Sebastian Kurz vzkazuje německé vládě: Zhoršujete uprchlickou vlnu!

Nabízím volný překlad článku Stefana Beiga z rakouského Exxpressu:

Jana Kunšteková
Jana Kunšteková

Bývalý rakouský kancléř rázně zasáhl do debaty o uprchlících – a útočí přímo na německé ministerstvo zahraničí pod vedením Baerbockové. Takzvaní „mořští záchranáři“ vozí nelegální migranty do Itálie – za peníze německých daňových poplatníků. Evropě neustále hrozí masivní uprchlická vlna. Elon Musk má ve své kritice Berlína podle Kurze pravdu.

Elon Musk totiž nedávno k nelibosti levice zasáhl a kritizoval německou pomoc nelegálním migrantům. Sebastian Kurz s ním souhlasí a ostře kritizuje ministerstvo zahraničí Annaleny Baerbockové. Musk kritizoval na platformě X (Twitter) německé nevládní organizace, které používají peníze daňových poplatníků k přivážení nelegálních migrantů z pobřeží Afriky do Itálie. ‚Musk má se svou kritikou pravdu,‘ zdůraznil Kurz pro časopis Bild.

Sebastian Kurz je v Německu známý nejpozději od uprchlického roku 2015. Jeho odpor k vítačské politice z něj tehdy udělal hlavního rivala Angely Merkelové. S ostrou kritikou Berlína a zejména německého ministerstva zahraničí se opět vložil do debaty o uprchlících. Kurz varuje, že do Evropy se valí obrovská vlna migrace. Kvůli německé „semaforové“ vládě (sociální demokraté, svobodní, Zelení) se situace ještě zhoršuje.

‚EU stále nemá funkční ochranu vnějších hranic,‘ stěžuje si bývalý kancléř a také bývalý ministr zahraničí. ‚O tom, kdo k nám přijde, rozhodují pašeráci – ne suverénní státy nebo EU.‘ Nyní se ale vše zhoršuje: ‚Bohužel vždy se najdou opatření, která už tak špatnou situaci ještě zhorší,‘ kritizuje Kurz.

Berlín podle něj přímo vybízí pašeráky, aby pokračovali ve své nelegální činnosti. Jasně tím dává najevo, koho viní: „Skutečnost, že německé ministerstvo zahraničí organizuje přivážení migrantů do Evropy a nikoli do zemí původu nebo tranzitu, a to prostřednictvím finanční podpory takzvaných námořních záchranářů – Seenotretter, je vysoce problematické,“ kritizuje Sebastian Kurz.

Německé ministerstvo zahraničí zjevně „nemá za cíl restriktivní migrační politiku nebo účinnou ochranu vnějších hranic. To, co se zde děje, je zničující. Migranti jsou přiváženi do Itálie poté, co byli zachráněni ve Středozemním moři. Dokud tomu tak bude, budeme vysílat pašerákům a migrantům jasný signál, aby pokračovali. A to nejhorší: čím dál více lidí se bude ve Středozemním moři topit.“

Podle Kurze budou migrační vlny zesilovat: „Realita je velmi jednoduchá: stovky milionů lidí na světě žijí ve velmi špatných podmínkách. Pokud vznikne jednoznačný dojem, že naše hranice jsou otevřené, vydají se na cestu miliony.“

Neomezené nelegální přistěhovalectví do EU je proto „obrovskou výzvou pro naši společnost. Zvláště pokud se jedná o přímou imigraci do našich sociálních systémů.“

Tolik Exxpress. Za sebe dodávám, že Kurz v době, kdy byl kancléř, dokázal ohledně zpomalení migrace hodně a chránil i naše hranice. Protože politika Merkelové byla přesně opačná a Němci v dovážení lidí stále pokračují – člověka až napadá, že spolková vláda musí nutně dostávat od pašeráků procenta. Kurz byl odejit z funkce speciálním protikorupčním státním zastupitelstvím, protože překážel ve všem a všude. Vadil i rakouským Svobodným, kterým sebral agendu a opakovaně dosahoval ve volbách pro lidovce výsledků kolem 37 %. Pro srovnání – dnes se motají kolem 20 % a jejich předseda a současný kancléř Karl Nehammer, takto voják z povolání, poslouchá Uršulu jako hodinky. I on potvrzuje, že voják touží po veliteli. Dokud měl za velitele Kurze a byl ministrem vnitra, zasazoval se o nulovou toleranci nelegální migrace. Jako kancléř má za velitelku Flintenuschi*), a podle toho to dopadá – sankce proti Rusku, i když je Rakousko formálně ještě neutrální stát, transporty zbraní z Itálie na Ukrajinu přes Rakousko, neustálé zdůrazňování, že Rusko nesmí vyhrát, podržtaškování NATO. Inu, guma – to známe. Ale tak blbý, aby se odstřihl od ruského plynu a ropy, to není ani Nehammer. A těží ze smluv, které stvrdil i Kurz.

**

Jana Kunšteková, Litterate

*) Flintenushi – pušková Usrsula – zesměšňující přezdívka narážející na předchozí kariéru dnešní šéfové Evropské komise Ursuly von der Leyen, která jako německá ministryně obrany svým vedení mj. vážně poškodila Bundeswehr

4 8 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 7 měsíci

Pana Kurze je škoda sice to je pravičák ale bohužel v této odporné době musíme podporovat slušné pravičáky. Nejlepší ochrana je pro Česká vláda stejně jako v Polsku nebo Maďarsku ale u nás to stále nejde do (_!_)