Kyjevské lži o válce proti Rusku: Tajná dezinformační operace USA. Rozkol v amerických tajných službách. Zelenský hrozí v případě své porážky povstáním nácků v Evropě. Banderovci lžou o svém postupu. Rusko nemůže prohrát

SEYMOUR HERSH – významný americký novinář a nositel Pulitzerovy ceny, přináší informace o stále větší nevoli, jež v USA vyvolává bidenova válka proti Rusku ukrajinskýma rukama a poukazuje na rozčarování části americké zpravodajské komunity, nad kyjevským lhaním o postupu na frontě

Seymour Hersh
Seymour Hersh

Všechno jsou to lži

V americké zpravodajské komunitě jsou významné zdroje, které se opírají o zprávy z terénu a technické zpravodajství, a ty se domnívají, že demoralizovaná ukrajinská armáda se vzdala možnosti překonat silně zaminované třístupňové ruské obranné linie a vést válku směrem na Krym a do čtyř oblastí zabraných a anektovaných Ruskem. Skutečnost je taková, že otlučená armáda Volodymyra Zelenského už nemá šanci na vítězství.

Válka pokračuje, řekl mi zdroj s přístupem k současným zpravodajským informacím, protože Zelenskyj trvá na tom, že musí. V jeho sídle ani v Bidenově Bílém domě neprobíhá žádná diskuse o příměří a není žádný zájem o rozhovory, které by mohly vést k ukončení masakru.

„Všechno jsou to lži,“ řekl úředník, když mluvil o ukrajinských tvrzeních o postupném pokroku v ofenzívě, která zaznamenala ohromující ztráty a získala pár metrů území týdně v několika rozptýlených úsecích.

Tajná operace CIA a Britů

„Ujasněme si to.“ řekl úředník. „Putin udělal hloupý a sebedestruktivní čin, když rozpoutal válku. Myslel si, že má magickou moc a že vše, co chtěl, se podaří. Počáteční ruský útok,“ dodal úředník.” byl špatně naplánovaný, nedostatečně personálně obsazený a vedl ke zbytečným ztrátám. Jeho generálové mu lhali a začal válku bez logistiky – bez způsobu, jak doplnit zásoby. Putin udělal něco hloupého, bez ohledu na to, jak byl vyprovokován, tím, že porušil chartu OSN, a my jsme to udělali také – rozhodnutím prezidenta Bidena vést zástupnou válku s Ruskem financováním Zelenského a jeho armády. A tak teď musíme Putina s pomocí médií přebarvit na černo, abychom ospravedlnili naši chybu.“

Měl na mysli tajnou dezinformační operaci, která byla zaměřena na degradaci Putina a kterou provedla CIA v koordinaci s britskou rozvědkou. Tato masivní operace vedla hlavní média u nás i v Londýně k vysílání zaručených zpráv, že ruský prezident trpí různými nemocemi, mezi které patří krevní poruchy a vážná rakovina. V jednom často citovaném příběhu se Putin léčil silnými dávkami steroidů. Ne všichni se ale nechali oklamat.

Guardian v květnu 2022 skepticky uvedl, že fámy přesáhly mez: „Vladimir Putin trpí rakovinou nebo Parkinsonovou chorobou, říkají nepotvrzené a neověřené zprávy“. Ale mnoho velkých zpravodajských organizací se na návnadu chytlo. V červnu 2022 Newsweek vychrlil s odkazem na nejmenované zdroje, že Putin před dvěma měsíci podstoupil léčbu pokročilé rakoviny: „Putinův stisk je silný, ale už není absolutní. Intrikaření v Kremlu nebylo nikdy intenzivnější. . .  všichni cítí, že se blíží konec.“

Rozkol v amerických tajných službách

„V prvních dnech červnové ofenzívy došlo k několika časným průnikům ze strany Ukrajiny,“ řekl úředník. „V dosahu první ze tří impozantních betonových překážek obrany Ruska, a Rusové se stáhli, aby je vlákali dovnitř. Všichni byli zabiti.“ Po týdnech vysokých ztrát a malého pokroku spolu s děsivými ztrátami tanků a obrněných vozidel hlavní složky ukrajinské armády, aniž by to prohlásily, prakticky zrušily ofenzívu. Dvě vesnice, o kterých ukrajinská armáda nedávno prohlásila, že byly dobyty, jsou menší než malé.

Vedlejším produktem nepřátelství neokonzervativců Bidenovy administrativy vůči Rusku a Číně – příkladem jsou poznámky ministra zahraničí Tonyho Blinkena, který opakovaně prohlásil, že v současné době nebude podporovat příměří na Ukrajině – byl významný rozkol ve zpravodajské komunitě. Jednou z obětí jsou tajné odhady národní zpravodajské služby, které po desetiletí určovaly parametry americké zahraniční politiky. Některé klíčové úřady v CIA se v mnoha případech odmítly zúčastnit procesu společné dokumentace zpravodajských služeb (NIE) kvůli hlubokému politickému nesouhlasu s agresivní zahraniční politikou administrativy. Jedno nedávné selhání zahrnovalo plánované NIE, které se zabývalo výsledkem čínského útoku na Tchaj-wan.

Po mnoho týdnů jsem informoval o dlouhodobé neshodě mezi CIA a dalšími složkami zpravodajské komunity ohledně prognózy současné války na Ukrajině. Analytici CIA byli k vyhlídce na úspěch Ukrajiny soustavně mnohem skeptičtější než jejich protějšky z Agentury obranného zpravodajství (DIA). Americká média spor ignorovala, ale Economist se sídlem v Londýně nikoli. Jedna známka vnitřního napětí uvnitř americké komunity se objevila ve vydání časopisu z 9. září, když Trent Maul, ředitel analýzy DIA, poskytl mimořádný rozhovor pro Economist, ve kterém obhajoval optimistické zprávy své agentury o Ukrajině a její potížemi zmítané protiofenzívě. Byl to, jak poznamenal Economist v titulku, „Vzácný rozhovor“. Také prošel bez povšimnutí americkými mainstreamovými médii.

Zelenský hrozí povstáním Ukrajinců v Evropě

Maul přiznal, že DIA se „mýlila“ ve svých zprávách o vůli amerických spojenců bojovat, když se USA vycvičené a financované armády v Iráku a Afghánistánu rozpadly téměř přes noc. Maul se postavil proti stížnostem CIA (ačkoli agentura nebyla uvedena jménem) – na nedostatek schopností ukrajinského vojenského vedení a jejich taktiku v současné protiofenzívě. Pro Economist řekl, že nedávné vojenské úspěchy Ukrajiny byly „významné“ a dávají jejím silám 40 až 50procentní pravděpodobnost, že do konce letošního roku prolomí ruské třístupňové obranné linie. Varoval však, že „omezené množství munice a zhoršující se počasí to „velmi ztíží“.

Zelenskyj v rozhovoru pro Economist zveřejněném o týden později připustil, že zjistil – jak by ne? „změnu nálady u některých jeho partnerů“. Zelenskyj také uznal, že to, co nazval „nedávné potíže“ svého státu na bitevním poli, považovali někteří za důvod k zahájení vážných jednání s Ruskem o konci války. Nazval to „špatným okamžikem“, protože Rusko „vidí totéž“. Ale znovu dal jasně najevo, že mírová jednání nejsou na stole, a vyslovil novou hrozbu těm vůdcům v regionu, jejichž země hostí ukrajinské uprchlíky a které chtějí konec války.

„Nelze předpovědět, jak by miliony ukrajinských uprchlíků v evropských zemích reagovaly na zradu vůči jejich zemi.” Zelenskyj řekl, že ukrajinští uprchlíci se zatím v hostitelských zemích „chovali dobře. . . a jsou vděční těm, kteří jim poskytli útočiště, ale pro Evropu by nebyl dobrý příběh“, kdyby ukrajinská porážka „zahnala tyto idi do kouta“.

Tedy nic menšího než hrozba povstáním imigrantů na hostitelské půdě.

Povinné „vřelé“ přivítání Zelenského v OSN

Zelenského poselství výročnímu Valnému shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku nabídlo jen málo nového, a jak uvedl Washington Post, dostalo se mu povinného „vřelého přivítání‘ od přítomných. Post poznamenal, že „pronesl svůj projev do zpola zaplněného sálu, přičemž mnoho delegací se odmítlo dostavit a poslechnout si, co říká“.

Vůdci některých rozvojových zemí, dodala zpráva, byli „frustrovaní“, že tolik miliard, které Bidenova administrativa bez rozvahy utratila na financování ukrajinské války, snižuje podporu jejich vlastním problémům s řešením následků změny klimatu, konfrontace s chudobou a hladem a zajištění bezpečnějšího života pro jejich občany.

pp

Válečné bratrstvo: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, generální prokurátor Ukrajiny Andriy Kostin, ministr zahraničí Ukrajiny Dmytro Kuleba, americký vyslanec pro klima John Kerry a americký ministr zahraničí Antony Blinken poslouchají projev prezidenta Joea Bidena na 78. Valném shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku

Prezident Biden se ve svém projevu před Valným shromážděním nezabýval nebezpečným postavením Ukrajiny ve válce s Ruskem, ale obnovil svou halasnou podporu Kyjevu a zpakoval mantru, že „za tuto válku nese odpovědnost pouze Rusko“. Tedy opět ignoroval, na rozdíl od vůdců mnoha zemí, tři desetiletí expanze NATO na východ a skrytou účast Obamovy administrativy na svržení legitimní vlády na Ukrajině v roce 2014.

Ale i kdyby měl prezident v meritu věci pravdu, zbytek světa si pamatuje, že to byla Amerika, kdo se rozhodl vést válku v Iráku a Afghánistánu, aniž bral ohled na podstatu jejího ospravedlnění.

Kyjev důsledně lže

O nutnosti okamžitého příměří ve válce, kterou Ukrajina nemůže vyhrát, se v prezidentově projevu nemluvilo. Biden s podporou ministra Blinkena a poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana – ale se snižující se podporou jinde v Americe – proměnil svou neutuchající finanční a morální podporu ukrajinské války v kruciální otázku „Do or Die“ (udělej nebo zemři). To ale hlavně platí pro jeho pokus o znovuzvolení.

Mezitím Zelenskyj v rozhovoru s podlézavým moderátorem pořadu 60 Minutes (kdysi vrcholem agresivní americké žurnalistiky) vykreslil opět Putina jako dalšího Hitlera a lživě trval na tom, že Ukrajina má ve válce s Ruskem iniciativu.

Na otázku moderátora CBS Scotta Pelleyho, zda si myslí, že „hrozba jaderné války je za námi“, Zelenskyj odpověděl: „Myslím, že (Putin) bude ve vyhrožování pokračovat. Čeká, až se Spojené státy stanou méně stabilními. Myslí si, že se to stane během amerických voleb. Bude hledat nestabilitu v Evropě a Spojených státech amerických. Využije riziko použití jaderných zbraní jako paliva pro válku. Bude vyhrožovat dál.“

Válka skončila. Rusko vyhrálo

Americký zpravodajský úředník, se kterým jsem mluvil, strávil první roky své kariéry prací proti sovětské agresi a špionáži. Respektuje Putinův intelekt, ale pohrdá jeho rozhodnutím jít do války s Ukrajinou a iniciovat smrt a zkázu, kterou válka přináší.

Nicméně mi řekl: „Válka skončila. Rusko vyhrálo. Ukrajinská ofenziva už neexistuje, ale Bílý dům a americká média musí lež držet dál.“ Pravda je, že pokud ukrajinská armáda dostane rozkaz pokračovat v ofenzívě, může se vzbouřit. Vojáci už za kyjevský režim nechtějí umírat.

Ale to se nehodí do oblbovací taktiky, jejímž autorem je Bidenův Bílý dům.“

**

ZdrojProtiproud (včetně grafiky)

4.1 7 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 8 měsíci

Celý současný problém je velmi podrobně popsán v knihách Rona Unze. Americká pravda: Židé a nacisté. Většina lidí si představuje náboženství Židů jako monoteistické, ale ono obsahuje škálu různých mužských a ženských bohů, kteří mají mezi sebou hodně složité vztahy, přičemž tyto entity a jejich vlastnosti se mezi sebou nesmírně liší. Většina lidí, po přečtení… Číst vice »

Praded
Praded
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

P,S. Podle mě je mezi Hebrejci a židy propast 2.000 let.

vachav
vachav
před 8 měsíci

„Ujasněme si to.“ řekl úředník. „Putin udělal hloupý a sebedestruktivní čin, když rozpoutal válku.

Tak ten “úředník”.to musí být taky pěknej americkej idiot!

oldo
oldo
před 8 měsíci

” pohrdá jeho rozhodnutím jít do války s Ukrajinou a iniciovat smrt a zkázu, kterou válka přináší.” Takže měl Putin nechat americké prolhané vrahy,včetně tohoto parchanta, nechat v podstatě obsadit Ukrajinu,ovládnout Černé moře,rozestavit základny pár set km od Moskvy?Neměl by pohrdat sám sebou, svými prezidenty a svým národem,kteří POVRAŽDILI MILIONY LIDÍ NA CELÉM SVĚTĚ? Nemá cenu… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Vždyť ti, co to říkají, jsou američtí vojenští a bezpečnostní experti. Přece od nich nemůžete očekávat, že budou mít úplně stejné názory jako např. paní Procházková. 🙂 To by to USA mohly rovnou zabalit. To ostatní, co říkají, je ovšem nesmírně závažné a skoro pobuřující. Zelenskeho s Fialou by z toho mohl trefit šlak.

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

Co je válka tajných služeb USA proti tomu, na co přišel vachmajstr Koudelka. Po usilovném pátrání tento chytrý chlapec přišel na to, že Čína si zřídila v České republice svojí policii. Zatepla s tím běžel na spřátelenou ambasádu a tam ti klucí obdaření IQ inženýrů z rovníkové Afriky, tomu věří také. Zdá se, že normální… Číst vice »

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ze zprávy BIS Rusko je největší nebezpečí a operují tu Čínský agenti kteří přetahují lidi na svoji stranu. Tak se podívejte pod postel jestli tam nějakého nemáte.

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Podíval a chyt jsem tam dva Rustoče. Soused se mi vyškub.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Čínští agenti podle Koudelky asi provádějí své pikle v těch večerkách, kterých je tady plno. Vždy mně zajímá, jestli tam jsou Vietnamci nebo, nedej bože, Číňané. V jednom díle Jamese Bonda bylo, že si korejský agent nechal na klinice v Havaně provést operaci (důkladnou biologickou přeměnu) a změnil se na bělocha. Pak se snažil… Číst vice »

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

To je blábol že.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ne, je to jedna z nejpopulárnějších bondovek. Ještě s Brosnanem.

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Bondovka je v pořádku ale Čínský agenti v Čechách je blábol.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Jestli jsem tomu porozuměl správně, tak Koudelka říká, že tady máme čínské agenty a že si na ně máme dávat pozor. 🙂