Petráš, zdroj: První zprávy

Zdroje:
http://www.youtube.com/watch?v=k4Wrqvpyssc
http://www.youtube.com/watch?v=I2kM6PXjIxQ
1,2)
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=9&CT=252&CT1=0
3)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zmoc%C5%88ovac%C3%AD_z%C3%A1kon_(N%C4%9Bmecko_1933)

5 4 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 1 rokem

Jaké pokud,lidé o historii vesměs nevědí zhola nic.

cablik
cablik
před 1 rokem

No tak to se pane autore budete divit co se bude dít to je jen začátek prostě mají moc a dělají si co budou chtít. US expediční sbor to nikde nevytrhne je jich moc málo.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Opakuje, ale řekl bych přeci jenom jsme se za těch třicet let dostali na vyšší úroveň. Kdysi se v celém Československu našel pouze jediný zemský škůdce, který podepsal tzv. Zvací dopis pro armády cizích mocností. Byl jím sráč Bilak. Dnes jakoby se s obdobnými sráči roztrhl pytel. Ty přerostlé hloupé děti, co do… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

víte co je zajímavé- při těch velkých žranicích se nikde neobjevují grilované žížaly , kobylky ani jiná podobná havěť (například šváby a pod.) Nám je vnucují a oni si bužírují.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Nevím, do Davosu na pokec ani raut mě nepozvali.

oldo
oldo
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Ten sráč Bilak tím zřejmě vědomě umožnil rozmístění sov.vojsk u nás,V REAKCI na rozmístění AMERICKÝCH jaderných zbraní v tehdejším západním Německu!Tomu se dlouho bránil prezident Novotný.Možná tím ten sráč zabránil jaderné válce v budocnu a měli bychom mu být vděční,to nikdo neví.Dobrý příklad,jak lidé zapomínají!Nebo nechtějí vědět?

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

Možná, je opravdu správné to slovo. Ony jaderné zbraně byly rozmístěny když ještě Tonda šaškoval na kraji. Že by ten Fiala také “možná” mohl něčemu zabránit ? Ostatně to není důležité. Důležité je co chce demos a ne nějakej hochštapler včera i dnes. Nebo Vy jste snad chtěl, aby nás kdysi navštívila… Číst vice »

oldo
oldo
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Ten váš demos je z devadesáti procent stádo nemyslících ignorantů,kteří jdou za kýmkoliv jako dav hovádek.Tato pravda,kterou si nejsme schopni přiznat, je důvodem všeho,co se děje a po křivce se to zhoršuje.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

Je třeba si stále připomínat,že protektorátní vládu sudeťáka Fialy většinově prosadili pražáci a flanďáci z jižní moravy a jižních Čech.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

“Možná” že to s těmi hovádky ještě není tak strašné. Jen by to chtělo vytvořit tlak na média, aby v předvolební debatě padla třeba otázka na Fialu – pozvete na území našeho státu Americkou armádu? Tečka. Podivejte jak dopadl radar, pokud se o něm diskutovalo? Na místo toho byly otázky – jaká je… Číst vice »

Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Před takovými unáhlenými názory bych radši doporučoval si nejdříve prostudovat, jak to opravdu bylo s budováním těch základen, jak to Novotný brzdil a jak za to nakonec taky trpěl. Teď po 30 letech jsme trochu přeci dál od našeho dřívějšího “světového” názoru, kdy nám bylo vše jasné…