Kdo chce vyvolat třetí světovou válku & operace Sandman

Hra na Republikány a Demokraty je spíše kratochvílí pro amerického voliče (chléb a hry), ale početnější zastoupení mají aktuálně u Demokratů. Americká “demokracie” v dnešním pojetí je spíše tvořena systémem tzv. Uniparty (jedinou stranou bez reálné možnosti volby, červené a modré figurky, které tvoří iluzi polarity). Takový Trump se stal nečekanou chybou v systému, konstatuje ve svém článku advokát JUDr. Peter Weis.

Za téměř každým válečným konfliktem posledních desetiletí se objevuje jeden prvek. Nazvěme ho tak, jak si říká on sám. Jsou to neo-konzervativci. Nebo američtí neojakobíni, zkráceně neokoni (neocons). Desetiletí ovládají Bílý dům s tím, že jediný, kdo se s nimi v poslední době „dočasně“ opravdu vypořádal, byl Donald Trump. Neokoni řídí oficiální zahraniční politiku USA. Vzepřít se jim dokázali kromě Trumpa pouze JFK a částečně i Richard Nixon. Tito tři byli zároveň jedinými poválečnými prezidenty, kteří byli proti jakékoli válce (Nixon, Kissinger a Vietnam je na samostatné téma). Vtipné je, že někteří nejvyšší představitelé USA pod přímým vlivem neokonů, kteří války aktivně podporovali a vyvolávali, jsou nositeli Nobelovy ceny za mír .

Mimochodem. Víte, kdo řídí senilního Joa Bidena? Přece ten, kdo ovládá čtečku jeho textů.Byl by to možná i dobrý vtip, kdyby to nebyla pravda. Texty totiž pocházejí od administrativy ovládané neokony.Kdo ti neokoni vlastně jsou? Zpravidla jde o Demokraty, málokdy o Republikány, ale není to zdaleka pravidlo. Hra na Republikány a Demokraty je spíše kratochvílí pro amerického voliče (chléb a hry), ale početnější zastoupení mají aktuálně u Demokratů. Americká “demokracie” v dnešním pojetí je spíše tvořena systémem tzv. Uniparty (jedinou stranou bez reálné možnosti volby, červené a modré figurky, které tvoří iluzi polarity). Takový Trump se stal nečekanou chybou v systému.Sám Trump totiž zpočátku podepisoval zbrojení Ukrajiny a osudnou chybu, kterou udělal, bylo vzepření se neokonům tím, že nechal vyhodit klíčovou administrativní zaměstnankyni Fionu Hill, dosazenou do Bílého domu jako přímý komunikační kanál zájmů neokonů (zdroj ZDE ).

Nejvýraznější osobnosti neokonů, které baží po moci, jsou posedlí permanentní potřebou války a z každé krabice jim z nějakého důvodu vyskakuje ruská hrozba, se zvykly sdružovat zejména v organizaci Project for the New American Century (zkr. PNAC ).

Mezi nejznámější a nejvýznamnější jména patří: Victoria Nuland (americká Ukrajinka) s manželem Robertem Kaganem (jeho příjmení náramně připomíná titul panovníka v historické Chazarské říši), Dick Cheney, Donald Rumsfeld, Paul Wolfowitz, John Bolton, William Kristol , Henry Kissinger nebo už zesnulí Zbigniew Brzezinski, John McCain a mnozí další.

Neokoni stáli například za scénářem a režií konfliktů ve Vietnamu, Afghánistánu, Iráku, Sýrie a mnoha jinými konflikty (včetně barevných revolucí). A i dnes jsou to právě oni, kteří odmítli Čínou zprostředkovaný mír na Ukrajině ještě předtím, než Čína stihla vůbec přednést svůj návrh.

Neokoni mají ještě jeden zajímavý společný znak. Financování. Ano, samozřejmě i FTX, ale to není tak podstatné. Až příliš často zpoza zad těchto lidí vykukuje 93-letá postavička s původním jménem před změnou György Schwartz . Po našem Juraj Černý . Na den jeho narození si o sto let zřejmě nikdo nevzpomene. Avšak den jeho smrti bude pravděpodobně součástí školních učebnic dějepisu.

Neokoni v cyklech bez velkých obměn opakují to, co se jim desetiletí vyplácelo (a co fungovalo v civilizacích po celá tisíciletí). Tentokrát je to ovšem jiné. Chtěli válku, avšak po vhození žetonu do automatu s názvem Ukrajina jim tentokrát kupodivu z něj nevypadl petrodolar, ale petrojuan. Něco je jinak. To jiné, s čím nepočítají, čeho se bojí, neboť jim brání v udržení moci, je zvýšení míry etičnosti lidí, kterými chtějí manipulovat, nevydíratelnost, nepodplatitelnost, úroveň jejich vědomí a jejich respekt k právu (nikoli k paralelním pravidlům).

Léto bude o tématu CBDC a o ekonomické depresi. Netřeba mít však strach. Ordo ab chao. (Pořádek v chaosu). Ale ne tak, jak to měly naplánované.

Operace Sandman

Anthony Blinken je NEOKON. Je to válečný agresor, ne diplomat. Je hotovou katastrofou pro americké občany.

Diplomat se nebaví s ministrem jiného státu veřejně o tom, co má a co nemá dělat. Nevyhrožuje veřejně. Ne diplomatovi země, kde ztráta tváře znamená příliš mnoho. Takto se konflikty neřeší, takto se konflikty vyvolávají. Kdo zná mentalitu Číny ví, že Čína nemá jinou možnost, než tvrdě reagovat.

Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Proto to vypadá, že USA jsou již v režimu DEFCON 3 a Bělorusové dostanou jaderné zbraně od Ruska.

Odpovědí může být masivní nárazová dedolarizace (dollar dump) a vyvolání hyperinflace v USA. Operace Sandstorm. Zjevně o tom něco slyšeli už iv Africe. Zajímavé však bude příští 2 týdny sledovat kroky států na Arabském poloostrově.

Prezident Keni o budoucnosti amerického dolaru:

 

Autor: JUDr. Peter Weis

Zdroj: Advokátní kancelář Weis & Partners (1) , (2) / InfoVojna

3 3 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 rokem

Tramp nebyl žádný dobrodinec. Prostě jen zloděj na kterého mezinárodní soud nestačil.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

doplňuji: ukažte mi, co dobrého pro svět udělal?

cablik
cablik
před 1 rokem

Nojo tohle nebo panáci z Davosu jsou to stejní lidé jenže teď padla kosa na kámen. Rusko není nějaký islámský stát kde jde beztrestně vraždit bombardéry.

vachav
vachav
před 1 rokem

Ve druhém odstavci nám autor nastínil americkou vrcholnou volební “demokracii”-můžeš si vybrat ze dvou stran.jedna za 18.a druhá za 20 bez 2.Hlavně že se stále omýlá a kritizuje Národní fronta a politika jedné strany v minulém režimu. A co se týče J.F.K.,tam bych silně oponoval.Těsně po nástupu do funkce v lednu 1961 po vylodění 15.dubna v Zátoce sviní… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Oprava:způsobila

spartak
spartak
před 1 rokem

Stačí se podívat na USA když vládnou dem.nebo rep. ,nic se nezmění ,vždy se vraždí ,válčí,lže atd. Když Kennedy měl vůli ke změně,tak jej demokraticky odpráskli.