Máme se připravit na jaderný konflikt a dlouhotrvající válku. Půjde za to Černochová před soud stejně jako Vrábel?

Takže vážení, opět se dezinformace mění ve skutečnost během pár týdnů. Všímáte si, jak se ta doba zkracuje? Jak to hrotí až na samotnou hranu možného i nemožného? Jak nám bezostyšně lžou a vůbec si s tím nelámou hlavu?

Jana Marková
Jana Marková

A víte co je na tom strašidelné? Že ty samé výroky používají k tomu, aby někoho zlikvidovali, ideálně zavřeli do vězení, až zčerná. Hlavně aby už byl ticho.

Asi jste zaregistrovali kauzu Ladislava Vrábela, který je souzen za výrok, kdy řekl, že chceme nakoupit letadla, která jsou schopná nést jaderné zbraně, které by mohly být použity proti Rusku. Za toto je souzen pro šíření poplašné zprávy. Pominu, že ty letadla ještě vůbec nemáme a že Vrábel zde pouze vyslovil odvážnou, byť v ten okamžik nesmyslnou hypotézu, protože jsme je opravdu neměli a opravdu nemáme ani teď. Zatím.

A co na to nyní obranný výbor Sněmovny? Cituji: „V důsledku rostoucí agresivity Ruska je hlavním úkolem české obranné politiky všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi,“. Jo a taky se máme připravit na přesuny velkých celků spojeneckých armád po území republiky a jejich pobyt. Báječné, že?

A dál. Víte jak nás krmí tím, že obranná smlouva je obranná a je to jen taková formalitka? Tak omyl vážení. To není žádná formalita, oni z nás regulérně hodlají udělat most a kanónenfuter pro jejich válku. Stačí se podívat na plány NATO, které v červenci schválil summit ve Vilniusu. „Na východní křídlo se přesunuly a budou přesouvat jednotky, ale bude se muset vyřešit také doprava těžké techniky, protože německé tanky Leopard nebo americké Abrams jsou o dvacet tun těžší, než je nosnost našich silnic a mostů,“ . My jsme východní křídlo. Pořád dobrý?

Pro všechny, co pořád nevěříte, že to NENÍ NAŠE VÁLKA. Bývalého šéf armády Jiří Šedivý k tomu říká: Obrana a vláda postupuje správným směrem, protože je potřeba připravit armádu i společnost na možný konflikt BEZ OHLEDU na situaci NA UKRAJINĚ. Zvláště KVŮLI RIVALITĚ USA A ČÍNY. I kdyby skončila válka na Ukrajině, nic se nezmění. Chápete to? Chápete to opravdu dobře, co to znamená? Udělají z nás regulérní cíl. To oni nás zase hodlají obětovat pro své cíle.

Jo a prý prvním prioritním úkolem je budovat dobře vyzbrojené, vybavené, vycvičené a v boji udržitelné ozbrojené síly. Tím se myslí hlavně posílení armády o další tisíce vojáků. Těšíte se holky a kluci na to, jak půjdete obranně bránit Americké zájmy? Tak možná abyste už šli do fronty na to povinné předurčení. Ono to jde totiž fakt docela rychle. Těšíte se maminky a tatínkové, jak budete svým klukům dávat pusu na rozloučenou?

A že nemáme na důchody? Že zdravotnictví jde do kopru? No a? Důchodci válčit nemůžou, tak nikoho nezajímají a chřipka se ve válce neřeší. Říkají nám, že už ve válce jsme, ne? Zřejmě čím dřív umřou, tím líp. Ideálně rovnou po tom, co odejdou z pracovního procesu. Protože tady je důležitá válka a tak armádu čeká radikální přezbrojení, na které by měla díky uzákonění dvou procent HDP na obranu MÍT I DOST PENĚZ. Jenom příští rok by se měl obranný rozpočet zvýšit o třetinu, ze sta na 150 miliard korun. „Masivně investovat se bude muset hlavně do silniční sítě, železnice a letišť. Kvůli možným přesunům vojsk na východ se bude muset zvýšit nosnost mostů, zajistit průchodnost tunelů, aby nebyly úzké pro vojenskou techniku, a modernizovat letiště. A taky vytvořit prostory pro soustředění a odpočinek.“ Na vás peníze nejsou. Na armádu jo. Na tohle jste celý život pracovali.

A víte co je ještě součástí této strategie, kterou připravila vláda? „ČR bude vytvářet předpoklady pro zapojení obranného průmyslu do systému hospodářské mobilizace. Na konflikt připravit celou společnost a také podnikatele.“ A tuhle jejich strategii už ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v červenci představila prezidentu Petru Pavlovi jako vrchnímu veliteli ozbrojených sil. A do konce září by ji měla schválit vláda. Dovolíme jim to? Jestli ano, budoucnost už bych moc neřešila.

Takže tohle chystají pro vás a vaše děti. A jestli vás ani tohle nezvedne ze židle, tak je tahle země ztracená a to případné umírání za cizí zájmy nás prostě semele. Ekonomicky, lidsky a možná i fakticky. Pokud ten scénář skutečně nastane, budeme to my, kdo bude utíkat před válkou a nebude mít nejspíš kam. Budeme to my, kdo to má platit, zajistit a položit za to s písní na rtech život. Ale třeba se pletu a i když v tomto kontextu vše začíná dávat smyl, je to zase jen taková metafora z vládních kruhů.

P.S. A vy všichni, kteří nad tím hýkáte blahem, mám pro vás radu. Nezapomeňte si lehnout k jadernému výbuchu patama napřed. Píšou to v chytrých příručkách.

**

3.3 16 hlasy
Hodnocení článku
38 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 8 měsíci

Ve své diskuzi jsem jsem položil otázky na které není jednoduché odpovědět. Myslím, že odpovědi na moje otázky lze najít v článku prof.Krejčího, na něj odkaz níže.
https://casopisargument.cz/?p=52361

Georg
Georg
před 8 měsíci

Po přečtení článku a diskuze, jsem si opět uvědomil téma, které mě mě pronásleduje i s patřičnými otázkami již několik let. Zde v diskuzi jsme taková malá bublina, která možná vystihuje názory i mnohem větší skupiny lidí. Po přečtení diskuze je možno vesměs se všemi názory souhlasit. Ale nyní k tomu tématu a oné stěžejní otázce. Možná mnozí… Číst vice »

Georg
Georg
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Pokrač. Příprava míru a ne války. Stěžejní otázka je to, proč si to naše vlastenecká, demokratická opozice neuvědomuje ? Je to myslím, řekl bych možná jediné téma, co by ji mohlo přimět k větší spolupráci. A další otázka, na kterou dle mě není jednoduchá odpověď, proč si občané, voliči, lidi, neuvědomují velké nebezpečí… Číst vice »