Brusel „kouše“ do stolu: Na Slovensku nezvítězila jeho loutka

Druhé kolo voleb na Slovensku má jasného vítěze. Peter Pellegrini se stává novým prezidentem země. Kandidát a spojenec premiéra Fica se jednoznačně postavil proti prozápadnímu kandidátovi, píše se na německém webu Pi-News.

Pokud v Bruselu koušou do stolu, pak se muselo stát něco, co pseudofeudalisty v Bruselu, Berlíně a Paříži pořádně štve. Není to nic dramatického. Slovensko si zcela demokraticky zvolilo nového prezidenta.

Vítězem je Peter Pellegrini, sociální demokrat! Získal přes 53 procent hlasů. Jeho protikandidát, bruselská loutka Ivan Korčok, získal kolem 47 procent odevzdaných hlasů. Pellegrini je blízkým důvěrníkem, koaličním partnerem a souputníkem premiéra Roberta Fica (SMER), rovněž sociálního demokrata, který vyhrál parlamentní volby v roce 2023 a tento úřad zastává potřetí.

Štefec: V posledních volbách v Česku a na Slovensku jim to vyšlo: Teď už ne!

Není žádným tajemstvím, že Robert Fico má politicky blízko k maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a že nejen že provádějí stejnou politiku, ale rozumí si i na osobní úrovni. Slovensko bylo součástí Maďarska až do roku 1919. Přesto jsou maďarsko-slovenské vztahy v současnosti velmi dobré. To je dobré pro obě země i pro Evropu. Proč?

Slovensko podobně jako Maďarsko již neusiluje o válku s Ruskem, ale usiluje o mír na Ukrajině. Do tohoto konfliktu zbraně nedodávají, i když SüddeutcheZeitung  v titulku tvrdí opak.

Slováci odmítají zaplavení země mohamedánskými nájezdníky a chrání své hranice. Odmítají LGBTQ nesmysly a prosazují klasickou rodinu. Hlavní důvod, proč se tohle všechno bruselským autokratům nelíbí, je snadné vysvětlit. Přestože Fico vyhrál volby v roce 2023 a stojí v čele vlády, předchozí prezidentka Zuzana Čaputová vládu sabotovala tím, že nepodepsala nové zákony, včetně reformy soudnictví, aby zabránila jejich vstupu v platnost.

Dalším důvodem je, že veškeré snahy Bruselu uvalit na Maďarsko proceduru podle článku 7, která by Maďarsko zbavila jeho hlasovacích práv, jsou nyní marné, protože Slovensko se neúčastní. Poté, co Polsko kvůli Tuskovu puči shůry přestává být spolehlivým partnerem, nastupuje na jejich místo Slovensko a brání nejhoršímu. V tomto ohledu je Pellegriniho zvolení dobrým znamením pro svobodné Slovensko a silným signálem před červnovými volbami do Evropského parlamentu.

**

CONNY AXEL MEIER, zdroj: pinews, překlad prvnizpravy.cz

3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Je to vazne sranda.Drive do nas hustili,ze nejvetsim projevem demokracie je,ze muzete jit jednou za 4 roky volit ( z hodne podobnych stran) a najednou uz jim ani to nevyhovuje

cablik
cablik
před 1 měsícem

Správně je to naděje i pro nás že se té noční můry zbavíme co si dovolí ti všehoschopní je strašný. Mohli by západní voliči u EU voleb vyměnit Brusel za normální politiky.

oldo
oldo
před 1 měsícem

Pelegrini že není loutka Bruselu,jak jste na to přišel?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

Tak urcite lepsi nez Korcok.Ten i papouskoval

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

No,je to malinko lepší než Korčok,to ano,ale… Když jsem viděl jeho plamenné vysvětlování,že není žádný nepřítel Ukrajiny,že je Slovensko PEVNĚ ZAKOTVENO v evropských strukturách a v NATO a zjistil jsem,že slovenská vláda bude mít společné zasedání s tou banderovskou, myslím,že všechny ty slovenské volby jsou jen bouře ve sklenici vody,a že je jeden za osmnáct… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem oldo