Druhá obranná linie ukrajinských zákopů už je prázdná! Japonští váleční analytici varovali před rychlým zhroucením Ukrajiny!

Přes neustálé lhaní a manipulace evropského mainstreamu probleskují zprávy a komentáře o pravém stavu věcí na ukrajinské frontě a v ukrajinském zázemí

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Mainichi Shimbun, jedny z největších japonských mainstreamových periodik, (přes 2 miliony výtisků denně), varovaly tento týden v rozsáhlé analýze války Západu proti Putinovi před překvapivě rychlým zhroucením Ukrajiny, ke kterému brzy dojde!

Podle Mainichi Shimbun došlo od konce letošního srpna k drastickému snížení západní podpory kyjevskému režimu ve všech oblastech. Ekonomická a finanční podpora Ukrajiny klesla ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 87%. (Ukrajinci tvrdí dokonce o 90%.) Počet dodávaných dělostřeleckých granátů se dokonce propadnul o 30%! V reakci na četné porážky na frontě,  a fatální selhání západních zbraní na bojišti, a dramatický pokles objemu podpory, se už kyjevský režim začal vnitřně hroutit. Ukrajinští vojáci a politici se rozdělili na dvě znepřátelené frakce, které se v Kyjevě nemilosrdně perou o moc, místo toho, aby společně bojovali s Putinem. Pozice Ruska se přitom jen zlepšuje. Pro Ukrajinu a její spojence nastal konečný zlom!

Víkendová analýza japonských expertů na Ukrajinu se přesně shoduje i se včerejšími ruskými zprávami z klíčových sektorů bojiště, které potvrdil i bývalý poradce ministra obrany Ukrajiny Jurij Butusov, který nyní předsedá vlivné vládní komisi pro výběr ředitele Úřadu pro potírání korupce a zabavování nakradeného majetku. Podle Butusova se nyní na bojišti opakuje navlas stejný scénář, jaký se odehrál už loni v létě při bitvách o velké aglomerace Lysyčansk a Severodoněck. Rusové nyní opět po proražení první linie ukrajinské obrany nenarážejí na žádný odpor ve druhé linii, protože ta není obsazena žádnými vojáky, a Rusové tak zase snadno postupují vpřed! Podle Butusovastejně jako v loni v létě, už nyní Ukrajina nemá dostatečné zálohy, aby mohla druhou linii své obrany obsadit, a v důsledku toho dojde brzy, opět jako v loni v létě, k vyklízení velkých ukrajinských měst, kterým bude hrozit obklíčení. Nedostatek vojáků je akutní problém Ukrajiny a minulý týden jej potvrdili i oba nejvyšší generálové Syrskyj a Zalužnyj, i legendární velitel speciálních jednotek Ukrajiny, generál Krivonos. Podle Krivonose navíc nyní ruští vojáci převyšují ukrajinské jak v kvalitě výcviku, tak v morálce, ve výzbroji, i ve finančním zabezpečení.

Rusové i váleční experti německého deníku Bild přirovnávají současnou situaci Zelenského vojsk k situaci Hitlerových vojsk v roce 1943. Armády obou vůdců už shodně nemají žádné zálohy a rozkazy z vlčích nor nařizují velitelům držet pozice do posledního muže. Armády však začnou pod ruským tlakem nejdřív pomalu a řízeně ustupovat, ale po čase už jen zoufale prchají, aby nebyly obklíčeny! Oba vůdcové z doupat neustále nařizují další a další totální mobilizace, které k ničemu nevedou! Jakmile se ruský parní válec rozjede, rychlost jeho pohybu na Západ se jen zrychluje!

Na ukrajinské frontě tak vznikla velmi komická situace. Opakuje se situace z léta 2022, kdy ještě Putin nemobilizoval, a Ukrajina ještě neposlala na frontu své zmobilizované, Západem vyzbrojené vojáky! Tehdy měla Ukrajina málo vojáků, aby vybudovala a obsadila druhou linii obrany, a Putin postupoval a “osvobozoval” města. Nyní je situace navlas stejná. Putin od léta 2022 zmobilizoval 300 tisíc vojáků a poslal je na frontu! Ukrajina od léta zmobilizovala, vyzbrojila a poslala na frontu 600 tisíc vojáků. Přesto má nyní podle přiznání vlastních generálů i politiků, (Butusov), Ukrajina na frontě zase málo vojáků, aby jimi obsazovala druhou linii své obrany, a Putin opět postupuje! Jak je to možné, když Ukrajina podle hlášení Kyjeva pozabíjela 700 tisíc ruských vojáků, a sama podle Washingtonu ztratila jen 70 tisíc vojáků! Součet hlášení Kyjeva a Washingtonu dokazuje, že Putinova armáda se od léta 2022 zmenšila o 370 tisíc vojáků, a ukrajinská se zvětšila o 530 tisíc vojáků! Realita ovšem dokazuje, že Ukrajinská armáda má nyní zase málo vojáků, a nedokáže s nimi obsadit ani druhou své linii obrany! A Rusové bez potíží svými vojáky obsazují dokonce i čtvrtou linii své obrany!! Krom potvrzení platnosti Churchillova výroku – věřím pouze takové statistice, kterou jsem osobně zfalšoval, je z přiznání generálů Syrského, Zalužného, Krivonose, a politika Butusova, jasné, že Ukrajinců padlo mnohem víc, než se přiznává, a mnohem méně, než se tvrdí, že padlo Rusů! Jedině tak je totiž matematicky možné, že Kyjev nyní nemá na obsazení 2. linie obrany, a že Kreml má na obsazení 4. linie obrany!

Ukrajina nemá vojáky! Už i New York Times přiznaly, že Zelenského režim s pomocí násilí a podvodů loví ukrajinské muže jako zvěř. Že uschopňuje nemocné muže pro smrt v ruském poli stejně rychle a nemilosrdně jako světoznámý doktor Grünstein, (video).

Má být ovšem hůř. Zelenským nově jmenovaný vrchní mobilizační komisař v Oděse, plukovník Alexandr Ochrimen, který ještě nedávno velel elitní 14. (volyňské!), obrněné brigádě, oznámil, že všichni muži ve věku 27 až 60 let musí pochopit, že Ukrajinu nebude bránit nikdo kromě nich, a potvrdil, že v Oděse budou nadále prováděny kontroly pasažérů autobusů, že se budou pročesávat soukromé firmy, nemovitosti a byty, a že každý muž, který bude dopaden, bude odveden k mobilizaci, a poslán na frontu, pokud nebude mít schválenou nějakou výjimku, třeba jakou mají “političtí vůdcové”, kteří nesmějí být mobilizovániPodle plukovníka Ochrimena mobilizaci stejně nikdo neunikne, protože už byla vypracována souhrnná elektronická databáze všech Ukrajinců, kteří budou posláni na frontu, s názvem “Talisman”, (Оберег). Použití starého už dnes nemoderního slova Оберег, které v ukrajinštině i ruštině nabývá významu předmětu, který dokáže ochránit jeho majitele, před zlými silami i před dopadem nepříznivých skutečností, pro název tajné kyjevské databáze Ukrajinců, kteří jsou režimem předurčeni, aby na frontě nasadili svůj život na záchranu moci a majetku členů vládnoucí kasty, jejíž členy je dokonce zákonem zakázáno mobilizovat, je krásným důkazem, jak Zelenského soldateska dokonale pohrdání obyčejnými ukrajinskými občany, i jejich životy, a myslí pouze na záchranu svých koryt, a naloupeného bohatství. Že občané nasazovat své životy už nechtějí, Zelenského kliku nezajímá!

Zelenského hlavní pobočnice v ukrajinském parlamentu, komisařka Bezuglá, už tento víkend oznámila, že se chystají drakonická mobilizační opatření:

  • Budou omezena základní občanská práva, aby se mobilizaci nedalo vzpírat!
  • Mobilizaci bude provádět policie, která využije svého práva předvolávat občany, aby se dostavili k výslechu, a práva zatýkat a předvádět občany, kteří se nedostavili k výslechu.
  • Ženy budou nově už také podléhat mobilizaci, ale ke službě na frontě se budou muset po nástupu do armády rozhodnout “dobrovolně”!
  • Mobilizační věk bude snížen z 27 na 25 let, a služba “mobilizovaného” vojáka bude trvat nejméně 3 roky!
  • Věkové a pohlavní rozdělení ukrajinské populace ukazuje, že mladí Ukrajinci nebudou k dispozici v dostatečných počtech, protože se nenarodili. Ukrajina tak bude v následujících letech čelit stejnému problému jako Hitler – dramatickému 50% propadu dorůstající populace německých mužů, (str.24), které by bylo možné poslat zemřít na ruskou frontu, protože se 20 let před válkou přestaly rodit!

Situace na Ukrajině je už tak zlá, že ve městě Černigov oznámili, že sníh z ulic, už nelze odklízet, protože většina zaměstnanců městských služeb byla povolána do armády! Pracovníci městských technických služeb se přitom do války stejně jako železničáři, energetici, hasiči a policisté nikdy hromadně nepovolávají, protože jinak začínají kolabovat města a ekonomika!

**

Michael Svatoš, MAP 1859

4.3 12 hlasy
Hodnocení článku
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
danny
danny
před 5 měsíci

Nejen v japonských médiích, ale i jiných západních webech ukazují, že Zelenský vyhlašuje všeobecnou mobilizaci. Tzn. poslední! Rusové zničili už druhou ukrajinskou armádu. Ale situace není ani zdaleka totožná s tou v r. 2022! Ukrajinci území nedobývali, ale obsazovali. Za velkého jásotu, i když je někteří upozorňovali, že Rusové chrání svoje síly. Tehdy přišli o první armádu.… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 5 měsíci

Tak to jsem zvědavý, jak dlouho si ti normální Ukrajinci nechají tenhle teror majdanistů líbit. To chtějí všichni jen tak umřít?

danny
danny
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Film “Pád Třetí říše” byl natočen podle historických faktů, včetně osobních svědectví přímých účastníků a včetně dialogů. Někteří papaláši v bunkru opravdu věřili, že se spojenci dají do sebe, Anglosasové jim nabídnou spojenectví a společně porazí Rusy. A to jim pěchota Rudé armády dupala nad hlavami. Jsou svědectví britských a amerických důstojníků, jejichž jednotky obsazovaly… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Stejně je to i s dnešními českými fandy Pětikoalice.

Karel2002
Karel2002
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Film to byl moc pěkný, i když se na konec války díval pouze německýma očima. Mně nejvíce utkvěly v paměti a pobavily tyto Himmlerovy věty “Mám docela jinou starost. Až budu stát před Eisenhowerem, co by se hodilo víc, sieg heil anebo mu mám jen potřást rukou?”

danny
danny
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

No a přesně takto by se měl dívat na konec této války Zelenský a spol. A zatím si to představuje jako ten Himmler.

mikkesh
mikkesh
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Mám obavu, že si to takto komik nepředstavuje. Myslím, že i  kokainem zdevastovaný komik si od začátku dobrodružství do kterého ho nasměrovali uvědomuje, že má určenou roli. Potřásat si rukama s ještě podřadnějšími figurami, než je on sám. Pokud si Putin šlápne, jako vždycky, na hrábě a začne vyjednávat, určitě u toho nebudou… Číst vice »

cablik
cablik
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Ten film mám taky je skvělý a Himmler chtěl jednat se spojenci ale jen zapomněl na maličkost že je velitel SS a koncentráků. Nikdo by s nim nejednal. Jinak na seznamu bandera hodlá mobilizovat 5000000 lidí….

Karel2002
Karel2002
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

To jich pak moc nezbyde.

mikkesh
mikkesh
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Tady bude myslím zakopaný pes. Kovbojům z Pentagonu pořád nejde do hlavy, jak je možné, že padesáti milionový “stát” dal dohromady, po asi sedmi mobilizacích, pouze jeden a půl milionů vojáků. Z toho už je milion v Pánu, nebo na vozejku. Pro srovnání, v ČSSR by po mobilizaci stálo do čtyřiadvaceti hodin na svém místě bez mála… Číst vice »

Naposledy upraveno před 5 měsíci uživatelem mikkesh
Ludvik
Ludvik
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Otázkou spíše je, kolik by jich dali při mobilizaci doma, v USA ?

skeptik
skeptik
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  danny

No protože Hitler byl přesvědčený, že je v tom kamarádi Američani nenechají a pomůžou jim porazit společného nepřítele – komunisty.