Unikla tvrdá data o tzv. sociální turistice ukrajinských uprchlíků! 42 500 měsíčně pro ukrajinskou matku samoživitelku! 42% ukrajinských uprchlíků provádí tzv. sociální turistiku! Brusel oznámil, že na Čechy a Slováky vypíše nové daně, aby zaplatil úroky z půjček pro Ukrajinu! Pentagon oznámil, že nebude mít na žold pro svá vojska! Jediná Putinova kremelská pokladna přetéká zlatem díky dalším a dalším novým obchodům! Mluvčí vlády USA vyzval americké podnikatele, aby více podnikali v Rusku!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Putinova kremelská pokladnice přetéká penězi i zlatem stále víc a víc. Nejnověji začal tento měsíc moskevský Gosudar ve velkém dodávat zkapalněný plyn LPG železničními cisternami do iránských přístavů, a odtud loděmi do pákistánského přístavu Karáčí. První zásilka 100 tisíc tun LPG proběhla navzdory sankcím úspěšně, pákistánští řidiči jsou prý nadšeni ruskými cenami, a kolotoč ruských dodávek LPG Pákistánu se začíná roztáčet.
Další mamutí kšefty upekl Gosudar s Indií.
V ruském severomořském přístavu Murmansk se začaly o letošním létě nakládat indické lodě ruským koksovatelným černým uhlím, a kolem arktického pobřeží Sibiře začaly toto uhlí transportovat do indických přístavů. Indická vláda je s výsledkem těchto arktických obchodů s Ruskem nadšená, a ke vzteku CIA, uzavřela s Putinem nejen dohodu o výcviku indických vojáků v ruské Arktidě, ale i dohodu o výstavbě desítek nových ledoborců pro Putinovu “severní ledovou trasu” ve svých indických loděnicích.
CIA k novým rusko-indickým námořním obchodům trpce poznamenala, že se Washingtonu díky západním sankcím podařilo dosáhnout i obnovení pravidelného velkokapacitního námořního spojení mezi indickým přístavem Čennaí, (5 milionů obyvatel), a ruským Vladivostokem. Tato námořní trasa přitom skončila s rozpadem SSSR, a od té doby byla mrtvá. Nyní po ní putují miliony tun ruského obilí, surovin, energií, a zejména černého uhlí, po kterém jsou Indie i její uhelné elektrárny věčně hladové!
Gosudar nyní s čínskou pomocí buduje další sibiřské železnice, aby zvýšil tranzit ruských surovin a plodin směrem k východosibiřským přístavům. Podle všeho se Gosudar tento měsíc také domluvil se severním Kimem, a ruské uhlí a dřevo, začne putovat do Indie i ze severokorejského přístavu Najin, jak bylo zvykem v dobách SSSR.

Mainstreamová média neustále a do omrzení českým i slovenským občanům opakují, že Putin je stále více izolovanější, a že se jeho ekonomika hroutí. Opak je pravdou. V pondělí byly v ruském nejvýchodnějším vojenském okruhu zahájen rozsáhlé manévry armád Gosudarových spojenců. Cvičení se účastní armády Bruneje, Indie, Vietnamu, Indonésie, Laosu, Číny, Kambodže, Mayanmaru, Thajska, Filipín a Malajsie, a nezdá se, že by jejich vlády chtěly Putina nějak izolovat! 

Putin evidentně nemá problém svoji válku financovat. Podle ruských vojensko-vlasteneckých médií, která komentovala poslední ekonomická data ruského statistického úřadu, většina Rusů žije v chudobě, protože platy v Rusku jsou stále nízké, ale kdo se přihlásí do první linie, nebo jako profesionální voják, bude dostávat vysoký plat. A to jeho rodinu dočasně pozvedne z chudoby, až do doby skončení speciální operace na Ukrajině. A nebo do jeho smrti, jak média přiznávají.

Podle ruských dat se Gosudarova populace dělí na tyto sociálně-ekonomické skupiny:

  • 21 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 19 tisíc rublů, 4750 CZK, a to je hrozná chudoba.
  • 38 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 27 tisíc rublů, 6480 CZK, a to je beznadějná bída.
  • 27 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 45 tisíc rublů, 10 800 CZK
  • 13 % populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 60 tisíc rublů. 15 000 CZK, a to je nižší střední třída
  • 15% populace má nižší průměrný příjem na hlavu než 100 tisíc rublů, 24 000 CZK, a to je střední třída.
  • 8% nejbohatších Rusů má průměrný příjem na hlavu vyšší než 100 tisíc rublů, a to jsou boháči.
  • Součet % v tabule je 122%, jak se to ruskému autorovi povedlo netuším, nicméně takto to napsalV Rusku jsou mimořádně nízké ceny bydlení, a energií, proto Rusové nejsou až tak chudí, jak to vypadá podle přepočtu na CZK. V každém případě, s Fialou v čele, se brzy ruské životní úrovni přiblížíme!
  • Že v tabulce rozdělení ruského bohatství něco bude, je zřejmé z pořadí zemí podle koncentrace bohatství na světě: 1. Rusko, 2. Švédsko, 3. USA, 4. Irsko, 5. Norsko, 6. Švýcarsko, 7. Německo, 8. Česko!!! Slovensko až 23! Protože v moderním světě platí, že prací a zaměstnáním se bohatství nezískává, je tak zřejmé, že mezi Ruskem a Západem není rozdíl, chudoba je tam na vzestupu!

Pentagon včera rozeslal svým zaměstnancům a vojákům písemné nařízení, jak se mají chovat, až v sobotu dojdou USA peníze na výplaty, jak se očekává! Zástupci vojáků varovali americké politiky, že velká většina profesionálních vojáků USA žije od výplatě k výplatě, a nemůže si dovolit pracovat zadarmo, jak ve Washingtonu vymysleli. Pentagon nicméně vojákům oznámil, že než se v Kongresu dohodnou, z čeho jim budou vyplácet mzdu, musí podle zákona sloužit USA zadarmo. A upozornil je, že ale musí platit nájmy, a další platby spojené se svým ubytováním, a bydlením svých rodin. Vojenští analytici USA varovali, že celý svět bude mít z armády USA legraci, protože už nebude ani schopná platit svým vojákům. Podle včerejších nočních zpráv se nepředpokládá, že by se zákonodárci v USA rychle dohodli, z čeho budou svoji, a ukrajinskou soldatesku v nejbližších dnech financovat. Putin evidentně žádné problémy s financováním své armády nemá.

A asi ani mít nebude. Protože včera 27. září odpověděl mluvčí ministerstva zahraničí USA Mattew Miller na otázku, zda USA zakáží americkým byznysmenům podnikat v Rusku:  Že USA naopak ani neplánují zakazovat Američanům podnikat v Rusku, protože nejsou v žádném konfliktu s ruským lidem. Pouze se musí dodržovat sankce na určité druhy podnikání ve vojenské a technologické oblastiA obvinil Rusko, a Putina, že to naopak oni podnikání Američanů v Rusku znesnadňují! Včerejší vyjádření Mattewa Millera zapadá do celé řady dalších signálů z Washingtonu, které ukazují, že Amerika už má války na Ukrajině dost, a nehodlá ji donekonečna financovat!

Stejně tristní finanční situace, jaká nyní panuje v USA, vládne i v Bruselu. Evropská komise proto svolala naléhavé zasedání členských států, které má vyřešit akutní nedostatek peněz v Bruselské kase. EU chybí desítky miliard, které se musí zaplatit na úrocích z půjček, které si Brusel se svolením vlád zemí EU nabral u bankéřů, aby měl z čeho vyplácet mnohamiliardové dotace Italům a Španělům, aby nezkrachovaly, a Ukrajincům, aby měli za co válčit, a z čeho vyplácet své úředníky, vojáky a důchodce. Celkem Brusel naléhavě potřebuje jen příští rok od Evropanů navíc vybrat dalších nejméně 36 miliard EUR, 900 miliard CZK! Proto Brusel vymyslel, že jeho úředníci vypočítají podle svých tabulek kolik v každé zemi EU bude příští rok činit firemní zisk, a 0.5% tohoto zisku, mu každá vláda země EU zaplatí z daní svých občanů! Pro ČR to bude znamenat značnou finanční zátěž. Podnikatelé v ČR odvádějí 19% daně z čistého zisku. Ale Brusel bude chtít po ČR 0.5% z hrubého zisku! To může představovat 20 až 80 miliard CZK ročně, podle toho jak se bude dařit ekonomice!

Nejděsivější údaje tohoto týdne ovšem přišla z Ukrajiny. Podle nich zahájili Ukrajinci, kteří utekli do Evropy hromadné stěhování za sociálními dávkami! Podle vlastních ukrajinských údajů, 42% Ukrajinců uteklo do Evropy, a stěhuje se v ní ze země do země, jen aby získali, co nejvyšší možné sociální dávky a výhody! Prý jen 27% Ukrajinců do EU uteklo a přesunuje se ze země do země za vyšším platem, a jen 31% Ukrajinců v Evropě pracuje! Podle samotných ukrajinských sociologů si Ukrajinci mezi sebou vzájemně radí, ve které zemi EU jsou aktuálně k mání ty nejlepší sociální podmínky, a podle toho se stěhují. Z ČR tak už za vyššími sociálními dávkami do Německa od-imigrovalo 50 tisíc Ukrajinců, a z Polska dokonce 350 000 tisíc. Německo se stalo pro tyto migrující Ukrajince populární, protože matce se dvěma dětmi do 18 let, přiděluje 1700 EUR měsíčně, 42 500 CZK, bezplatné ubytování, a všem školící programy na výuku Němčiny, a výuku tzv. inkluze a integrace do německé společnosti, které místo práce navštěvuje 99% těchto tzv. migrujících Ukrajinců!

Srovnání s tím, co Fiala vyplácí pracující matce samoživitelce, která vychovává dvě české děti, je tristní. Ještě smutnější ovšem je, že od příštího roku mají Češi i Slováci platit do Bruselu další desítky miliard, jen aby Evropská komise měla z čeho platit úroky za miliardy EUR, které si u bankéřů letos napůjčovala, a poslala je tzv. válčícím Ukrajincům. Češi tak budou navíc příští rok platit nejen přemrštěné ceny energií a poplatky za Green Deal, jak vymyslel Fiala, ale i dluhy za válčící Ukrajince, a sociální dávky pro migrující Ukrajince, kteří mají v Německu vyšší sociální dávky, než jsou kolikrát české platy!

To je nový politický směr – fialismus!

**

zdroj: MAP 1794, grafika nahoře ukazuje, jak nám média hlavního proud líčí svět kolem nás

4.5 17 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 9 měsíci

No to jsou teda informace co jsem četl tak má USA platební neschopnost ale nejen vojáci ale i pro miliony lidi nebude na výplaty. Úkáčka dělají to samé co migranti všichni chtějí Německo.

oldo
oldo
před 9 měsíci

Tady jsou tedy jiné informace o úrovni v RUSKU !!!!!
file:///C:/Users/lenovo/Downloads/Jak%20se%20%C5%BEije%20v%C2%A0Rusku,%20Spojen%C3%BDch%20arabsk%C3%BDch%20emir%C3%A1tech%20a%20%C4%8Cesko%20ukrajinsk%C3%A9%20republice.%20-%20pokec24.mhtml

rosmato
rosmato
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Jestliže vkládám odkaz,tak by měl jít také otevřít a mít informační smysl a ne se po zkopírování a vložení do prohlížeče dostat na adresu stejného článku….

oldo
oldo
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  rosmato

Nestačilo by napsat nejde to otevřít,udělal jste chybu,vy chytrolíne?
https://www.pokec24.cz/?s=jak+se+%C5%BEije+v+Rusku

spartak
spartak
před 9 měsíci

Z toho se točí hlava ,ale domorodec mávne rukou a řekne ,nějak bylo ,nějak bude a bude podporovat tento prolhaný a zlodějský stav.

Primak
Primak
před 9 měsíci

“Součet % v tabule je 122%, jak se to ruskému autorovi povedlo netuším, nicméně takto to napsal.”
Dovolím si Vás opravit, on to tak nenapsal. 100% dávaj zhruba ty první 4 položky. Ty další dvě on nedával dohromady tak jako Vy, to je už jiný rozbor.

Primak
Primak
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

A taky nenapsali Mayanmar, pozor, aby to někdo nehledal ve Střední Americe, tam měli tu Mayskou civilizaci. Asi to měl být Myanmar (česky taky někdy Myanma), jiní si to pamatují jako Burmu.

Primak
Primak
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Ale jinak souhlasím, že v Rusku se všeobecně asi tak naděje neztrácí, tak jako u nás z budoucna, inflaci tam maj asi nižší než kdekoliv v Evropě. A to přes všechny ty snahy jejich “přátel” ze Západu. A z toho velmi nízkého kurzu rublu si asi taky moc nedělaj (100/$), pokud nejezdí do ciziny a pokud moc neimportují.… Číst vice »