ÚTERNÍ GLOSY Miroslava Macka 17.01.2023

Už i zakládající členové ODS kritizují politiku Fialovy vlády a její destruktivní dopad na naše hospodářství.

Dvě přísahy generála Pavla. Ovšem pozor! Jedna je fake!

„Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa. Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli. Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství. Tak přísahám!“

„Já, občan České republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost lidu demokratického a svobodného světa. Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi vládou a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její demokratický řád proti každému nepříteli. Pro obranu demokracie jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil České republiky po boku NATO i armád ostatních spřátelených zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství. Tak přísahám!“

Komunista Vojtěch Filip:

„V prvním kole prezidentské volby byli tři bývalí členové KSČ (nikoliv KSČM), ve druhém kole jdou dva členové. Ukazuje se, jak prozíravá byla kádrová politika bývalé KSČ. Jeden byl tenkrát a je i dnes obchodník, ten druhý pořád válčí, jen mění za žold nepřítele.“

Ministr Síkela aneb dezinformace jako prase:

Babišova vláda pád Bohemia Energy neřešila, možná si ho ani nevšimla.

Babišova vláda v reakci na krach Bohemia Energy na listopad a prosinec 2021 zrušila DPH na elektřinu a plyn, zároveň navrhla toto zrušení na celý rok 2022, nová Fialova vláda ale návrh odmítla.

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent, respektive o 2,5 bilionu rublů (zhruba 810 miliard Kč). Na zasedání vlády to řekl ruský vicepremiér Alexandr Novak.
Těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Země loni dodala 15,5 miliardy krychlových metrů zemního plynu potrubím Síla Sibiře do Číny, předloni tyto dodávky činily zhruba 10,5 miliardy krychlových metrů.

Oxfam:

1 % nejbohatších lidí světa získalo z 42 bilionů dolarů vyprodukovaných v roce 2020 plné 2/3.

Zdá se, že revoluce s gilotinami se opět o něco přiblížila, neboť střední třída, která zabraňuje tomu, aby chudí nezabili bohaté, silně slábne.

Markéta Šichtařová:

Každý ví, že chybí léky. Zdaleka ne každý si ale uvědomuje, že léky chybí hlavně proto, že jsme jejich výrobu kvůli vysoké evropské regulaci vyhnali za hranice EU, protože farmaceutickým firmám se prostě za stávající evropské regulace už nevyplatí léky uvádět na trh a vyrábět. A už jen málokdo si dál uvědomuje, že to, co vidíme u léků, je jen špička ledovce a že úplně stejný mechanismus se projevuje v dalších odvětvích – od stavebnictví, přes průmysl, až po třeba potravinářství: Některé produkty úplně chybí, u dalších je příliš dlouhá čekací doba, jiné jsou nesmyslně drahé. A to vše kvůli evropské regulaci a daním na všechno. Neboli tyto zásahy státu do ekonomiky způsobují inflaci, kterou stát svádí na válku na Ukrajině.

Přesně sem spadá i rádoby zelená evropská politika. Moc zelená sice není, jen se tak jmenuje, ale každopádně je velmi účinná ve zdražování mnoha cen a zejména energií a všeho, kde jsou energie potřebné. Nikdo si nemůže myslet, když nařídíme elektroauta a vypneme si své elektrárny a budeme pálit drahý plyn, abychom vyrobili elektřinu, že bude levná elektřina a budou levné výrobky, k jejichž výrobě je elektřina potřebná.

Vybral a uspořádal Miroslav Macek, zdroj: autorův bolg  Macek v botách

5 4 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Naše vláda je finančně negramotná. To ovšem jejich instalatérům vyhovuje.

vachav
vachav
před 1 rokem

Taková pediatrie,která je v kritickém stavu přes 30 let a teď do ní vstoupí 150 tisíc neléčených ,nebo špatně léčených ukrajinských dětí,které sem proto přijely-ne před tzv.válkou.O tom si nikdo nedovolí ani hlesnout.Ve školství to musí být samozřejmě něco podobného.Takže-nechť žije” demokracie ,svoboda slova a kapitalismus”.Proč je najednou nedostatek léků,to musí být také… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Tedy nevím zda to sem patří. Včera u Jílkové se řešil nedostatek léků. Ani slovo o tom, že nás 600.000 přibylo. Počítal někdo s takovým nárůstem? Navíc každý druhý Ukrajinec nemocný a zraněný z války. To je spotřeba léků!!! A to nevím kdo za ně ty léky platí. No, asi já. Navíc je vozí příbuzným na… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jen ještě dodatek, voják může přísahat jen jednou.!

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Patří sem všechno protože jsme na politické stránce a vše zapadá do sebe. Jo i v minulosti vojáci přísahali dvakrát třeba Vlasovci co jim tlustý vlasovec postavil pomník.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

U Pavla ty přísahy od Jiskřiček, Pionýrů, Svazáků, Kandidátů, KSČ, Československé armádě, Alianci … Zapomněl jsem na něco ? Tak naopak pro výkon určitě dobré zkušenosti. Střihne si ještě presidentskou. A pro nás je natolik čitelný, že když přijde šikmookej, víme že dostane žloutenku a bez rozpaků vyšije přísahu Čínskou. I když, on… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem

DÍKY, za velice dobrý článek