Další nesmysl ze strany Pětikoalice

Když padne Ukrajina, padneme i my, prohlásil Petr Fiala. Napovídal toho už mnoho, jeho signály jsou proslulé a od pusy se mu práší tak, že mu může závidět i proslulý lhář baron Prášil.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

A vyhrožovat útokem Rusů poté, až bude ukončena operace na Ukrajině, je pouhým strašením. Jaká je realita?

Ukrajinci 8 let terorizovali Rusy žijící na Východní Ukrajině. Dlouho byli varováni před pokračováním zabíjení civilistů. Tak dlouho se se džbánem chodí, až se ucho utrhlo. Provokace přesáhli hranice kremelské trpělivosti a byla spuštěna speciální vojenská operace s úkolem zajistit obyvatelstvu hlásícímu se k ruské národnosti bezpečí a prosperitu. Důvodů k vojenskému zásahu bylo více, ale ani o jednom Fiala a mainstream nehovoří. Místo toho jsou zde vytvářeny konstrukce hovořící o právu Ukrajiny na sebeurčení, samostatnost a vůli se rozhodnout, kam chce patřit. Jen se zapomíná říct, že veškeré tyto myšlenky jsou v režii amerických zájmů, z nichž nejsilnějším je rozebrání Ruska. A to pod hlavičkou NATO.

Legitimnost celému snažení Západu má dodat právě hlavička NATO s přívěškem EU. Plánovaný vstup Ukrajiny do těchto sdružení byl účelovým. Nikomu nejde o blaho Ukrajinců. Ti by za úplatky věnovanými politikům a tamním elitám poskytli svou zemi jak zahraničním armádám přibližujícím se k Moskvě, tak i korporátům zabydlujícím se všude, kde cítí nějaké zisky. S odlivem bohatství a kapitálu máme také dost svých zkušeností , víceméně stejně, jako s mezinárodní korupcí na nejvyšších postech. Ukrajina by dopadnula minimálně podobně špatně, jako se to stalo všem bývalým státům RVHP transformovaným do EU a přidaným k Západu. Ostatně její kolonizace začala hned po Majdanu vyvolaným Američany.

Pád Ukrajiny je jistou budoucností. Rusové neprohrávají. I přes tvrzení našich i západních médií postupují, plní své úkoly a na většinou zákeřné akce protivníka nově odpovídají likvidací energetické infrastruktury. Samozřejmě netušíme, kde se ruské ozbrojené síly zastaví, nicméně se zdá, že se pokusí odříznout Kyjev od Černého moře a přinutit ho k vyjednávání. Představa, že by pokračovali dále na západ, je nereálná. Tedy téměř. Každý je strůjce štěstí svého. To platí i pro Českou republiku. A protože máme v čele ideologicky šílené politiky, kteří dostali hlas od neméně postižených voličů podléhajících manipulaci, navíc vytvářející dojem o velkém nebezpečí z ruských plání, dochází k vyzbrojování kyjevského režimu a nenávistným náladám i diplomatickým útokům vůči Rusku. Jde o systém zavedený napříč Evropskou unií, bohužel naše vláda je mnohem aktivnější a ruského medvěda dráždí velmi usilovně. A to je to riziko, kterému nás válkychtivá vládní koalice vystavuje. Sice nevelké, ale bohužel existující.

Jestliže dlouho byl pro budoucí Pětikoalici mantrou Andrej Babiš a jeho Agrofert, pak v posledních dvou letech přibyla fóbie z Vladimíra Putina. A rétorika Fialy & spol. je jako kolovrátek. Nedá se to poslouchat a stále více vnímáme značnou schizofrenii. Bohužel na stejné vlně nalezneme média, věrně sloužící a tvořící kouřové clony. Seznam se zařadil k velkým tendenčně informujícím mediálním domům a ukázku obzvláště špinavé práce předvádí Fórum 24 a ČT. Přesto, či snad právě proto, plno lidí u nás stále Fialovi věří a nenávist k Rusku je tak nejen u části národa zakořeněná z dob socialismu, ale u mladých zase vštěpována liberály. Ti první však nezachytili probíhající vývoj v Rusku a jeho značnou přeměnu, ti druzí zase nevnímají devastaci a sebedestrukci Západu za poslední čtvrtstoletí.

Rusko je zemí více tváří. Uklizená a technologicky vyspělá města doplňuje zatím stále pozadu následující venkov. Rozdíly se smazávají pomaleji než roste bohatství a význam celé země, nicméně největší stát světa se skutečně mění. Navíc je nově rubl kryt skutečně zlatem, což o sobě kdysi dávno mohla tvrdit koruna a dolar, euro nikdy. Politicky lze vnímat potřebu jistého pevného vedení, ale pokud má toto pozitivní vliv na vzestup státu, pak jde o účinný způsob vedoucí ke klidu a prosperitě. Putin není diktátor, protože pokud jde o demokracii, chová se k ní možná citlivěji než v EU Leyenová či u nás Fiala s Pětikoalicí. Zatímco předsedkyně Evropské komise byla kooptována, nikoliv zvolena, Fiala se dostal k moci společně s dalšími liberály připraveným podvodem. Ruský prezident opět přesvědčivě vyhrál volby, které smrděly manipulacemi rozhodně méně než v USA. A možná můžeme být rádi, že v Kremlu vládne on, protože jsou tam i mnohem méně uvážlivější a radikálnější osobnosti.

Lhaní o Rusku a démonizování Putina dopadá v Čechách částečně na úrodnou půdu, nicméně je tu plno těch, kteří měli obrovskou radost, když od nás Sověti (tedy i Ukrajinci, Estonci, Lotyši a Litevci) po tzv. Sametové revoluci odešli. Rusům nelze zapomenout dvě události. Nejdříve tu, kdy nás osvobodili od nacistů a fašistů, za což musíme být vděční, druhou je následná podpora komunistů u nás vrcholící spoluúčastí na vpádu armád Varšavské smlouvy do Československa a na následné normalizaci. Na druhé situaci má obrovský podíl řiťolezectví části tehdejšího vedení KSČ. Tehdy jsme si to možná mohli vyřešit tady u nás sami. Bohužel vznikl zvací dopis atd.. Paradoxem zůstává, že v té době byl ve vedení Sovětského svazu a politbyra jediný Rus stavící se proti intervenci a převažovali v něm Ukrajinci.

Jisté je, že po roku 1989 Sovětská armáda Československo opustila a vnímání Rusů se u někoho časem změnilo, zatímco jiní zamrznuli v době kolem roku 1989. Velmi pravděpodobně nám od nich nic nehrozí, budeme-li k nim chovat respekt a vzájemnou úctu. To však naše vláda a liberálové nedělají, čímž nás vystavují riziku, před kterým nás poté varují. Ukrajinci za podpory NATO zabíjeli 8 let etnické Rusy, nyní cedí svou krev a přijdou o velkou část země, kterou stejně získali spíše darem. My se na tom podílíme dodávkami zbraní i za cenu ožebračování našich občanů. A dokud to nepřestane, říkáme si o ,,přeshubu“. Jakým způsobem, zda-li vojensky, ekonomicky či diplomaticky, to ukáže budoucnost. Ale bojovat proti Rusům většina z nás své syny nikdy nepošle. To Rusům můžeme slíbit. Já tedy aspoň ano.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.4 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
25 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 1 měsícem

Jen drobnost k tomu zaostalému venkovu v Rusku.Co vlastně znamená vyspělost nebo zaostalost?Já například považují dnešním konzumem nadšené,stále něco nakupující,užívající si,trendy jsoucí,cool ČUMDOMOBILY za ZAOSTALÉ DEBILY.

standa
standa
před 1 měsícem

Zatím si všechno necháváme líbit, žádný sjednocený odpor, lidé mají strach mluvit, mladí si nechávají vymývat mozky a rodiče, kterým je 30-40let, popřevratoví na to skočili také a volí lži-blby ! Jakej pán, takovej krám ! Socík byl neskutečně lepší než systém, který vládne dnes. Před převratem si lidi chodili do hospod… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

Máte svatou pravdu!

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Když padne Ukrajina, skutečně padnou “ONI” tzn. Fiala, Rakušan, Pekarová, Jurečka, Bartoš. V tom má Fiala pravdu.

standa
standa
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Už, aby to bylo !

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Oni nepadnou. Oni budou povýšeni – do jednotné výšky 3,5m.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Britská vláda v čele zničení: Zavře letiště a zakáže hovězí a skopové? Uhlíková lež jako záminka. Zločinci z univerzit. Brusel udělá totéž. Hlavně propagandu! Jde opravdu o život. Necháme si už líbit úplně všechno?
https://protiproud.info/politika/7865-britska-vlada-v-cele-zniceni-zavre-letiste-a-zakaze-hovezi-a-skopove-uhlikova-lez-jako-zaminka-zlocinci-z-univerzit-brusel-udela-totez-hlavne-propagandu-jde-opravdu-o-zivot-nechame-si-uz-libit-uplne-vsechno.htm

cablik
cablik
před 1 měsícem

Tak to Fialenko a jemu podobní padnou už aby to bylo vsadili si na špatnou kartu nemůže bandera vyhrát to bylo jasné od začátku. Rusové a Čína mají měnu krytou zlatem na rozdíl od západních zemích které mají veliké dluhy hlavně rádoby světovládci a to je pošle ke dnu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  cablik

My jsme měli za socíkū měnu krytou prací a tu nám nikdo nevzal ani o tu měnu nestál. I když potom mojí rodiče v šedesátých letech přispěli na zlatý poklad republiky. Kde teď asi je…. Vy víte? Ale buďte slušný…

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Vaši rodiče jsou správní vlastenci stejně se skládali ve válce vlastenci v SSSR na letadla nebo tanky odevzdali poslední cennosti. Já jsem slušný proto mám tohle kde to je v (_!_)

standa
standa
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Tady se pleteš, že o měnu nikdo nestál a nebyla jen krytá prací, protože národní banka měla přes 150t zlata na skladě ! Marka byla za 10Kčs. Dnes nemáme nic a Kč není kryta vůbec ničím, ani tou prací ne ! Korunu si hájíme hlavně proto, abychom neplatili dluhy za EU ! Celé… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

… ležela tam mnoho dní, byla totiž východní. Jasně, že zlato tenkrát taky ještě bylo. Ani si už nepamatuji jaký byl hlavni důvod té sbírky, zvětšení toho pokladu… ?

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jenže východní marka furt byla za 3 koruny takový příklad autobus stál za socialismu korunu dnes 25 . Takže by jsme měli mít 25 větší platy dělalo se za 2500 v průměru.

Anonym
Anonym
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ano. Snaha, abychom spěli ke kryté měně.

Anonym
Anonym
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Vím. To není žádné tajemství. Existuje o tom celá kniha. Banka ho prodala (tedy jeho čast) Němcům za dluhopisy. Protože to je moderní forma bohatství státu!!!!!!
I moji rodiče přispěli! Byli jsme idealisti. Ale ten Západ tenkrát nebyl to, co dnes.
Pamatujete na Ameriku J. F. Kennedyho? Panebože….

standa
standa
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  cablik

Už to posílá ke dnu EU i USA. Amerika musí oholit EU, aby se udržela nad vodou a to jí docela jde !

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

Jo máte pravdu paraziti budou parazitovat dokud to půjde. Ale čas už nemají jak odstaví dolar jak rezervní měnu tak v tom jsou až po uši.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Ziji v zajeti starych klise a mysli si o sobe jak jsou ” svetovi”…Jsou jen trapni…Proste Hujerovic

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Obcas se ucim nove veci z Youtubu a treba u nehtu jsem sledovala jak americanky,tak rusky..( jedny maji pro mne lepsi styl a druhe jsou zase preciznejsi)..ale proc to rikam..absolutne se neda rict,ze by zily rusky v horsich podminkach nez americanky…casto to vypadalo naopak

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Pro průměrně inteligentniího a uvažujícího občana je logické, že chtěl li by Západ Ukrajině skutečně pomoci, tak bude usilovat o mírové řešení situace a ne furt jenom přilévat olej do ohně. Speciální operace byla pro Rusko a možná to zní blbě, pro mír v Evropě, nutná! V Reflexu psali, že za Putinem přijel prezident Islámského státu,… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Kdyby jim slo o Ukrajinu,ale treba i o GD,tak k zadne valce nikdy nedoslo..Resili by vse diplomaticky

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jak by mohl západ diplomaticky řešit to, že už je okolo celého Ruska kruh NATO základen?To si myslíte,že může diplomaticky z těch základen ODEJÍT?Jak by mohl diplomaticky řešit SVŮJ FAKTICKÝ ÚTOK na Rusko?

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jsem dajaký zmetěný,jak Ukrajině pomoci,vždyť tu válku vyprovokoval,Ukrajinu vyzbrojil,fakticky ji vede,tak jak by jim mohl pomáhat úsilím o mírové řešení?Jak by mohl někdo,kdo ZAČAL a vede válku usilovat o mírové řešení???

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

Jistě že vyprovokoval ale neuvažoval, že to půjde tak rychle. Západ nebyl a není na válku tak brzo připraven a není schopen se 100% za Ukrajinu vojenský postavit. Navíc spoléhal na slabost a nerozhodnost Ruska. No a ono se to vyvinulo jinak, než se očekávalo. Tak se jen dělá jako něco a Ukrajina v tom více… Číst vice »

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Rozumím.