Polsko a Maďarsko vzdorují migračním kvótám

Jak nazvat českého premiéra, který opět popřel sám sebe a šel by na ruku Bruselu podle známého rčení „jako slepice po flusu“?

Jana Marková
Jana Marková

Byly doby, kdy se Fiala stavěl razantně proti jakýmkoliv kvótám. Byly doby, kdy se tvářil, že mu na České republice záleží a žádný bruselský diktát tu nechce. Byly doby, kdy podporoval V4. Ty doby sfouklo jako svíčku premiérské křeslo a vidina podrbání od Uršuly. Z Fialy se stal mimo realitu stojící patolízal, který kromě vidiny sebe sama jako světového lídra číslo jedna nevidí už nic. Ani to, že jim nikdy nebyl a nikdy nebude. Že už je i těm bruselským jen pro smích. Jen sem tam poslouží jako užitečný idiot.

Francie hoří a nikdo neví co s tím. Tisíce migrantů vypalují už třetí den města a předměstí, a my se tváříme, že to s ničím nesouvisí. Samozřejmě, že souvisí. Před padesáti lety jsem francouzská města hořet neviděla. Neviděla jsem zoufalé policisty a do kouta vlastní korektnosti zahnaného prezidenta. A to samé bychom s nadšením měli prý vítat tady. Chcete vidět hořet Prahu? Nebo o co vám jde?

Petr Fiala tvrdí, že nová migrační dohoda kvóty nejsou, můžeme se přece vykoupit. Což je samozřejmě nesmysl, může si to balit třeba do tisíce oblbovacích slov, ale kvóty to jsou. Buď migranti nebo výpalné. To chce pro nás náš premiér. Snaží se to obhajovat tím, že do balíčku prosadil pomoc zemím nejvíce postiženým migrací z Ukrajiny. A tím, že se Maďarsko a Polsko nechce nechat zničit další potenciální migrační vlnou bůhvíodkud, nám vlastně tuto pomoc blokují.

To je tak nechutná manipulace, že i na něho mi to přišlo moc, leč je to přesně tak. Pokud je EU solidární, jak náš velký guru tvrdí, musí přece pomoci bez podmínek. A nebo solidární není a je to jen forma nátlaku a vydírání. Koneckonců nás k té šílené proukrajinské politice nikdo nenutil, ta jde též za Fialou. Tak proč by měli přednostně pomáhat s ukrajinskými uprchlíky před těmi, kteří už roky sužují třeba Řecko a Itálii? Aby to na oko vypadalo líp?

Ten člověk z nás dělá idioty až to hezké není. A já doufám, že se nikým takovým ani Orbán, ani Morawiecki vydírat nenechají. Ale myslím, že nenechají. Ne nadarmo je tento premiér nejméně oblíbený lídr na světě. Ne nadarmo nestojí Macronovi za zmínku ve videu z pražského summitu a ne nadarmo stojí na evropských fotkách vedle „záchodů“. Na fotkách, kde ten jím opovrhovaný Orbán přes všechny svoje výtky k EU, stojí hrdě v čele.

***

5 4 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Nepokoje se z Francie přesunuly i do Belgie. Doufám, že tam, hlavně v Brusele udělají černí pořádný binec. Třeba to europoslance probere…

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

To bychom snad ani ,,my” nebyli
kdybychom nevolili debily !

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Pohlédněme do Francie a nesklápějme oči! Každý důvod černým hordám dobrý ke krádežím, rabování, pálení a zapalování domů, kostelů dokonce škol! A novináři se bojí napsat, kdo že to ten bordel dělá. Černí přistěhovalci ze Severní Afriky!!! Tohle do kultury Francouzů nepatří. No černí je tam stále něčím,, obohacují”…

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci

Fiala to bere tak, že si může dělat, co chce, protože má v parlamentu neotřesitelnou pozici (108:92), navíc se mu podařilo v lednu prosadit za prezidenta svého člověka (prezidentské volby byly zároveň jakýmsi referendem o vládě a o Fialovi, které Fiala drtivě vyhrál.) V EP ho podporuje Jourová z ANO, v poslední době ho už začíná podporovat i celé… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

Kroky Maďarska a Polska (migrace), prý nejsou v zájmu české republiky. To řekl člověk, který je buď hlupák, nebo arcilhář, nebo přímo nepřítel našeho národa. A ti samí lidé toto svinstvo volili.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Ve Francii je vidět že žádné multikulti fungovat nikdy nemůže a Češi je sem nesmí pustit aby jsme nedopadli jako ve Francii. Poláci a Maďaři vládnou pro svoje země Čechoslováci jsou na tom nejhůř v celé Evropě.

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Proč tedy Francouzi pořád dokola volí Macrona, který je příznivcem multikulti?

cablik
cablik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Proč tady volí příznivce šíleností?