Smyčka kolem Zelenského krku se začala stahovat! Agenti GRU už navádějí ruské Iskandery přesně na tajná shromaždiště a doupata kyjevské soldatesky! Stovky mrtvých! Na Ukrajině vyhlášen zákaz všech oslav a všeho veselí! Lid se má odebrat truchlit do chrámů!

Další ruský Iskander v noci nečekaně explodoval přesně uprostřed velitelského shromáždění svolaného daleko od fronty k uctění stovek nedávno padlých vojáků elitní 128. horské útočné brigády, na kterém se měly předávat desítky vysokých státních vyznamenání udělených osobně prezidentem Zelenským.

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Šlo už o několikátý takto přesný zásah shromáždění a nebo podzemního bunkru kyjevské soldatesky ruskou raketou za poslední měsíc. Páteční zásah ovšem včera vyvolal na Ukrajině bouřlivou reakci nejen nebývalým rozsahem počtu svých obětí, ale i skutečností, že byl od konce letošního léta dalším v rostoucí řadě takto přesných a zničujících úderů proti různým tajným doupatům, bunkrům a shromaždištím. V Kyjevě se v této souvislosti už dokonce začalo nahlas šeptat o zradě, a všudypřítomných agentech ruské GRU, kteří tyto rakety na cíl ze země přesně navádějí v závěrečných fázích jejich letu! 

Včera večer šéf vojenské správy Zakarpatí Viktor Mikita v souvislosti s úderem na shromáždění 128. brigády vyhlásilŽádám všechny obyvatele, obce, a podnikatele v zařízeních veřejného stravování, aby se v nejbližších dnech vyvarovali jakýchkoliv zábavních akcí, koncertů apod. Radím Vám, abyste navštívili chrámy a modlili se za naše obránceA svá vyhlášení doprovodil fotografiemi z chrámu, kde se konala zádušní mše za padlé hrdiny ze 128. brigády. Podle fotografií se společná mše v chrámu na Zakarpatí konala za 39 hrdinů, kteří byli Zelenským vyznamenáni, a k jejichž uctění bylo také svoláno to shromáždění velení Ukrajinské armády, které v Záporoží rozmetal jediný Iskander. 128. brigáda musela v posledních dnech utrpět strašné ztráty, protože ani smrt 39 hrdinů, kteří byli vyznamenáni, a smrt desítek či stovek dalších, kteří padli v předchozích pozemních bojích bez vyznamenání, nevyvolala tak bouřlivou ukrajinskou reakci jako tento jediný úder Iskanderu! Rusové odhadují nevratné ztráty tímto úderem na 20 až 140 Chocholů

Včera těsně před půlnocí vyhlásil Kyjev, že odhalí a potrestá “ukrajinské” viníky této tragédie, včetně důstojníků a generálů! 

Úder na shromáždění 128. brigády nemohl přijít pro Kyjev v nejnevhodnější dobu. Podle výsledků čtvrtečního reprezentativního průzkumu veřejného mínění v USA provedeného věhlasnou agenturou Gallupp se ve Státech prudce mění nálada občanů, a dramaticky roste většina lidí, kteří si myslí, že Washington pomáhá Kyjevu přespříliš! (Viz zelená čára na Grafu.) U voličů republikánů je tato převaha ještě dramatičtější, a 55% republikánů si dokonce přeje rychlé ukončení války na Ukrajině! 

V Kyjevském doupěti panuje ponurá nálada, a Zelenskyj se už zřejmě reálně více obává hrozby svého sesazení, nebo úderu zrádci naváděného Iskanderu.

Washington i Pentagon v posledních dnech totiž nejen zintenzivnili svůj dosud neveřejný tlak na Kyjev, aby s Moskvou uzavřel rychle mír za cenu vlastních územních a politických ústupků, ale na stranu USA se tento týden veřejně přidal i generál Zalužnyj. Washington, Pentagon i Zalužnyj minulý týden zřejmě koordinovaně začali do západních médií vypouštět zaručené zprávy, že válka dosáhla stavu mrtvého bodu, (angl. stalemate), a řešením jsou mírová jednání, až tak očividně, že Zelenskyj včera večer proti tomu běsnil ve videu, stav stalemate veřejně popřel, a slíbil Ukrajincům další ofenzívy až do konečného vítězství! Velmi zajímavé je, že celou mediální kampaň o stalemate ukrajinské války časově odstartoval telefonát italské vůdkyně Meloni, která se nechala už v září nějakou náhodou “dokonale napálit” dvojicí známých ruských vtipálků Vovan a Lexus, a vyprávěla jim o únavě z války, a oba vtipálci její napálení celý měsíc tajili, a Meloni se k němu přiznala, až když ho ve středu 1. listopadu zveřejnili! 

Jsme (unavení válkou) blízko okamžiku, kdy každý chápe, že potřebujeme cestu (z války) ven, přiznala údajně “napálená” Meloni, o které se říká, že má určitě blízko k USA, a spekuluje, že i k jejich tajným službám.

Ve stejný okamžik, když Vovan a Lexus zveřejnili rozhovor s “napálenou” Meloni, a ta se k němu přiznala, The Economist zveřejnil rozhovor s generálem Zalužným, a ten v něm přiznal stav války – stalemate, a nemožnost úspěšné ukrajinské ofenzívy za současných podmínek války! Jediná možnost prolomení patové situace ze strany Ukrajiny spočívá v jejím masivním vyzbrojení nejmodernějšími zbraněmi!

Včera 4.11 odpálili američtí novináři, kteří jsou považováni za experty na otázky národní bezpečnosti USA, a o kterých se ví, že mají v těchto složkách spoustu kontaktů, politickou bombu, když napsaliže Washington, jak potvrdili jejich vysoce postavené zdroje, se obává, že Ukrajina je na pokraji zhroucení, docházejí jí zdroje, a Rusko má přitom nekonečné zdroje! Vysocí úředníci přitom přiznali, že už delší dobu administrativa USA používá při popisu schopností ukrajinské armády termín stalemate, že je v Bílém domě jasné, že Ukrajině došli lidé ochotní za ni bojovat, že tam panuje vzpoura proti mobilizaci, i proti některým opatřením Zelenského! Časová osa zveřejnění telefonátu vtipálků s “napálenou” Meloni, interview Zalužného, a analýzy novinářů NBC je jasná, shodný obsah taky, a když k tomu připočítáme, že absolutní špičky CIA v létě zintenzivnili své tajné schůzky v neutrálních zemích s absolutními špičkami ruských tajných služeb?  

Že Zelenskyj začíná mít strach, že zopakuje osud různých proamerických diktátorů, které Washington měnil jak ponožky, když se mu to hodilo,  je jasné z pátečního nečekaného odvolání velitele speciálních sil Ukrajiny SSO generála Viktora Chorenka! Zelenskyj odvolání generála Chorenka nijak nezdůvodnil, a dokonce o něm ani neinformoval jeho nadřízeného generála Zalužného. Chorenkovy jednotky SSO jsou obdobou britských SAS. Ví se, že Chorenko operoval už v sestavě Američanů při jejich slavném útěku z Kábulu, když osobně velel nejtajnější ukrajinské jednotce HUR, která se specializuje na sabotáže po celém světě proti ruským cílům, a že tedy má velmi blízko k tajným službám USA, a k jejich vojenské rozvědce a k jednotkám Delta. Protože členové a velitelé jednotek SSO nejsou známi, jejich komunikace je ultra-tajná, stejně jako jejich operace, které často probíhají v hloubi ruského území, ale zároveň jsou jednotky SSO na rozdíl od skupiny HUR početné, zdá se, že Zelenskyj pochopil, že generál blízký tajným službám USA včele početných tajných jednotek pro nej představuje hrozbu!

Tím spíš, že generál Chorenko, začal v posledních dnech z ničeho nic vystupovat v ukrajinských médiích, a vyprávět o hrdinských činech svých tajných jednotek, které snadno pronikaly ruskou obranou a zásobovaly obležené obránce Mariupolu, a které i nyní provádějí další husarské kousky za ruskými liniemi! Generál Chorenko se držel celou dobu války zatím důsledně mimo kamery, a může se tak snadno stát novým ukrajinským hrdinou, protože není spojen ani se sebevražednými Banzai útoky Zelenského komisařky Bezuglé, o kterých jsme často informovali, a dokonce ani s poslední sebevražednou a neúspěšnou ofenzívou na dobytí Krymu hlavního Zelenského řezníka generála Syrského. 

Zdroje USA na vedení válek jsou vyčerpány, a situace Izraele není dobrá. Jak zveřejnil i s fotkami izraelský vojenský bloger mobilizovaní izraelští vojáci dostávají zastaralou vojenskou výstroj z konce osmdesátých let, která nechrání proti střelám, ale pouze proti střepinám. Tuto moderní balistickou ochrannou výzbroj přitom už nosí každý i mobilizovaný ruský voják!! Obdobně izraelští komentátoři přiznávají, že dělostřelecká výzbroj Izraele, se kterou nyní táhne do války pochází ze sedmdesátých let minulého století, a je beznadějně zastaralá! (Další fotky taky zde).

 

USA čelí obrovskému tlaku Arabů, aby umravnily Izrael. Alžírský prezident, velký spojenec Putina i Xi, získal tento týden od parlamentu pravomoc vyhlásit Izraeli válku. Jeden arabský režim za druhým odvolává z Izraele diplomaty, pokud je tam vůbec má. Válka může explodovat každým okamžikem! Pro USA jsou dvě války moc, a ke všemu začala vyhrožovat i Čína. Její nejvýše postavený generál, v Číně ne ministr obrany, ale po prezidentovi Xi, druhý nejvyšší člen mocné Ústřední vojenské komise, generál Zhang Youxia na shromáždění všech čínských válečníků slíbil, že bude “neúprosný” vůči komukoli, kdo by se pokusil oddělit Tchaj-wan od Číny! Generál Zhang Youxia svůj slib vyřknul krátce po té, co se čínští daňoví kontroloři vrhli na pevninské podniky tchajwanského miliardáře Terry Gou, (Foxxcon), s jasným politickým podtextem, aby ho donutili odstoupit z prezidentské kampaně. Číňané ho obviňují, že svou účastí ve volbách odebírá hlasy čínským vlastencům na Tchaj-wanu, a místo očekávaného vítězství stoupenců znovusjednocení zvítězí opět washingtonská klika! Čínská média přitom z pevniny vedou nevybíravou kampaň, že volit politiky podporované třeba tzv. českými Tchajwanci, bude znamenat válku, protože se na příkaz Washingtonu chystají odtrhnout Tchaj-wan od Číny! Vést tři války, je pro USA už zhola nemožné!

V této souvislosti se musím vrátit k analýze MAP 1821 o termínu, kterým USA před pár dny vyhrožovaly Izraeli –  “buck stops”  – v mezinárodní politice. Existuje s ním i bytostně provázaný termín “buck passing“, který v diplomatické řeči znamená přehrát válku na někoho jiného, aby bojoval s nepřítelem nejprve místo mne. Za typický příklad “buck passing” se v západní odborné politické literatuře uvádí: Mnichovskou dohodou 1938 se Francie a Británie úspěšně vyhnuly vedení války proti nacistickému Německu, a přehrály tuto válku nejprve proti Sovětskému svazu, který ji ovšem stejným “buck passing” odvrátil zpět nejprve proti nim podpisem paktu Molotov-Ribbentrop! Podobně je tomu i dnes. USA se chtějí vyhnout válce, protože nejsou ekonomicky připraveny, stejně jako nebyly Francie a Anglie v roce 1938! Stav ekonomiky USA je žalostný. 50% všech dronů, které používají bezpečnostní složky USA je čínské produkce, a velká část dalších je smontovaná z čínských součástek! Čína se Američanům směje, a ti aby podpořili nárůst výroby dronů a jejich součástek v USA vyhlásili dronové embargo na čínské dovozy! Vyhlásit embargo je otázka dne, ale začít drony masově vyrábět je otázka let! Podobně je tomu s penicilínem, čipy, hliníkem, strategickými minerály, a kde čím! USA si stále naléhavěji uvědomují, že nesmí plýtvat svými zdroji na zbytečné války, které se jim někdo, podle jejich názoru, “buck passing“, snaží vnutit, aby je předem vyčerpal a oslabil! Respektive, Washington už pochopil, že vyvolání války na Ukrajině byla chyba, a snaží se z války rychle vycouvat. Jaký z těchto dvou závěrů si vyberete záleží na Vašich preferencích, výsledek Vaší volby je však stejný – Putin už vyhrál, jen se musí najít způsob, jak se to obecnému lidu v USA a Evropě vysvětlí, a kdo bude označen za viníka války, porážky a obětí!

**

MAP 1824 

 

4.4 8 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci

To nevím, ale Komik zakazal bohoslužby a vlastně všichni placení ze Západu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 8 měsíci

Ze života: v nemocnici jsem ležel na pokoji s ,, hrdým” Ukrajincem(m.j. doktor, doktorka, zdravotní sestra – Ukrajinci). Připadal jsem si jak v lázních v Soči. Ze spolunocležníka vylezlo, že mu jiní hrdí Ukrajinci nalili louh do hlavy a spálili mu jícen, trubky až po žaludek. Ukázalo se, že jeho syn je u ruského válečného námořnictva na… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Každý Ukrajinec umí rusky. Někteří Ukrajinci mluví jen a jen rusky, proto mají teď potíže. Divím se, že Ukrajinci (ti etničtí, tudíž hodní) mohli někomu nalít louh do hlavy. Přece když mají vstopit do NATO a EU měli by dodržovat základní lidská práva.

reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Rusky celkem umim, ale s ukáčkem nemluvim i když mě osloví. Pro me neexistujou.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Třebas by to ukáčko nemělo rádo Zelenskeho. Nejsou všichni stejní. A ukrajinština je pěkná řeč, i když to bude spíše nářečí ruštiny, stejně jako běloruština.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci

No nevím, od pana Svatoše se jedná zase o přílišný proruský (tedy v podstatě zakázaný) optimismus. Pan Řehka přece řekl, že se máme připravit na válku trvající minimálně deset let a že i my půjdeme do války (tedy ne symbolicky, jako teď, ale na frontu) a naše území se snad dokonce stane bojištěm. Paní Černochová… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Paní Černochová se atomové války neobává. Dokonce se prý tato prostoduchá “žena” která neví co to atomová válka je, na ní s paní Langšádlovou těší. Pokud chlapci z Pentagonu nechají tyhle dvě a střapatého mopslíka ze Senátu (jméno mi vypadlo) nemocného Pavlíka z Řeporyjí dovézt obecní multikárou na východní hranice NATO… se Šojgu posere.… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

No, mít v této situaci americko-kanadskou ochranku … asi bych začal fetovat také.

cablik
cablik
před 8 měsíci

Sype se jim to všude úplně nejlepší by bylo aby tam zvolili Trumpa a ten by dal vše do pořádku. Co čtu tak bandera prý nemůže přežít zimu. A Izrael by měl Palestincům nechat Gazu ať si udělají svůj stát.

vaclav
vaclav
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Možná by to bylo o trochu lepší, ale ne o moc. Je to stejný hajzl.

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Není to globalista a to je pro nás tu hlavní mám jejich nesmyslů dost.

reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Prezident USA je jen loutkou mocných

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Jenomže Trump taková loutka jako ten stařeček není a proto ho nenávidí.

reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Jo jo 😄

vera havrankova
vera havrankova
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Nevyvolal žádnou válku!!!

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Trump přece půjde do vězení, protože je ruský špion. Putin předminule pomohl svým ovlivňováním amerických voleb, aby se Trump stal prezidentem. Takže ze strany Trumpa se jedná o vlastizradu. Válka mezi NATO a Rsukem už mohla dávno vypuknout, ale Trump konflikt na čas “zmrazil”. Demokraté pošlou v boji o Bílý dům do boje zase… Číst vice »

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Já vím kájo ale jadernou válku nerisknou nemají žádnou šanci na vítězství.