Jourová vyráží na propagandistické turné, promírové konzervativce označila za „zástupce Ruska“

„Problém není jen v politicích,“ uvedla Jourová, „ale také v alternativních médiích, která začínají předbíhat mainstreamová média, která jsou v bezpečí před ruskými dezinformacemi.“

Turné, které je podle vyjádření Jourové namířeno zejména právě proti odpůrcům válečného štváčství – konkrétně pak jmenovala německou AfD – má podnítit podporu evropských obyvatel k pokračování vyzbrojování Ukrajiny a pokračujícím válečným masakrům.

Zároveň má za cíl odradit občany od volby těch politických stran, které volají po mírových rozhovorech a ukončení financování války na Ukrajině.

Pokud tato osoba tak prahne po pokračování bojů, měla by jít příkladem a vyrazit sama do předních linií. Dnes již nabírají nejen ženy, ale také nezletilce, starce nebo mentálně zaostalé. Jourovou by jistě na frontě přivítali s nadšením.

„Demokracie je ohrožena ruskými zástupci v celé EU,“ uvedla komisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová, která oznámila, že se vydává na „demokratické turné“ po hlavních městech EU, aby podpořila akce proti údajným ruským dezinformacím a tomu, co označuje za „domácí zástupce“ Moskvy.

rozhovoru zveřejněném ve středu 28. února Jourová tvrdila, že mnoho evropských populistických pravicových stran je ve skutečnosti součástí kremelské propagandistické sítě a aktivně šíří ruské dezinformace mezi svými příznivci.

„Kreml nemůže přímo ovlivňovat myšlení a srdce Evropanů. Potřebují domácí zástupce,“ řekla Jourová a dodala, že její „největší obavou“ je německá Alternative für Deutschland (AfD).

Není žádným překvapením, že se AfD dostává pod těžkou palbu bruselského establishmentu. Popularita strany je již několik měsíců rekordně vysoká, v průzkumech veřejného mínění je na druhém místě za středopravicovou CDU, ale před vládnoucími socialisty (SDP) a Zelenými.

„V případě, že bude AfD velmi úspěšná v evropských volbách, tak už jen aritmetika říká, že by to mohlo způsobit značnou změnu, takže to je samozřejmě zdroj obav,“ řekla Jourová.

Vidíme, že AfD přebírá ruské narativy, a upřímně řečeno, to je pro mě zdrojem největších obav, protože pokud se Německo obrátí zády k Ukrajině a Evropské unii, budeme ve velkých, velkých problémech.

AfD je jednou ze stran v EU, která nejhlasitěji kritizovala selhání současné strategie EU pro Ukrajinu spočívající v nekonečných dodávkách zbraní a neúčinných sankcích. Strana místo toho vyzvala k dodržování příměří, aby se předešlo zbytečným úmrtím, stejně jako další eskalaci a ekonomickým tlakům.

To by neměl být radikální postoj. Nedávná studie provedená největším evropským zahraničněpolitickým think-tankem ECFR ukazuje, že 41 % Evropanů si myslí, že Ukrajina by měla být donucena zasednout k jednacímu stolu, na rozdíl od pouhých 31 %, kteří si myslí, že by EU měla donekonečna pokračovat ve své podpoře.

Přesto se zdá, že – podle Jourové – jsou Evropané většinově proruští zástupci nebo jim ruská propaganda vymyla mozek.

modře: pokračovat v podpoře Ukrajiny, červeně: donutit Ukrajinu k jednání s Ruskem

Jourová uvedla, že Berlín navštíví v rámci svého turné někdy před létem. Začíná středeční cestou do Helsinek a pokračuje návštěvou Říma příští týden.

Do červnových voleb je naplánováno mnohem více návštěv evropských metropolí, ale Německo bude mezi posledními, protože AfD má potenciál mít „velký, velký dopad na celou Evropu.“

Podle Jourové není hlas pro AfD jen hlasem pro Putina, ale i proti demokracii jako takovou – bez ohledu na zdánlivý rozpor; AfD je podle ní  „nedemokratická.“

Jourová se tak odkopává jako jedinec, který demokracii nenávidí (což o ní ostatně víme velmi dlouho), když říká:„V současném kontextu by demokratické procesy mohly požehnat konci demokracie.“ AfD ale není sama, poznamenala komisařka s tím, že Rusko má specifickou strategii pro každou zemi EU.A zatímco většina stran, které považuje za problematické, je v opozici, dvě z nich chrlí údajné „ruské narativy“ z vlády: slovenský Smer-SD vedený premiérem Robertem Ficem a maďarský Fidesz s premiérem Viktorem Orbánem.„Problém není jen v politicích,“ dodala Jourová, „ale také v alternativních médiích, která začínají předbíhat mainstreamová média, která jsou v bezpečí před ruskými dezinformacemi.“

To, co nezmínila, byly stovky milionů amerických vládních fondů, které byly investovány do „fact-checkingu“ pravicových evropských médií během období kampaně. Podle bruselské logiky nejde o vměšování do voleb, pokud to dělá levice nebo Amerika.

Jourová uvedla, že existuje jeden „obzvláště silný“ ruský narativ, který šíří tato alternativní média.

„Je to velmi krátká zpráva: ‚Chceme mír,’“ řekla. “ Všichni chceme mír. Nesmí to však být appeasement. Toto ‚chceme mír‘, které přichází z Kremlu, znamená ‚přestaňte podporovat Ukrajinu‘.“

Netřeba dodávat, že promírová pravice má své vlastní dobře formulované argumenty, i když je válečná štváčka Jourová odmítá poslouchat.

Ostatně, tato loutka koná jen podle předem daných instrukcí. Ovšem již  10 let a za velmi tučný plat, včetně doživotních výsluh…

**

Necenzorovaná Pravda

4 11 hlasy
Hodnocení článku
28 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 4 měsíci

Joura kňoura si mněla v Ruzyni hodit mašli a bylo by hotovo. To svinstovo které na náš národ hodila by mnělo být hozeno zpět na tuto kurvu.

Anonym
Anonym
před 4 měsíci

Madam, děláte svoji reklamu stále stejným lidem. “Kluci” tu řeší úplně jiné problémy než úroveň nějakých zřejmě porno fotek. Opakováním své nabidky ji jenom devalvujete. Nepochybuji, že na jiném serveru bude o vaší práci větší zájem.

Karel2002
Karel2002
před 4 měsíci

Poslední zpráva. Německý sociální demokrat Scholz svými bombardovací letadly zničí krymský most. Není to apríl.

vaclav
vaclav
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

No pokud se o něco takového pokusí bude to konec Germánie. Nebude co rozdělovat na čtyři kusy.

cablik
cablik
před 4 měsíci

KOCÁB A ISLÁM? CHCETE LEPŠÍ DŮKAZ TOHO, JAK MULTIKULTURALISMUS NEFUNGUJE?
https://pravyprostor.net/kocab-a-islam-chcete-lepsi-dukaz-toho-jak-multikulturalismus-nefunguje/

vaclav
vaclav
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Zdrogovaný kocáb pražským výběrem a nenasytnou vášní pro svou poradkyni a  ukradením peněz zářným případem po hadrákových dní.

cablik
cablik
před 4 měsíci

To Rusko je skvělé nemusí hnout ani prstem patří mu celá Evropa kdo má ty jejich odporný lži poslouchat. Nechceme jejich pošahané a zhoubné ideologie nebo NWO ať už táhnou tam co slunce nesvítí.