Je to v pohybu! NATO se připravuje k útoku na Bělorusko

Zahájení námořního cvičení NATO s názvem „North coast“ v Baltském moři je přípravou na válku s Ruskem. Uvedl to vojenský expert, kapitán 1. hodnosti v záloze Vladimir Gundarov, podle ruských zpravodajů.

Poznamenává, že oficiální příběh o cvičení se týká „procvičování spolupráce lodí NATO při blokování výstupu ruské flotily z Finského zálivu“.

„Plány aliance počítají s  cílem zablokovat přístup ruské flotily z Finského zálivu do severních moří a přeměnu Baltského moře na vnitřní moře NATO. Mimochodem, v předvečer druhé světové války už podobné cvičení provedlo Estonsko a Finsko za účasti německé flotily. Později během války uvedli svá cvičení do praxe,“ řekl Gundarov.

Expert upozorňuje, že NATO zvažuje možnost vojenských akcí v koridoru Suwalki, který spojuje pobaltské státy se zbytkem Evropy.

„Kdy by tady mohly začít bojové konflikty? To se stane, když Polsko zaútočí na Bělorusko. V oblasti Suwalki jsou již soustředěny tři polské divize. Podle odhadů polského generálního štábu by zde mohla začít polsko-ruská válka, která by se mohla změnit ve světový konflikt,“ poznamenal Gundarov.

Polsko chce uzavřít „Brestský koridor“ na hranici s Běloruskem

Poukazuje na to, že nedávno velitelství německého námořnictva v Rostocku dosáhlo nové operační připravenosti a přesunulo se ze základny v Kielu blíže k Baltskému moři – možnému území vojenských operací.

„ A mimochodem, právě z Rostocku bude velitel německého námořnictva, viceadmirál Jan Christian Kaak, vést cvičení North coast,“ dodal analytik.

Polsko podle něj nepochybuje o tom, že zde začne vojenský konflikt. Loni polský podplukovník Marcin Oczepa, náměstek ministra obrany, otevřeně prohlásil, že „pravděpodobnost války, které se zúčastní, je velmi vysoká“.

Rozsáhlá cvičení NATO se budou konat v Baltském moři

„Cvičení North coast  například vůbec nemají obranný charakter. Viceadmirál Kaak 1. září v rozhovoru pro agenturu Reuters prohlásil, že „účinná obrana proti Rusku by měla zahrnovat schopnost útočit“, upozornil expert.

Podělil se také o informace o potenciálním místě útoku.

„Dvě polské divize útočí na Bělorusko. Třetí v koridoru Suvalki blokuje Kaliningradskou skupinu, aby zabránila ruským jednotkám prorazit k Polákům. Lodě NATO přitom z moře ohrožují Kaliningradskou skupinu. To bude NATO praktikovat během dvou týdnů v Baltském moři,“ uzavřel Gundarov.

**

ZDROJ

2.7 13 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci

Proč by NATO v čele s USA nemohly přepadnout Bělorusko? Vždyť je tam u moci zlý diktátor, navíc Bělorusové mají rádi Putina a nikoliv Zelenskeho či Bidena. Navíc si začal Putin, přepadnul přece Ukrajinu. Běloruský lid bude osvobozen od diktátora a americká vojska budou po obsazení celého Běloruska na dostřel Moskvě.

Plebej
Plebej
před 8 měsíci

Jakoby těm militantním pomatencům z NATO nestačil nejeden jejich neveselý příběh z průběhu operací po světě. Je to jako korálky na nekonečné šňůrce. Naposledy např. příběh z banderistánu, který 10 let snaživě připravovali, vyfutrovali dolary, též vojenskou podporou vč. rozvědky a neporazitelného khaki harampádí, co však dobře hoří. To, aby po vítězství mocensky ovládli Rusko. Leč nevítězí!… Číst vice »

cablik
cablik
před 8 měsíci

Nevěřím že do toho půjde NATO spíš tak Poláci a Čechoslováci a nejpravděpodobněji tam jen dělají ramena a skutek utek.

vaclav
vaclav
před 8 měsíci

Jen si hrajte a drážděte ruského medvěda. Skončíte jako spálená země

Ludvik
Ludvik
před 8 měsíci

Jakov Kedmi (min.27:37) : “… ať se pokusí zaútočit a skončí čtvrtá a poslední závěrečná podoba Polska”.

Я.Кедми откровенно о различиях военной стратегии России и США, Пригожине, Суровикине и “Ялте-2”
https://www.youtube.com/watch?v=bEIP__C6Atc