Pokaždé, když svět účtuje

Lenka Procházková
Lenka Procházková

(projev před Srbskou ambasádou k výročí „humanitního bombardování“)

POKAŽDÉ, KDYŽ SVĚT ÚČTUJE

a soudí zločiny proti lidskosti, hájí se mnozí obžalovaní tím, že pouze konali svou práci. Tři ministři, kteří v březnu 1999 na nočním zasedání české vlády hlasovali proti poskytnutí vzdušného prostoru k přeletu bombardérů na Bělehrad, také konali svou práci. Sice nezmařili agresívní akci NATO, jejich odpor proti zabíjení civilistů však zachránil čest naší republiky. Dnes statečnost těchto mužů působí jako legendární příběh z dávné doby, kdy ještě svědomím disponovali i někteří členové vlády.

Čtvrt století od zahájení akce Spojená síla, která bez mandátu OSN vraždila srbské občany, je svědomí pro současnou vládu v Čechách neznámým pojmem. Ani lidovečtí politici už nechápou, co znamená slovo Mír a i Papež je u nich v klatbě, jako slaboch, který zastupuje Bůh ví koho. Představa velké války proti Rusku je vzrušující i pro média. Válkychtiví mělci podporují sbírky na válečné drony a generální prezident kupuje na dluh dělostřeleckou munici. Proč a pro koho konají tito tvorové svou práci? Pro čest a dobro České republiky to není.Znají vůbec zadavatele ? Nebo je jejich mysl natolik zatemněna nenávistí vůči Rusku a Rusům, že je jim jedno, ke které falešné vlajce se zařadili? Domnívají se, že jsou beztrestní. Halí se do své dočasné imunity jako do doživotní neprůstřelné vesty. Ovšem zločiny proti lidskosti jsou nepromlčitelné.

Soudní tribunál, před kterým se budou zodpovídat, se stane podobným mementem jako někdejší proces v Norimberku. Tentokrát se ale bude konat jinde. Třeba v Kosovu. Tam bude po vyklizené americké základně dostatek volných budov a také ubytovacích prostor pro zatčené. Další možností je Oděsa. Dům odborů,kde bylo nacisty upáleno 48 civilistů, už byl zrenovován a může se stát důstojným místem pro jednání mezinárodního soudního tribunálu. V nabídce budou i další města. Teď ale nejde o to, kde budou zločinci souzeni. Důležité je kdy. To záleží na tom, jak rychle se Evropané proberou z narkózy, pod jejíž clonou jim má být amputováno svědomí.

Český národ byl vícekrát v historii v roli obětního beránka. Je jím i dnes, když pátá kolona oficiálně podporuje světového agresora. Pátá kolona ale nezastupuje národ a jen otázkou naší odvahy, kdy se stane pátým kolem u vozu.

Jinak řečeno, budoucnost a oprávněnost české státnosti musíme uhájit MY a tu pátou kolonu, postavit před soud.

Milí přátelé, dovolte mi otázku: Je mezi vámi někdo, kdo by své syny chtěl poslat do války proti Rusku?

(odpověď NE!)

Naše země leží na průsečíku vlivů. Někteří to vnímají jako prokletí, jiní jako osudový úkol udržet „prapor“ české svébytnosti, ať větry dují z kterékoliv strany. Další se naopak umí měnícímu se povětří přizpůsobit už ve chvíli, kdy se teprve zvedá vánek. Téměř každá generace českých školáků a studentů má jiné učebnice dějepisu. Někdy však přicházejí politické změny tak rychle, že nově vytištěné učebnice jdou rovnou do stoupy. I dnes kolektiv autorů už tuší, že brzy obdrží zadání na novou učebnici dějepisu. Jaká zadání to budou?

Nabízím pracovní schéma o pěti bodech.

1. Stávající oslavnou pasáž o vstupu ČR do NATO vypustit a místo ní zařadit kapitolu :“Proč nás nahnali do NATO aneb Kosovo je opět Srbsko!“

2. Oslavnou pasáž o vstupu ČR do EU také vypustit a místo ní zpracovat kapitolu : „Diktát EU národní státy odmítly“

3. nová kapitola s názvem :“Poučení z krizového vývoje kolektivního Západu.“

4. nadčasová pasáž na téma: „Cenzura jako nástroj totality“

5. Kapitola o „Založení Konfederace Středoevropských států.“

Přátelé, přestože naše shromáždění je pietní, dovolila jsem si svůj příspěvek pojmout trochu optimisticky. Děkuji vám za pochopení a za pozornost.

Video z celé akce ZDE

3.9 14 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

No paní Lenko, naše paní Lenko – skvělé. Věta pasující na ty hochštaplery, kolaboranty, souhrnně zemské škůdce “ Znají vůbec zadavatele ?” je pro mě klíčová. Neznají. Jsou vybráni pokřivená, nemocná individua, kterým stačí doručit papírek se směrnicí. Jak v EU libozvučně překládáme slovo direktiva.

orinoko
orinoko
před 3 měsíci

Poučení z krizového vývoje KoZa zasluhuje velkou pozornost. To je téma, které lze dneska zpracovávat pomalu každou druhou hodinu. Tak například: Jestli budou občané moc prdet, budou oznaceni za dobytek.
Takováto směrnice se bude projednávat už o Velikonocich, kdy se zároveň zdůrazní výhoda pstrosich vajec jako symbolika zmrdvýchvstání eurokraslic.

standa
standa
před 3 měsíci

Dobrá Procházková ! Jako občané bychom neměli být ovcemi, přenechme to genderu ! Pokud chceme změnu, musíme být berany jako beranidla a zbořit tuto vládu ! Generální stávka je opravdu nezbytná !

standa
standa
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Je třeba připomenout, že senátor za americký stát Delaware Joe Biden – nyní současný prezident USA – navrhnul v r. 1999 bombardování Srbska a Jelcin v té době mohl přijmout Jugoslávii do RF – neudělal nic a Srbsko bylo bombardováno bez rozhodnutí RB OSN !!! !

standa
standa
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Bylo to porušení mezinárodního práva.

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  standa

No ale Havel řekl, že poskytnutí humanitární pomoci Kosovským Albáncům pomocí humanitárního bombardování má přednost před mezinárodním právem. A naši občané s ním souhlasili.

cablik
cablik
před 3 měsíci

Tak ti co nesou odpovědnost za vše zlé na světě se své odplaty dočkají. Poslat Čechy do války proti Rusku by bylo jako za císaře pána. Umírat za korporátní fašismus a jejich šílené ideje se nikomu normálnímu nechce.

standa
standa
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

To se může stát lehce. Máme profesionální vojáky, kteří když budou vyslání na Ukrajinu budou intervenčními vojáky a jako s takovými bude s nimi zacházeno, nebude je chránit žádné mezinárodní právo, protože mohou být považování za žoldáky a na ty se nevztahuje ani válečné právo !.

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Jenže ten magor co si říká armádní velitel počítá s mobilizací že prý výběrovou tak koho tam asi pošlou.

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Mohou poslat každého snad do 65 let. I modré knížky. Asi už se proti tomu nedá nic dělat, vyvěšovatele ukrajinských barev jsou u nás v převaze.

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Teoreticky byste mohl povolávací lístek spálit a říct jim, že nemáte rád Zelenskeho ani Banderu, ale Putina. Pak vás budou přesvědčovat na Pahorku, že fronta je pro vás to nejlepší řešení. Nebo spořádaně narukujete a pojedete vlakem na frontu, ale pak vezmete roha směrem k nepříteli. Jako např. Jaroslav Hašek a další. Vytvoříte nějakou brigádu… Číst vice »

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

To jste Kájo úplně vedle mě nic takového opravdu nehrozí. Ale svého syna jim opravdu nedám vše jde řešit.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ale dáte.

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Tak kulový.

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Nehrozí, nehrozí…Berlín museli před Rudou armádou bránit i desetileté děti a osmdesátiletí starci. Nikdy neříkej nikdy.

Prodost
Prodost
před 3 měsíci

Ano. Výborně. Dovoluji si dát odkaz na totéž téma, dané do porovnání s válkou na UA a to dokonce z UA zdroje, jemuž za odvahu patří vyslovit obdiv. Historie války o Kosovo , historie války na Ukrajině, aneb kdo seje vítr, sklízí bouři | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa… Číst vice »