Šok! 90% zmobilizovaných Ukrajinců to už má za sebou! Údaje o katastrofálních ztrátách kyjevské soldatesky včera na poradě v Poltavě oznámil vysoký mobilizační komisař Ukrajiny! Gosudarova vojska už zneškodnila skoro 2 miliony Ukrajinců!

Těžké ztráty ukrajinské armády, které česká média stále tají, zničení elitní brigády vyzbrojené a vycvičené zeměmi NATO, Rusové překročili za chodu řeku Oskol a cesta na Charkov je tím otevřena. Nakonec poznámka z včerejší demonstraci na V8clavském náměstí v Praze.

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Kyjevská soldateska utrpěla včera 16. září krutý debakl. 17. srpna vrhnul vojevůdce Zelenskyj, za oslavných fanfár českých médií, do bitvy o vesnici Pаботино svoji poslední obrněnou zálohu, elitní 82. útočnou leteckou brigádu vyzbrojenou tím nejlepším, co NATO dodalo. S výzbrojí 90 US kolových transportérů Stryker, 40 GER pásových obrněných vozidel Marder, a 14 GB tanků Challanger 2, byla 82. brigáda považována za nejsilnějších ukrajinskou jednotku. A celá prošla několika měsíčním výcvikem v zemích NATO.   Včera 16. září kyjevská soldateska zbytky 82. brigády stáhla do zálohy, a nařídila brigádu doplnit. Podle ruských hlášení je 82. brigáda totálně zničena a vybita, a je neschopna jakéhokoli dalšího nasazení. 

Včera, v sobotu 16. září, se v Poltavě na Ukrajině konala porada místních politiků, na které několikráte vystoupil nově jmenovaný vysoký představitel kyjevské soldatesky pro mobilizaci podplukovník Vitalij Berežnyj! Pplk. Berežnyj byl jmenován Zelenským do této vysoké funkce po svém návratu z fronty, a jeho úkol je jasný, vyždímat z regionu Poltava na frontu každého Ukrajince!

Pplk. Berežnyj během porady, (video čas od 26.28, pozor vystupoval opakovaně), přiznal, že válečné ztráty představují 80 až 90 ukrajinských vojáků z každých 100 loni na podzim zmobilizovaných. A že měsíční mobilizační plány se nyní daří, kvůli odporu Ukrajinců se nechat zmobilizovat, plnit jen na 8 až 13%, a to znemožňuje doplňovat vojska a postavit nové brigády, pro které NATO dodalo výzbroj! Berežnyj také místním vůdcům oznámil, že město Poltava a oblast Poltava jsou v mobilizaci nejhorší na Ukrajině, a požadoval, aby se místní úředníci aktivně zapojili do vyhledávání ukrytých branců, a aby byla ve městě na nejfrekventovanějších místech vybudována nejméně tři nová záchytná a náborová střediska, která budou brance lákat a lapat! (Další brutální video z lovu mobilizačních komisařů na obyčejné Ukrajince.)

Na Ukrajině byly podle výpočtů CIA od začátku války do konce června letošního roku už mobilizovány 2 miliony Ukrajinců. (Podrobně vysvětleno v naší analýze MAP 1739.) Z údajů o ztrátách, které včera přednesl pplk. Berežnyj, a z údajů CIA o počtu zmobilizovaných, tak vyplývá, že 80 až 90% zmobilizovaných Ukrajinců již padlo, bylo zraněno, stalo se invalidy, a nebo v důsledku vojenských útrap onemocnělo, a už neslouží v armádě. 1.6 až 1.8 milionů Ukrajinců tak již bylo vojsky moskevského Gosudara zneškodněno! Podle výpočtů CIA už nyní na Ukrajině zbývají poslední 2 miliony branců, kteří by byli schopni bojovat, kdyby se je podařilo nějakým způsobem zmobilizovat!

Vojska moskevského Gosudara jsou naopak při chuti. Rusové včera v severní části bojiště dobyli několik malých vesnic, a využili dezorganizace ukrajinské obrany ve směru na Charkov, a z chodu překročili řeku Oskol, a na jejím severozápadním břehu vybudovali silné předmostí. Hlavní obranná linie, řeka Oskol, za kterou se mohli už měsíc pomalu ustupující Ukrajinci zachytit, tak byla překonána. V cestě na Kupjanks a k Charkovu tak už nestojí žádné vážnější přírodní překážky.

Včera jsem se byl podívat na Rajchlově demonstraci na Václaváku.  Akce podle mně naplno odhalila jediné, že samotný Rajchl a jeho parta PRO zatím nedokáží přesvědčit dost lidí, aby je přišli podpořit proti vládě. Podle mého odhadu tak hrozí, že se bude příští rok ve volbách do Europarlamentu opět opakovat tristní výsledek z posledních parlamentních voleb, a rozdrobené opoziční síly opět nebudou zvoleny, protože nepřekonají s výjimkou Okamury a Babiše volební klauzuli, a jejich hlasy propadnou. Opoziční politici z neparlamentních stran se tak musí rychle probudit do drsné politické reality, a začít profesionálně každodenně makat, nebo nás čeká další fialové vítězství. Děkuji všem, kdo se akce účastnil, protože každá akce má svůj význam. Byť v tom, že odhalí, že se zatím dílo nedaří. Kdo se včas nedokáže poučit ze svých chyb, je odsouzen k nezdaru. Kdo je po včerejší demonstraci spokojen, je naivní, a podlehl sebeklamu.

**

3.6 22 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci

Pane Svotoši, banderovci se zase zvedají a chystají se dobýt Krym. Zničili Kerčsky most. A vraždí v samotném Rusku pomocí teroristických atentátů na způsob Čečenců. Putin musí přidat

spartak
spartak
před 9 měsíci

Pan Svatoš má jako vždy zprávy jak kladivo. Pokud se opozice mimo ANO a SPD nepospojuje do koalic ,pak má znovu ODS možnost dalšího podrazu na ČR.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

No ale to bude až za dva roky, Předčasné volby jsou zatím utopií.

cablik
cablik
před 9 měsíci

To jsou ohromné ztráty a vojáci dochází nakonec tam opravdu pošlou Poláky a Čechy a stejně to bude houby platné vojenská situace je daná. Jestli se autorovi demonstrace nelíbila tak mě jo konečně se něco děje ale též to pro nás nevidím růžově.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ale on má pravdu, opozice je roztříštěná. ANO podpořila americké základny v ČR, představitelka ANO v EU Jourová chce cenzurovat odlišné názory, zavírat lidi a podporovat banderovce na věčné časy. SPD zamrzla na 10 procentech. Přísaha v čele se Šlachtou podpořila v posledních volbách kandidáta ODS, takže už k opozici nepatří. ČSSD je dlouhodobě spojenecem ODS,… Číst vice »

cablik
cablik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Teď jste to popsal přesně já vím že to tak je tak je naděje že to změní ostatní velké země v Evropě. Jinak myslíte si že by nás pustili z těch jejich struktur Raichl má pravdu zase že když tam musíme být tak nemusíme být jejich onuce jako teď za Fialenka.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci

No Ukrajinci, s kterými jsem se seznámil a kteří u nás berou sociální dávky, celé dny tráví na koupališti a večer grilováním, občas pořádají divoké veselice zvané Bandera party na oslavu největšího ukrajinského hrdiny (demokrata), mi sdělili, že ukrajinská armáda už zabrala část Krymu a je otázka několika několika dnů, kdy zabere celý Krym. Prý… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Dnes jsem na houbách potkal Ukrajince řvoucí a rvoucí houby v lese. Plastové kýble ukrajinští dezertéři plnili houbami a nosili bárišňám na kraji lesa k očištění. Přátelé les plný Ukrajinců. Ti ho vybrali cu grunt! A my a Krym. No nakonec i tam rostou houby…

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Když člověk sjíždí autem Karpaty ze Stříže (rodiště největšího Ukrajince, humanisty a demokrata všech dob, Andreje Bandery) do Mukačeva, po cestě snad v každé zatáčce mu nabízejí místní Ukrajinci ke koupi košíky plné obrovských hřibů. Ukrajina, ale i Rusko, jsou rájem houbařů, je to jako v tom Mrazíkovi, kde i medvědi sbírali hřiby. Takže Ukrajinci si… Číst vice »