Výborný se vyjádřil o organizátorech jízdy na Prahu. Žádní zemědělci, dezinformační scéna

Organizátoři pondělních protestů v Praze nemají se zemědělstvím nic společného, řekl dnes ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ve vysílání CNN Prima News. Farmáři se podle něj nechali vtáhnout do akce, kde „jde o politické ambice některých kruhů napojených na dezinformační scénu“.

Parlamentní listy

V pondělí 19. prosince blokádou Pražské magistrály upozorní část farmářů na špatnou situaci českého zemědělství. Ministrovi zemědělství předají dopis s požadavkem, aby česká vláda odstoupila od Zelené dohody pro Evropu (tzv. Green Deal). Do Prahy by v pondělí podle organizátorů mohlo přijet až tisíc traktorů.

Ministr Výborný podle svých slov vede se zástupci zemědělců dlouhodobě dialog a v plánu jsou i další schůzky. „Oznámené protesty na příští týden nepodporují žádní zástupci nevládních organizací, jako je Agrární komora, Zemědělský svaz ČR, Asociace soukromého zemědělství, kteří reprezentují farmáře. Za pondělní akci nikdo z těchto organizaci nestojí, všichni se od ní distancovalu,“ řekl ministr pro CNN Prima NEWS.

Poukázal na organizátory samotné: „Je to paradoxní, tváří se to jako protest zemědělců, ale organizují to lidé, kteří nemají se zemědělstvím nic společného,“ pokračoval ministr zemědělství.

„Já se obávám, že bohužel tady část zemědělců, farmářů se nechala vtáhnout do něčeho, kde nejde o zemědělství na prvním místě, ale kde jde o politické ambice některých kruhů, které jsou napojeny na dezinformační scénu. Jinak by se od toho vedení nevládních organizací asi nedistancovalo,“ řekl Výborný.

Zemědělci by podle Výborného měli být ostražití a dát si vždy pozor, kdo za akcí stojí. „Pondělní protest má jednoznačně politický podtext, je to naprosto nesporné. Pan Jandejsek, on sám osobně reprezentuje nějaký politicky zájem, hovoří o tom, že je potřeba svrhnout vládu, že je potřeba ukončit celý demokratický režim v České republice,“ řekl Výborný na adresu exprezidenta Agrární komory ČR a mluvčího blížícího se protestu Zdeňka Jandejska.

„Jsou to nesmysly, před kterými varuji. A doporučil bych skoro všem farmářům a zemědělcům, aby velmi pečlivě sledovali, s kým, kde, kdy a kam jedete,“ vyjádřil se Výborný.

„Plánované protesty v Praze nepodporuje žádná z oficiálních zemědělských organizací,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima News ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Farmáři se podle něj nechali vtáhnout do víru „politických ambicí kruhů napojených na dezinformační scénu“. Šéf resortu také kritizoval odboráře Bohumíra Dufka a zdůraznil, že úřad má zájem na snižování byrokracie jak na tuzemské, tak na evropské scéně.

(na snímku ministr zemědělství Marek Výborný)

3.2 14 hlasy
Hodnocení článku
22 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 4 měsíci

Zemědělci toho mají dost: V pondělí to vypukne. Výborný bude v roli Štěpána výborný. Bojovníci a kolaboranti? Žádný velký myslitel. V Evropě to začíná vřít. Nechceme Green Deal, ani ukrajinské obilí. Bojují za nás. Podpořme je!
https://protiproud.info/politika/7746-zemedelci-toho-maji-dost-v-pondeli-to-vypukne-vyborny-bude-v-roli-stepana-vyborny-bojovnici-a-kolaboranti-zadny-velky-myslitel-v-evrope-to-zacina-vrit-nechceme-green-deal-ani-ukrajinske-obili-bojuji-za-nas-podporme-je.htm

cablik
cablik
před 4 měsíci

Budou lhát až do úplného konce likvidační zelený blábol je tvrdá realita a žádná dezinformace. Buď lidé ukončí zelený blábol nebo on ukončí nás.

vaclav
vaclav
před 4 měsíci

Doufám, že tito prznitelé církve skončí i se svými pohůnky na loži Záhořovu.

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci

Mamlas. Takhle nějak mluvil Štěpán ještě v době kdy se to sralo i v okolních státech.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci

Bratr lidovec celé věci chce dát punc anarchie a protizákonnosti: “Demonstrovat, vy lůzo, můžete, ale kurva jen pod naší kontrolou, s naším schválením a programem, který vám dopředu přes vaše bafuňáře povolíme. Běda jak ne – budete prohlášeni za dezoláty, Putinovy věrné, chcimíry a šiřitele nesprávných názorů. A to už je jen krůček k tomu, aby… Číst vice »

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Haskuv Duch
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 4 měsíci

Výborný, my už dokonce víme, jak dlouho chceš jednat se zemědělci, do začátku jarních prací, toto je demagogický projev jako prase, ale tohle si zaslouží tento zbabělý český národ. Včera tam jeden zemědělec už protestoval před Úřadem vlády, nemohl jsem ho podpořit, měl jsme demonstraci za Assangeho, ale dnes tam… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

A to ji budeme živit?

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

To je to, čeho jsem se obával. Asi má trochu ten hňup pravdu. Ti jmenování zemědělští funkcionáři se opravdu snaží celou akci narušit a rozmělnit. Ale podle mne se už nejedná jen o akci zemědělců ale všeho lidu. Příště se budou muset občané spolehnout jen samy na sebe a své vůdce nechat u ledu.… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Pane kutnohorský, všechny ty agrární a podobné organizace jsou mimo.
Zemědělci si to organizují sami bez těch podplacených funkcionářů.

P9
P9
před 4 měsíci

Nic co by tu už nebylo. Samozvance a ztrskotance nahradila dezinformační scéna. Demokraturu si rozvracet nedáme!

Franta Jetel
Franta Jetel
před 4 měsíci

To je opravdu neskutečné kam až klesla úroveň ministrů.

vachav
vachav
před 4 měsíci

Flanďácká kreatura již od pohledu!