Sbohem, sbohem ptáčku, napsala Jourová. Odpověď byla rychlá

Pavel Šik se ve svém komentáři věnoval tématu svobody slova a především počínání místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové. A připomněl také citát Georga Orwella o svobodě, pakliže vůbec něco znamená.

převzato
„Orwell 1984 – nejvyšší čas pořídit si tzv. VPN, jinak se na Twitter v budoucnu podle Jourové asi nedostanete.

Skrze Virtuální privátní síť (VPN) skryjete svou IP adresu počítače a obejdete tak cenzuru EU, protože EU od minulého roku pošlapává to základní, v čem se tzv. západní demokracie lišily od Ruska nebo Číny. Je až s podivem, jak lehce přijali občané EU vypnutí ruských zpravodajských webů, i když v listině základních práv a svobod, platné ve všech demokraciích stojí:

“Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. Cenzura je nepřípustná.”

Komisařka Jourová, z které se vyklubala cenzorka par excellence jak z dob komunismu, minulý týden na Twitter napsala:

“Sbohem, sbohem ptáčku. Twitter si zvolil těžkou cestu k dodržování našich digitálních zákonů. Ruské dezinformace jsou nebezpečné a je nezodpovědné opustit kodex EU proti dezinformacím. Kodex zůstává pevný, stanovuje vysoké standardy a je jádrem našeho úsilí o řešení dezinformací. V červnu se setkám se signatáři, abychom mohli zintenzivnit naše kroky, zejména před volbami.”

Souvisí to s její hlavní agendou tzv. Aktem o digitálních službách (DSA), který aktualizuje směrnici o elektronickém obchodu z roku 2000, a týká se “nezákonného” obsahu a dezinformací”. Pokud si někdo myslel, že naše vláda se v tzv. boji proti dezinformacím uklidnila, když zrušila post vládního zmocněnce pro média, tak se mýlil. Dobře ví, že DSA “vyřeší” cenzuru celounijně.

Potom, co Musk koupil Twitter od arabských šejků a americké tajné služby už k němu nemají přístup 24/7, je trnem v oku západních propagandistů včetně naší BISky. Jourová nyní převzala hlavní roli vrchní “demokratické” cenzorky a vlastně aktuálně hrozí Twitteru vypnutím, pokud Twitter nebude cenzurovat obsah.
Proč se nyní situace tak hrotí a Jourová upouští emocionální hrozby přes sociální sítě jako by ani nebyla nezávislý úředník? Může to souviset i s tím, že Musk už naplno jde do války proti propagandě.

Mimo jiné se před pár dny vyjádřil, že považuje Bellingcat za americký “psy-op”. Okamžitě se zvedla vlna pobouření a samozřejmě se ohradila CNN nebo jmenovitě Timothy Snyder s upozorněním, že Bellingcat je důvěryhodný zdroj. Připoměňme si jen, že hlavní hlas po výbuchu ve Vrběticích patřil i u nás Bellingcatu. A má Musk pravdu?

Od roku 2017 patří mezi hlavní finanční dárce Bellingcatu National Endowment for Democracy, americká vládní organizace založená šéfem CIA za Ronalda Reagana – Billem Caseym. Ta od svého založení “pomáhá demokracii” kde to jen jde, první ředitel NED Allen Weinstein řekl v roce 1991 listu Washington Post: “Mnoho z toho, co dnes děláme, dělala před pětadvaceti lety tajně CIA”. Členy správní rady NED byli mj. i Elliott Abrams nebo Victoria Nuland.

Bellingcat přijímá další peníze od jiných západních vlád včetně nizozemské Dutch Postcode Lottery. Bellingcat byl zakládajícím partnerem v Open Information Partnership (OIP), které je financováno britským vládním UK government’s Foreign, Commonwealth, and Development Office, FCDO. Další partner Zinc Network, který je financován vládami Spojeného království a USA, poskytl Bellingcatu nejméně 160 000 eur. Zakladatel Bellingcatu Eliot Higgins působil několik let jako nerezidentní vedoucí pracovník v Atlantic Council, think tanku financovaném zbrojním průmyslem a vládou, který slouží jako faktická lobbistická pobočka NATO ve Washingtonu.

Bellingcat sice spolupracuje se sítí státních zdrojů NATO a dostává od nich štědré finanční prostředky, jeho vlastní státní partneři však v soukromí vyjadřují pochybnosti o důvěryhodnosti skupiny. Z uniklého hodnocení, které pro britské ministerstvo zahraničí vypracovala společnost Zinc Network, vyplývá, že: “Bellingcat byl poněkud zdiskreditován, a to jak tím, že sám šířil dezinformace, tak tím, že byl ochoten vypracovávat zprávy pro kohokoli, kdo byl ochoten zaplatit.”

Higgins se proti Muskovo nařčení ohradil, ale na otázku, zda-li se bude Bellingcat soudit, odpověděl, že pravděpodobně ne, protože proti němu stojí jeden z nejbohatších lidí světa.

Musk každopádně provokuje dál. Aktuálně přijel kvůli své největší fabrice Tesly do Číny. Jindy by jeho návštěva nebyla médii ani zpozorována, nyní je jako politický statement.

Jourová, zdá se, dostala jasný úkol a Orwell bude brzy naplno v našich životech. Vnější nepřítel funguje při omezování svobody slova a svobody přijímat informace z jakéhokoliv zdroje stejně v Rusku, v Číně tak i v EU. Je nutné si uvědomit, že lidé jako Jourová a spol., kteří chtějí cenzurovat, si o ostatních lidech myslí, že jsou hloupí natolik, že je nutné filtrovat to, co mohou slyšet a co ne. Je to výraz naprosté arogance, nadřazenosti a vůle ovládat.

‘Pokud svoboda vůbec něco znamená, pak je to právo říkat lidem, co nechtějí slyšet’ – George Orwell,” uzavřel komentář na svém veřejném facebookovém profilu Pavel Šik.

4 4 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci

Tahle ženská je Moravcová Emanuela. To jak jedná a poškozuje stát neovlivni nikdo z ANO ani Andrej

Praded
Praded
před 11 měsíci

Co je to za zvrhlíky muselo být jasné, každému kdo se jen trocho dozvídal, co všechno ve světě minimálně za posledních 100 let dělaly. Proto nevěřím a nebudu nikdy věřit, lidem co se stále na něco vymlouvají a ospravedlňují své dřívější jednání v tak životně zásadním pohledu na konání těchto parazitů. Čiň čertu… Číst vice »

cablik
cablik
před 11 měsíci

Jsou naprosto šílení a čím dřív EU padne tím lépe pro nás ale zdá se mě že nám to asi v srpnu zavřou blbí jsou na to dost.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Na světě je krásné, že i takovéhle a především takovéhle nešťastnice má Pán Bůh rád.

danny
danny
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Když ji má tak rád, tak ať si ji vezme.

spartak
spartak
před 11 měsíci

Pochopit pana Babiše ,že pí J.protlačil na inkviziční post je záhadou ,ale ukazuje co hnutí ANO je. Nazvat minulý režim Totalitou bude tát jak alpské ledovce ,poté co si zažíváme současnost.Jak se měla mladá republika bránit proti novému nacismu po roce 1945?

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci

Jourová patří k Babišovi a ten má i spoluzodpovědnost za její totalitní praktiky. Kam jsme se to dostali? Kdybychom byli normálním státem, museli bychom na ní snad vydat zatykač. A to lidé Jourovou, když byla kdysi ve vazbě, strašně litovali.

Praded
Praded
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

A Vy máte zodpovědnost za všechno co tady od 90 roku je, protože jste určitě cinkač.

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Asi ano. A všichni křesťané mají zodpovědnost za upalování pohanů, čarodějů, křižácké výpravy atd. Všichni jsme za něco zodpovědní.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

To je fakt, zrovna jsem převzal zodpovědnost a dal si chlazený pivo. Středověk i novověk radeji zapomenout.

danny
danny
před 11 měsíci

Některé výroky vrcholných politiků EU by se měly tesat do kamene. Jako výrok této dámy: “Konečně bude svoboda slova pod kontrolou!” Původně měla na starosti agendu jednotného trhu a do Bruselu (po té co po třech měsících jejího působení málem zkolabovalo ministerstvo pro místní rozvoj) odjížděla se slibem že zařídí zrušení rozdílných kvalit… Číst vice »