Přežijí to Kavčí Hory?

Extrémní snaha ožebračit české obyvatelstvo až na dřeň pokračuje. Dlouhodobé volání ČT a ČRo po zvýšení koncesionářských poplatků má být touto destruktivní vládou vyslyšeno. Je to vcelku logické, nynější vedení státu potřebuje hlásnou troubu ochotnou podporovat jeho naprosto zcestná rozhodnutí a obhajovat je.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Divák České televize či posluchač Českého rozhlasu nechť si za sledování veřejnoprávních médií vysílajících mezi své konzumenty jednu lež za druhou platí. Je to jeho výběr a nemá-li potřebu hledat si zábavu či informace na serióznějších ,”pódiích”, ať tedy investuje do naprosto tendenčně vysílajících stanic. Jakým právem však vláda vytahuje peníze z kapes občanů, kteří si po celý rok nepustí ani jednu z těchto stanic?

Kolik z vás sleduje ČRo nebo má potřebu sedět před pořady moderované Václavem Moravcem, Norou Fridrichovou či Jakubem Železným? Tito eurounijní řiťolezci odradili mnoho diváků kdysi vnímající ČT jako populární. Bohužel nám tyto státem prosazovaná a tendenčně vysílající média  jaksi svou úrovní poklesla na takovou míru, že zdaleka ne každému chybí.

O existenci ČRo už polovina populace ani neví a ČT zase svým nezájmem o kvalitní sport či skutečně nestranné zpravodajství přišla o kdysi skalní fanoušky. Takže pro koho vlastně vysílají a proč by ti, které nezajímají, měli přispívat na jejich provoz? Zvláště když komerční stanice žádnou úlitbu v řádu miliard a milionů nedostávají a musí se samotné protloukat mediálním prostorem?

Koncesionářské poplatky jsou de facto jen dalšími skrytými daněmi. Vlastníte televizní přijímač, autorádio, monitor či mobilní telefon, jste dle vlády potencionálním divákem či posluchačem jejich prolhaných stanic a budete platit. Je to stejné, jako by přikázali všem si koupit měsíční kupón na MHD, přestože jste s ní přes 20 let nejeli, protože teoretici můžete kdykoliv nastoupit. A platí to i pro ty, kteří už ani nevychází z domova.

Pokud si toto necháme líbit a Kavčí Hory nevzplanou, pak jsme národem idiotů. Nechť se proliberární tlampače stanou komerčními nedotovanými médii nucenými se uživit vlastní produkcí, a třeba i za cenu většího množství reklam, poté uvidíme, jak dlouho bude kolos na Praze 4 existovat. Jde jen o dalšího neziskového molocha, z něhož žije plno dalších příživníků.

Proč mají platit firmy vlastnící počítače, na nichž se pracuje, za schopnost těchto přístrojů přijímat televizní či rádiový signál, když se jejich uživatelé nijak tvorbou veřejnoprávních médií nezaobírají? Kolik z občanů vlastnících moderní mobilní telefon využívá vymoženosti pustit si ČT či ČRo? Jde o zanedbatelné procento všech občanů České republiky.

Zvýšení poplatků a jejich rozšíření je dalším neodpustitelným zločinem Fialovy vlády.

Nestačí navýšené daně, zatahování do války s Ruskem, o němž se už otevřeně na určitých místech mluví naprosto otevřeně a jako o jisté budoucnosti. Dokonce nám i pomocí předražených médií tvrdí, že ta válka bude jaderná a máme se na ni připravit. Zamlčují se tu reálná fakta a předkládají nám naopak naprostou škváru. Ignorují zadlužování, inflaci, následky vakcinace, blížící se ekonomický kolaps, ale zahlcují nás bojem s údajnými dezinformacemi, prounijní propagandou a nenávistnou ideologií.

Ovlivňují mysl méně bystrých smyšlenými teoriemi o klimatické katastrofě, nutnosti vypořádat se s CO2 a uhlíkovou stopou, ale už nepřináší záběry z dolů, kde africké děti těží nerosty potřebné k výrobě elektroaut a jejich baterií.

A my si za demagogii plivající na nás z obrazovek, displejů či reproduktorů máme připlácet? Není to jen další důkaz arogance, drzosti a zoufalství Petra Fialy a jeho poskoků? Opravdu si to necháme líbit?

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

3.5 13 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 18 dny

Když může stát žádat o poplatek z přístroje, který může být použit k sledování ČT nebo k poslechu ČR. Můžu požádat o rodinný přídavek, i když nemám malé děti, protože mám nástroj, kterým můžu to dítě vyrobit. Nebudete platit za to co máte, ale co můžete mít. Zhovadilý český státní aparát už neví kde vybrat peníze… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 18 dny
Odpověď uživateli  Praded

Je to samozřejmě naprostý nesmysl, ale vy je přece nemusíte poslouchat. Nemůžou kontrolovat každou domácnost. Mnoho lidí na ně kašle už teď. Dostali jsem se do situace, kdy jsme nuceni ignorovat naprosto nesmyslné zákony.

Karel2002
Karel2002
před 18 dny
Odpověď uživateli  Praded

Myslíte, že vám vylomí dveře policejné komando, vnikne dovnitř a bude vám prohledávat každý šuplík, aby našlo “přijímač schopný příjmu” např. tablet? A dokazovat vám, že vám skutečně patří, že není třeba půjčený?

Hokarc
Hokarc
před 19 dny

Až se zbavíme fialového moru, bude muset, Česká republika, v podstatě nově vzniknout.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 19 dny

Závěr článku: Opravdu si to necháme líbit? Odpovídám: Necháme!!! P.S. Bohužel…

standa
standa
před 19 dny

Vyměnit vládu. Včera bylo pozdě ! ČT zrušit a odprodat soukromému sektoru.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 19 dny
Odpověď uživateli  standa

Soukormý sektor není žádné řešení. Podívejte se, jak fungují Prima a Nova! Stačí, kdyby se ČT vrátila k dodržování vlastní Charty!!!

Karel2002
Karel2002
před 18 dny
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Soukromý sektor vás ale nenutí násilím platit nějaké poplatky, když se na míédium nedívte, neposloucháte či ani nemáte přijímače. On žije z reklam. Takže třeba může jakkoliv lhát, ale neubližuje lidem v takové míře jako “veřejnoprávní média”.

Praded
Praded
před 19 dny

Česká televize a rozhlas jsou pozůstatky minulého režimu a v kapitalizmu, natož v imperializmu, už neslouží národu a proto musí být zlikvidovány, nebo převedeny na komerční bázi. Proč mám platit propagandu svého nepřítele.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 19 dny
Odpověď uživateli  Praded

Ano, to je ten problém. Proč bychom měli platit propagandu, která funguje v zájmu cizích mocností, proti těm, komu má sloužit.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 19 dny
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Ale přrce kvůli tomu nemusíme rušit veřejnoprávní status televize. Stačí vyházet politické aktivisty a obdivovatele banderovského nacizmu ze Zpravodajství…

cablik
cablik
před 20 dny

Bohužel z nás budou mámit poplatky za něco na co se nedívám.to by si měli platit havloidi sami je je to jejich TV. A ještě si to vylepšili těmi počítači a chytrými telefony.

Karel2002
Karel2002
před 18 dny
Odpověď uživateli  cablik

Tak se na ně vykašlete.

skeptik
skeptik
před 20 dny

Uvědomte si, že neobjektivní závislá média mají hlavní podíl na polistopadovém vývoji, kdy od samého počátku mafiánského kapitalismu nekriticky podporují tzv. pravicové strany, šíří propagandu jak jsou pravicové vlády úspěšné a každé volby jim dělají kampaň. A naopak vymýšlí kauzy proti opozičním stranám, šíří lži a dezinformace. A na základě této propagandy se pak lidi… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 19 dny
Odpověď uživateli  skeptik

Jako rodilý Pražák z Královských Vinohrad musím konstatovat: do Prahy se jen soustřeďuje morální dno z celé republiky, které nám sem delegují zblblí voliči z celé republiky, Soros a nadnárodní korporace.

Naposledy upraveno před 19 dny uživatelem Václav Dvořák
mikkesh
mikkesh
před 20 dny

Podivte, to že ČT, stejně tak všechny veřejnoprávní televize v EU, má zadání z právě z EU, aby slovo od slova papouškovala doručené noty … s tím, zatím nejde nic dělat. Ale co udělat lze, a to okamžitě, je audit hospodaření. Případně s asistencí finanční policie. A to to bude lítat. Buzeranti, opilci, hloupá děvčata a všechna ta… Číst vice »