To, co kolektivní Západ připravuje Ukrajincům, může brzy připravovat i nám, varuje Konvička

Ukrajinské ministerstvo vnitra zrušilo svým občanům možnost získání nového pasu v zahraničí. Pro doklady se musí vrátit do vlasti a nejspíše budou mobilizováni. Ke společenským následkům této situace a lhostejnosti Fialovy vlády se pro neČT24 vyslovil pedagog a občanský aktivista Martin Konvička.

Nyní budou moci Ukrajinci, kterým končí platnost pasu, získat nový pouze na Ukrajině, kde budou pravděpodobně okamžitě mobilizováni. Není těžké odhadnout, že takové rozhodnutí ukrajinských úřadů povede k tomu, že se na území České republiky bude nacházet obrovské množství ukrajinských mužů s prošlými doklady, a je otázkou, jestli bude jejich pobyt v takové situaci na území ČR vůbec legální.

Martin Konvička: Celá ta situace je naprosto absurdní, když ji srovnáme s takzvanou „migrační krizí“, související s událostmi takzvaného Arabského jara a následných válek a konfliktů v Sýrii i jinde na Blízkém východě či v Africe. Tenkrát bylo hlavní mantrou uvědomělých vítačů a vítaček, že „přece ty lidi nemůžeme posílat zpátky do války“. Nikoho už nezajímalo, že pocházeli z nejrůznějších zemí a mnohdy s celou syrskou válkou ani se Sýrií jako takovou neměli mnoho společného.

Dnes ti samí vítači a vítačky (od pěšáků přes poslance a vládní ministry až po bruselské „vůdce Evropy“) spíše podporují návrat Ukrajinců do země původu, kde bude jejich úkolem krmit ruskou artilerii. Už jsem dokonce ze strany místního vítačstva slyšel, že jim to dá možnost „zemřít čestně“, což je zjevně osud, který převládající západní mainstream přisoudil občanům té nešťastné země.

Jak je podle Vás bude Fialova vláda kontrolovat?

O tom nemám nejmenší tušení. Na jedné straně všichni tak trochu spoléháme na vládní neschopnost, jakož i nepříliš horlivý přístup státní správy a silových složek k plnění stále absurdnějších vládních nápadů. Na druhé straně je zde lidové práskačství, které může – ruku v ruce s otráveností obyvatel z ukrajinské migrační vlny – s takovým kontrolováním vládě pomoci. Osobně bych před tím rád varoval, protože to, co KoZa neboli Kolektivní Západ připravuje Ukrajincům, může brzy připravovat i nám.

Nevidíte v tom bezpečnostní hrozbu?

Vidím, byť možná jinou, než čekáte. Odepření konzulárních služeb ukrajinským občanům zažene ty z nich, kteří se nebudou chtít stát potravou ruských děl a hnojivem pro ukrajinskou černozem, do polo-legality až ilegality. Stanou se vlastně osobami bez státní příslušnosti, možná dokonce osobami bez dokladů a oficiální identity. Což je pro nás nepředstavitelné, ale při počtech, které zde máme, a známé náklonnosti předmětného etnika k vytváření na úřadech nezávislých paralelních struktur, si místní Ukrajinci nějak poradí.

Vzpomínky na ukrajinskou mafii zde máme z 90. let, nyní to nejspíš bude intenzívnější a drsnější. Někdo nad tím asi mávne rukou, ať si dělají, co chtějí, když to nezasáhne hostitelskou společnost. Jenže ono ji to zasáhne. Můžeme tedy čekat nárůst zločinnosti, mafiánských praktik a dalších nešvarů, které se budou šířit z ukrajinské komunity do většinové společnosti. Dalším rizikem budou konflikty mezi samotnými Ukrajinci, jichž zde máme celé spektrum, s různými politickými názory i etnickou sebeidentifikací.

Proč se Fialova vláda proti takovému rozhodnutí Ukrajiny nijak neohradila?

Fialova vláda tady není od toho, aby se ohrazovala, ale od toho, aby poslouchala rozkazy. Současné rozhodnutí se buď děje s posvěcením vládců KoZy, pak bude vláda šoupat nohama, nebo bez takového posvěcení, pak vláda čeká na příslušné notičky ze známé malostranské adresy.
Polsko a Litva prohlásily, že jsou připraveny pomoci Ukrajině s návratem mužů v branném věku.

Přistoupí k tomuto kroku i Fialova vláda? A dokáže vůbec tento proces návratu zařídit?

Viz výše: Byť lidsky chápu, že pro Polsko a Litvu je správné vše, co na východní frontě zatopí Ivanům, tak nejnovější rozhodnutí zatopí úplně všem. Krom těch Ivanů, samozřejmě.

*

ZDROJ

 

4.5 13 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 22 dny
cablik
cablik
před 22 dny
Odpověď uživateli  cablik

HAMBURK: HORDY MUSLIMŮ POCHODOVALY MĚSTEM A POŽADOVALY ZAVEDENÍ PRÁVA ŠARÍA A NĚMECKÉHO CHALÍFÁTU
https://pravyprostor.net/hamburk-hordy-muslimu-pochodovaly-mestem-a-pozadovaly-zavedeni-prava-saria-a-nemeckeho-chalifatu/

Praded
Praded
před 22 dny

To neznáte ty lidi, zahodí pasy, pracovat budou za hotové a na ženy s dětmi si státní aparát nic nedovolí, to by byl teprve mazec. Oni dobře vědí co mají doma ve vedení za parazity. Ani ti zasraní Chazaři za oceánem neví, do čeho se pustily, Čoudelkovi s Lipánkem vylezou oči z hlavy. Poslechněte… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny

A jeste k Ivanovi..S Ivanem problem nemam,protoze vyznavam jine ” hodnoty”😉Vadi mi ti,kteri nas povazuji za menecenne a neustale se nas snazi moralizovat nebo jinak ocurat..Takovy Ivan nikdy nebyl

cablik
cablik
před 23 dny

Nevydají je banderovi potřebují je tu aby zlikvidovali chcimíry z Čech jedině když jim to páníčci z USA nařídí tak budou muset konat.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny

Nebo ted jsem presla okolo televize a zaslechla jsem politikare,jak mluvi o bankach..A mluvili opet podrizene skoro porazene..Proboha, tak jim vytvorim statni banku jako konkurenci a ani se rychle srovnaji..Samozrejme,ze kdyz je budou jen ” premlouvat” niceho nedosahnou

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A treti co mam…Myslim,ze bychom se uz meli durazne ohradit proti tomu,aby nicili praci nasich predku…Nase zeme vybudovali nasi predci a tihle je umi jen nicit…Ale to umi kazdy vul .At si to pristehovalectvi opevuji jak chteji,porad nici to,co sami nevybudovali

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jelikoz je mit ucet dnes prakticky povinne zasahem statu ( cimz uz se zapletl do trhu) navic musi banky zachranovat v dobe,kdyz se dostanou do krize,muze jim i konkurovat…Tak at nekecaj

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny

Kdyz jsem cetla “vysvetleni” toho jejich Kuleby nebo jak se jmenuje,tak bych mu fakt dala korunu,demagogovi…Nebyli to oni ( jejich politici), kteri neumeli sjednat zadnou dohodu? Proc maji ti lide povinnost zaplatit za jejich chyby,kdyz politici budou klidne dal schovani v zavetri?..Myslim,ze takovouhle ” demokracii” ani popletenu Ukrajinci nechteli

vaclav
vaclav
před 22 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A my jsme snad tuto naši pohadrákovou demokracii chtěli?