Jaroslav Bašta: Úvaha velkopáteční

Existují dvě období v roce, které nabádají opustit pěnu každodennosti a uvažovat o otázkách života a smrti.

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta

Jsou to Vánoce a Velikonoce. Mnohé z toho, co se odehrává v posledních měsících nasvědčuje tomu, že nastává nejtěžší období v historii Evropy, a možná celého světa. Důvod je zcela zřejmý, ale nikdo mu nechce uvěřit. V průběhu posledních padesáti let si náš svět koupilo 2153 lidí. Ti vlastní přes 60% veškerého bohatství, a dospěli k závěru, že v jejich domově může žít jen každý desátý dosavadní obyvatel. Ostatních obtížných podnájemníků se musejí časem zbavit, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Z jejich pohledu lidstvo spotřebovává příliš mnoho zdrojů, které jsou jejich majetkem.  Aby tomu zabránili, vymysleli plán a my dnes zažíváme jeho první etapu. Současní majitelé světa (nebo alespoň ti, kdo se k tomu hlásí) jsou dosti staří (třeba George Soros či Klaus Schwab) a mají anglosaské myšlení. Proto zásadně vyhledávají jen postupy, které se již dříve osvědčily a stará myšlenková schemata přizpůsobují novým okolnostem. Proto si jako nástroj k likvidaci západní civilizace vybrali čínský Velký skok vpřed Mao Tse Tunga.

Ten na konci padesátých let minulého století sledoval tři cíle – likvidaci rodiny, soukromého vlastnictví a peněz. Místo nich nastoupilo bydlení a stravování v komunách, a bezhotovostní sdílení všeho nutného k životu. To vše ve jménu výroby oceli na každém dvorku. Během tří let tato centrálně řízená a silou prosazovaná ekonomická politika způsobila hladomor, který zahubil asi 40 milionů lidí. Tento potenciál noví majitelé světa pochopili a přišli se svou novou verzí známou jako Green Deal. Uchopili to mimořádně dobře.

Nový Zelený úděl v podobě, jak byl prezentován, tedy ideologicky motivovaná centrálně řízená bezuhlíková transformace evropské ekonomiky, zejména energetiky, potřebovala nějaké silné iracionální hnutí. Ideologie vyčpěly, tak bylo třeba se vrátit k náboženství. Novému samozřejmě. Jenom tak lze přesvědčit lidi, aby se vrhli do něčeho, co si vzalo vzor v čínském Velkém skoku vpřed. Tenkrát Mao vysvětlil, že Čína předežene USA, když na každém dvorku budou vyrábět ocel. Zelený úděl nám tvrdí, že během krátké doby obnovitelné zdroje nahradí fosilní paliva i jadernou energii. Jen nám neříkají jak.

Další tři Maovy cíle – likvidace rodiny, peněz a soukromého majetku postupně probíhají. Trochu civilizovanějším způsobem než před 60 lety v Číně, ale na stejném principu, tlakem z Evropské komise. Omezování a následný zákaz hotovosti, likvidace mobility a bydlení nesmyslnými normami (EURO 7, zateplení budov od roku 2027). Mimochodem, obojí je dědictví českého předsednictví EU.

Válka na Ukrajině a hrozící konflikt mezi USA a Čínskou lidovou republikou ukazují, že přituhuje a svět zvolna přechází od fáze šetření zdrojů ke konečné eliminaci těch devadesáti procent nadbytečných a nepohodlných nájemníků. Pravda, skrývá to v sobě nebezpečí vypuknutí jaderné války, která by sice během velmi krátké doby zredukovala „nadbytečné obyvatelstvo“ na požadovanou úroveň, ale učinila by svět na nějakou dobu neobyvatelným. Proto očekávám, že konflikty budou pouhým urychlovačem plánovaného snížení populace.

Naše vláda již naznačila, že první obětí budou ekonomicky neaktivní vrstvy společnosti. Jejich majetek zredukují různé daně a pokuty za nedodržení euronorem a v konečné fázi tak připadne státu. Vymyšleno to mají dobře. Spoléhají se na to, že nikdo neuvěří tomu, že ti, kteří vlastní náš svět, chtějí devět z deseti obyvatel Země poslat na věčnost.

Nicméně doufám, že dříve či později to lidem dojde.

P.S.: Mojí úvahu inspirovala esej Rostislava Čuby nazvaná REDUKCE. Vřele doporučuji k přečtení všem, kdo přemýšlí o tom, kam ten náš svět spěje.

Autor: Jaroslav Bašta, poslanec za SPD, zdroj: prvnizpravy.cz

5 3 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
reproduktor
reproduktor
před 10 měsíci

Článek je velice zajímavý. Hladomor řádil vždy, v Čechách od 1770 do roku 1772. Celkový počet obětí v jeho důsledku se odhaduje na 250 000 až 500 000. Hladem trpí jedna desetina populace. Tak tomu bylo vždy. Mor zabil kolem 100 milionů obyvatel v Evropě a v Asii. I dnes mor zabíjí. Tímto byl svou reakci na paranormalni… Číst vice »

oldo
oldo
před 10 měsíci

Prosím vás,jak budou pomocí euronorem a daní zbavovat majetku,v Číně nebo třeba v Indonésii a Rusku?To bude podobná pitomost jako tvrzení,že Putin rozpoutal válku,protože měl málo informací,on se nám pan Bašta asi zbláznil. To používání jakési víry na takzvaném západě k šílenému zelenému údělu a likvidaci rodin je ale velká a důležitá pravda. To,že to VĚTŠINĚ… Číst vice »

Praded
Praded
před 10 měsíci

Stejně to vnímám už nejméně pět let. k Rozvrat tzv. Socialistického tábora nezpůsobil nějaký zásadní nedostatek, ale zdegenerování jejich elit, prosazování neschopných rodinných příslušníků, přátel a parazitečků, kteří vycítily šanci na rozkradení státu. V současnosti jde o to, vyčerpat zbrojní vybavení EU, aby byla přinucena nakupovat předražené emerické zbraně a všechno na co vyhlásily embargo. To… Číst vice »

cablik
cablik
před 10 měsíci

Přesně tak špatné je že o tom většina populace neví že si tu mocipáni chtějí nechat milion otroků a ostatek vyvraždit. Mno nic budeme uvažovat pozitivně světovládu nemají a nikdy ji mít nebudou tak jim ty fantasmagorické plány nevyjdou.

Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci

Nevím, nevím, pane poslanče, ale tohle je dosti katastrofický scénář a k tomu i horor.

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Ale vždyť oni se s tím ani netají. Stále vám říkám, čtěte i některé zahraniční weby. Slyšel jste například někdy termín agenda 2030? Víte, kdo to je Klaus Schwab? Tak si o tom něco přečtěte.

reproduktor
reproduktor
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Ale na druhou stranu proč ne Karle. Lidí je na světě jako sraček …. poručík Hamáček. Záleží čím cinkáš, ale klíče to asi nebudou.

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem reproduktor