Ukrajinská vojska utrpěla kolosální ztráty při pokusu překročit Dněpr! Ukrajinští nacionalisté se včera začali bouřit proti generálům, kteří je zbytečně poslali na jistou smrt!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Není to ani měsíc, co česká mainstreamová média oslavovala skvělé úspěchy ukrajinských vojsk při násilném překročení řeky Dněpr. Ukrajinci měli dokonce podle těchto zpráv po úspěšném vylodění zahnat demoralizované  Rusy na ústup, a způsobit jim obrovské ztráty! Z Kyjeva celý listopad vytruboval prezident Zelenskyj ohromné úspěchy svých vojsk na Dněpru, a vychloubal se, že přechod Dněpru je jen začátkem nové ukrajinské ofenzívy, která brzy vyžene ruské okupanty z Krymu! Jak se ovšem včera ukázalo, vše bylo zase jinak, a přesně opačně! 

Mapa bojů o Dněpr, které podle včerejších přiznání ukrajinských médií způsobily Ukrajincům kolosální a naprosto zbytečné ztráty!

Významné ukrajinské liberálně-nacionalistické zpravodajské médium, Думская, které je ostře protiruské, si poprvé přestalo brát servítky – Námořníci překročí řeku pomocí improvizovaných prostředků a většina z nich je zabita, když se přiblíží ke břehu. Ti, kteří přežili a přešli Dněpr, jsou ihned na jeho břehu rozstříleni vším, co mají Rusové v arzenálu. Zranění odtud nejsou evakuováni. Lidé jsou prostě neustále zbytečně vrháni přes řeku, vlna za vlnou –  a rovnou obvinilo ukrajinskou generalitu, že neustálé vysílání vojáků na lodích přes Dněpr, aby tam bojovali s Rusy o pár kilometrů bažin, je zločin proti Ukrajině!

Podle redakce Думская jsou ukrajinské ztráty při bojích o Dněpr kolosální. Ukrajinští vojáci jsou prý Rusy likvidováni, zabíjeni a potápěni po celých praporech, už když se na chatrných lodích pokoušejí překročit Dněpr, a zbytek je nemilosrdně zmasakrován na břehu. Celá bitva nikam nevede. Podle redaktorů  Думская, v bojích na Dněpru jde o naprosto zločinné a zbytečné plýtvání ukrajinskými životy, které má jediný smysl, aby se kyjevská generalita a politici mohli před západní veřejnosti vychloubat, že ofenzíva pokračuje a je úspěšná!

Včerejší útok redakce Думская na dosud nedotknutelné kyjevské potentáty je významný z několika skutečností:

  1. Jde o první přímý útok významné redakce na Zelenského a ukrajinskou generalitu, za to, jak hloupě vedou válku, a jak nemilosrdně ženou mobilizované Ukrajince na smrt, jen aby se zalíbili svým západním chlebodárcům.
  2. Přiznání redakce Думская o kolosálních ztrátách a naprosté ruské vojenské převaze na levém břehu Dněpru dokazuje, že Ukrajinská armáda nedokázala soustředit, ani na tomto pro ni nejvýhodnějším kousku bojiště dostatek sil, hlavně děl, minometů, dronů a raketometů HIMARS, aby dokázala ruské dělostřelectvo odehnat z dostřelu. Ač se to vojenskému laikovi může zdát podivné, útok přes Dněpr mezi zničenou přehradní nádrží Kachovka a městem Cherson, je z hlediska konfigurace terénu a rozmístění základen pro Ukrajince nejlepším možným útokem na celém východním bojišti. Levý břeh Dněpru je nižší než pravý břeh. Nelze se na něm skrývat. Lze jej krásně z pravého břehu pozorovat. Síť cest je na pravém břehu hustá, na levém cesty takřka nejsou. Stačí jediné – soustředit na pravém břehu více palebných prostředků všeho druhu a munice, a ustřílet Rusy, a odehnat je 15 až 30 km od toku Dněpru! Jelikož Ukrajinci nedokázali palebnou převahu vytvořit, ač podle ruských zpráv soustředili k podpoře útoku dostatek děl i raketometů HIMARS, a dronů, značí to jediné – Ukrajincům došla munice!!!!
  3. Včera velitel nejvýchodnější skupiny ukrajinských vojsk generál Syrskyj, který řídí boje od Charkova, až k předměstí Doněcka Avdijivka, nařídil svým vojskům šetřit municí, a drony, a přestat útočit! Nařízení generála Syrského a zpráva redakce Думская tak potvrzují důležitou skutečnost – NATO nedokázalo Ukrajinu zásobit stejným množstvím munice, jako dokázal pro svá vojska vyrobit a nakoupit Putin!! Toto kardinální selhání kolektivního Západu bude mít kolosální následky. Bez dostatečného množství munice a zabijáckých dronů nebude Kyjevská soldateska schopná vzdorovat ruským útoků nikde na celé frontě, a bez munice se její obrana rychle zhroutí!
  4. Včerejší ruské zprávy z fronty hýřily optimismem a hlásily úspěšný postup na celé řadě míst, kde se předtím celý rok Rusům nedařilo prolomit ukrajinskou obranu!! Ruský postup opět dokazuje, že Ukrajině už zoufale chybí nejen munice, ale i vojáci!
  5. Redakce Думская je napojena na významné proevropské konzervativně-liberální politiky! Redakce je historicky personálně spojena se členy ukrajinské parlamentní strany Evropská solidarita, která je přidruženým členem Evropské lidové strany. Českými členy Evropské lidové strany jsou TOP-09 a KDÚ-ČSL, a Slovenskými členy jsou hlavně Dzurindovo KDH, a Matovičova Partaj! Náhlý útok redakce Думская na Zelenského a jeho generály za selhání ukrajinské ofenzívy a zločinné zbytečné plýtvání s ukrajinskými životy znamená jediné – dosavadní bezvýhradní bruselští podporovatelé kyjevského režimu už hledají politickou oběť, na kterou by všechny ukrajinské neúspěchy svedli, aby odvedli pozornost od vlastních selhání, a aby do Kyjeva dosadili své nové loutky!

***

Dnes budu v 18. hodin diskutovat v Ústí nad Labem v restauraci Tyršovka!

**

Michael Svatoš,  MaP1855

4.5 19 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Stanislav Kryl
Stanislav Kryl
před 4 měsíci

Pane Svatoši, bylo by možné volit méně bulvární tón („ukrajinská vojska utrpěla KOLOSÁLNÍ ztráty“) Vašich článků? Myslím, že to zbytečné kazí serióznosti platformy Nové republiky. 

Lubez
Lubez
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Stanislav Kryl

Kup si Blesk tam ti vyhoví.

jbskalensky
jbskalensky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Stanislav Kryl

“Так зачем все это? Зачем колоссальные потери?” To je citát z uvedeného článku proukrajinské, pro válečné redakce Думская . Také nemusím bombastické titulky, ale v tomto případě pan Svatoš jen cituje zdroj. Ostatně soudím, že zrovna on nemá zapotřebí používat bulvární praktiky. Pokud už otevřeně nadávají na generály potažmo vedení i v tomhle “jejich” plátku, pak se… Číst vice »

danny
danny
před 4 měsíci

Nejen ruské, ale i západní weby už měsíc ukazují, že přechod Dněpru u Kachovky je spíše PR akce. Přepravují se malé skupiny za velkých ztrát. Připouštějí, že se občas Ukrům podaří překonat palebnou přehradu, ale před nimi je pouze kilometry se táhnoucí bažinatý terén, kde nelze použít jakoukoliv techniku. Takže oddíly jsou decimovány… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Řehka přece řekl, že i Češi půjdou do války. Pokud tedy nezbyde ani jeden Ukrajinec, musí místo nich nastoupit Češi. Současná vládní koalice si díky korespondenčním volbám v podstatě už zajistila vítězství ve volbách roku 2025, takže z naší strany může pak válka dál pokračovat. Pro nás, stejně jako pro Ukrajince, zbývá jedna… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Jak šla famílie Švarcemberků příkladem? Kolik oni přispěli…? Kolik ze svého politici a věčně zadlužená umělecká šmíra…?

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Nechali si uspořádat funus od státu. A lepšolidi šíleli blahem.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Jo, to je pravda, pamatuji si na to. Na Radiožurnálu zazněla zpráva, Naziukr si vytváří předpolí na levém břehu Dněpru a že bude v tomto směru velká ofenzíva směrem na Krym a Melitopol. Pak ještě byla téhož dne reportáž, v níž redaktor, tuším že to byl Dorazín, slavnostně, tklivým a poutavým hlasem odkecal nějakou podobnou… Číst vice »

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Haskuv Duch
standa
standa
před 4 měsíci

Výborně pane Svatoši !

cablik
cablik
před 4 měsíci

Děkuji všem za informace z fronty.