Ochota nechat se zmydlit

Vidlákův recept na výhru aneb jak poslat zfašizovanou Fialovu vládu na smetiště dějin

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák
Tak nám od demonstrace na Václaváku uběhlo čtrnáct dní a já jsem se včera dozvěděl, že policie zahájila trestní stíhání proti sedmi osobám, které pochytala spolu s dalšími na hentěch schodech před Národním muzeem. Dočetl jsem se rovněž, že většina předvedených byla pochytána, protože neuposlechli výzvu k rozchodu. Zbytek budou ti hoši, co měli na batohu zetko nebo znak Wagnerovců, že? Tak nějak nepochybuji, že ti dva borci, co měli stejné boty a úplně nové nášivky na suchý zip, které vyfasovali ten den ráno, mezi obviněnými nebudou.

Ať jsem dělal, co jsem dělal, nenašel jsem žádnou zmínku, že by policie chtěla obvinit děkana Ševčíka. Takže akademickému senátu přeju příjemné křeče při projednávání návrhu rektora (od slova rektum) na jeho odvolání, protože Ševčík nic neudělal…

Ale jinak dobrý ne? Podle našich pravdomluvných intervjuků a vládních politiků došlo k bezprecedentnímu útoku na veřejnou instituci a na bezpečnostní složky, všichni na policejních videích jasně viděli, že demonstranti byli agresivní (a všechna ostatní videa byla dezinformační), ministr vnitra řekl, že s demonstranty nebude mít slitování… vůbec se toho hodně naexhibovalo, jací nepřátelé státu se tam sešli… vlastně to byl nejhorší útok na naší demokracii všech dob… a výsledkem je sedm lidí, kteří budou mít oplétačky…

Mimochodem… ti tři zranění těžkooděnci se zranili z jednoduchého důvodu – boj za záchranu demokracie probíhal na schodech. Tři chlapi jak hory zakutí do kevlaru, vybavení pendreky a dalšími bojovými prostředky se zranili v šarvátce s důchodci s mávátky na vlajky (já vím, oni s nimi nemávali). Bitva totiž probíhala v těžkém terénu… Jak vidíte, můžete být materiálně vyfutrovaní, můžete mít výcvik, můžete být patřičně mladí, motivovaní, silní… a stejně to není jednoznačné. Nohu si snadno zvrtnete, i když bojujete proti lidem třikrát starším, než jste vy.

Ale abych se nevysmíval jen Vítkovým policejním složkám…

Milí demonstranti, prosím uvědomte si, že u nás se proti režimu bojuje vždycky a zásadně beze zbraní. U nás se nezapalují ulice, nestrhávají se vlajky ani policajti ze schodů. U nás se nikdy neposlouchají výzvy k násilí. U nás se proti režimu bojuje tak, že se necháte od policajta zmlátit. On je naadrenalinovanej a má výcvik. To mu tak trochu vymeje mozek. Ale když bude mlátit už třetí babičku a čtvrtou bezbrannou holku, tak mu to začne v hlavě šrotovat, jestli náhodou není na špatné straně.

Pokud policajt uvidí, že na něj lítají dlažební kostky, že jeho kolega hoří od zásahu molotovovým koktejlem a druhého kolegu vtáhl dav mladých bijců mezi sebe a od té doby o něm nejsou zprávy, tak bude bojovat. Pokud ten stejný policajt bude dostávat rozkazy k mlácení bezbranných, tak ho to za chvíli psychicky odrovná. Uvědomte si, že i kovaní příslušníci SS se psychicky hroutili, když ve velkém museli popravovat bezbranné židy.

Chcete, aby tato vláda odešla na smetiště dějin? Chcete, aby pětikoalice přestala škodit? Choďte na demonstrace a nechte se mlátit. Je úplně jedno, že média budou psát o vaší agresivitě. Je úplně jedno, že na Seznamu budou psát o hajlování. Důležité je, co uvidí obyčejný zmobilizovaný policejní těžkooděnec. Nemyslete si, většina z nich je úplně normálních a nebude se jim zamlouvat, pokud dostanou rozkaz k útoku na bezbrannou stařenku nebo mámu od dětí.

Chcete zvítězit? U nás to jde jedině mírumilovnou cestou a za cenu osobních obětí. Vemte si bílé košile, aby byla vidět krev, jak jste dostali nakládačku, postarejte se, abyste na fotkách klečeli a nad vámi stála brutální síla ministerstva vnitra. Postarejte se, aby nebyli zranění policajti, ale zranění demonstranti. U nás se policistům dávají do klopy karafiáty a růže. Dlažební kostky ať si házejí v Paříži. U nás se policii ukazují holé ruce. U nás se vítězí po Ghándíovsku.

U nás se odpírá poslušnost. U nás se dělá pasivní rezistence, u nás se bojuje trpělivostí a ochotou umřít, nebo nechat se zabít, dříve než stačíte odvolat (kdopak to řekl?). U nás se bojuje ochotou dostat po hubě. Pamatujte si to, až budete stát na příští demonstraci a budete dělat nátlakové akce. Neposlouchejte žádné Popelky a podobné blbce. U nás se vyhrává tak, že se policie přidá na vaší stranu. U nás se vyhrává tak, že jednoho dne bude Vítek Rakušan ve svém úřadě zoufale osamělý. U nás se vyhrává tak, že Fiala jednoho dne zjistí, že už mu všichni věrní utekli. U nás se vyhrává tak, že všichni režimní intervjuci a aktivisti na twitteru zjistí, jak málo jich je.

U nás nikdy nevyhrajete silou. Nikdy nevyhrajete tím, že někoho zkusíte přinutit, aby byl na vaší straně. U nás se vyhrává tím, že z nepřátel děláte přátele. U nás se vyhrává tím, že eurohujeři přecházejí k Alternativě. U nás se vyhrává tím, že naštvaný volič ODS přejde k Okamurovi a naštvaný volič Okamury přejde k Rajchlovi, ale nikdy se nevrátí mezi pravdu a lásku. U nás se vyhrává tím, že ves a nenávist se ukáže být srdečnější a kamarádštější než Praha a láska.

Vyhrajeme ve chvíli, kdy i běžný policejní těžkooděnec zatouží být na naší straně.

Mějte to na paměti a zkuste to příště nepokazit.

 

Autor:

3.4 7 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

No, nevím, nevím, pane Sterziku. Jestli by to nakonec nedopadlo tak, že bychom na sítích neviděli jak Státní policie vyprovokovala násilí! Jestli bychom neviděli jak těžkooděnci mlátí bezbranné lidi. Jestli bychom neviděli policejního provokatéra. Jestli bychom neviděli kreténa od policie, o svévolně ukazoval lidí, kteří mají být zbiti. Jestli, bychom neviděli… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Ano to je dobrá cesta přesvědčit lidi aby se přidali k Alternativě důvodů je velice moc Válka migrace zelený blábol LGTB chudnutí drahota……

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem
Georg
Georg
před 1 rokem

S vidlákem v mnohém souhlasím, ale nechat se mlátit se mě nelíbí. Z diskuze, že zvítězí rozum, čí rozum ? Doufat, že vyvedeme z míry současné vládce českým humorem ? Myslím, že by to byl zázrak, kdyby samo došlo k obratu, případně převratu. Říkám bohužel, ale myslím, že ani vůdcové opozičních sil, široký okruh… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Pokr.: Onu sílu vidím ve sjednocení “vlastenecké, demokratické” opozice, včetně odborů. Ale musí to být organizované, domluveným vedením, sjednocené s velmi jednoduchým programem, spíše několika hesly. Garantuji, že se na této cestě setkáme s provokatéry i násilníky a s tím je třeba počítat. To současné hraní jednotlivými opozičními subjekty na svém písečku vede do pekla… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Jako ironie je to docela dobré.

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Co jsem napsal, je myšleno zcela vážně, žádná zastíraná nevědomost. Váš názor bych vzal vážně, kdyby jste argumenty, konkrétně vyvrátil, že politickou situaci vidíte jinak, že píši nepravdy nebo nesmysly. Napsal jste, že je to ironie, říkám není to ironie.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Omlouvám se ,ale špatně jste to pochopil.Tou případnou ironií jsem nemyslel Váš příspěvek,ale celý článek autora jen se mi zdálo vhodné to vložit pod Váš komentář ,s kterým souhlasím.

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

To sem také nepochopil a tak se omlouvám i já.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Věřím – oko za oko , zub za zub. Jinak to nejde. S hovady se nedá diskutovat.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Každá vláda, která chce válčit a uvrhnout vlastní zemi do války by měla být svými občany okamžitě zastřelena. Tak nějak svou myšlenku formuloval Ernst Hemingwey. Občan Česka byl obviněn, že chtěl fyzicky zlikvidovat naší vládu. Dostal 5 let. Naše vláda napomáhá zabíjet nejen Rusy ale i Ukrajince. Jsou to vrazi. Proč je… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Prát se s policií opravdu není v našich končinách zvykem, a nikdo normální o to nestojí. Troufnu si odhadnout, že ani většina těch normálních policistů. Na druhou stranu takový příklad studenta Šmída alias agenta Zifčáka může být pro někoho inspirativní, pro protestující varovný a nebezpečný. Určitou obranu proti provokacím dnes sice může zajistit moderní technika… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

David Martinek 𝗥𝘂𝘀𝗸𝗼 𝗺𝗹𝘂𝘃𝗶́ 𝗼 𝗺𝗶́𝗿𝘂. https://www.facebook.com/david.martinek1/posts/pfbid02kpfHTk2ZS1MES6u9y4HtEP5HY4gDu11ZUxPSXZzNQLmH1APQ2Jh9WiSyZ4LdEpXil “Cesta z konfliktu existuje. Je jí cesta spolupráce, tolerance a života v míru. Cesta politické, obchodní, hospodářské i kulturní výměny, z níž bude těžit jak Evropa, tak i celá planeta. Měla by přijít nová éra politiky. Nová politika globálně prosazovaného míru, politika omezování zbraní, omezování dominance velmocí. Politika vytváření… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Právě tuhle vizi “prosperujícího evropského kontinentu od Gibraltaru po Ural” nemohou anglosasští mocipání dopustit. Odtud pramení bída a utrpení naší odby.