Jan Schneider: Schizofrenní ČT24

ČT24 se zase vyznamenala. V pondělních Událostech nejprve sdělila velevážným způsobem, jak je umělá inteligence (AI) zneužívána podvodníky k velmi kvalifikovaným podvodům, protože umí napodobit hlas i obraz a dokonale je synchronizovat.

Jan Schneider
Jan Schneider

Už na to doplatilo mnoho důvěřivých občanů, a televize na to upozorňuje, protože AI je teprve v plenkách a její schopnosti se zdokonalují, přičemž meze toho zdokonalování nikdo nedovede odhadnout, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Na to ale český člověk vyzraje rázem, tedy ten se selským rozumem. Prostě si s umělou inteligencí nebude povídat, a protože ji nerozezná od člověka, a přestane věřit všemu, na co si nemůže sáhnout. Podobně tomu brzy bude u soudů, kde přestanou být jako důkazy připouštěny jakékoliv digitální záznamy, protože obhájci budou právem namítat, že ani expertní zkoumání nebude schopno odhalit, zda jde o originál, pozměněnou či úplně zgruntu vygenerovanou nahrávku, která nemá s realitou vůbec nic společného.

V čem pak spočívá ona schizofrenie ČT24? Ona to možná není schizofrenie, možná je to totální hloupost televizních pracovníků … pokud to ovšem není chvályhodný a velmi sofistikovaný návod, jak zpochybnit následující zprávu!

Ta totiž hovořila o našich statečných zpravodajcích, podobných tomu, kterého opěvoval právě zesnulý Josef Laufer. BIS totiž neohroženě odhalila jakousi ruskou propagandistickou síť kolem jakési webové platformy Voice od Europe, která se však neskrývala. BIS přitom působila naprosto mimo svou zákonnou působnost, protože něco tak banálního v náplni práce prostě nemá.

Pointou celé této blamáže je osočení německého poslance Petra Bystroně, protože kandiduje do parlamentu EU za stranu AfD, jejíž preference stále rostou. BIS údajně vlastní jakési nahrávky, na nichž je prý slyšitelné, jak údajný Petr Bystroň počítá chechtáky.

A kvůli tomu je v Německu pozdvižení. Konkurenti AfD jsou na nohou, stejně jako Bystroňovi konkurenti vnitrostraničtí. Když se však zeptáte, proč – tak těžko najdou odpověď. Koktají cosi o nahrávkách, které neslyšeli, o kterých jim pouze někdo řekl, že tam cosi je, ale jako důkaz to prostě nemůže sloužit. A to nejen kvůli tomu kontextu o umělé inteligenci, jejíž pomocí se dá již dnes zfalšovat i video – takže zfalšovat audio je prostě už jenom brnkačka.

Jan Schneider: Slova nepadají do prázdna

Důvodem je i to, že ani české soudy by audionahrávku odposlechu v soudním řízení nepřipustily jako důkaz. O soudním využití zpravodajských odposlechů se vede diskuse již přes třicet let, ale praxe je taková, že zpravodajská služba prostě musí inkriminované poznatky neprodleně předat orgánům činným v trestním řízení, které pak mohou pořídit odposlechy soudně využitelné. Tak je tomu dosud – obávám se však, že i co do využitelnosti procesně bezchybně pořízených důkazů umělá inteligence hodí vidle.

Takže BIS zcela mimo svou zákonnou působnost údajně pořídila nahrávky, které mají kompromitovat poslance sousední země, kam však ty nahrávky těžko pošle, protože by stejně nebyly soudně využitelné a BIS by jejich zveřejněním mohla kompromitovat místo poslance spíše svůj zdroj, což by už byla jen třešnička na té celé porci chyb a selhání.
 
Poslanec Bystroň, kdyby za svá interview nebo jen tak nějaké peníze přijal, by se mohl dopustit pouze daňového deliktu, kdyby ty peníze řádně nezdanil, nebo praní špinavých peněz, pokud by ty peníze bez řádného důvodu poslal dál. Tyto oblasti však BIS v působnosti skutečně nemá, pokud tedy nechce poslance Bystroně dát případně do souvislosti s financováním terorismu. To už by bylo silné kafe, ale kdoví, čím se inspiruje ředitel BIS Michal Koudelka, jehož nejoblíbenější četbou jsou prý špionážní thrillery – ?

 

 

V Německu a občas i někde v Evropě se hovoří o tom, že ona ruská síť byla ustrojena pro ruské ovlivnění eurovoleb. Opět další banalita: proč by Rusové nemohli ovlivnit eurovolby, když Spojené státy už prokazatelně od italských voleb v roce 1948 ovlivňují volby po celém světě – tedy zdaleka asi ne všechny, ale ty, kde jim záleží na vítězství jejich favorita. Snad nejvýrazněji v roce 1996, kdy americké peníze, američtí poradci a americké know-how způsobilo zvolení Borise Jelcina prezidentem Ruska, přestože v předvolebních průzkumech byl jasným outsiderem. Američané se tímto kouskem zcela neskrývaně chlubí.

Takže pokud hovoříme o jakémsi mezinárodním právu a doporučených způsobech a demokratických zvyklostech, neměli bychom nikdy připustit „dvojí metr“, kdy jedné straně přiznáváme právo na to, z čeho druhou stranu kritizujeme.

Součástí této zbraně hybridní války je pak absolutní odmítání dialogu a srovnávání a porovnávání a pochybností a otázek. Což však v této neonormalizační době zažíváme dnes a denně.
 
A k tomu ještě sami strpíme, když naše státní instituce zasahuje do předvolebního boje v sousední zemi.

 
Hanba!
Zdroj: prvnizpravy.cz

Poznámka redakce Nové Republiky:   Asi právě za opakovaná podobná profesní pochybení, za manipulaci čekou veřejností, za spolupráci s cizími rozvědkami, za teatrální sebevzhlíživé vysupování na veřejnosti a další výtečnosti má být fialovou vládou na návrh prezidenta Pávka šéf BIS brigádní generál Michal Koudelka povýšen na generálmajora. Sláva Ukrajině, pardon, sláva Koudelkovi, sláva hrdinům…!

4.5 15 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 26 dny

To jen kapitalizmus dospěl do dalšího stádia a to imperializmu. Zisk z poctivé práce občanů se ztrácí v kapsách parazitů různého kalibru. Morálka upadá neskutečným tempem. Teď bude následovat totální úpadek. Prostě nic neznámého. Měl jsem to štěstí, že jsem většinu svého produktivního života zažil v časech, kdy se dal skutečně sledovat od dospívání… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 27 dny

Osobně bych za źádného(!) politika ruku do ohně nestrkal. Neznám pana Bystroně, jeho vlastnosti a povahu. Může kázat vodu a pít víno. Kolika politikům jsme už naletěli. Fiala byl před volbami vynášen jako vzor všech cností a stejně se právě teď ututlává jeho finanční aféra. A že je Bistroň z jiného tábora, než vypatlaný Fiala?… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 27 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

P.S. Pana Schneidera jsem dříve viděl negativně ale změnil jsem názor. Většinou to bývá obráceně a politici nás nikdy mile nepřekvapí ale téměř vždy zklamou ..

cablik
cablik
před 27 dny

Jo co od liberálních tyranů čekat co se děje v USA tak se děje i u nás lže se ve velkém stylu ale to jim nepomůže většina toho má dost. Kdo spolupracuje s cizími rozvědkami Češi vědí.

Jarda
Jarda
před 27 dny

Pávek s čučkařem to je možno nazvat lidským odpadem aneb foto dvou čekatelů do ukrozákopů,kteří se těší jako porazí ruskou armádu, ti dva se hledali až se našli, takoví morální ubožáci ve vedení ČR a pacholci a -slouhové amerického deep state bandy ještě nebyli .

Praded
Praded
před 26 dny
Odpověď uživateli  Jarda

Když se podíváte na jejich předky, zjistíte že dělají přesně to samé co dělaly oni, jenom otočily kabáty. Jablko nikdy nepadá daleko od stromu. Aká matka, taká Katka.

orinoko
orinoko
před 27 dny

Umělá intelingence…hmm. Nadělá spoustu užitečného? Třeba jako umělé pero? Které když zbavíte manuální manipulace či bateriového potenciálu, tak je mrtvé. Totéž s vydobytky výše zmíněného typu. Stačí vypnout elektriku a civilizace spadne do hlubin Kopcema s Mamutikem. A ten stav se přibližuje rychlostí bidetova snu o druhém VOLEbnim období. Velmi rychle se může stát, že sice… Číst vice »

Praded
Praded
před 26 dny
Odpověď uživateli  orinoko

Nožem můžete uříznout chleba, nebo zabít člověka. To platí ve všech podobách, proto je důležité u politiků aby sdělovaly z jakého hnízda pochází. Samozřejmě ani to není záruka, na to je potřeba mít kvalitní zákony a kvalitní vykonavatele zákonodárné moci. Zkuste si zjistit předky třeba Fialy, nebo Rychetského. U těch západních politiků je to… Číst vice »

spartak
spartak
před 27 dny

Jsem rád ,že Charta 77 má i zdravé jádro . Co se stalo s naší zemí ,že je vykloubená z mírového světa který byl za socialismu na prvním místě a dnes jsme díky západu hromadou páchnoucího smrtihlava.

orinoko
orinoko
před 27 dny
Odpověď uživateli  spartak

Zbývá už jen to jádro, když 80% byli různí hejlove s různou mírou udavani. A jak to bylo s některými konkretnimi případy “jádra” raději ani nebudu rozvádět. Paradoxem pak vůbec je možný požadavek na současnou politickou a státní moc, aby dodrzovala to, k čemu se zavázala vůči českému obyvatelstvu. Tipnul bych, že žádný ze současných… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 27 dny

Trapne noticky ze CIA. Uplne stejny scenar preci rozehrali pri volbach Clintonova Trump..Tyto ” elity” jsou opravdu nejake druhojakostni…nemaji mozek na nove veci