Slovensko se vzepřelo

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Slovenské prezidentské volby mají svého vítěze a je jím k vzteku tamních i našich liberálů člen vládní koalice Pellegrini. Ficův dlouhodobý politický souputník, který se sice na čas vydal vlastní cestou, ale v důležité chvíli pro Slovensko se opět spojili a obsadili oba nejdůležitější mocenské posty. Slovensku tímto blahopřejeme k návratu rozumu minimálně u poloviny národa.

Tlak působící na voliče ze strany liberálů byl obrovský. Média nezastavila svou prokorčokovskou kampaň ani na okamžik, do popředí byli vysunuti umělci dlouhodobě žijící mimo realitu, na pomyslném pódiu opět dostala prostor Magda Vášáryová, tedy naprosto bezcharakterní osoba dštící síru. Umělecká scéna tloukla na poplach stejně jako naši vládní a koaliční představitelé. Slováci u nás žijící byli motivováni k volebnímu zájezdu a naši novináři dělali vše proto, aby byli přesvědčeni o jediné možné a správné volbě, tedy dosazení Korčoka do sídla slovenských prezidentů.

Všechno marné. Rozdíl v počtu hlasů byl tak velký, že nebylo možno spolehnout se na proslulou Bidenovu křivku, kdy v naprostém konci sčítání došlo k „nečekané progresi“  nárůstu počtu volebních lístků s jménem pozdějšího „vítěze“ souboje o Bílý dům. Korčok tak prohrál a způsobil tím obrovský propad mnohé liberální čelisti.

K úspěchu Pellegriniho pomohla především protiválečná a pronárodní orientace koaličního partnera Roberta Fica a jeho vlády, ke které se hlásí i Pellegrini. Sice mu mohla částečně škodit jeho sexuální orientace, ale nakonec u voličů převážila obava z mobilizace a války, zároveň neochota Fica se nadále ve všem podřizovat Bruselu.

Navíc mají na své západní hranici odstrašující výsledek toho, když se k vládě dostanou sluhové EU a NATO. Nezpochybnitelná role Petra Fialy a Petra Pavla při výběru slovenského prezidenta tkví v naprosto strašidelném působení v čele státu, že si Slováci radši nadělili možnost se podobným excesům, které vznikají ve Strakovce a na Pražském hradu, obloukem vyhnout.

Zároveň je třeba si uvědomit, že budeme svědkem války mezi vládou a prezidentem na straně jedné a s extrémně aktivní a zákeřnou opozicí podporovanou médii a zahraniční eurohujerskou klikou. Vzpomeňme na aféru kolem smrti novináře Kuciaka a jeho partnerky zneužité k likvidaci Fica. Oni jsou schopni jít dále, než si připouštíme, viz hon na členy AfD v Německu.

Fico s Pellegrinim vše ustáli a mohou utvořit tandem, který se vzepře bojovným náladám států podporujícím Ukrajinu. Zároveň se mohou stát společně s Orbánem důležitým článkem při vyjednávání mezi Západem a Ruskem o ukončení ukrajinské krize. To vše je zatím spíše přáním, realita je závislá na přístupu samotných Rusů, kteří momentálně „čistí“ prostor a připravují si půdu na další postup v řešení otázky kolem denacifikace Ukrajiny.

Jsme první den po volbách, pojďme si užít radost z porážky favorita naší Pětikoalice a mainstreamových médií. Budoucnost Slovenska a jeho směřování nám dává naději v jisté možnosti zvrátit současný tristní stav i u nás.  Nevěřme pomluvám, kterými nás novináři a redaktoři zahrnou, přejme Slovensku návrat k logice, prosperitě a zdravému rozumu. Pokud půjde po správné cestě, může to pomoct otevřít oči i zarytým voličům Pětikoalice u nás.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.4 7 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Pan Kulhavý opět velmi dobře, jen bych obrátil vliv proti normálu – nejdřív kolaborující masmédia, potom komedianti a naposled opozice. Vždyť tomu směšnému Mončiči, nebo jak tomu přerostlému dítěti říkají, může věřit pouze o politiku se nestarající, nebo blb. A přesně v tom pořadí je třeba udělat pořádek. S médii vzorově podle zákona, který si… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Vasaryova je jak Nemcova.Ztraci glanc

Anonym
Anonym
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jaký glanc?

oldo
oldo
před 1 měsícem

No,je to malinko lepší než Korčok,to ano,ale… Když jsem viděl jeho plamenné vysvětlování,že není žádný nepřítel Ukrajiny,že je Slovensko PEVNĚ ZAKOTVENO v evropských strukturách a v NATO a z jistil jsem,že slovenská vláda má společné zasedání s tou banderovskou myslím,že všechny ty slovenské volby jsou jen bouře ve sklenici vody,a že je jeden za osmnáct a druhý… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

Tak myslím nebo má? Kdo to má po vás kontrolovat?

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kolokol

Ano,ta čárka má být před myslím,také nemá,ale bude mít,máte pravdu.
Byl to pro vás velký problém pochopit smysl toho komentu?Kolik hodin jste to promýšlel?

kolokol
kolokol
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

Jsem důsledný, takže asi 16 hodin

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

Myslim,ze je to slozitejsi.Oni snad ani nesmi rikat neco jineho.Asi se boji.Nejak si to myslim od te doby,co se Zeman otocil o 180 stupnu

Anonym
Anonym
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Mají to VELICE složité. Nebude to žádná sranda. Budou se je snažit zdiskreditovat. Nejlépe dostat do kriminálu. Fico ví své. Svůj kontakt s voliči má především přes Tik-tok, protože mu jeho oficiální média nejsou k dispozici.

tomaskova
tomaskova
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

opakujete se a nudíte

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  tomaskova

Kupte si medvídka mývala.

standa
standa
před 1 měsícem

Článek dobrej. Je dobře, že Slováci volili Pelegriniho a ne osobu z klobouku jako v Česku. Kecali jsme jim do toho, i když nemáme žádné právo někomu kecat do voleb ! Kdo si zvolí co chce, může nadávat jen sobě, pokud není spokojen a má se pokusit o změnu. Slováci jsou spokojeni a Češi ne a nechtějí ani… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

Člověče co to povídáte Češi chtěj změnu mají všeho plné zuby o čem svědčí rekordně nízká podpora této Bruselské zastupující vlády. Jen se nedokáži sjednotit tak se jim všichni ti liberálové včetně ANO můžou smát.