Protektorát volí prezidenta

…a podle toho to taky vypadá. Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, je většina unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích.

Lze jen těžko předpokládat, že lidé, kteří mají plné zuby Fialovy vlády (v listopadovém průzkumu byla důvěra vládě na pouhých 28 %), budou volit takové kandidáty, přesto cinknuté průzkumy mediálních agentur favorizují dva z nich, kteří navíc kandidují s podporou vládních stran…13. ledna 2023 začne první kolo českých prezidentských voleb. Je to významná věc, protože budeme svobodně rozhodovat o tom, který z kandidátů bude nejlépe vyjadřovat a plnit vůli našich protektorů. Pojďme se tedy podívat na panoptikum prezidentských kandidátů a pokusme se zjistit, zda tvrdým sítem předběžného výběru protektorátního ministerstva vnitra neprošel někdo nežádoucí, přičemž si nemohu neodpustit drobnou poznámku ke způsobu, jakým byli kandidáti vyřazovánipoté jeden z vyřazených vrácen a nakonec jeden z ministerstvem uznaných vyřazen ze soutěže o prezidentský post, přičemž dva týdny před konáním voleb ještě existuje možnost, že do soutěže zasáhne Ústavní soud: Je to skandál a v opravdu demokratické a svobodné zemi by musel pro naprosté manažerské a politické selhání okamžitě odstoupit ministr vnitra.

Kandidáti Mordoru na steroidech

Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, je většina unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích. Lze jen těžko předpokládat, že lidé, kteří mají plné zuby Fialovy vlády (v listopadovém průzkumu byla důvěra vládě na pouhých 28 %), budou volit takové kandidáty, přesto cinknuté průzkumy mediálních agentur favorizují dva z nich, kteří navíc kandidují s podporou vládních stran, takže se o nich zmíním podrobněji.

Danuše Nerudová je bývalá rektorka Mendelovy univerzity, podle vlastních slov „mladá a krásná“ žena, jejíž kandidatura má být zřejmě pokusem úspěšně zopakovat slovenský model s „advokátkou ze skládky“ Zuzanou Čaputovou. Za Nerudovou na rozdíl od slovenské prezidentky však není žádný viditelný počin ve veřejném prostoru, naopak bude velmi těžko čelit palbě svých konkurentů, kteří si jistě nenechají ujít pikantní historku o tom, jak za jejího rektorování získávaly každý rok desítky cizinců zjednodušenou cestou doktorský titul na provozně-ekonomické fakultě Mendelovy univerzity poté, co uhradili 25 tisíc eur agentuře, v níž figuroval advokát Neruda, jistě jen náhodnou shodou okolností manžel rektorky. Univerzita poté obdržela pouze pětinu aspiranty zaplacené částky…

Petr Pavel je bývalý důstojník Československé lidové armády a armádní generál České armády ve výslužbě. Za své bohaté kariéry působil také jako předseda vojenského výboru NATO. Protože jsem byl za minulého režimu na vojně a mám bohaté zkušenosti s předlistopadovými armádními důstojníky, musím říci, že se mi představa, že by příštím prezidentem měl být bývalý „lampasák“, překabátěný komunista a člověk, který se pilně připravoval na práci rozvědčíka Varšavské smlouvy, vůbec nezamlouvá. Vysoká funkce v NATO ve spojení s jeho předvolební rétorikou je pak pro mě znamením, že tento člověk by nás zavedl do třetí světové bez mrknutí oka.

Za podobné kandidáty „mordorského tvrdého jádra“ považuji také Marka Hilšera a Pavla Fischera.

Kandidáti Mordoru, soft verze

Existují i kandidáti, kteří říkají „EU a NATO ano, ale…“. Cesta do pekel by s nimi byla sice delší a možná i kostrbatější, přesto bychom se jí nevyhnuli. Hlavním z nich je…

Andrej Babiš. Bývalý pracovník zahraničního obchodu, kde byla spolupráce s tajnými službami podmínkou k vycestování. Bývalý komunista, později velmi úspěšný podnikatel, ještě později politik, ministr financí a předseda vlády. Pragmatik, nepochybně schopný manažer, člověk, který se jako jediný z kandidátů dlouhodobě pohyboval v těch nejvyšších patrech české a eurounijní politiky. Andrej Babiš je nevolitelný nikoliv kvůli své pestré minulosti a skutečným či mediálně vyfutrovaným aférám, ale kvůli svému chování v posledních třech letech, kdy byl jednak podepsán pod všemi diskriminačními a apartheidními „protikovidovými“ zákony, jednak proto, že pod rouškou nouzového stavu a v rozporu se všemi předvolebními sliby nastartoval proces těžkého plundrování české státní kasy.

Stejnou soft-verzi pro mě představují i Josef Středula, odborový boss, který při kovidové hysterii pro své diskriminované členy nehnul prstem, bývalý rektor Univerzity Karlovy a další bývalý komunista Tomáš Zima i bývalý sportovní redaktor a podnikatel v IT Karel Diviš.

Kandidát „dezolátů“

Takto jsme vylučovací metodou dospěli k podle mého názoru jedinému volitelnému kandidátovi na prezidenta. K dokonalosti má daleko a jmenuje se Jaroslav Bašta.
Jaroslav Basta2 1
Není chybou bývalého velvyslance v Rusku a na Ukrajině, že se ocitl v pozici jednookého mezi slepými. Jedná se o ostudné selhání levicových stran, které nebyly schopné vyprodukovat a přes nepřízeň osudu a státních orgánů prosadit autentického nepřekabátěného levicového kandidáta s protiválečným a sociálně demokraticky orientovaným programem, a občanské veřejnosti, že se o totéž nepokusila sama. Takto Jaroslava Baštu, bývalého disidenta a člověka bez výrazných šrámů z minulosti, čeká nerovný boj proti smečce výše zmiňovaných kandidátů Mordoru, nepřízni masmédií i ustálenému narativu o „nedemokratické a populistické SPD“, která ho do prezidentských voleb nominovala. Za naši redakci mu v něm přejeme hodně štěstí.

Kdo bude příštím prezidentem

Naše čtenáře jistě bude i zajímat, koho autor článku tipuje jako příštího prezidenta. Pokusím se tedy podívat do skleněné koule a nabízím tento optimisticko-pesimistický odhad: Do 2. kola postoupí Andrej Babiš a někdo nečekaný. Prezidentem bude zvolen Andrej Babiš. Čeká nás cesta do pekel s krátkou objížďkou.

Nevěříte mi? Tak se podívejte na to, co jsem psal před minulými prezidentskými volbami.

 

Související články:

Autor , napsáno pro e-republika.ch

Chcete-li podpořit Novou republiku, přispějte na účet 

2300 736 297 / 2010

3.8 5 hlasy
Hodnocení článku
19 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

V každém (!!!) kandidátovi je kousek Háchoviny…

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Už ta věta “čekají nás svobodné prezidentské volby” je k popukání. jaké svobodné, pro Boha?

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Souhlasím, až na to, že Babišovi bych nevyčítal covid. Hodně cestuji, takže vím, že proticovidové šílenstvé bylo přítomné téměř všude na této planetě. Babišovi bych spíše vyčítal, že od roku 1992 až do roku 2010 volil ODS, v prezidentských volbách v roce 2013 volil Schwarzenberga. Jeho lidé v EP mají stejné názory jako… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Aha, tak vy Babišovi nevyčítáte covid. A to já zase jo, a fest! Co ho nutilo na poslední chvíli vlastně už bez mandátu umanutě prosazovat povinnou vakcinaci? A to si pokrytec nechal píchnout před kamerami nějaké vitaminy – obyčejný hajzl!

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Covod manie byla u nás totalita, ale v Nemecku jeste dnes v pri cestování hromadnými prostredku musíš mit nahubek.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Problém všech prezidentu at v Ceskoslovensku tak v Česku byl, že byli poplatni době a orientovali se vzdy k silnemu spojenci. Ale az na jednoho a tim byl Emil Hácha. Velice statečný a lidsky prezident, ktery zachranil tisice životů a obetoval se pro národ. Možná k nemu ma nejblíž pan Bašta, ostatni jsou sluhove Aspen institutu, CIA, USSA,… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
cablik
cablik
před 1 rokem

Jo jo masírování na NR být může ale mlčící většina nic neví většina lidí se o politiku nezajímá a když přijdou z rachoty domu tak si chtějí odpočinout.

unkas
unkas
před 1 rokem

celkem dobrý přehled, až na jednu neustále opakovanou lež : ” v zahraničním obchodě spolupráce s tajnými službami byla podmínkou k vycestování”. Není to pravda. V zahraničním obchodě jsem pracoval a nikdo k tomu nebyl nucen. Někteří spolupracovali (o těch se to většinou vědělo), tak jako v jiných zaměstnáních. Ale je to pouze jedna z často opakovaných lží o režimu… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem unkas
Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Zůstali jen “systémoví” kandidáti, “nesystémoví” museli ze hry jinak, příp. přihlášku ani nepodali. A teď si občané můžete “vybrat”…

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

To není výjimka, ale pravidlo. Celých 30 “svobodných a demokratických” let se úzkostlivě dbá na to, aby lidské zdroje v kolonii “Česko” byly stavěny před volbu, která nemá dobré řešení. Aby se rozhodovací proces zúžil na hledání menšího zla. Aby si mohly “svobodně a demokraticky vybrat” jestli prostřelit, levou nohu, nebo pravou ruku,… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Jaké si to lidi udělají, takové to mají!
Když si s přehledem ze dvou zel vyberou to větší.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Souhlasím. Je těžké byť jen kandidovat, když mezi potencionálním kandidátem a ostrými volbami stojí jako filtrační síto MV a jeho zparchantělý šéf se všemi svými pomahači, dále manipulovatelné soudy a poplatné sdělovací prostředky. A vy máte za této situace oslovit stádo voličů, jehož naprostá většina je tvořena hlupáky řídícími se emocemi, ne rozumem. Strašná… Číst vice »

MUDr. Ivan David, CSc.
Admin
MUDr. Ivan David, CSc.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Nezbývá než tu strašnou práci podstoupit…

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MUDr. Ivan David, CSc.

Proto je velmi pozitivní, když se takový člověk najde, shromáždí kolem sebe partu spolupracovníků a houfec podporovatelů a do té strašné práce se pustí. Když si tohle vše uvědomíme, člověk si musí na řadu kandidátů – nejen prezidentských – poopravit mínění. Ne každý je schopen takového rizika, když ví, že kolem něj… Číst vice »

MUDr. Ivan David, CSc.
Admin
MUDr. Ivan David, CSc.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Jaroslav Bašta je “systémový kandidát”? Zjevně jste neposlouchal nebo nepochopil.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MUDr. Ivan David, CSc.

Pokud má pan Ludvík slovem”systémoví”na mysli ty,kteří jsou příznivci spol. systému,v kterém bohužel žijeme,tj.kapitalismus,pak s ním souhlasím.I pan Bašta je totiž příznivec tohoto kontraproduktivního systému.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Ano, občané si mohou vybrat z pitomcu a hlupáků i jsou dva favorité ….
Nejhorší možná varianta by byla, kdyby prezidenta volil senat a parlament. To naštěstí již není.
Jak jsem psal asi pred hodinou … Moralka většině chybí.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
adam
adam
před 1 rokem

Naše rodina i řada přátel samozřejmě volí pana Baštu, i když mohou být pochybnosti, zda postoupí do druhého kola. Pak se uvidí… V nejhorším se ve druhém kole už nebudeme obtěžovat chodit k urnám. Ať si “liberální a slušní” spoluobčané ty své oblíbené panáčky nebo panenky užijí do sytosti…

MUDr. Ivan David, CSc.
Admin
MUDr. Ivan David, CSc.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  adam

Prohrajeme-li, pak všichni… Až na pár darbáků.