Studená sprcha pro Kurtiho! Španělsko: „Kosovo” nikdy neuznáme!

Ministerstvo zahraničních věcí Španělska v pondělí zdůraznilo, že skutečnost, že země souhlasí s používáním takzvaného „kosovského“ pasu, v žádném případě neznamená, že Španělsko uznává Kosovo jako stát!

Na snímku kosovsko-albánský premiér Kosova Albin Kurti

Španělské ministerstvo tak reagovalo na žádost agentury Tanjug o objasnění, zda došlo ke změně postoje a proč došlo ke změně, pokud jde o uznávání pasů, a dodalo, že všechny země Schengenu, které neuznávají tzv. „Kosovo“ akceptovalo používání běžných „kosovských pasů“, a že bez této změny by držitelé těchto pasů měli problémy legálně navštívit země, které neuznávaly tzv. “Kosovo”.

Španělsko upřednostňuje a bude nadále podporovat dialog mezi Bělehradem a Prištinou jako způsob řešení tohoto problému a snaží se minimalizovat jeho dopad na občany. Označení „Kosovo“ nepředjímá názory na jeho status a je v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN 1244/1999 a se stanoviskem Mezinárodního soudního dvora k vyhlášení nezávislosti Kosova,“ uvedlo španělské ministerstvo zahraničních věcí.

Srbsko i Maďarsko ostře proti přijetí Prištiny do Rady Evropy

V srpnu 2022 španělský premiér Pedro Sanchez v Tiraně prohlásil, že jednostranné uznání nezávislosti Kosova je porušením mezinárodního práva a řekl, že Madrid to nemůže přijmout.

„Myslíme si, že je to jednostranné vyhlášení nezávislosti a myslíme si, že bylo porušeno mezinárodní právo, takže to nemůžeme přijmout. Říkáme to se vší úctou, kterou k albánskému lidu chováme,“ řekl Sanchez na společné tiskové konferenci s albánským premiérem Edim Ramou.
**

Zdroj: Informer, překlad Regionální novinky

**
Poznámka redakce Nové Republiky: Na pozadí španělských, maďarských a srbských prohlášení a  trvalého neuznání Kosovského “státu” mnoha zeměmi světa včetně Číny, Ruska, Slovenska, Španělska, Rumunska a mnoha dalšími se ukazuje akt protektorátní vlády Petra Fialy a prezidenta Pávka jmenovat vevyslance v kosovské Prištině jako trapné divadélko provedené maňásky navlečenými na ruce cizích loutkovodičů. Kde v tom aktu je český národní zájem?
-vd-

***

Redakci Nové Republiky posiluje podpora našich čtenářů. Víte, že nás neživí reklama, ani státní podpora, ani cizí granty. Naopak, jsme různými způsoby pomlouváni a nálepkováni. Vše děláme dobrovolně bez náhrady na honoráře. Prostředky, které od vás dostaneme, používáme k placení hostingu, úhrady nájmů, na honoráře překladatelů a IT pracovníků, k nákupu nezbytné techniky. Že náš web může českou veřejnost informovat o skutečnostech a názorech, které současné protektorátní vrchnosti rozbíjejí její lži a kazí propagandu, je i vaše zásluha. Jezdit mezi lidi a organizovat besedy, pořizovat videozáznamy, podcasty a reportáže si můžeme dovolt jen díky finanční podpoře, kterou posíláte na účet

2300 736 297 / 2010

Mnohokrát děkujeme!

4.4 7 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

…..a naše vláda hbitě, do kosovské řitě. Až se pářou nitě !

vachav
vachav
před 3 měsíci

Chtě nechtě musím tvrdě naturalisticky reagovat na poznámku NR v závěru článku.Tento stát skutečně řídí americko-ukrajinští zku…syni.

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci

Španělé se asi bojí, že jim někdo na základě precedensu Kosova odtrhne Baskicko nebo Katalánsko. Pro USA a spol. je životně důležité, aby se Kosovo stalo legitimní, nezávislou zemí (tedy nezávislou na Srbsku a Rusku, závislou na USA).

Primak
Primak
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Přesně tak. Španělům nejde o Srby, ani o Kosovary, jde jim jen o sebe. I za cenu, že si to rozhází s USA. A USA jde o jejich vojenskou základnu, kterou v Kosovu mají.

cablik
cablik
před 3 měsíci

To je dobře že to nechtějí přijmout a naše loutky udělají vše co US protektorům vidí na očích.