Putin se chystá “vypnout” USA!? Odveta za potopení dvou ruských lodí!? Co znamená ultimátum “Kallas”?!

Náš svět se nezadržitelně řítí vstříc jaderné válce. Na americkém Kapitolu už řada kongresmanů pod vlivem posledních událostí propadla bezbřehé panice a začala se vehementně dožadovat, aby Bidenova administrativa urychleně odtajnila, co v odvetě za poslední americké akce proti Rusku Putin chystá.

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Situace je podle amerických zákonodárců vážná, a i poslední ruské aktivity potvrzují, že obě velmoci stupňují své nepřátelství, a posílají si navzájem stále varovnější vzkazy. Zdá se, že zejména v americké administrativě existuje klika, které vyvolávání jaderné války vyhovuje. Je v zásadě s podivem, že západní politici, kteří tak usilovně zachraňují svět před nebezpečím globálního oteplování, které možná ohrozí lidstvo nejdřív za sto let, se mnohem usilovněji snaží vyvolat jadernou zimu, která lidstvo vyhubí nejen spolehlivě ale i rychle, a jejich chování jim ani na okamžik nepřipadne za absurdně protismyslné. V dnešní analýze proto rozebereme tři klíčové události tohoto týdne, které pro budoucnost lidstva nevěští nic příznivého.

Americké letectvo řídilo ve dnech 9. až 14. února útoky ukrajinských námořních dronů na ruské lodě v Černém moři! Jde prý o jasný válečný akt USA proti Rusku!

Americké strategické letecké průzkumné drony řídily 9 a 14 února útoky ukrajinských námořních dronů proti ruským lodím! USA přitom využily obdobné incidenty k rozpoutání války o Kubu proti Španělsku i války ve Vietnamu!

Včera 14. února Ukrajina slavila úspěch a potopila ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov. Ukrajina opět nenechala nikoho na pochybách, že jde o čistokrevný nacistický režim, když potopení lodi Kunikov její vojenská rozvědka HUR oslavila textem: “Je symbolické, že jsme loď Kunikov potopili v den, kdy před 81 lety major Kunikov zemřel.” Major Cezar Kunikov padl 14. února 1943 hrdinskou smrtí v boji proti německým nacistům – spojencům ukrajinských banderovců, když velel úspěšnému výsadku sovětské námořní pěchoty, který dobyl klíčové předmostí u Novorossijska známé později jako “Malá země”. Major Kunikov byl původem ruský žid, který v mládí žil a pracoval v Makijivce na východní Ukrajině. Do sovětské armády byl zmobilizován. Miliony jeho židovských etnických příbuzných byly pod řízením banderovců, po kterých se nyní pojmenovávají ukrajinské ulice, ve stejnou dobu podrobeny tomu nejbrutálnějšímu vyhlazování. Potopit ruskou loď a oslavovat její potopení, je jedna věc, oslavovat, že byla potopena v den, kdy hrdina, po kterém byla pojmenována, padl v boji proti nacistickým a banderovským zrůdám, je věc druhá!

Major Caesar Kunikov, krátce před svou hrdinskou smrtí v boji proti nacistům a banderovcům!

Podle technického rozboru videa z útoku ukrajinských dronů na loď Cesear Kunikov je zřejmé, že do útoku byl přímo zapojen strategický dron USA RQ-4B. Ukrajinské námořní drony dokáží loď velikosti Kunikov zpozorovat pouze na vzdálenost 4km, protože jejich kameru lze vysunout jen velmi nízko nad hladinu moře. Drony jsou navíc velmi pomalé – 10 uzlů maximálně, a proto musí být do oblasti cíle naváděny satelitem, a při útoku řízeny leteckým dronem. Ukrajina nedisponuje žádným satelitem s technickými parametry, aby mohl sledovat ruské lodě v Černém moři, a navádět v reálném čase námořní drony, tak aby přetnuly jejich plavební trasy. Ukrajinské námořní drony se při současných útocích na ruské lodě pohybují ve vlčích smečkách o několika dronech. Německé vlčí smečky za druhé světové války naváděly na spojenecké konvoje letadla FW-200 Condor, a teprve po zavedení doprovodných letadlových lodí do konvojů byl této děsivé německé taktice konec. Ztráty spojeneckých lodí v důsledku útoků vlčích smeček řízených letadly FW-200 Condor byly tak zdrcující, že Churchill překřtil FW-200 Condor na “Metlu Atlantiku”. (Scourge of Atlantic). Řešením eliminace útoků vlčích smeček, bylo hlavně eliminovat jejich vzdušné návodčí. Řešení eliminace útoků ukrajinských vlčích smeček má spočívat v eliminaci jejich satelitních a leteckých návodčích.

Loď Caesar Kunikov vyplula včera ze Sevastopolu okolo krymského pobřeží a z nejasných příčin se u nejjižnější výspy poloostrova zastavila a driftovala na místě. Zda to byl úmysl, či následek poruchy, je nejasné. Kunikov byla loď třídy Ropucha, která je na konci své technické životnosti. Byla postavena v roce 1986, a nemá takřka žádné moderní radioelektronické ani raketové vybavení. Rusové tyto lodě v poslední době používali pouze jako pomocná zásobovací plavidla. Driftování Kunikova pokud nebylo způsobeno poruchou mělo za cíl spustit ukrajinsko-americký útok a zaznamenat přenosy dat mezi RQ-4B USA a útočícími drony Ukrajiny. Podle tohoto videa z útočného dronu – na palubě lodi bylo několik málo desítek osob, svítilo se, a loď se k odražení útoku nijak nepřipravovala, a nepohybovala se.

US Dron RQ-4B, který řídil ukrajinské námořní útoky na ruské lodi severně od Bosporu – 9.2, a jižně od Krymu 14.2.

K obdobnému útoku došlo 9. února 2024. Moderní ruský hlídkový člun typu 22160 doprovázel z tureckého Bosporu ruské ropné tankery směrem k Novorissijsku, který je hlavním přístavem pro vývoz ruské ropy. Nad člun a tankery se okamžitě zavěsil americký RQ-4B a začal je sledovat. Po nějaké době plavbu konvoje překřížily ukrajinské útočné drony a zahájily útoky. Ruská korveta typu 22160 je proti útokům námořních dronů moderně vyzbrojena a bez problémů útok na moři odrazila a několik dronů potopila. Ukrajinské námořní drony by opět nedokázaly bez cizí pomoci ruský konvoj na moři vypátrat a překřížit mu cestu, protože to je vzhledem k jejich malé rychlosti jediný způsob jak na konvoj zaútočit. Podle ruských údajů americký RQ-4B po ukončení ukrajinského útoku ruský námořní konvoj přestal sledovat a odletěl. Časová souvislost výskytu amerických dronů nad napadanými ruskými loděmi i technické možnosti Ukrajiny je v Černém moři vypátrat a provádět na ně útoky, hovoří jasně – USA přímo řídily útok ukrajinských dronů na ruské lodě!

Hlídkový člun typu 22160 úspěšně odrazil útok americko-ukrajinské  formace severně od Bosporu 9. února 2024, když doprovázel ruské tankery na plavbě do Novorossijska

Na celé situaci je velmi závažné, že informace o americkém zapojení do útoků, publikovaly včera ty ruské telegramové kanály, které jsou řízeny buď bývalými členy zpravodajské služby SVR nebo GRU, a jejichž redaktoři byli nedávno Putinem za svou redakční činnost při informování o ruské zvláštní operaci na Ukrajině vyznamenáni. Jde tedy o “zprávy z vyšších míst ruské administrativy”, a jejich uvolňování sleduje nějaký cíl.

Včera vypukla na Kapitolu panika a američtí kongresmani začali jeden přes druhého naléhavě v médiích řvát, aby Biden okamžitě odtajnil zpravodajské informace, které naznačují, že Putin chystá, nebo už provedl, rozmístění jaderných zbraní do kosmu, aby s nimi smetl všechny satelity USA z oblohy. Bílý dům se celou včerejší vřavu snažil marně uklidnit prohlášením, že akutní nebezpečí nehrozí, že administrativa má celou situaci pod kontrolou, a že kongresmani budou včas informováni.

Z nepřehledné změti včerejších informací je jasné jediné, Putin vyvinul a má připravenou a zřejmě už otestovanou vesmírnou zbraň, proti které není obrany!

USA zřejmě letos v únoru překročily pomyslnou hranici své angažovanosti v Ukrajinském konfliktu, kterou už Rusko odmítá dále tolerovat. Přímé navádění ukrajinských dronů na ruské lodi a cíle, Rusko nebude nikomu beztrestně tolerovat, zní poslední jasné vzkazy z Kremlu. Podle Olivie Beavers přední novinářky washingtonského Politico přímo operující v Kongresu USA jí její zdroje v této souvislosti potvrdily, že “Rusové něco chystají v kosmu”. Podle dalších analytiků mají mít ruské satelity Kosmos 2024 (vypuštěn v prosinci 2023), a Kosmos 2025 (vypuštěn 9 února 2024), které se pohybují po stejných drahách, značně vyšší schopnosti, než je pouhý opticko-elektronický strategický průzkum. Podle platné smlouvy je zakázáno umisťovat zbraně hromadného ničení do kosmu, není ovšem zakázáno v něm rozmisťovat jiné jaderné zbraně, které nenaplňují vágní definici “zbraně hromadného ničení”. Jaderná zbraň, která by nedokázala proniknout atmosférou, by vyvolala právní spory, neboť je z její konstrukce jisté, že ji nelze použít proti cílům na Zemi, a není tak zbraní hromadného ničení ve smyslu ničení života, ale je zbraní pouze k hromadnému ničení satelitů a zbraní ve vesmíru. Existence takové zbraně v ruských rukou je pro USA existenční otázkou. Neboť americká armáda se bez satelitů stane jen tupým beranidlem, které nebude ani tušit, kam má útočit, a nebude ani schopná provozovat ani svá letadla ani lodě. Ruský Zirkon nedávno uvedený do bojové služby může naopak bez varování ze satelitů udeřit svou neskutečnou rychlostí na USA a zpustošit je dřív, než si to v Pentagonu uvědomí. Potenciální eskalace napětí mezi USA a Ruskem tak graduje, a ani jedna strana si nebude moci být jistá, že za 10 minut bude ještě existovat. Rusko smrtelně ohrožují potenciální útoky Ukrajiny, která se může pokusit s americkou pomocí napadnou ruské strategické jaderné zbraně, podobně jak to vyzkoušela při útocích na ruské lodě. USA ohrožuje smetení jejich satelitů a současný útok Zirkony. Potenciál pro konečné řešení lidské otázky jadernými zbraněmi tak exponenciálně roste každým dnem.

Případ “Kallasovová” brzy rozhodne o osudu lidstva!

Moskva vydala před dvěma dny na Kaju Kallasovou, úřadující estonskou premiérku zatykač.  Mluvčí Zacharová oficiálně tvrdila, že je to jen první z řady zatykačů na nepřátelské osoby, které ničí hroby a památníky sovětských vojáků. Ruské načasování zatykače na Kallasovou a její označení za osobu číslo 1 na seznamu budoucích ruských trestanců však ukazuje na jiný záměr, který Moskva svou akcí sleduje. Kallasové aspiruje na funkci nové generální tajemnice NATO. Jejím soupeřem je Nizozemec Marc Rutte. Rozdíl mezi oběma politiky je jednoznačný – Kallasová celou svoji politiku vsadila pouze na ostře protiruský kurz. Kdežto Marc Rutte je znám tím, že vlaje kam zrovna fouká vítr. Rusové tak zatykačem na Kallasovou dali alianci a zejména Washingtonu, který o vůdci NATO nakonec rozhoduje, jasně na srozuměnou, že Kallasová znamená pouze eskalaci, Rutte může znamenat i deeskalaci. NATO, jehož hlavní představitelka bude na ruském zatýkacím seznamu za likvidaci památníků padlých v boji proti nacistům za II. světové války, se stane nepochopitelnou institucí, s jedinou výjimkou, jde o pohrobka nacistů, kteří se opět pokoušejí dobýt svět! A to by byl mlýn nejen na ruskou propagandu! Protože o Kallasové stejně nakonec rozhodne osobně Biden, je zřejmé, že jeho odpověď, bude odpovědí i na otázku další eskalace války na Ukrajině, a jaderného napětí mezi Ruskem a USA. Rand Corporation tak měla ve své poslední zprávě pravdu – prodlužování války na Ukrajině vede pouze k riziku konce lidské civilizace! (Kdo je Marc Rutte – viz řada našich předchozích analýz.)

**

Michael Svatoš, MaP 1912

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

4.4 26 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 3 měsíci

Vím co by v takovém případě měli Rusové udělat děkuji všem za informace z fronty.

orinoko
orinoko
před 3 měsíci

Šéf Cernomorske flotily Sokolov byl odvolán. NATO, že mělo jít u Krymu o flignu, čili svého druhu pátrací akci, jde o zvláštní vyústění situace. Dvojitý sesup a náhrada. Ale i to bude jistě zase nějaký špek.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 3 měsíci

Vždyť je to vlastně dobrá taktika – vydloubnou nepřítelovi oči…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Pan Svatoš, opět až příliš zaujetí pro věc…

standa
standa
před 3 měsíci

Pan Svatoš jako obvykle – perfektní info, díky za ně ! Obdivuj ruskou nebetyčnou trpělivost. Předpokládám, že souvisí s vybudováním a dokončením protivzdušné obrany, kterou ještě nemají. kvůli rozsáhlosti území dobudovanou. Myslím, že získávají čas a  nepotřebují navíc válku na Baltu.

orinoko
orinoko
před 3 měsíci

Mno… opět preexponovane. Tak především, co ta pitomá loď v noci v těch místech dělala bez jakéhokoli krytí? Obzvlášť po dřívějších útocích s následky pro Rusko. Proč ještě nebyl sundán žádný Reaper ani Hawk? Kromě jednoho pripadu, a to pomocí paliva ze stíhačky. Putin poslal varování? No nekecej… S Carlesonem signalizoval apetit jednat až do bezvědomí.… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  orinoko

Přijdou vám západní představitelé čitelní? Jo, válčili by až do roztrhání cizích těl. Teď. Pokud ale budou ohroženi sami a budou to sakra pociťovat, jaká bude jejich čitelnost potom? Válčit sami nebo si zachránit své mizerné kožichy… To je to oč tu běží.