Dnes o dost smutněji a krátce

Rusko, Čína, Irán, Severní Korea na vavřínech neusnuly a možná jsou momentálně mnohem lépe připraveny na možný konflikt. Přesto ho nevyvolávají, byť se nás o tom média a západní politici snaží neustále přesvědčit.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Svět začal nové závody ve zbrojení, a především Západu došlo, že neustálé vzájemné se plácání po zádech na udržení převahy či aspoň rovnováhy nestačí. Rusko, Čína, Irán, Severní Korea na vavřínech neusnuly a možná jsou momentálně mnohem lépe připraveny na možný konflikt. Přesto ho nevyvolávají, byť se nás o tom média a západní politici snaží neustále přesvědčit.

Ukrajina se stala červenou čárou, za kterou si Moskva Západ odmítnula pustit. Čína to má podobně s Taiwanem, Írán i Severní Korea jsou ve střehu. V těchto zemích zbrojní průmysl jede na plné obrátky už déle. Američané brali vždy jimi rozpoutané války jako dobrý byznys, jen zapomněli, že jiné země mohou vyrábět zbraňové systémy především pro svou ochranu. Což platí například o ruském jaderném či kosmickém programu. Číně zase došlo, že obrovský ekonomický a obchodní boom nebude trvat věčně a je třeba myslet na to, že technologický progres je třeba uplatňovat nejen v autech a elektronice, ale je záhodno být konkurenceschopnými i ve sféře obrany vlastní země.

Evropa zaspala a nově Britové přechází na válečný systém výroby. To nesvědčí o touze po míru, pouze a odsunutí agrese vůči Rusku o nějakou dobu. Je jasné, že Rusko i Čína jsou potencionální cíl, na které se Západ zaměřil. Možná si vzal příliš velké sousto, ale o tom se přesvědčí až ve chvíli, kdy si vyláme první zuby. Jisté je, že my na jakékoliv válce profitovat nebudeme, spíše dojde k vymazání celého našeho národa. Ti, kteří hovoří o možnosti využití jaderných zbraní s despektem, jsou enormně hloupí a naivní. Nicméně ani konvenční válka neznamená žádnou úlevu.

Náš premiér Fiala se i s ministryní války Černochovou prezentuje v oblečení s potiskem, jehož motivem je Český lev s dělostřeleckými granáty kolem sebe. Zdá se, že lidé zatahující nás do války úplně zbláznili, a ještě větší cvoci jsou ti, kteří jim i nadále projevují důvěru. Jsme svědky doby, kdy jsou u moci zfanatizovaní šílenci. Bohužel jich je dost v mnoha západních vládách i ve vedení Evropské unie. Pokud Rusové budou čekat, až se Západ dozbrojí, čeká planetu kolosální masakr. A dojde-li jim, že čekat nemají, jsme mezi prvními na ráně my, a to aniž bychom mohli Putinovi cokoliv vyčítat. Upřímně se lze divit tomu, že je stále tak trpělivý a nějaká ta raketa ještě Strakovu vilu nesrovnala se zemí.

Ne, nepřejeme si válku a nikdy nepůjdeme, tedy většina z nás, proti Rusku. Má-li však někdo potřebu si jít zastřílet, ať odejde hned. Včetně naší nemocné politické reprezentace. Stydím se za ni a nikdy s těmito lidmi nebudu názorově na stejné lodi. Nakonec si stejně myslím, že pokud mne někdo sprovodí ze světa, bude to někdo z jejich okolí, nikoliv Rus. Máme šanci na poslední změnu v EU, a to u eurovoleb. Prosím, nepodceňujte jejich význam. Zlo je třeba vyhnat nejen u nás, ale i z Bruselu.

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.8 17 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 26 dny

Hlupáci v Česku dali do čela partu ještě větších hlupáků, ale spíše psychopatických ! Teď si rvou vlasy co vlastně způsobili. Takovou sbírku vládních a provládních psychopatů nemají všichni v EU – evropská komise je výjimkou – tam jsou psychopati ještě navíc pořádně kradnoucí !!!

mikkesh
mikkesh
před 26 dny

Myslím, respektive doufám, že ten kdo to z Ameriky řídí, tím nemám namysli šašky jako Biden, Blinkal … jsou snad poučeni, že ty jejich letadlové lodě jsou v éře hypersonických raket, pro smích a tedy k ničemu. Snad jim také někdo řekl, že buzeranti, feťáci a havěť od třetího do sto dvacýtýho pohlaví, v jejich armádě,… Číst vice »

SunTzu
SunTzu
před 26 dny

Čína přebírá kontrolu nad světem | Lukáš Kovanda (youtube.com) Nemusíte souhlasit se vším, ale stojí si to poslechnout.

cablik
cablik
před 26 dny

Jejku s čím chtějí závodit ve zbrojení žádné zastaralé zbraně jim vítězství nepřinesou i když jich budou mít plné sklady. Jo ale všichni válečníci a jejich podporovatelé by měli jít do zákopů a bylo by vymalováno.

standa
standa
před 26 dny
Odpověď uživateli  cablik

To zbrojení přijde všechny hodně draho ! EU nemá suroviny a bude je muset dovážet a pak se začne platit i zlatem ! Válka je pokud jsou na ni prachy. Nejsou prachy, není válka. A pokud dedolarizace udělá skok, pak Amerika končí ! Nebude mít čím platit a tištěné doláče jim budou k prdu !

cablik
cablik
před 26 dny
Odpověď uživateli  standa

Přesně tak předražené zastaralé US zbraně snad s tou dedolarizací pohnou nechci tu jejich vojáky ani zastaralé jaderné zbraně.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 26 dny

Oni radi a hodne mluvi ( tedy Zapad), ve zvaneni tedy maji navrch,ale ted se jedna o to,kdo jim chce jeste verit,kdyz realita jde dost proti nim..Nikdo z uvedenych protivniku totiz ani nekolonizoval ani nedemokratizoval

kutnohorsky
kutnohorsky
před 26 dny

No když dnes čtu dokonce na ofiko zprávách, jak naši dobrovolníci na Ukrajině kradou a rabují, tak bych o jejich pomoc ani moc nestál. Statečník Vetchý by už měl být v první linii a Němcová svého Pavlíka tam taky jistě pošle a jako Čapkova Matka mu rozkáže Jdi! No a ty bezdětné političky, Drábová, Černochová a spol.… Číst vice »