Je to tu!

Přátelé, poslední koordinační schůzka zemědělců zdárně proběhla. Kolik zemědělců tam bylo? Na pět set traktorů.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Odsouhlasili společné prohlášení i dopis pro ministerstvo zemědělství a vládu. Vymezili se proti šéfovi Agrární komory, Doležalovi. Ujistili se o vzájemné podpoře a zvolili si za své mluvčí Zdeňka Jandejska, Otu Březinu a moji maličkost. Hlavní stan při demonstraci bude na Malostranském náměstí, kde v 15.00 sdělí své požadavky, ale nebude to jediné místo, kde se v Praze shromáždí, protože se předpokládá, že traktorů bude podstatě víc, než se vejde na Malou stranu, Úřad vlády i ministerstvo zemědělství.

Protest je kolektivní a apolitický. Víte, proč už měsíc neznáme jména těch, co to organizují? Protože už probíhají dotační kontroly u těch, kteří si dovolili vyjet podpořit německé kolegy. Různí Viktoríni chytrolíni se ušklíbali, že zemědělci bojují mezi sebou, kdo bude lídr. Houby! Politické ambice nikdo z nich nemá. Ale jen někde zlehka zmínili, že takhle to nejde dál a už jim začalo ubývat objednávek a přibylo kontrol od zemědělského intervenčního fondu. Bylo zapotřebí vymyslet, jak to udělat, aby nebyli na ráně ještě dřív, než vůbec vyjedou. Všem je jasné, že po devatenáctém po nich Výborný půjde, ale předpokládají, že jich už bude tolik, že spíš oni půjdou po Výborném.

Dnes, ve středu v 18.00 budou spuštěny stránky www.myzemedelci.cz, kde bude možné se dovolat jednotlivým koordinátorům. Ve stejnou chvíli se vypustí oficiální plakát a požadavky zemědělců. Další informace budou postupně přidávány. Koordinátorů bude přibývat. Trasy šturmu na Prahu se ale zveřejní až na poslední chvíli.

Zemědělci své požadavky vtělili do těchto pěti bodů:

STOP grýndýlu

STOP vyděračským obchodním praktikám

STOP drahým energiím

STOP této nekompetentní vládě

STOP posilování evropských kompetencí na úkor těch národních

V příštích čtrnácti dnech postupně všechny body rozeberu, popíšu a vysvětlím. Nebudu jediný. Dnes se to tam samými Dr. Ing. a PhD jen hemžilo. Ale když se řeklo slovo grýndýl, tak mluvili všichni úplně stejně. Pokud to takhle půjde dál, brzy nebude za co demonstrovat a pokud by se měly splnit všechny odvážné vize europapalášů i našich pětikoaličníků, tak si můžete postupně hledat vhodnou jeskyni k bydlení a nastudovat si z jůtubu, jak vydělat kůži ze psa žvýkáním.

Okamžitě se přidala Asociace samostatných odborů pod vedením Bohumíra Dufka. Začali po své linii dělat přípravy. Další svazy a profesní komory se přidávají. V Praze se všichni potkáme.

Jan Doležal, šéf agrární komory se od příprav distancoval. A nejen to, začal jezdit po republice a obvolávat zemědělce, aby je odradil. Mimo jiné jim vykládá, že Vidlák píše svůj blog, protože je strašně zadlužený. Neví, že jeho autorita stojí tak moc za starou belu, že většina zemědělců hned zvedla telefon a zavolala mi, jak mě pomlouvá a lže. Ne, nejsem zadlužený. Nemám dokonce ani žádnou půjčku. A jestli si někdo myslí, že někdo takový jako Doležal bude zemědělce hájit , tak mu přeju příjemné snění. Tenhle člověk zemědělcům nic nevybojuje, když lže už od první minuty. Má jediný úkol – získat čas. Ideálně do dubna, to už budou všechny traktory na polích a budou zařizovat pro tuto republiku chleba.

Vyřazuju si tě, Doležale, ze šuplíku se Středulou a Dobšíkem… patříš do šuplíku s těmi, od kterých se dá čekat jen to nejhorší.

Jo… hodně dalších lidí z Agrární komory zemědělské protesty podporuje. Víc, než si Doležal myslí.

Prosím, nedržte nám palce. Je nám k ničemu, když nám budete fandit z domova. Přijeďte. Přijeďte zemědělce podpořit do Prahy. Ať ty ulice neucpávají jen traktory, ale i široká veřejnost. Já vím, že je to pondělí a musíte do práce. Vezměte si dovolenou. Budou tam všichni a bude to jedna z posledních příležitostí ukázat jednotu. Grýndýl je průser pro nás všechny. Už teď ho platíte stejně jak Němci… jen oni na to mají třikrát vyšší platy a levnější potraviny.

Pětikolka je už řádně nalomená. Rakušan si dělá svojí agitku, Lidovci jsou koule na noze, Piráti zpackali i to, co jim mělo být vlastní – digitalizaci. Fialovi Scholz nebere telefon a TOPka se třese, že přijde Kalousek. Jestli ty uplynulé dva demonstrační roky neměly být zbytečné, tak prostě přijďte. Od začátku říkám, že nezáleží na tom, kdo nás svolal. Od začátku říkám, že se počítá množství. Říkám to i teď. Navíc se ten grýndýl týká opravdu nás všech a sahá nám do vrecka stále hlouběji.

Bude jednoduše lepší, když tahle vláda nedovládne.

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.8 19 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Gabrhelik Rostislav
Gabrhelik Rostislav
před 3 měsíci

Více písku a hnoje jak do ojro soukolí tak i do toho našeho, momentálně bohužel vládního.

stiglitz
stiglitz
před 3 měsíci

Sterzik je takovej chvilku Rajchlfuhrerův a chvilku Konečníkové Horst Wessel

cablik
cablik
před 3 měsíci

Foldyna ve varu: Od Američanů si draze kupujeme vlastní smrt. Šimpanz se samopalem a labilní tetka Černochová
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Foldyna-ve-varu-Od-Americanu-si-draze-kupujeme-vlastni-smrt-Simpanz-se-samopalem-a-labilni-tetka-Cernochova-750187

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Bravo pane Sterziku. Kdo volil uchcápky typu Doležal, Středula? Vykopat. S úsměvem a bez nenávisti (pro udavače, novináře, vykulené přerostlé dítě na Vnitru) ty dva vejlupky, s písní na rtech, kopat do prdelí až na chodník.

cablik
cablik
před 3 měsíci

Skvěle jen tak dál pryč s vylhaným zeleným blábolem a drahými energiemi i občané podpoří zemědělce. U nás ale se stávkovalo včera a pěkně zemědělci silnice ucpali.

Vendol
Vendol
před 3 měsíci

Víte, čemu se hlasitě směju ? Jak se BIS, Bezpečnostní informační služba podpraporčíka Michala Čoudelky, zoufale a upoceně snaží tento občanský protest potlačit. Jenže tyhle srandovní babráky, kteří nedovedou ani hodnověrně lhát, viz jejich tragikomické halucinace o moravském tornádu před několika lety, které prý rozpoutali ruští agenti, nebere nikdo vážně. Hej, čučkaři,… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 3 měsíci

“CIRKUS BUDE!”, Vidláku, díky, je to zejména tvoje dílo. Takoví jsou nám třeba. Teď jenom, aby lidi zvedli zadky z domu.

Georg
Georg
před 3 měsíci

“Protest je kolektivní a apolitický”, napsal Vidlák. Nevím, zda to je jeho prohlášení nebo prohlášení zemědělců z oné koordinační schůzky. To ale není podstatné. Kam se dostala současná “demokracie”, dle mě to již demokracie není, svědčí, že lidé kteří protestují, organizují stávky a nenásilné protesty mají “strach”, aby nebyli minimálně diskriminováni, nebo nazváni… Číst vice »