Máme se připravit na jaderný konflikt a dlouhotrvající válku. Půjde za to Černochová před soud stejně jako Vrábel?

Takže vážení, opět se dezinformace mění ve skutečnost během pár týdnů. Všímáte si, jak se ta doba zkracuje? Jak to hrotí až na samotnou hranu možného i nemožného? Jak nám bezostyšně lžou a vůbec si s tím nelámou hlavu?

Jana Marková
Jana Marková

A víte co je na tom strašidelné? Že ty samé výroky používají k tomu, aby někoho zlikvidovali, ideálně zavřeli do vězení, až zčerná. Hlavně aby už byl ticho.

Asi jste zaregistrovali kauzu Ladislava Vrábela, který je souzen za výrok, kdy řekl, že chceme nakoupit letadla, která jsou schopná nést jaderné zbraně, které by mohly být použity proti Rusku. Za toto je souzen pro šíření poplašné zprávy. Pominu, že ty letadla ještě vůbec nemáme a že Vrábel zde pouze vyslovil odvážnou, byť v ten okamžik nesmyslnou hypotézu, protože jsme je opravdu neměli a opravdu nemáme ani teď. Zatím.

A co na to nyní obranný výbor Sněmovny? Cituji: „V důsledku rostoucí agresivity Ruska je hlavním úkolem české obranné politiky všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi,“. Jo a taky se máme připravit na přesuny velkých celků spojeneckých armád po území republiky a jejich pobyt. Báječné, že?

A dál. Víte jak nás krmí tím, že obranná smlouva je obranná a je to jen taková formalitka? Tak omyl vážení. To není žádná formalita, oni z nás regulérně hodlají udělat most a kanónenfuter pro jejich válku. Stačí se podívat na plány NATO, které v červenci schválil summit ve Vilniusu. „Na východní křídlo se přesunuly a budou přesouvat jednotky, ale bude se muset vyřešit také doprava těžké techniky, protože německé tanky Leopard nebo americké Abrams jsou o dvacet tun těžší, než je nosnost našich silnic a mostů,“ . My jsme východní křídlo. Pořád dobrý?

Pro všechny, co pořád nevěříte, že to NENÍ NAŠE VÁLKA. Bývalého šéf armády Jiří Šedivý k tomu říká: Obrana a vláda postupuje správným směrem, protože je potřeba připravit armádu i společnost na možný konflikt BEZ OHLEDU na situaci NA UKRAJINĚ. Zvláště KVŮLI RIVALITĚ USA A ČÍNY. I kdyby skončila válka na Ukrajině, nic se nezmění. Chápete to? Chápete to opravdu dobře, co to znamená? Udělají z nás regulérní cíl. To oni nás zase hodlají obětovat pro své cíle.

Jo a prý prvním prioritním úkolem je budovat dobře vyzbrojené, vybavené, vycvičené a v boji udržitelné ozbrojené síly. Tím se myslí hlavně posílení armády o další tisíce vojáků. Těšíte se holky a kluci na to, jak půjdete obranně bránit Americké zájmy? Tak možná abyste už šli do fronty na to povinné předurčení. Ono to jde totiž fakt docela rychle. Těšíte se maminky a tatínkové, jak budete svým klukům dávat pusu na rozloučenou?

A že nemáme na důchody? Že zdravotnictví jde do kopru? No a? Důchodci válčit nemůžou, tak nikoho nezajímají a chřipka se ve válce neřeší. Říkají nám, že už ve válce jsme, ne? Zřejmě čím dřív umřou, tím líp. Ideálně rovnou po tom, co odejdou z pracovního procesu. Protože tady je důležitá válka a tak armádu čeká radikální přezbrojení, na které by měla díky uzákonění dvou procent HDP na obranu MÍT I DOST PENĚZ. Jenom příští rok by se měl obranný rozpočet zvýšit o třetinu, ze sta na 150 miliard korun. „Masivně investovat se bude muset hlavně do silniční sítě, železnice a letišť. Kvůli možným přesunům vojsk na východ se bude muset zvýšit nosnost mostů, zajistit průchodnost tunelů, aby nebyly úzké pro vojenskou techniku, a modernizovat letiště. A taky vytvořit prostory pro soustředění a odpočinek.“ Na vás peníze nejsou. Na armádu jo. Na tohle jste celý život pracovali.

A víte co je ještě součástí této strategie, kterou připravila vláda? „ČR bude vytvářet předpoklady pro zapojení obranného průmyslu do systému hospodářské mobilizace. Na konflikt připravit celou společnost a také podnikatele.“ A tuhle jejich strategii už ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v červenci představila prezidentu Petru Pavlovi jako vrchnímu veliteli ozbrojených sil. A do konce září by ji měla schválit vláda. Dovolíme jim to? Jestli ano, budoucnost už bych moc neřešila.

Takže tohle chystají pro vás a vaše děti. A jestli vás ani tohle nezvedne ze židle, tak je tahle země ztracená a to případné umírání za cizí zájmy nás prostě semele. Ekonomicky, lidsky a možná i fakticky. Pokud ten scénář skutečně nastane, budeme to my, kdo bude utíkat před válkou a nebude mít nejspíš kam. Budeme to my, kdo to má platit, zajistit a položit za to s písní na rtech život. Ale třeba se pletu a i když v tomto kontextu vše začíná dávat smyl, je to zase jen taková metafora z vládních kruhů.

P.S. A vy všichni, kteří nad tím hýkáte blahem, mám pro vás radu. Nezapomeňte si lehnout k jadernému výbuchu patama napřed. Píšou to v chytrých příručkách.

**

3.3 16 hlasy
Hodnocení článku
38 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 2 měsíci

Přehled politických vězňů, disidentů a perzekventů po roce 1989: Roman Smetana (tzv. “Pan tykadlo”, řidič autobusu) – tři měsíce nepodmíněně se čtrnáctiměsíční podmínkou. Miroslav Sládek – deset měsíců s podmínkou na osmnáct měsíců, v roce 1998 odsouzen na sedmnáct dní vazby, aby mohl být zvolen Václav Havel prezidentem. Pavel J. Hejátko – od roku 1999… Číst vice »

Rob
Rob
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

po čtyřech letech vypověděla, že byla k výpovědi motivována výhrůžkami “neznámých pánů”. Marián Magát – momentálně mu hrozí osm let nepodmíněně za správné pojmenování současného režimu jako židokracie a za vydání stejnojmenné knihy. Pavel Kamas – kompletně zničené nakladatelství policejní zásahovou jednotkou, vysoké finanční tresty, zákaz nakladatelské činnosti. Erik Sedláček – tři… Číst vice »

Rob
Rob
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

proti vládě Jana Fischera (známého též pod přezdívkou z populárního animovaného seriálu Simpsonovi – pan Burns) Jan Šinágl – osmnáct měsíců nepodmíněně s odkladem na tři roky za šíření rasistických a antisemitských materiálů. Petr Bakalář – pro svoji výraznou kontrariánskou publikační a spisovatelskou činnost kompletně vyloučen z akademické obce. Martin Korec – dva a půl roku… Číst vice »

Rob
Rob
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

Zdeněk Strapina alias Zdenda Moravský – odnětí svobody na dva a půl roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu čtyř let. Zároveň musí státu zaplatit pokutu třicet tisíc korun. Toto vše za to, že se nepovoleně vyjadřoval ke covidu-19 a k aktuální politické situaci. Hanush Keclik – žalovaný za umělecký protest proti vykořisťování v průmyslovém… Číst vice »

Rob
Rob
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

Vladimír Štádler – viz kauza Českoslovenští vojáci v záloze za mír, obviněn z podpory a propagace terorismu. Ivan Kratochvíl – viz kauza Českoslovenští vojáci v záloze za mír, obviněna z podpory a propagace terorismu. David Tesař – občanský aktivista, který se vyprofiloval v tzv. “Době covidové” odsouzen za paragraf podněcování k trestnému činu a to jen tím, že se v období 2020… Číst vice »

Praded
Praded
před 2 měsíci

Jak to říkal Martin Kabát v pekle: Vy nás chcete jenom zastrašit aby jsme se bály. Dodám: a nevzpouzely se, až vás totálně zotročíme

tomaskova
tomaskova
před 2 měsíci

Ropucha v puntíčkovaném mundůru, to jsme to chytli.

Praded
Praded
před 2 měsíci

Ta cena je směšná proti tomu na co nás celá ta smlouva příide a nebude to pod bilion. Když jsem v 2014 známým říkal, že mosty opravujeme kvůli tomu, že neunesou Abramsy, tak se mi smály. Teď se mluví o celé dopravní síti. Do toho ještě atomky pro Dojčland a spas se kdo můžeš,… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Český kotlík není určen pro nějaké mohutné válčení. Hned za východními hranicemi je několik horských, sakra nepříjemných pásem, kde pár těžkých zásahů zároveň utne silniční a železniční dopravu a jako bonus spláchne bratrům Slovákům celé Pováží od Hrádku přes Mikuláš, Ružomberok, Vrútky, Žilinu, Považskou Bystrici. Jak pro silniční, tak pro železniční dopravu… Číst vice »

Praded
Praded
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

To všechno je absolutní blbost, protože ta jejich záchodní technika potřebuje každý druhý den jednodenní servis, ale ne na poli.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

S tím lze souhlasit.
A tady není nic, žádné vybavení, žádné zásobování, žádní technici, žádné speciální zařízení.
Určitě máme v paměti utrápené výrazy emérických řidičů skvělé emérické obrněné jizdy po částečně rozkopané D1 a na vlastní vojenské zážitky, kdy se v kolonách jezdilo převážně po okreskách, bez GPS, za provozu , bez policejního doprovodu…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Pane MUDr. Štrosmajere, teď by jste teprve viděl, co je to kráva nebeskááá. ..

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci

Černohová nestojí za nic ani z toho estetického resp. erotického hlediska. 🙂 Putina neporazí, sebe neproslaví.

danny
danny
před 2 měsíci

Klíčem k celému plánu je příprava obyvatelstva Evropy na válku. Na strádání, které válku doprovází. Na loučení s odcházejícími na frontu, na očekávání zpráv od nich a neustálý strach o jejich osud, na omezení osobní svobody, na tvrdou válečnou cenzuru (už dnes můžete jít před soud i do vězení za to, že řeknete něco, co… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Ale zase na druhou stranu Fiala řekl, že musíme resuscitovat vztahy s Ruskem.

danny
danny
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

A řekl i jak a kdo? Pan Lipavský, který nevpustí do země ani ruské sportovce a světoznámou pěvkyni? Jen proto, že jsou to Rusové? Paní Černochová ve svém tričku se vztyčeným prostředníčkem vůči Putinovi? Nebo snad pan Rakušan se vyfotí v pytli místo Putina? Pan Vystrčil nabídne Putinovi klíče od Prahy, aby se necítil… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Proč to tedy ten Fiala řekl?

danny
danny
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Něco říci musel. Je to opět signál. Signál svědčící o tom, že se v Bruselu (a Washingtonu) zatím tiše, ale čím dál častěji mluví o nutnosti “nějak” se s Ruskem “na něčem” dohodnout. Ukrajina je v kopru a začíná stahovat pod vodu i Evropu. Jakékoliv další investice jsou vyhozené peníze. Rusko dobytá území nevydá (a vezme si ještě další)… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Danny až se opravdu nedej Bože spustí III. světová válka, tak to půjde na husto, žádná fronta nebude, bude to padat všude, vojáci nebudou vědět, kam se vrtnout, zbude jim jen pomáhat ohořelým, popáleným, osleplým….

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

.. a ono bohužel nebude čím. Útvary CO nejsou, protichemické a ženijní jednotky pouze symbolické, hasiči jedou maximum už teď a řada techniky jim prostě chybí. Nejsou některé druhy léků (na popáleniny, anestetika, antibiotika, krevní konzervy…), špitály jsou přeplněné, v některých okresech neexistuje ani základna erzety – musí zajíždět sanitky z okolí. Energetická centra, chemičky,… Číst vice »

danny
danny
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

ČR nemá za úkol pouštět F-35 do vzduchu. ČR má za úkol ZAKOUPIT F-35. Tak jako Holanďané a Dánové mají předat své zastaralé (první letouny přicházely k útvarům v r. 1976) a staré (min. 20 let provozované) F-16 Ukrajině a místo nich v USA nakoupit právě F-35. A tak je to s tanky, BVP, PVO, PT zbraněmi… A nakonec Ukrajinci… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  danny

O těchto problémech jsem psal i jinde. Ono se řekne mobilizace, ale… Myslím, že oba máme představu, co “budování armády” obnáší, aspoň rámcově. Vzpomínáte si, kolik bylo po ČSSR posádek 1. a 2. sledu, kolik vojenských objektů, speciálních útvarů, opravárenských závodů s určením od vejtřasek po rakety a radiolokátory. Každá posádka byla nafutrována tzv. NZ pro případ mobilizace (od… Číst vice »

danny
danny
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Vím o čem mluvíte. Byl jsem svého času příslušníkem tzv. “organizačního jádra”. A pár nácviků jsem zažil. Mezi jiným i přebírání té civilní techniky. Od osobáků, přes náklaďáky až po traktory. I ty někdo musel zkontrolovat. Min. u 1/3 jsme se divili, že to vůbec dojelo po vlastní ose. V ostré situaci by to znamenalo dodatečnou opravu (neb vyhodit)… Číst vice »

Praded
Praded
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  danny

A všechno je X x dražší a moc se toho rozkrade, takže na to nebude.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 2 měsíci

Před 8 dny jsem chodil kolem Ministerstva obrany s transparentem “FUCK ČERNOCHOVOU”, a se slovním doprovodem do megafonu. a jak je vidět, Černochové to nestačilo. Člověk neví, kam má dříve skočit, jestli za Černochovou s FUCK ČER…a nebo za Rakušanem s transparentem že propuštění ukrajinského vraha je výsměch Čechům. „Ukrajinizace české politiky. I ty dva svetry Pekarové,… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Pane jo. To teda koukám.

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Obdivuji Vás, protože jste asi jediný z nás, občasných přispěvatelů, který jenom nemlátí hubou, ale i něco dělá. Ale tím transparentem jste určitě udělal pí.Černochové radost. Ta chuděra už nedoufala, že by se našel až takovej “fajnšmekr”, který by ji chtěl dobrovolně, bez rozkazu, přefiknout.

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Pane kolego ale proč FUCK jsme v Čechách bylo by lepší napsat běž do (__!__) jak jdete po městě tak jsou všude anglické nadpisy.

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Ještě byste měl chodit s transparentem před Pražským hradem, státními zastupilstvími a před budou ústavního soudu v Brně. A možná i před budovou české televize na Kavčích horách. Divím se, že jste pořád ještě na svobodě.

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Pn Čermák co dostal 5.5 roku jim asi zdrhl tak vyhrožují že dostane 2 roky navíc takže 7.5 za pár slov. Je to jak za velkou rozkrádačku nebo loupežné přepadení nebo brutální znásilnění a to mu říkají spravedlnost je to jen politický linč.

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Za nějakou dobu bude v base tolik lidí za poltické názory, že si na nějakého Čermáka ani nevzpomenete. Konečně budou mít naši romští spoluobčané v nápravných zařízeních společnost bílých. Žádná diskriminace. Čermák dráždil bosou nohou chřestýše a teď se diví, že ho chřestýš kousnul. Může nosit plnovous jako Fučík, žít někde v horách v odlehlé… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ještě mně v této souvislosti napadá tato následující věta z jedné povídky Franze Kafky pojednávající o nevinně odsouzeném člověku. “Dovedl bych ještě chutnat jiný vzduch než vzduch vězení? To je velká otázka, anebo spíš byla by, kdybych vůbec ještě měl nějakou vyhlídku na propuštění.”

Hokarc
Hokarc
před 2 měsíci

Už z hor, zní zvon – šup tam s ní, šup tam s ní, šup tam s ní !!!

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci

Zase jsme u novinářského hnoje. Kdyby ti opilci, feťáci a jiná verbež od novin položili jednu jedinou otázku. Z jakých důvodu se vyhlašují a vedou války. V prvé řadě zdroje. Chápu, že troubovitej Fiala nemusí znát, že Rusové je mají a Číňani zase ví, že je mají Rusové a že v Evropě asi zdroje nebudou. Následně voda. Rusové… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Moc pěkně zformulováno. I když skutečnost je trošičku horší. Tohle je poezie.