Přestalo Rusko odporovat nadvládě Západu?

Kreml si se souhlasem s čínským plánem na urovnání ukrajinského konfliktu skutečně pospíšil. A tak vytvořil dojem, že touží po míru až natolik, že Putinův cíl Ukrajinu demilitarizovat a očistit ji od nacistů, je ochoten přesunout z pole válečného ke konferenčnímu stolu.

P. C. Roberts
P. C. Roberts

Viz:  https://tass.com/russias-foreign-policy/1581405.

Západ vnímá tento vývoj jako náznak faktu, že Čína ruský pohled na konflikt nepodporuje a ve větší míře sdílí dojem Washingtonu, že Putin je pozér bez bojového ducha, který ve strachu z porážky upíná nyní veškeré své naděje k jednání. Takže Washington může bez obav dráždit Rusko dalšími a dalšími provokacemi.

Lze však současnou situaci číst tímto způsobem? Anebo je pravdivější ten výklad, že dříve než Rusko a Čína ohlásí smlouvu o vzájemné obranné pomoci, poukáží světu znovu na neochotu Západu řešit ukrajinský konflikt mírovou cestou? A to jako ospravedlnění tak hrozivého a mocného vojenského spojenectví, jaké Rusko a Čína, sdružené do jednoho svazku, představují?

Víme, že si Putin při řešení mezinárodních problémů potrpí na zákonné postupy. A je to právě západní odmítání urovnat současný Rusko – Západní spor prostřednictvím třetí strany, které ruskému prezidentu dává pocit, že udělal vše co mohl, aby vytvoření dvou nukleárních ozbrojených táborů zabránil. A když se to tedy projevuje jako nemožné, můžeme nyní očekávat oznámení, že Rusko a Čína se zavázaly ke vzájemné obraně?

Vytvořili tedy američtí neokonzervativci a současně též nejhloupější váleční štváči na světě alianci schopnou zlikvidovat Spojené státy? Nu a pokud by Rusko a Čína měly dost rozumu na to, aby do svého svazku zahrnuly i Irán, zazvonil by USA už umíráček na věčnost. Protože koalice rusko-čínská a iránská by byla schopna ovládnout Evropu, Střední východ a Asii.

A tak už jen jediná otázka zůstává nezodpovězena: jak dlouho si počkáme na to, kdy se úsilím vlády USA  Rusko, Čína a Irán skutečně spojí?

Překlad: Lubomír Man

Has Russia Given Up on Resisting Domination by the West?

4.3 8 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Sednout k jednacímu stolu jistě Putin nechce. To je akce podpindosů, ruských trockystů, kteří se neustále snaží protlačit ústup a kapitulaci ruské armády. Což se jim podle mně nepodaří, protože nemají podporu ruského lidu, tu má jedině Putin.

cablik
cablik
před 1 rokem

Kdyby Rusko chtělo tak už USA neexistují a nepotřebují k tomu nikoho. Být to v opačném gardu tak už Rusko neexistuje. Ale s Čínou je rozdrtí ekonomicky a zbaví svět dolaru a tím bude s nimi konec.

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Je to jediná možnost, jak zachránit svět před tupými anglosaskými hovady.