Normalizace 2.0

Podpis ministra Rakušana na textu nové evropské migrační dohody, která otevírá naší zemi masové migraci z Afriky a Orientu, je nezvratným důkazem toho,…

…že programem této vlády není služba občanům České republiky a obhajoba jejich zájmů, ale výlučně posluhování mocným spojencům. Podobnou hanebnou politiku jsme již v naší moderní historii od vlastních vlád zažili několikrát, ale jak za Protektorátu, tak v éře tzv. normalizace se tak vlády chovaly v zemi okupované cizími vojsky a brutálně politicky kontrolované vnější mocí. Dnešní česká vláda si obsah své politiky zvolila sama a dobrovolně. Motivy lze s velkou jistotou odhadnout – je jimi zbabělost, sobecká vypočítavost a vědomí vlastní bezradnosti a neschopnosti.

V EU česká vláda v zájmu Bruselu sama iniciativně rozbila skupinu V4, která v minulosti byla platformou pro odolávání nejšílenějším nápadům západoevropských progresivistů ovládajících dnešní Evropskou unii. V době našeho předsednictví Fialova administrativa sama dojednávala přijetí zákazu spalovacích motorů, který znamená katastrofu pro český průmysl. Připojila svůj souhlas pro rozšíření emisních povolenek na oblasti bydlení a dopravy. Lidovecké ministerstvo životního prostředí dnes niciativně pracuje na zákazu prodeje kamen. Čeho se lze ještě nadít?

Tato česká vláda dopustila, aby čeští občané měli nejvyšší ceny energií v Evropě, na čemž vydělávají především cizí spekulanti, a lhostejně tomu přihlíží. Tím a svou další nečinností přispěla k rekordnímu roztočení inflace a ožebračení českých občanů. Bláboly o prospěšnosti levičáckých megalomanských projektů – Green Dealu a inkluze ve školství, které rozvrátily veřejné finance, jsou oficiální politikou této vlády.

Jestliže Husákův normalizační režim se alespoň snažil si občany koupit podporou rodiny a sociálními dávkami, výsledkem čehož byla populační vlna tzv. Husákových dětí., dnešní vláda má pro občany nachystané jenom „krev a slzy“. Její úsporný balíček je chaotickým slepencem kroků, které postrádají vizi a nějaký hlubší smysl. Mají za cíl pouze nejisté snížení rozpočtového schodku za každou cenu bez ohledu na dopady pro životní úrovně obyvatel. Pro „Husákovy děti“ nachystala prodloužení věku do důchodu a relativní snižování výše penzí do budoucna. Pro všechny ostatní zvýšení všech daní.

Byrokracie bobtná a vládne. V nárokové dotační ekonomice tomu nemůže být jinak. Podnikatelé a tržní prostředí vládu brněnských učitelů nezajímají, na tradiční voliče ODS kašle a trestá je daněmi a zákazy. Myslí si, že už je nepotřebuje. Věří, že ji u moci udrží nikoliv domácí voliči, ale síly zvenčí. Odtud ta přehnaná hysterie vůči válce na Ukrajině a válečnické projevy. Jenom snahou zavděčit se lze vysvětlit enormní zbrojní zakázky v situaci rozvalu veřejných financí a náhlý podpis vojenské smlouvy s USA. Válkou oslabené a vyčerpané Rusko bude těžko seriózní hrozbou po velmi dlouhou dobu.

Akceptování „povinné solidarity“ v oblasti migrace a závazek platit 500 000 Kč za každého odmítnutého migranta, kterého nám budou posílat, ukazuje, že státní finance a kvalita života v naší zemi ministry ve skutečnosti vůbec nezajímají. Žádné povídačky o dočasných výjimkách pro nás nelze brát vážně. Vláda nás zatížila dalším obtížně vyčíslitelným mandatorním výdajem, prodala nás a podrazila Poláky a Maďary, kteří si alespoň zachovali rovnou páteř. Ale nedivme se, ve všech ostatních šílených bruselských agendách postupujeme neochvějně vpřed podobně – čeká nás manželství pro všechny, Istanbulská úmluva a s ní spojená převýchova mužů, ESG a taxonomie v byznysu, zelený teror, gender na všech úrovních a volba pohlaví. Když ne dnes, jistě časem. To všechno vládnoucí garnitura bez mrknutí oka akceptuje nebo toleruje a pak také realizuje. Komu se to nelíbí, je dezolát, dezinformátor, Putinův agent a dokonce „vlastizrádce“ a je třeba proti němu zakročit. Nová normalizace nabírá na obrátkách.

Jistým problémem mohou být volby, ale je tu naštěstí korespondenční hlasování, jímž lze mnohé vyřešit, a kdyby přece problémy přetrvávaly, potom přejděme na pokrokové hlasování internetové, nebo zrušme volby úplně, jak hlásají někteří levicoví zelení extrémisté – vědecká pravda je přece jasná, planeta je v ohrožení a je třeba jednat. Všechnu moc Bruselu, a pak na nějakých volbách nezáleží. Naše vláda na tom pilně pracuje.

Jiří Weigl
institutvk.cz

5 5 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 9 měsíci

“Válkou oslabené a vyčerpané Rusko” ? To si pan autor dělá kozy !!

danny
danny
před 9 měsíci

Souhlasím, pane Weigle. Jen ještě musíte dodat, že v ČR neproběhl státní převrat Že jsme si tuto vládu sami dobrovolně zvolili v demokratických volbách. Za Protektorátu nebyly volby vůbec, za komunistů byly pouhou formalitou (byla tzv. “jednotná kandidátka Národní fronty” a volilo se veřejně). Ale nyní drtivá většina voličů věděla co je zač ODS.… Číst vice »

cablik
cablik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Podle mě musel Babiš předat moc jsem ho viděl hned po volbách v TV a nevypadal dobře. Ale ti co je volili tak asi takové sra?ky chtějí. Mě se zdá že se tohle nemůže líbit ani jim.

vachav
vachav
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Musím Vás lehce opravit.Volby nebyly demokratické,neboť byly účelově zmanipulované ústavními činiteli resp.zmrdem Rychetským.Byly to volby podvodné,protože největší procento hlasů získalo ANO.Otázkou ovšem je.jak by se v této době choval americký a bruselský poskok Babiš?!