Slovenské volby a česká politika: Fialoví oblíbenci západní vrchnosti. Volby jako referendum o Ficovi? Hysterie aktivistů a politiků Sorosovy kavárny. Jako v padesátkách. Lokajové a hulváti. S „podučiteli“ se zase roztrhl pytel

JIŘÍ WEIGL komentuje hysterické reakce fialových politiků na vítězství Petra Pellegriniho ve slovenských prezidentských volbách a vidí mnohé paralely s nenávistí médií a politruků, která se v naší zemi šířila v padesátých letech

Vítězem slovenských prezidentských voleb se stal dosavadní předseda parlamentu, zkušený a kultivovaný levicový politik Peter Pellegrini. Přestože v prvním kole voleb poměrně nečekaně prohrál s kandidátem liberálně-progresivistické opozice exdiplomatem Ivanem Korčokem, dokázal úspěšně zmobilizovat různorodý elektorát napříč slovenskými regiony, který nedůvěřuje progresivistické politice a obává se nekonečné války v sousedství.

Korčokův tábor s politickou podporou ze zahraničí pevně věřil ve vítězství, které mělo být prvním krokem k destrukci Ficovy vlády. Mediální mainstream, který progresivisté pevně ovládají, proto volby prezentoval jako referendum o Ficovi, a to se mu vymstilo. Vyvolal tím rekordní voličskou účast 61%, která rozhodla o Pellegriniho vítězství a jasném posílení Ficovy pozice.

Slovenské volby nasvítily i českou politiku. Jasně se projevil již delší dobu trvající sklon politiků současné vládní koalice a s ní spojených aktivistů a médií agresivně, arogantně a nenávistně útočit na své skutečné či domnělé politické či ideové odpůrce, a to nejen v domácí české politice, ale i vůči sousedům. Prezident Pavel, předsedové parlamentních komor, premiér, ministři, vládní poslanci a senátoři se dlouhodobě agresivně vměšují do politického dění v Maďarsku a na Slovensku, svými výroky napadají tamější politiky a vyvolávají napětí a krize na nejvyšší úrovni. Nenávistná mediální kampaň u nás vůči politikům sousedních zemí je bezprecedentní.

Lokajové a hulváti

To je zcela nový a nebezpečný fenomén, který nemá v polistopadové historii obdoby. Politika dobrého sousedství byla základem české zahraniční politiky po celých třicet let. Fialova koalice nejnověji svým postojem ke Slovensku a jeho volbám jasně ukazuje, že na žádném dobrém sousedství zájem nemá. Nerespektuje rozhodnutí slovenských voličů, ignoruje jejich politické názory a preference. Snaží se Slovensko a jeho politiky povýšeně mistrovat a absurdně trestat. Při tom je ochotna hodit do koše unikátní česko-slovenské přátelství, které přežilo rozpad společného státu a dosud všechny poryvy našich moderních dějin.

Za starého Rakouska se říkávalo, že Čech se umí chovat pouze jako lokaj, nebo jako hulvát. Fialova vláda to předvádí dokonale. V Bruselu, Berlíně, Paříži a jinde na západě se hrbí a ještě se chlubí tím, jak se jí v dobách českého předsednictví podařilo uzavřít dohody, které ničí české zemědělství, jak oddaně odhlasovali zákaz spalovacích motorů bez ohledu na české hospodářství, jak zařídili svým spoluobčanům nejdražší energie atd. To je vůbec nepálí.

Hlavně je zajímá válka na Ukrajině, která je přivádí do stavu posvátného vytržení, v němž sní o nějakém novém plánu Barbarossa (napadení SSSR Hitlerem, pozn. PP) s českou účastí. Získali pocit, že jsou oblíbenci západní vrchnosti, že mají krytí od těch nejmocnějších, a tak se chovají drze a arogantně a hrají si vůči menším sousedům na šafáře, kteří mají právo je mistrovat a případně trestat.

Pád do hlubin

Slováci si dovolili zapochybovat o smyslu nekonečné války na sousední Ukrajině. Bojí se jí a nevěří v porážku Ruska. Jsou zcela bezbranní, protože veškerou slovenskou výzbroj předaly předchozí vlády Ukrajincům. Lidé na Slovensku dobře vidí farizejství Západu a jeho podivné zájmy v celém konfliktu. To je legitimní postoj k existenčně vážné věci pro zemi v bezprostředním sousedství války. Čeští politici tento postoj přesvědčivě vyjádřený hlasy ve volbách mají povinnost respektovat.

Reakce na zvolení Petera Pellegriniho ukazují, že tomu tak není. Nenávistná hysterie aktivistů a některých médií, otevřené rozdmýchávání nepřátelství vůči Slovensku a Slovákům za jejich postoje na sociálních sítích, chladné reakce ústavních činitelů, to vše ukazuje, jak hluboko se dnešní vládnoucí garnitura propadla.

Lidé, kteří mají plná ústa lidských práv, LGBT, politické korektnosti, inkluze a diverzity, když na to přijde, bez mrknutí oka akceptují homofobní útoky a nenávistné mediální štvanice na nepohodlné protikandidáty, jako teď v prezidentských volbách na Slovensku.

Vraždění arabských a ruských civilistů ve světě je nechává chladnými – jsou to přece stejně všichni teroristé a agresoři, a tak nějak v podtextu podlidé. Vůbec nejlepší by bylo zabavit jim všechen majetek. A vrchnost se na nás za tyto postoje nezlobí, naopak se jí mohou někdy hodit, tak co, myslí si.

Agresivita, jakou se naše dnešní vládnoucí garnitura začíná chovat ke svým skutečným či domnělým odpůrcům doma i v zahraničí je velmi varovná. Václav Černý psával o českých „podučitelích“ jako o nejhorším koncentrátu národní malosti. Ti v jeho době pod ochranou „velkého bratra“ (tehdy sovětského) byli schopni toho nejhoršího.

Dnes se nám v nejvyšších patrech s „podučiteli“ zase roztrhl pytel a je to vidět.

**

Zdroj, titulky a grafika Protiproud

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 1 měsícem

Mnoho lidí se probudilo a najednou je posledních patnáct let ee ?Pro mně je již záhy po roce 1989 jasné ,že se ženeme do velkých problémů ,když se privatizuje podle vzoru Klause a jeho ODS.Havel přicmrdoval s jeho šlechtou z Orlíka apod. Současnost je výsledkem hrozného začátku po roce 1989 ,kdy morálka byla zardoušena

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Kňažko vyhrožuje předsedovi vlády Slovenska Ficovi a už mu dokonce předpovídá brzkou smrt!! A  co my, zůstaneme pozadu? V tomto případě bych si od toho nevymáchaného kokota vzal příklad….P.S. No! I když slyším stále častěji v hospodách, čekárnách, obchodech, na ulicích veřejně říkat: ke zdi s nima a všechny je postřílet! Viděl jsem už Fialu a jeho… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 měsícem

A čemu se divit tyhle lokajové se bojí vlastního národa fašismus mají v kůži je nýmandy ochrání jen USA to si vsadili na špatnou kartu. To se budou divit co se bude dít a těmhle chcípákům dobře nebude.

adam
adam
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  cablik

No, nevím, ale zatím si klidně mohou dovolit naši ministři zaměstnávat jako poradce bývalé slovenské ministry, kteří se na tiskovce chlubí, že organizují proti Ficově vládě sprostou kampaň jen pár měsíců po volbách a dokonce se označují za demokraty… Novináři se ovšem Černochové nezeptají, co na to říká, že takového skřeta živí… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Nevim,co se delo v padesatych letech,ale to co se tu deje poslednich priblizne 15 let je des a bida…Od te doby,co maji ty ” hodnoty” se vedle nich neda zit

adam
adam
před 1 měsícem

Je až neuvěřitelné, jak pokrytečtí jsou mnozí čeští politici a novináři. Absolutně se nezastydí a žvaní a odsuzují a proklínají jedny, aby u druhých o stejných, ba ještě mnohem horších činech ani nepípli… To je jednak strašně odpudivé, jednak normální člověk vůbec nechápe, že jim to u mnohých spoluobčanů prochází bez jakýchkoliv problémů…

vachav
vachav
před 1 měsícem

Filosof Karel Kosík : “Servilita je dědičná vlastnost české politiky” !!

vachav
vachav
před 1 měsícem

TGM : “Jsme národ lokajů a furiantů” !!

oldo
oldo
před 1 měsícem

Jen připomenu,že ti “progresivisté”na Slovensku nabízeli panu Pellegrinimu PREMIÉRSKÉ KŘESLO,pokud nepůjde s panem Ficem do koalice!!
Svoloč je pro ně lichotka.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  oldo

Vzdyt na ne i jezdili zalovat do Bruselu..Clovek vubec nechape,co je to za lidi…Ani jim nedochazi,ze nejen,ze je to nemoralni,ale i nesamostatne.Vzdyt uz tim rikaji,ze jsou neschopni