Zaostalé Rusko je prý fikce

Aha. Válka bude zákopová a dlouhá. Aha. Začíná se řešit, zda by bylo možné uzavřít příměří ve stávajících pozicích. Aha po třetí.

Jana Marková
Jana Marková
Zemští škůdci z Pětikoalice jedna ruka s ukrajinským upírem. Pekarová dává dáreček muži, který má na svědomí statisíce Ukrajinců a Rusů.

Co na to říct, než mé čím dál víc oblíbené, že jsme to říkali. Samozřejmě, bylo to logické, nicméně ideologicky ukotvení šílenci, kteří stále věří ve velké ukrajinské vítězství, by tam dál posílali a posílají tisíce chlapů umřít v bahně a v zimě. Osobně bych tam všechny poslala si do toho zákopu sednout a čekat, jestli vám to ruce a nohy utrhne dneska nebo až za tři dny. Včetně naší válkychtivé ministryně obrany. Z tepla pražského kanclu se to bojuje. A z gauče taky.

Naše vláda tam naposílala miliardy a zadlužila nás na věky věků. Cpali tu do nás, jak jsme už skoro u Moskvy a jak Rusko každou chvíli ekonomicky klekne. Místo toho klekneme my. Vidíme to každý den v čím dál jasnějších obrysech. Evropa se vyčerpala nejen ekonomicky, ale vydala se i z použitelných zbraní, takže jestli by to chtěl někdo teď někde pořádně „rozjet“, má bezva příležitost. Zatím se jí chopili jen Palestinci, ale ono to přijde, a my uvidíme, jací idioti jsme byli. Třeba jen v podobě těch milionů muslimů se zápalnými lahvemi v našich městech.

Nicméně zpátky k Rusku. „To zvyšuje potenciál obranného průmyslu navzdory stále se zpřísňujícím sankcím ze strany Západu. Dokážou stavět nové letecké jednotky, vyrábět rakety a drony. V civilní sféře ruští výrobci testují v provozu autonomní taxíky. Mají na to, aby platili vojákům na frontě platy i vcelku slušné odškodné příbuzným padlých. Podpora stávajícího vedení konfliktu je vysoká, až 76%“.

Podpora Západu klesá, za prvé už není moc z čeho brát, za druhé vidina návratnosti klesá, a za třetí je tu přece Izrael. A Zelenský už vidí, jak jeho hvězda pomalu zhasíná, a taky se může stát, že brzy tvrdě dopadne. A s ním i celá Ukrajina. Vyčerpaná, se statisíci mrtvými a těch, co odešli, a už se nikdy nevrátí. Elita s většinou peněz co zbyly nejspíš zdrhne postupně taky.

Evropské země dávaly zatím tolik, aby se Ukrajina udržela, ale na přemožení protivníka a převzetí iniciativy to nebylo. A už nikdy nebude. USA evidentně aktuálně zajímá víc Blízký východ, a pokud nevyhraje volby Biden, bude to úplný konec. A tak je nejpravděpodobnější zamrznutí konfliktu a příprava na ofenzivu, ale nikoli ukrajinskou, nýbrž ruskou. A nebo se začne jednat. Jenže to má jeden háček. Zelenského vedení slíbilo národu velké vítězství a vrácení všech okupovaný území včetně Krymu. Jak dlouho bude ještě prodlužovat neodvratné, a kolik lidí bude muset ještě zemřít, těžko říct.

Západ pomalu odklání zrak a snad jen u nás by ještě zpovykaní magoři dál slepě házeli naše důchody a prosperitu do ukrajinské černé díry. Osobně to považuju v dané situaci vyloženě za zločin. Zločin na lidech, kteří tu celý život pracovali a někdo jim to teď šmahem ideologicky zblblé, fanatické, vládnoucí ruky vzal. Toto není nic proruského, toto je realita. Toto jsme dopustili a teď si to vypijeme do dna.

**

Jana Marková, ZDROJ

4.7 9 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 29 dny

O české občany nemám strach. Jistě se rádi přizpůsobí a obětují se. Vydrží i několik let o hladu, jen aby byl konečně ten prokletý Putin poražen a Rusové na východě Ukrajiny se mohli začít učit ukrajinsky. Hlavně, že máme toho nejkrásnějšího prezidenta. To je naše jediná útěcha.

oldo
oldo
před 29 dny

Pořád ty výmluvy: ” Zločin na lidech, kteří tu celý život pracovali a někdo jim to teď šmahem ideologicky zblblé, fanatické, vládnoucí ruky vzal” Kdo on nám to vzal?Nějaký někdo?Ne,MY SAMI jsme si to vzali,uvěřili jsme barevným igelitkám,žvástům o svobodě a demokracii,volili jsme ty,kteří na příkaz západu zničili naší ekonomiku,zotročili nás hypotékami,přidali se na… Číst vice »

danny
danny
před 1 měsícem

Žádná zákopová válka nebude. To, co probíhá je jedna z fází této války. Rusko vyčerpává ukrajinské zdroje a přes ně i zdroje “kolektivního Západu” (jak se nyní titulujeme, po “demokratickém Západu”, “světovém společenství” apod.). Rusko několikrát zopakovalo, že nedovolí “zmrazení” konfliktu a je odhodláno vyřešit jej na bitevním poli. “Dosáhneme všech svých cílů”, řekl Peskov,… Číst vice »

cablik
cablik
před 29 dny
Odpověď uživateli  danny

Přesně tak nebylo náhoda že byly Ruské tanky za tři dny u Kyjeva pak se stáhly a dnes víme proč strategii bylo vysát západ ze zdrojů a lidského materiálu. Četl jsem článek že by mohli Rusové zmobilizovat 20000000 lidí to hovoří za vše.

Karel2002
Karel2002
před 29 dny
Odpověď uživateli  danny

Ale Řehka přece řekl, že válka bude trvat minimálně deset let a bude se bojovat i v naší zemi. A Černochová říkala, že možná dojde i na jadernou válku. Rusové se snaží získat na svou stranu muslimy, v Jižní Americe (zadním dvorku USA) organizují Rusové vojenský spolek zaměřený proti USA. Bude se bojovat na více místech.… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 29 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Jojo Řehka, to je další píčus mimo realitu. Ať si jdou bojovat a dopadnou jako pitomci co si mysleli, že valka je hra Call of Duty. Bojovat za cizí zem je jako řezat vodu pilou.

Naposledy upraveno před 29 dny uživatelem reproduktor
danny
danny
před 29 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Karle všimněte si, že válku s Ruskem si přejí pouze Češi, Poláci a Pobalťané. Ze západní Evropy pouze Britové a i ti jako podporovatelé, ale nikoliv jako účastníci. A pořád dokola o ní mluví jako o hotové věci. Ale nikdo jiný na celém světě! A všichni, kteří o ní sní si pod tím, kdo Rusko skolí představují výhradně USA.… Číst vice »