Výsadkáři ruské 82. gardové divize zahájili protiútok! Ukrajincům hrozí obklíčení! Britské nezničitelné tanky Challenger 2 zničeny ještě dřív, než stihly vystřelit! Děsivá zpráva o používání kazetové munice na Ukrajině v roce 2023!

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Jsou tomu necelé dva roky, kdy se britská ministryně zahraničí Lizz Truss výhružně projížděla v nezničitelném britském tanku Challenger 2 podél estonsko-ruské hranice a vyhrožovala Putinovi, že si to s ním britská armáda vyřídí, když přepadne Ukrajinu. Rusové se jí stejně jako Britové za její komedii s nezničitelným tankem vysmáli, a zesměšnili ji klaunským videem. Historie britských nezničitelných tanků měla dlouhou historii, ovšem jen do okamžiku, kdy začaly bojovat s Rusy. Včera s nimi Ukrajina zaútočila u vesnice Работино, aby ji konečně po tříměsíční sebevražedné bitvě vyčistila od posledních ruských výsadkářů, kteří se v ní proti přesile drželi. Jenže britské nezničitelné tanky byly při útoku zničeny stejně lehce, (video), jako předtím desítky německých Leopardů, které se odvážily změřit síly s ruskými výsadkáři bránícími РаботиноBa co víc, ruští výsadkáři se tentokráte prý naštvali více než obvykle, a protiútokem vyhnali Ukrajince z vesnice. Ruská média tak duní radostí, a tvrdí, že Ukrajincům hrozí obklíčení. Na fotce dole je zničený Challanger 2 a další technika po včerejším útoku!

Podle ruských analytiků napojených na GRU se v oblasti Работино chystá Kyjev v nejbližších hodinách zaútočit na široké frontě. Na mapě dole vidíte stav bojiště včera odpoledne. Večer ale Rusové tvrdili, že přešli do útoku a obsadili nejméně půl vesnice Работино.

Podle Rusů přisunují Ukrajinci do oblasti Малaйa Токмачкa, (na mapě severně od Работино), čerstvé obrněné posily, které se mají pokusit prolomit ruskou obranu a dobýt Вербовое, (na mapě východně od Работино). Britský tank Challenger 2 byl zničen ruským dělostřelectvem ne v boji, ale právě při přesunu na bojiště. Ukrajinci podle rozkazů amerického generála Cavoli, který velí silám USA v Evropě, stáhli od Bachmutu výbornou 71. horskou brigádu, doplnili ji čerstvou pěchotou, a chystají se jí posílit útok elitní skupiny Marun, která v posledních týdnech při sebevražedných útocích na Вербовое utrpěla značné ztráty. Nahromadění ukrajinských sil v prostoru jižně Oрexoв podporuje včerejší ruský předpoklad velkého ukrajinského útoku. Podle všeho Kyjev vsadil před příchodem podzimních dešťů vše na jedinou kartu a pokusí se proniknout k městu Tokmak, (27 km jižně Работино, není na mapě), odkud se dá ostřelovat Krym raketomety Himars, a ruské pozemní zásobovací linie vedoucí na Krym, a k Dněpru dělostřelectvem.

Boje v oblasti Работино jsou intenzivní. Rusové tam včera zničili britskou samohybnou houfnici AS-90video, americkou samohybnou houfnici M-109video. Podle slavného britského The Times 90% Ukrajinců vržených do posledních zběsilých útoků padne. Čerstvé jednotky, které Kyjev vrhl v posledních týdnech do útoků proti Работино už ztratily 75% vojáků! Podle lékařů z polních nemocnic jsou denní ztráty Kyjeva na tomto bojišti čtyřmístné! To odpovídá včerejšímu vyhlášení Šojgu, který tvrdil, že Ukrajina ztratila za poslední 3 měsíce, tedy od zahájení útoku na vesnici Работино celkem 66 000 vojáků a 7600 kusů techniky!

Ukrajinci jako šílení každý den ostřelují město Doněck. Západní média naprosto ignorují útoky, které každý den zraní, nebo zabijí několik civilních osob v Doněcku.. Na tomto kanále se můžete prohlédnout jak barbarské je každodenní ostřelování Doněcka. Podle nejnovější prestižní zprávy Cluster Munition Monitor 2023 o používání zakázané kazetové munice Ukrajinci dokonce použili kazetovou munici proti vlastnímu civilnímu obyvatelstvu v obcích Husarivka, a ve městě Izjum, (strana 15 zprávy). Rusové i Ukrajinci používají kazetovou munici od samého počátku konfliktu. Její používání se ovšem zmnohonásobilo po dodávkách této munice Ukrajině z USA, a po dodávkách izraelské kazetové munice, která byla zadokumentována jak s ní Ukrajinci pálí, ale Izrael popírá, že by jim ji dodal, (strana 22 zprávy). Bylo zjištěno, že Estonsko se pokoušelo Ukrajině dodat zakázanou kazetovou munici. Celkem bylo těmito zakázanými zbraněmi v roce 2022 zabito 1172 civilistů, v naprosté většině na Ukrajině, (strana 41 zprávy). Letošní civilní oběti těchto strašných zbraní budou teprve publikovány za rok.

Rusové všeobecně na rozdíl od západních médií předpokládají, že nový velký ukrajinský útok lehce odrazí. Tak uvidíme.

**

 MAP 1775, na snímku pouzdro kazetové munice masakrující civilní obyvatelstvo na sídlištích v Doněcku

3.7 15 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 18 dny

Rabótino mi připadá jako kóta 317 na Dukle. Nejdřív ji osvobodil Svoboda pak ji obsadili Němci, zase Svobodova armáda a znovu Němci a tak dokola. Pak přišel hajný a vyhnal je z lesa oba oba….

cablik
cablik
před 17 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Takový kecy si si strčte někam nic o tom nevíte a být tam tak by jste sral magi v kostkách znevažovat Svobodu nebo lidi ze západní fronty je neodpustitelné. V dukelské operaci padlo moc lidí.

cablik
cablik
před 18 dny

Jenže výsadkáři jsou elitou armády a ti jsou prostě daleko lepší vojáci než civilista navlečený do uniformy. Zázračné zbraně nejsou a nebudou a taky to opět schytali.

vaclav
vaclav
před 18 dny

NO ukrové mají zářné příklady od Germánů a US vrahů.