MARKETKA NAM PĚKNĚ DEZIFORMUJE

To se mi libi, jak se nam ta děvucha, dočasně nainstalovana do židle předsedkyně Parlamenta, zas pěkně rozohnila a zrobila ze sebe tak trochu hlupaňu. Ma to těžky život.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Tři měsice pote, co došlo k nove genocidě karabašskych Armenu, musela povinně brečet v jerevanskem pamatniku genocidy, aby už den pote třepala rukama synkum v Baku. Enem se děvucho raději nechoď kupat do Kaspiku, ať se neumažeš od ropy… peníze pry sice nesmrdi, ale u te ropy si taky jisty nejsem?

A hned, jak se od mořa vratila dodom, už aby hrdinně bojovala proti temu, že nikdy neslyšela, že Polaci a němečti nacisti dluho spolupracovali a až skoro do valky byli docela velci kamaradi.

Tuž moje mila děvucho. Chapu, že ste zvykli mezi sebu s Nydrmajerem nemluvit o věcach, kere vas ve škole neučili. Ale vědět bys je mohla. Tuž se na to podivame, abys byla v obraze, ja?

Když umřel Pilsudski, Hytler vyhlasil smutek a zučastnil se smutečni mše u symbolicke rakve zesnuleho. Měl mu za co děkovat, bo Pilsudski jako první podepsal s Hytlerem smlouvu o neutočeni, už v lednu 1935. Deprem po něm to zrobili další, včetně Angličanu (v červnu 1935 a zaři 1938), Francuzu (v prosincu 1938) a Sovětu (v srpnu 1939). Německe cajtungy publikovaly upřimne kondolence, napřiklad Völkischer Beobachter: „Nové Německo stahuje své vlajky a standarty před hrobem tohoto velkého státníka, který jako první měl odvahu otevřené důvěry a plného spojenectví s Německou říší.“

Polaci smluvu s Hytlerem sami porušili, když v dubnu 1939 přijali garance od Anglie a Francie. Jak na twitru poznamenal nehezky jeden Marketčin dyskuter: „Nauč se historii, mluvící hlavo! Pakt Pilsudski-Hitler hovoří o připravenosti Německa a Polska sjednotit vojenské, ekonomické a finanční síly k odražení jakéhokoli nevyprovokovaného útoku a poskytovat si podporu v případě, že jedna ze stran bude napadena“.

Ano, aji Beneš dostal od Hytlera nabidku k podepsani smluvy o neutočeni. Dokonce třikrat. Že to ta pani z TOPky nevi, se divim. Asi nečte. Sam Beneš o tym piše ve svojich paměťach:

“Jediné Československo zůstalo plných dvacet let až do Mnichova v září 1938, kdy mu zvenčí byla dána rána smrtelná, důsledně věrno své politice, své národní tradici, své vnitřní demokratické linii. Třikráte mi Hitler nabízel pakt, obdobný jeho paktu s Polskem. Třikráte jsem mu to odmítl. Bude to vždycky naší ctí a budeme na to vždy hrdi.

Byvši však ve svém boji proti nacismu od léta r. 1938 opuštěno západní Evropou, nemohlo Československo v krisi na podzim r. 1938 jít do války tak, jak jsem si to tehdy přál…” (Paměti Edvarda Beneše).

A ještě si připomeňme zapis ze schuzky prezidenta Beneša a Jana Antonina Bati z červenca 1938:

„Pane presidente, proč jsme ještě před připojením Rakouska nepodepsali s Německem nikdy smlouvu o neútočení? Považuje se to za opomenutí, které se nám může stát osudným!“ zeptal jsem se prezidenta Beneše.

„Vycházíte z nesprávného předpokladu. Nemohli jsme udělati žádného paktu o neútočení s Německem, protože bychom tím porušili smlouvy a vyvázali z povinnosti pomoc od ostatních spojeneckých národů, Francie, Anglie a snad i Ruska.

Vycházíte ze špatného předpokladu daného názorem, že jsme si svobodu sami vydobyli. To je klam. Máme náš stát a naši svobodu jenom potud, pokud to bude vhod západním mocnostem, jejichž pomocí jsme ji dostali. Nevybojovali jsme si ji!“

„A co naše legie?“ ptal jsem se v ohromení. „Co ta nádherná sibiřská anabáze, které se celý svět obdivoval? A legie ve Francii, Itálii, Srbsku? To všechno nebylo nic?“

„Neodcházejme od problému. Máme svobodu jenom pokud to vyhovuje západním mocnostem. V tu chvíli, jakmile přestane být v jejich zájmu, abychom existovali, náš stát zmizí,“ řekl prezident pevně.

„A nezlobte se, že vám říkám pravdu. Vždyť zlostí na tom nic nezměníte. Bez zajištění pomoci spojenců nemůžeme se odvážiti války s Německem. Proto musíme být klidní a vyčkávat co nejdéle bude možno. A bude to ještě mnoho těžkých chvil, které zažijeme,“ dodal prezident Beneš.

Jan A. Baťa, osobní archiv

Tuž co, děvucho? To je pro tebe tež „alternatyvni hystorycka realita“? A tu alternatyvni realitu, jak Polaci s Němcama v letě před Mnichovem koordynovali svoje kroky, tu znaš? A to jak nas v den Mnichova podrazili a poslali ultymatum, po kerem jejich tanky vjely na Těšinsko, okupovali ho a vyhnali Čechy, to je pro tebe tež alternatyvni realita?

Douč se nejdřiv ty vztahy mezi Armenama a Turkama a pak si pusť ten rozhovor teho ameryckeho vykuleneho synečka s Putinem cely, ať viš, do čeho ideš…

**

Ladik Větvička, hlasatel Deniku TO, Czeski Cieszyn, zdroj: Pravý Prostor

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

4.2 25 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Primak
Primak
před 3 měsíci

Beneš byl alergický na J.A. Baťu, myslel si, že se mu tlačí na prezidenství. Proto podporoval mladého Tomáše Baťu v jeho sporu se strejdou a očernil ho, že nepřispěl na odboj. A tak z něho udělali kolaboranta, přestože byl celou válku v Americe, vyráběl boty pro Američany – však mu tam do toho hodili vidle,… Číst vice »

Primak
Primak
před 3 měsíci

Upřesnění: Smlouva o neútočení s Německem byla uzavřena 26. ledna 1934 v Berlíně..(na 10 let) Německo-polský pakt o neútočení, známý též jako Pakt Piłsudski-Hitler, plným názvem Prohlášení mezi Německem a Polskem o nepoužití násilí. https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmecko-polsk%C3%BD_pakt_o_ne%C3%BAto%C4%8Den%C3%AD V 1935 už ten maršál Piłsudski zemřel. A po pohřbu a mohutném procesí ve Varšavě mu Němci v Berlíně vystrojili separátní tryznu, na níž měl Hitler v kostele extra místo – což jest viděno… Číst vice »

Naposledy upraveno před 3 měsíci uživatelem Václav Dvořák
Primak
Primak
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Já jsem tam nic neupravoval. Co tedy bylo upraveno?

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Ale pane Větvičko, myslím že je ztráta času psát něco o této nešťastnici. Předně nejsem si jist, že Markétka ví co je to alternativní, co je to historie a co realita. Zahltil jste tu prostoduchou dívenku přehršlí cizích slov. Kde by se asi tak Markétka měla dozvědět, že Rus s Němcem podepsal smlouvu… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 3 měsíci

Může ta hlupaňa ještě někoho překvapit svou omezeností?! Ona a další si očividně myslí, že historické události se odehrály tak, jak si kdo odhlasuje. Jako když si banda hlupáků odhlasovala, že SSSR spolu s Německem napadl Polsko. Tak mne napadá, jestli je to hlasování směroplatné pro celý svět. Jestli kvůli tomu museli… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Ta škůdkyně české státnosti si nezaslouží ani to abychom se jejími kecy zabývali.

cablik
cablik
před 3 měsíci

Přesně tak všichni ti liberální šílenci cíleně neustále lžou já se divím že je dokáží někteří volit . Stejní bezcharakterní lumpové jako oni. SSSR též dostali smlouvu o neútočení a dokonce si rozdělili sféry vlivu poté obsadili pobaltské státy a zaútočili na Finsko a Polsko též bylo rozděleno dopředu.

vaclav
vaclav
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Cáblíku vychladni

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Ani náhodou.