Má pravdu, předsedkyně…

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák
O čem byly slovenské prezidentské volby? Co způsobilo, že bratislavská kaviareň i přes nekonečné peníze a nekonečnou mediální podporu neprotlačila svého kandidáta? Co způsobilo, že konzervativní slovenský venkov, který mnohem víc než ten český chodí do kostela, zvolil za prezidenta gaye, aniž by to komukoliv vlastně vadilo? Co způsobilo, že dávné hříchy Fica i Pellegriniho, kdy ještě byli v jedné straně, byly zapomenuty jak v parlamentních tak v prezidentských volbách?

Proč se posunulo myšlení slovenských voličů, ačkoliv ještě před týdnem to v internetových diskusích vypadalo jako před našimi parlamentními volbami v roce 2021?

Budu pokračovat… Co způsobilo, že u nás má hnutí ANO čtyřicetiprocentní preference i když leckdo Andrejovi vyčítá covidové lockdowny? Jak je možné, že spíše levicová a protestní SPD udělala koalici s pravicovou Trikolorou a do eurovoleb jde s ještě násobněji pravicovým Petrem Machem jakožto lídrem kandidátky? Co přivedlo do strany PRO Michala Haška, který ještě loni psal o Rajchlovi, že je fašounek a varoval před spojováním se s ním?

Proč musel Rakušan dělat své zinscenované debaty bez cenzury, mít tam najatý kompars a víc ochranky jak publika? Proč teď v předvolební kampani lídři Pětikolky vůbec nevyjíždějí na debaty s občany?

Proč je pořád víc lidí ochotných volit Kateřinu Konečnou a jak se mohlo stát, že se do koalice KSČM se přidali Národní socialisté, aktivisté od PRO, organizátoři demonstrací, lidé z Drulákova Svatopluku, jeden hodně velký soukromý zemědělec a jeden obskurní zemědělsko politický bloger? Proč to najednou jde bez problémů dohromady a proč už nefunguje obligátní strašení zlými komunisty?

Protože válka!

A protože pražská kavárna je přímo ztělesněním cenzurních a totalitních praktik. Protože to nejhorší z lidství se maskuje evropskými hodnotami.

Mirka Němcová i Korčok to řekli naprosto správně… Za prohru pravdy a lásky může válka. Pellegrini o ní pořád mluvil a ujišťoval, že do ní Slováky nezavleče. V chorých mozcích naší líbodémo scény se to samozřejmě zhmotnilo, že Pellé strašil válkou, ale on ve skutečnosti strašil mírem. On mluvil o tom, že na Slovensku žádná válka nebude. Korčok naopak mluvil o tom, že by se Slováci na válce dál měli podílet… evropské hodnoty, vole! A jen k tomu dodával, že se Slováci nemusejí bát následků, protože hodní Sorosovi Američané je určitě ochrání… jako ochránili Afghánce, jako ochránili Iráčany i jako ochránili umírněné lidojedy z Islámského státu…

Právě tohle způsobilo, že se slovenští voliči přestali nimrat v nesmyslech, přestali řešit pravici a levici, přestali řešit rozpory mezi chozením do kostela a LGBT, přestali chtít všechno nebo nic a přišlo jich k volbám o dost víc než v prvním kole. Navíc se ukázalo, že konzervativnímu voliči fakt nevadí, když je někdo gay, ale vadí mu, když je někdo progresivistický LGBT aktivista na Prague Pride s pavími pery nastrkanými v řiti.

Voliče přivolal zpěv míru!

Myslíte, že u nás to bude jiné? Moje válečné a protiválečné články jsou stabilně nejčtenější a mají největší odezvu…

Kačka Konečná v uplynulém roce obešla úplně všechny představitele propadlých hlasů na naší scéně a s kým se mohla domluvit, s tím se domluvila. S těmi posledními pár dní před uzávěrkou kandidátních listin. V první šestce na kandidátce STAČILO! jsou dva komunisté, zbytek jsou lidé z „milionu propadlých hlasů.“ Těch hlasů, které Babišovi nedokázaly zapomenout jeho pevný příklon k NATO, které Okamurovi nedokázaly zapomenout jeho pasivitu a sociálním demokratům nedokázaly zapomenout jejich politický diletantismus…

A čím začalo představení společné kandidátky? Výzvou k míru jakožto prvním a nejdůležitějším bodem volebního programu! Protože mír je teď to úplně nejdůležitější. Naléhavost míru bude stoupat a bude stále zřetelnější. Čím později přijdou volby, tím víc v nich bude rezonovat mír a tím nepodstatnější bude všechno ostatní. Na Ukrajině to jde z tlustých do tenkých a na blízkém východě to nebude lepší.

A mezi námi… mír neuděláte příklonem ani k evropským hodnotám, ani k NATO. To slovenský příklad ukazuje také. Čím víc Evropy a NATO, tím víc války… Kačka se postarala, aby nikde ve vedení ani na kandidátce neměla žádného Vacka „z východu nepřišlo nikdy nic dobrého,“ nemusela za něj orodovat ani se za něj omlouvat.

Letošní volby do europarlamentu budou volby mezi mírem a válkou. Toto téma bude dominantní, protože většina současných evropských problémů válkou začala a bez skutečného plnohodnotného a poctivého míru nebudou vyřešeny. Současná válka je tak absurdní, že v ní Ukrajinci vyhodili do povětří plynové potrubí svým spojencům Němcům a teď se diví, že jim Dojčlandi nějak málo dodávají řízené střely… Libtardi také nevidí žádnou příčinnou souvislost mezi metanem a nitrocelulózou, protože jsou nevzdělaní a tupí. Oni jsou dokonce tak tupí, že nevidí žádnou příčinnou souvislost mezi plynem a elektrikou.

Kdo chcete uspět ve volbách, mluvte o míru. Libtardi vám sami udělají svým kvičením reklamu. Mír vyřeší problémy s ukrajinskou pšenicí, mír alespoň dočasně vyřeší nedostatek energií, mír vyřeší nákup ruských surovin přes americké prostředníky, kteří na tom ohromně rejžují. A pokud se při tom ještě podaří poslat na smetiště dějin grýndýl, tak by dokonce mohla následovat i ta pozitiva a sociální jistoty.

Má totiž pravdu, předsedkyně… od začátku mluví o tom, co bude hrát ve volbách největší roli a co bude Pětikolku nejvíc ničit. Zároveň si nemusí hrát na americkou kámošku, nemusí se chodit radit k Macronovi, nemusí se ohlížet a obviňování z proruskosti, nemusí lavírovat, její hlas je v poslední době o level protestnější, než hlas našeho Samuraje a nejvíc naplnila volání po spojování. To se projeví. Není to totiž zase tak dávno, co si KSČM uměla ve volbách sáhnout na 15% hlasů…

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.7 20 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 měsícem

Nepřítelem míru se stala vláda, prezident, senát, justice i mainstreamová media ! Stali se přáteli nacistů a fašistů – to je hlavní směr Anglosasů. Orwell 1984 – je to přístup kolektivního Západu k nekonečné válce a s tím spojenými zisky zbrojních konglomerací a rostoucí chudobě obyvatelstva. Vyrábíte-li zbraně – pak jejich prachy budou chybět pro občany,… Číst vice »

oldo
oldo
před 1 měsícem

Čím dál víc si myslím,že Vidlák by si měl po sobě svůj výplod párkrát přečíst.Jestli by to pomohlo nevím,ale tvrdit,že plynovod Němcům vyhodili Ukrajinci je pitomost.Stejně jakési spojování Katkou,podívejte se na stránky Spolu,o těch dvou “stranách”vedle komunistů jsem nikdy neslyšel.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Njn, OTOMOVANI se nevyhnulo ani Vidlakovi. O čem jste, paní? Tak například kopaná je prý o fotbalu a ten je o gólech. O čem je Pán Bůh? O víře? O církvi? O odpuštění? Anebo božím trestu? O tom to je, je zavlecena emericka debilita jejich village buranske englictiny. Než začalo emericke przneni češtiny, tak se normálně psalo: Oč šlo… Číst vice »

toto
toto
před 1 měsícem

Úplně nejrozumnější by bylo, kdyby se vlastenci sjednotili pod Okamurovou SPD. Tam by byla šance získat ke 20 %.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  toto

Hodil jsem to posledně a udělám to znovu. A to přesto, že jsem v kontaktu s těmi propadlymi. Pokud dojde k výše popsanemu – a teď, děti, hrr na ně jako banda, tak ještě uvidím. Vlastně musím zjistit, s kým to pojedu na domluvené Dostaveníčko.

cablik
cablik
před 1 měsícem
Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Opravdu, střílejme pouze do nepřítele a ne do každého, kdo neleží v našem zákopu.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Jo jo ale opět je moc stran premiérů a ministrů pokud budeme jednotní tak bude šance na úspěch uvidíme jak to u EU voleb dopadne a podle toho se budou vyvíjet další volby. Jinak na seznamu další zdražování prý si svět připlatí za klimatickou krizi takový blábol liberálové jdou ke dnu a svádí to… Číst vice »