A mohl bych ty dezinformátory vidět?

Na snímku protiukrajinská demonstrace Romů v Krupce

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Tak nám tu probíhají protiukrajinské pochody, na kterých se křičí docela slušně provokativní hesla. Jako že Ukrajinci tady nejsou doma, že se jim brzy postaví černá síla, že Putin je nejlepší…. Policie si zároveň pochvaluje, jak to  bylo klidné a bezpečné, ten stejný ministr, který prý nebude mít slitování s těmi, co se na demonstracích chovali slušně, je tentokrát s prací pomáhačů a chráničů nadmíru spokojen a je rád, že policie nebyla přítomna, aby se nálada ještě nevyeskalovala…

Samozřejmě to neprošlo… jak s oblibou říkám, dneska je každý reportér a tak jsme si všichni mohli prohlédnout videa přímo z centra dění v Krupce. Tentokrát ovšem Rakušan netvrdil, že jde o dezinformační video, narozdíl od zásahu na schodech do Národního muzea… Když se pak ukázalo, že romská demonstrace byla asi tak stokrát radikálnější než Rajchlova demonstrace, začalo být mezi pravdomluvnými českými intervjuky živo… Sakra, jak se to mohlo stát, že?

Oni na to v souladu se svými konsenzuálními narativy hned přišli. Romové podlehli dezinformacím, které se mezi nimi šíří tak rychle, že to budou muset řešit experti… Mazaní dezinformátoři využili situace, že jistý Ukrajinec ubodal jistého Roma a už v romské komunitě šíří svoje poplašné zprávy…

Tedy… nechci být jízlivý, ale něco je špatně, ne? Všichni ti usvědčení dezinformátoři, co jimi Novinky posledního půl roku straší veřejnost, se na těchto pochodech vůbec nevyskytují. Tedy, pravda je, že jakýsi pravdomluvný libtard mě přikreslil k fotce s Romy, ale smůla, vůbec jsem tam nebyl, nikdo mě ani neoslovil, nemluvil jsem tam a nedával jsem našim spoluobčanům z ghet ani žádné panské rady.

Jindra Rajchl také nějak mlčí a to je přece dezinformátorský arciďábel, Hitler, Stalin a Putin v jednom. Hovorková od Šafra tam už určitě kroužila kolem a moc ráda by zase udělala nějakou Jindrovu karikaturu… ale on tam sakra jaksi nepřišel, nevyjadřuje se k tomu, jeho lidé také ne, maximálně tu a tam někdo jízlivě poznamená, že nám chráněný živočich žere chráněnou rostlinu a všichni ti aktivisti najednou nevědí, co s tím…

Saša Uhlová spustila nářek, že Romové se teď spojují s těmi, kteří je nemají rádi a nasírají ty, kteří se jich zastávali. To je překvapení Sašenko, vid? Romové jdou najednou v jednom šiku se skiny a pro všechny ty profesionální romské neziskovky mají jen velmi šťavnaté nadávky. Kde se stala chyba?

Kde jsou ti dezinformátoři, co teď aktivizují romskou komunitu? Já myslel, že naše Evropské hodnoty, Manipulátoři, Demagogové, Reflex, Respekt a Česká televize spolu s K.R.I.T.em už dávno všechny Putinovy slouhy odhalili. Minimálně o tom neváhali psát, sestavovali jejich seznamy, vláčeli je bahnem, lhali o nich, až se jim od huby prášilo… a ejhle, najednou to vypadá, že v mezičase tu mezi Romy běhala nějaká úplně jiná, doteď nezmapovaná parta Putinových agentů, kteří hezky potichu agitovali tak šikovně, že teď Romové klidně volají nahlas, jak milují Rusko a jeho vůdce.

Přitom mezi Romy přece působí henty pokrokové neziskovky, ne? Už třicet let mezi nimi pracují, aby nevznikala gheta, aby měli lepší život, aby se z nepřizpůsobivé menšiny stala přizpůsobivá menšina… pravda, vůbec se jim to nedaří, ghet u nás přibývá a Romové jsou na tom hůř a hůř, ale sakra, tak alespoň svůj rajón mohli mít zmáknutý, aby jim tam nelezla nějaká jiná parta a brala jim jejich skvělý byznys s cizím neštěstím. A ani to nezvládli. Putinovi agenti, neviděni a nečekáni, to nějak zmákli a ještě udrželi v tajnosti až do této chvíle, kdy si Velký šéf usmyslel, že je čas, začít s protiukrajinskými pogromy… A zřejmě to bude docela slušný oddíl, Jindra Rajchl je proti nim docela břídil, protože pořád mluví o českých zájmech, české cestě, zřejmě je návnada pro debilní novináře a ještě debilnější vyšetřovatele a úplně nejdebilnější ministry vnitra a spravedlnosti, aby jim unikl Čepiga s Myškinem, kteří od Vrbětic agitují mezi Romy.

Já tedy nejsem žádný odborník, ale nevšiml jsem si, že by zrovna Romové byli pilnými přeposílateli řetězových mailů. Mezi přáteli a sledujícími na fejsbůku nemám moc lidí s romským příjmením. Diskutéři u mě na Kydech se také zrovna nejmenují Giňa, Lakatoš nebo Horváth. Jsem původem od Sokolova, takže mám spoustu romských přátel, ale pokud vím, jen jeden z nich má nějaké povědomí o mém blogaření a to jen proto, že pracuje jako programátor pro mého bratra.

Také bych řekl, že většina Romů má doma televizi a sledují Českou televizi stejně pilně, jako běžní libtardi… Dokonce možná i o dost více… to víte, nezaměstnanost… to máte na koukání do bedny víc času. Ale nějak ta režimní propaganda asi nefunguje… I když mezi Ordinaci v růžové zahradě a Výměnu manželek cpou krátké zprávy o tom, jak milujeme Evropskou unii, mezi Romy je nějak málo pražských kavárníků.

Takže si to shrneme… Romové nečtou henty dezinformační blogy. Prakticky žádný státem ocejchovaný dezinformátor mezi nimi nepůsobí a nemá u nich žádné slovo. Naopak tam už třicet let působí ty nejsprávnější neziskovky, které jsou stejně dobré jako lidi od Boba Kartouze, Jana Čulíka a dalších liberálních imbecilů, kteří měli vždycky plnou hubu lásky k naší rasově pronásledované minoritě. Použila se pozitivní diskriminace, nalily se mraky peněz, aby gheta nebyla, dokonce i památník v Letech dostali… a oni teď dělají pochody, kterými projevují lásku k Putinovi a vyslovenou nelásku ke všem těm, kteří se o ně třicet let „moc hezky“ starali.

A jediné, co naši experti dokáží vymyslet, že za to můžou dezinformátoři o kterých předtím nikdo neslyšel a které nikdo neviděl…

Hoši, ono je to celkem jednoduché, jen se to pro samou korektnost nesmí říkat… Za třicet let Romům ve skutečnosti nikdo nepomohl, jen si hodně bílých udělalo z jejich chudoby byznys. Ať už jako majitelé ubytoven, exekutoři nebo pracovníci neziskovek. Ghet přibývá, Romům se žije hůř a hůř, mají už ztracené dvě generace.

A i když se k nim dostanou především kecy z České televize, Novy a Primy, jsou to pro ně takové žvásty, že nepotřebují vzdělání, aby věděli, že jim prostě lžou. Jejich realita se od té televizní liší tak moc, že považují za pravdu spíš opak toho, čím se vykecává Tabery, Šídlo a jejich pohůnci. Nebylo zapotřebí žádných Putinových agentů. Tady si ojrohodnotní novináři a pravdomluvní Chvilkaři vystačili sami. Mleli prostě takové kraviny a romští pracovníci se chovali tak povýšeně, různí dealeři tak lišácky zneužili jejich prostoty a vnutili jim nevýhodné úvěry, majitelé ubytoven byli takové svině a exekutoři taková hovada, že si takový Rom prostě řekl, že než mít takovou demokracii, to už raději Putina.

Ne, nejsem odborník na romskou otázku. Ale prožil jsem větší půlku života hned vedle romských ghet. Žil jsem vedle nich, žil jsem mezi nimi, nebral jsem za to peníze a tak jsem měl čas se rozhlížet. Jednu věc vím jistě… dezinformace můžou mezi Romy hledat od nevidím do nevidím, ale nikam to nepovede.

Ale bude to rozhodně levnější, než se skutečně snažit věc řešit.

*

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

***

Děkujeme všem, kteří nás podporují a posílají peníze na

účet Nové republiky – 2300 736 297 / 2010.

Pomáhá nám to při tvorbě webu a překládání zahraničních textů, pořádání akcí, tvorbu podcastů, natáčení debat a panelových diskuzí. Vážíme si toho a jsme vám zavázáni!

Vaše Redakce Nové republiky

*

3.9 7 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 8 měsíci

ještě bych dodal, že kromě zbabělosti vyniká český národ i v práskačství, několikrát jsem si vzal megafon a postavil jsem se na schody Národního muzea a začal jsem řvát, že toto je vlajka fašistického státu, a že musí dolů a jak dlouho si myslíte, že trvá, než na vás přijde první anonymní udání na č. 158 na… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Na to je lehká pomoc. Sežeňte si americkou vlajku a příště veďte proamerické řeči. Uvidíte, že si vás zamiluje celá Praha a ještě se dostanete do ČT24. Jinak, to co se vám stalo, je normálka. Přece 21. 8. 1968 taky pár lidí protestovalo na Rudém náměstí a za pár minut byli ve vězení. A představte si,… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 8 měsíci

Většina Romů chápe stejně dobře jako my, že to největší zlo je tato současná česká vláda, tak se s nim spojme. Jsou mezi nimi však i členové různých vládou sponzorovaných romských organizací a chtějí být za dobře s touto vládou, ale většina z nich je na naší straně.

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Obávám se, že většina cikánů nechápe vůbec nic. Respektive chápe kdy a kudy si dojít pro všemožné podpory a příspěvky. Pouze instinkt jim říká, že když se jim někdo postaví, (teď nemyslím s nožem) mohl by je, nedej Bože, po třech generacích flákání, nahnat zase do nějaké práce.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Romové vědí, že jim ukrajinští migranti užírají z dotačních fondů, které mohli podojit oni sami. Možná to je v pozadí celého konfliktu.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci

Romové byli zneužiti Putinem.

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Zezadu.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 8 měsíci

Tady jsem na romské demonstraci, má to chytu? No nemá. Kluci romští mají odvahu do toho jít. Ale zase, jediný, kdo o tom napsal, je PrahaIn. comment image

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 8 měsíci

Aby někdo neměl pocit, že si to mohou tady dovolit jen Romové, zvolat, ať žije Putin, ať žije Rusko, tak před měsícem jsme řvali to samé my u ruské ambasády: https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/putin-je-v-hu-pred-ruskou-ambasadou-se-demonstruje-13223.html Jenže nás odvážných tam bylo tak 50 a odvážných Romů tam bylo teď 500. V tom je ten rozdíl ve zbabělosti těchto… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Vás mrzí život, chcete za každou cenu do vězení. 🙂 měl byste si přečíst Reportáž psanou na oprátce, Jeden den Ivana Děnisoviče nebo se podívat na videu na film “Frajer Luke”. Naše vězení rozhodně nejsou pořád zhumanizovaná, jak nám slíbil Václav Havel.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Já to všechno přece četl, a nebo viděl film.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Ještě horší je pobyt ve vyšetřovací vazbě – viz vzpomínky Raginy Rázlové!

Naposledy upraveno před 8 měsíci uživatelem Václav Dvořák
kutnohorsky
kutnohorsky
před 8 měsíci

U nás v naší vísce chodí k našemu stolu štamgastů Imre Nagy. Je černej jak vix a musíme mu říkat Cikán, ne Róm. Už je docela prizpůsobilý.Onehdá položil teoretickou otázku zdali by jsme mu pomohli proti Ukrajincům. Všichni do jednoho ANO. Připojili se i od vedlejších stolů. Tak u nás vznikla protiukrajinská společná buňka odporu… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

Ono se to pane Sterziku uklidní. To jen naše zchoulostivělé cikány opravdu překvapilo, že když jich vyrukuje deset na tři, že ti tři neutečou. No a pro ty naše slavné neziskovky, po kterých z nějakých, pro mě nepochopitelných důvodů, nikdo nechce analýzu jaký je výsledek jejich práce, za ty miliardy korun investovaných do… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 8 měsíci

Jelikož svého prezidenta nemáme, musí lidi provolávat slávu jiným !

cablik
cablik
před 8 měsíci

A co se divíte jde o sociální dávky a jiné výhody ubytování dostává přednostně bandera a také peníze mají vyšší. Navíc se nenechají šikanovat od „utiskovaných”. I romové pochopili že masová migrace je špatná a to nemusí nic číst.

Vendol
Vendol
před 8 měsíci

Ukrošvábů už je u nás moc, jsou na ně alergičtí nejenom Romové. Kvůli Ukrošvábovi se zvedají ceny a daně, zdravotnictví se dostává do problémů, český státní rozpočet se stává – se všemi z toho plynoucími negativními důsledky – rozpočtem ukrajinským. Už je toho prostě moc, Ukrošváb by se měl vrátit domů.