Vláda chce reklamní kampaní za 42 milionů přesvědčovat občany, že je úspěšná

Pokud ze strany Fialovy vlády nepřijdou konkrétní činy, tak k jejímu lepšímu obrazu nejspíš nepomůže ani sebelepší plakátová informační kampaň.

Jak jsem se včera dozvěděl z některých médií (viz například odkaz zde), ministerstvo vnitra chystá spustit kampaň, která má prostřednictvím plakátů, vylepovaných ve vlacích nebo na veřejných plochách ve městech a obcích, „poukázat na kroky vlády“. Kampaň odstartuje již v tomto měsíci a má skončit v listopadu příštího roku, tedy těsně po volbách do zastupitelstev krajů a do třetiny senátních obvodů.

Ponechám na úvaze každého čtenáře, nakolik vypadá věrohodně, že Fialova vláda v blížící se polovině svého mandátu přišla na to, že je třeba občanům vysvětlovat vládní kroky lépe či názorněji a že zhruba měsíc po krajských a senátních volbách v příštím roce už to zřejmě potřeba nebude. Hlavní otázkou je pak to, zda v době, kdy členové Fialova kabinetu apelují na občany, že je třeba vzhledem k složité ekonomické situaci a stále rostoucímu státnímu dluhu utáhnout si opasky, zaplatí ministerstvo vnitra za tuto plakátovou informační kampaň společnosti Omnimedia s. r. o. 42 milionů korun z kapes daňových poplatníků.

Byť někdo může argumentovat tím, že 42 milionů korun jsou s ohledem na celkové výdaje státního rozpočtu (na příští rok je mimochodem plánovaný deficit ve výši 250 miliard) jenom zanedbatelné „drobné“, princip je v tom, že vicepremiér a ministr vnitra Rakušan i ostatní členové kabinetu by v šetření peněz daňových poplatníků měli jít ostatním příkladem. Zvlášť, když v době, kdy byli v opozici, za vyhazování peněz na svou propagaci často kritizovali předchozí Babišovu vládu. A také je otázkou, zda po marketingové stránce sebelíp zorganizovaná kampaň vůbec může přesvědčit většinu občanů, že vláda pracuje dobře, když tomu tak zatím není.

Pokud například ministr zdravotnictví Válek již téměř rok zmateně vysvětluje občanům, proč některé léky v českých lékárnách stále nejsou a ujišťuje je, že od příštího měsíce už zaručeně budou (realita je však potom jiná), vládní koalice ve svém programovém prohlášení tvrdí, že školství bude patřit k jejím hlavním prioritám a ministr financí pak chce škrtnout tomuto resortu 30 miliard korun, případně snížit počet nepedagogických pracovníků o více než 30 tisíc, premiér Fiala nedodržení vládního slibu ohledně nezvyšování daní vysvětluje tím, že měl na mysli nezvýšení celkového daňového zatížení, tak potom nemůže být divu, že současná vláda má důvěru jen zhruba 25 % občanů. A pokud ze strany Fialovy vlády nepřijdou konkrétní činy, tak k navýšení tohoto čísla nejspíš nepomůže ani sebelepší informační kampaň.

**

Autor: Josef Nožička, zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=806632

2.9 8 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci

Tahle vláda a všemožné její údy skutečně rozkládají stát, porušují ústavní práva občanů, kde jen to jde. Takže občané mají za těchto podmínek právo se ozvat. Ale to by tady museli žít občané a ne zbabělé, pasívní ovce (ovčané). Protože mnoho lidí znechuceno soustavným lhaním veřejnoprávních médií, hodilo své přístroje k popelnicím a poplatky… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci

Občané přece ví, že vláda je úspěšná. Jinak by přece nevolili rekordním počtem hlasů za prezidenta kandidáta podporovaného vládou. TOP09-STAN-ODS…mají teď i svého prezidenta, který naposledy doslova exceloval v OSN. ODS a spol. mají v moci veškerá média včetně veřejnoprávních. Opoziční média fungují pouze na internetu, už jednou byla zakázána, čeká se každou chvíli,… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Korespondenční volby umožní hlasovat i zesnulým, na ty jste zapomněl. Také jmenovaným blbcům určitě nemusíte radit komu vyčleněné peníze mají poslat. Budou to mít napsané na složence. Před nedávnem nějakému Klvaňovi také poslali 15 milionů na propagaci radaru. Ptal se ho někdo na nějakou činnost?

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Nezapomněl. Mrtvé duše jsou občas taky dobré.

Jana
Jana
před 2 měsíci

Proboha, kdo ty primitivní nenažrance zastaví? Jsou stejní jako junta Zelenského, už chybí jen ta válka. Sarančata v aktivní fázi. Jenom – bohužel – po nažrání neprasknou a nezahynou.

cablik
cablik
před 2 měsíci

Mají možnost tak ji využijí a na to co si myslí občané této země zvysoka kašlou stejně jim to nepomůže oblepené město jejich lidmi. Realita života je hrozná a týká se každého.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 měsíci

Pokud si chce vláda a celá tzv. pétikoalice vylepšovat image lepením plakátů, ať sáhne do svých stranických pokladen. Nelíbí se mi myšlenka, že bych měl financovat tomu mastně blyštivému zmetkovi jeho předsunutou předvolební kampaň.
Opravdu sí z toho dělají cochcárnu bez sebemenších zábran.

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Ti, kdo platí státní televizi a rádio, přece financují i Člověka v tísni, který celou dobu vede Šimon Pánek, Havlův kamarád, a který ani tak moc nepomáhá lidem v tísni, ale spíše v určitých zemích propaguje proamerickou politiku. Jako Soros. Takže financujete proti své vůli šíření demokracie do jiných zemí na americký způsob i proti vůli jejich… Číst vice »