Ivan David: Pokračování von der Leyenové je čím dál nepravděpodobnější

Europoslanec SPD Ivan David se ve svém komentáři vyjádřil ke klesající podpoře předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Podle něj pravděpodobně může ve svém úsilí o druhé funkční období selhat.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

„Téměř pět let byla po boku Josepa “evropské zahrádky“ Borrella tváří EU, která byla často citována, od ruské ekonomiky, která byla „v troskách“, přes čipy z praček, drancovaných pro stíhačky, až po bezpodmínečnou solidaritu s Izraelem. Prodloužení jejího funkčního období je ale nepravděpodobné.

I když to německý Bild hlásí jen jako bruselskou fámu, už samotný fakt, že médium vydavatelského domu Springer zmiňuje, že předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová může selhat ve svém úsilí o druhé funkční období, je signálem, jak slabou se její podpora stala.

Bild zmiňuje spory kolem jejího stranického kolegy Markuse Piepera, který se nakonec nestal zástupcem EU pro malé a střední podniky, a stále nevyřešený skandál kolem SMS ohledně obchodu s vakcínami Pfizer.

Těsná většina, která umožnila její zvolení před téměř pěti lety, i když hlasy evropských konzervativců nestačily, je čím dál nedosažitelnější: “Zelení jsou zklamáni nedávno oslabenou Zelenou dohodou, liberálové ji považují za příčinu byrokracie číslo jedna, socialisté z EU jsou částečně naštvaní, protože von der Leyenová tak jasně podporuje pozici Izraele po masakru Hamásu.”

Nejasná je i podpora z řad 27 šéfů vlád. Jako příklad Bild uvádí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který je ve volbách do EU pod velkým tlakem a „daleko zaostává za pravicovou extremistkou Le Penovou“.

Psali jsme: I kdyby Stanjura na Skopečkovi jezdil, komentuje Schillerová

Mezi možné alternativy v současnosti patří řecký premiér Kyriakos Mitsotakis, chorvatský premiér Andrej Plenković a předsedkyně maltského parlamentu Roberta Metsolaová,” napsal na svém veřejném facebookovém profilu Ivan David.

 zdroj: prvnizpravy.cz

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 26 dny

Doufám, že Leyenová skončí a bude moci jít i do vězení !

mikkesh
mikkesh
před 27 dny

To všechno co pan doktor David napsal o Uršulce z Leyna je samozřejmě pravda. Jenže, jenže ta děvečka velké hráče poslouchala na slovo. Měnit jí tedy nemusí. Také je pravdou, že si vždy říkám, většího slouhu a pitomce už přeci nemůžou najít. A vždy jsem pak překvapen.

Karel2002
Karel2002
před 27 dny

Místo ní příjde ještě někdo daleko horší.

orinoko
orinoko
před 27 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Ty ses takovéj výživnej. Kdo tam může být ještě horší? Absolvent českých Bohnic? Anebo dokonce sám veliký Covid 19?

cablik
cablik
před 27 dny
Odpověď uživateli  orinoko

Karlík a jeho velice negativní komentáře už se chystá jak zemře v jaderné válce jeho komentář.

Karel2002
Karel2002
před 27 dny
Odpověď uživateli  cablik

Milý Cablíku, od roku 2021 se zatím všechny moje katastrofické scénáře do puntíku splnily. Kéž bychom nezemřeli v té jaderné válce.

standa
standa
před 26 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Předpokládá se, že to bude Holanďan.

spartak
spartak
před 27 dny

Souhlasím ,že výměna v EU stejně k ničemu nepovede.EU je skrz naskrz fašistická vlčí smečka. Tady pomůže jen radikální řez ,ale Rusko se již bude starat jen o Ukrajinu a západ si bude držet jen na vzdálenost odvetného direktu. Tím se stáváme na mnoho let zahnívající břečkou , kde si budou užívat mafiánská uskupení… Číst vice »

vachav
vachav
před 27 dny

To nic neřeší-nastoupí jiný pucflek USA.Americko-německou unii je nutno zrušit.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 27 dny

Ted jsem videla, jak se arogantne vylozene vysmivala nejakemu polskemu europoslanci

cablik
cablik
před 27 dny

Co jen tu bábu a celé fanatické a šílené vedené je třeba vyměnit snad konzervativci dosáhnou většiny STAČILO ODEJDĚTE VYPADNĚTE.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 27 dny
Odpověď uživateli  cablik

Dekovat nebudeme. Nemame zac

Hokarc
Hokarc
před 27 dny

Už aby jí čert vzal !

shoty
shoty
před 27 dny

Normálne by bolo pokračovanie Leyenovej nemysliteľné.
Ale čo je tu normálne? Je to tu ako loď bláznov.