Takže znovu. Rakušal lhal. To co teď předvádí, jsou jen dokola omílané „kecy“, které si může strčit do toho svého pytle na mrtvoly

Autorka se znovu vrací k lživým tvrzením ministra vnitra o “výjímce” z migračního paktu pro Českou republiku.

Jana Marková
Jana Marková
Fakta hovoří jasně:

– Pakt o žádné jasné výjimce pro žádnou zemi NEHOVOŘÍ. Připouští jen možnost, že země, které budou pod migračním tlakem nebo v riziku, že v dalším roce migraci čelit budou, mohou požádat Evropskou komisi o snížení příspěvků nebo počtu uprchlíků. Bude na Komisi, zda to odsouhlasí, či zamítne.

– České republiky se samozřejmě týkat bude. Pokud komise DOČASNĚ nerozhodne jinak, dopředu ale s výsledkem počítat NELZE.

– Posuzovat situace v zemi se bude v posledních dvanácti měsících. Tedy v roce 2026 za rok 2025. V té době současným ukrajinským uprchlíkům v Česku vyprší dočasný azyl a NEBUDOU považováni za uprchlíky.

– V migračním paktu PROSTĚ NENÍ pro Českou republiku žádná speciální výjimka. Ale je to jen o počtu lidí s azylem nebo podobnou ochranou.

– Co skutečně řekla eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová, na kterou se Víťan a mnozí jiní lumeni odvolávají. „Co je požadováno, je POVINNÁ solidarita– finanční nebo provozní. Země jako Česká republika, která již projevila solidaritu tím, že hostila velké množství Ukrajinců, BUDOU MOCI BÝT osvobozeny od jakýchkoli povinných solidárních příspěvků,“ . Tedy nikoliv BUDOU!

– Státy mohou požádat, Komise rozhodne. A to každý rok znovu. Nikdy nebudete mít jistotu, že tu výjimku opravdu dostanete. Vždy bude záležet na konkrétní situaci a na posouzení Komise. Jasný?

– Cio na to Rakušan? Já si PŘEJU, aby tato výjimka NETRVALA věčně, aby válka na Ukrajině skončila, Ukrajinci se vrátili domů a budovali svou zemi. A pak samozřejmě – a to nikdo nikdy nepopíral – se ZAPOJÍME do solidárního řešení migrace, jak se na aktivní a standardní členskou zemi Evropské unie sluší a patří,“ prohlásil ve čtvrtek Rakušan.

Takže tak. Já nechci žádnou výjimku, protože absolutně odmítám jakékoliv vyděračřské kvóty, které určí nějaký úředník za svou úřednickou zdí s ochrankou a ostnáčem. Prostě ne. Nula. Musí být jen na nás, koho si sem vezmeme a jestli vůbec někoho. Odmítám respektovat jakékoliv výpalné a pokuty výměnou za bezpečnost, zdraví a pokojný život nás všech. To je přece mnohem víc, než koryta našich prolhaných lídrů. Myslete na to. A nevěřte jim ani nos pod upoceným čelem nebo mezi vytřeštěnýma očima.

Jana Marková, Litterate

5 4 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Jó, není žádná sranda
že tu vládne banda.
ta, co ve dne, v noci
cizí, patří moci………

Jó, budeme li mít někdy opravdu pronárodní vládu, bude muset naše republika, v podstatě, nově vzniknout !